یکی از بخش‌های مهمی که می توانید در طراحی و اجرای دکوراسیون آن از سبک کلاسیک بهره ببرید کمد دیواری ها و سرویس خواب هستند. کمد دیواری سبک کلاسیک معمولاً با کمدهای معمولی تفاوت هایی دارند برای مثال درب کمد دیواری سبک کلاسیک اغلب با استفاده از ورق MDF و روکش چوب طبیعی ساخته می شود همچنین کمد دیواری سبک کلاسیک مانند کابینت قسمتی به نام تاج دارد که معمولاً به صورت سه پله یا چند پله طراحی و اجرا می شود. می توان در قسمت های کناری کمد دیواری از ستون، سر ستون و روکوب برجسته و منبت کاری شده استفاده کرد. تفاوت دیگری که کمد دیواری های مدرن با سبک کلاسیک دارند این است که در سبک مدرن با استفاده از ام دی اف رنگی دیگر نیازی به رنگ آمیزی نخواهید داشت اما در سبک کلاسیک معمولاً کمد یا کابینت نیاز به رنگ آمیزی دارد که این پروسه هم هزینه بر و هم بسیار حساس است اما مزیت استفاده از رنگ این است که دست شما به عنوان کارفرما در انتخاب رنگ کاملاً باز است و همچنین زیبایی کار رنگ آمیزی شده و کلاسیک بسیار بیشتر از کابینت های مدرن و ساده است.

تاثیر شگفت انگیز قرنیز و دیوارکوب در طراحی داخلی

برای داشتن دکوراسیونی زیبا و مجلل چه مدرن و چه کلاسیک گاهی اوقات اضافه کردن قسمتی هر چند کوچک و ناچیز به محیط می تواند تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی منزل بگذارد. استفاده از قرنیز در قسمت پایینی دیوار و نزدیک به زمین مخصوصاً قرنیزهای رنگ روشن و یا رنگ چوب می تواند به صورت قابل توجهی زیبایی محیط خانه را چند برابر کند همچنین استفاده از چوب در سقف و یا قاب دور پنجره سایر اجزای محیط می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما داشته باشد. همچنین استفاده از درب تمام چوب در قسمت ورودی خانه و حتی اتاق خواب ها از خصوصیات مهم خانه های لوکس است پس برای داشتن دکوراسیونی به سبک کلاسیک مهم ترین کار استفاده از وسایل چوبی و بکار گیری اجزاء مختلف محیط بر اساس هارمونی و تضاد رنگ هاست.

یکی از مهمترین دغدغه های افراد در زمان طراحی دکوراسیون منزل انتخاب طرح و رنگ کابینت های آشپزخانه می باشد. کابینت آشپزخانه تمام چوب یکی از زیباترین و شیک ترین انواع کابینتها است. وقتی وارد خانه ای  می شوید که از کابینت چوبی کلاسیک برای آشپزخانه آن استفاده شده است، مسحور شکوه و جلال خانه می شوید ضمن اینکه این حس به شما دست می دهد که این خانه متعلق به یک فرد با فرهنگ اصیل و ریشه دار است. به همین جهت بیشتر افراد به فکر تهیه کابینتی از جنس چوب برای منزلشان هستند، ضمن اینکه وقتی در خانه از کابینت روکش چوبی استفاده می شود خانه به یک فضای امن و آرام با زیبایی منشا گرفته از طبیعت تبدیل می شود.

نحوه انتخاب کابینت آشپزخانه تمام چوب

مهم ترین مسئله در مورد کابینت آشپزخانه تمام چوب ظرافت و دقت در طراحی و رنگ آن می باشد، بنابراین لازم است طرح مورد نظرتان را به شرکتی واگذار کنید که به اهمیت و ارزش چوب واقف باشد. استادانی وجود دارند که سالهاست با حوصله و علاقه روی جزئیات طرح مانند تاج و سر ستون کابینتهای چوبی کار می کنند و در نهایت کاری بسیار شکیل و زیبا تحویل مشتری می دهند.

نکته بعدی که در زیبایی کابینت های چوبی تاثیر بسزایی دارد رنگ آن است. انتخاب رنگ معمولا بر اساس اندازه فضای داخل آشپزخانه صورت می گیرد. ضمن اینکه اکثر مشتریان کابینت های چوبی با رنگ قهوه ای تیره و روشن را می پسندند، به این جهت که این رنگ به حفظ اصالت و زیبایی چوب کمک می کند. چنانچه آشپزخانه شما کوچک باشد معمولا رنگ های سفید و کرم برای این فضا پیشنهاد می شود. به منظور مقاوم سازی کابینت های چوبی در مقابل رطوبت، قبل از نصب با استفاده از رنگ های پلی استر و پلی اورتان مخصوص رنگ آمیزی می شود تا در برابر عوامل جوی زود دچار فرسایش نشود.

مزیت کابینت آشپزخانه تمام چوب

کابینت آشپزخانه تمام چوب موجود در بازار به دو دسته مدرن و کلاسیک  تقسیم می شوند که هر یک از لحاظ طراحی و رنگ تنوع زیادی دارند. اما با این حال کابینت کلاسیک به دلیل شکوه و زیبایی زیادی که دارد، بیشتر مورد توجه مشتریان قرار دارد و طرفداران بیشتری دارد. استفاده از انواع کابینت کلاسیک در منزل سبب جذب توجه بینده به سمت خود می شود، به طوری که سایر وسایل منزل خیلی مورد توجه ببنده قرار نمی گیرد و فرد حس می کند وارد یک منزل اشرافی شده است.  وقتی از کابینت تمام چوب استفاده می کنید بهتر است، سایر وسایل منزل را نیز با آن هماهنگ کنید تا محیط زندگیتان به جایی دلپذیر و پر انرژی تبدیل شود.

پیوند با طبیعت

پیوند بین روح بشر و طبیعت پیوندی ناگسستنی است به همین جهت استفاده از کابینت تمام چوب که دکوراسیون و اشیا منزل با آن هماهنگ است می تواند حس طراوت یک محیط طبیعی را به شما القا کند. در کنار حس خوبی که در نتیجه استفاده از کابینت تمام چوب در منزل برای شما ایجاد می شود باید بگوییم که جنس چوب در مقایسه با سایر جنس های موجود در بازار از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار است. این امر سبب می شود تا فقط یکبار برای منزلتان هزینه کنید و برای مدت زیادی از دوام و زیبایی کابینت تمام چوب بهره ببرید.

چوب عایق صدا

از دیگر فواید استفاده از کابینت تمام چوب این است که بافت ارتجاعی چوب مانند یک عایق صوتی عمل می کند و صداهای موجود در محیط را به خود جذب می کند. نکته بعدی مقاومت به گرمای این کابینتها است. خیلی از جنس های کابینت در فضای گرم آشپزخانه خیلی زود آسیب می بینند و خراب می شوند، اما کابینت تمام چوب مقاومت خوبی در برابر گرمای محیط دارد.

قیمت کابینت آشپزخانه تمام چوب

اگر قصد دارید با تهیه کابینت تمام چوب از کیفیت، زیبایی و اصالت آن بهره ببرید باید به تبع هزینه متناسب با کیفیت و زیبایی آن پرداخت کنید، البته همانطور که اشاره شد دوام این کابینتها زیاد است و برای مدت طولانی می توانید از مزایای آن استفاده کنید. وقتی شما به سراغ انواع ارزان قیمت میروید قطعا کیفیت پایین تری دارند و به سرعت از بین می روند و شما مجبور می شوید به فکر تعویض کابینت منزل بیفتید. ضمن اینکه نمی توانید انتظار داشته باشید منزلتان خیلی با شکوه بنظر برسد. توصیه ما به شما این است که یکبار برای همیشه هزینه کنید و از مزایای کابینت آشپزخانه تمام چوب بهره ببرید.

کابینت روکش چوب

نوع دیگر از کابینت آشپزخانه که در کنار کابینت آشپزخانه تمام چوب مورد توجه قرار گرفته است کابینتهای روکش براق که به آن گلاس هم گفته می شود. برای تولید کابینت روکش براق از روکش های مختلفی استفاده می شود. یکی از این روکش های مورد استفاده که هم از لحاظ ظاهر زیباست و هم از لحاظ اقتصادی به صرفه است، روکش گلاس می باشد. ورق های پلکسی گلس با کیفیت ها متنوع وجود دارد که این گلاس را روی کابینتی از جنس ام دی اف قرار می دهند و آن را پرس می کنند.

البته برای کابینت روکش چوب می توان از پلی گلاس و کریستال نیز می توان بجای های گلاس استفاده کرد. این روکش ها با کیفیت تر هستند اما قیمت کابینت روکشی در نهایت افزایش پیدا می کند و از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. بطور کلی کابینتهای روکشی که در تولید آن از روکش های گلاس استفاده شده است از قیمت پایین

کابینت روکش چوب طبیعی

تری در مقایسه با کابینتهای چوبی و روکش پی وی سی برخوردار است. به همین جهت به افراد متوسط جامعه نیز این امکان را می دهد تا در دکوراسیون آشپزخانه خود کابینتی با کیفیت خوب و رنگ های متنوع استفاده کند.

دسته دیگری از کابینتهای روکشی که بسیار مورد توجه هستند کابینت روکش چوب است. این کابینتها از جنس ام دی اف هستند که با روکشی از چوب طبیعی روی آن کشیده می شود. این کابینتها انواع جدید از کابینت کلاسیک محسوب می شوند و به آشپزخانه شما جلوه یک آشپزخانه با سبک ایتالیایی و اروپایی را می دهند.

کابینت نئوکلاسیک

یکی از جدید ترین مدل های کابینت آشپزخانه کلاسیک که از سبک مدرن هم پیروی می کند، کابینت نئوکلاسیک است. این انواع ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک را دارند. نحوه ساخت آن ها نیز به این صورت است که ورق های ام دی اف یا چوب با استفاده از دستگاه سی ان سی تراش داده می شود و روی آن با پی وی سی یا رنگ روکش می شود.  زمانی که از چوبی به عنوان ماده اولیه آن استفاده می شود با برای روکش آن از رنگ استفاده کرد. انواع چوبی کابینتهای نئوکلاسیک از قیمت بالاتری برخوردارند، ضمن اینکه کیفیت و ماندگاری بالاتری در مقایسه با ام دی اف دارند. معمولا رنگ مورد استفاده در آن  رنگ مات می باشد. چنانچه از ام دی اف برای ساخت آن استفاده شود می توان از پی وی سی برای روکش آن استفاده کرد.

منبع : solidwoodkitchencabinets

آخرین بروزرسانی : 1399/02/27

یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون در آشپزخانه ، کابینت ها هستند که نحوه طراحی آن ها بر زیبایی کل دکوراسیون موجود در منزل تاثیر زیادی می گذارد. دقت در انتخاب طرح و رنگ مناسب، داشتن ابعاد استاندارد، و استفاده از انواع وسایل زینتی و قفسه ها می تواند رنگ و بوی تازه ای در فضای منزل به وجود آورد. همیشه بیشتر افراد با این چالش مواجه هستند که سبک مدرن انتخاب کنند یا کلاسیک. همچنین سوالی که همیشه پرسیده می شود که کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف ؟ به همین دلیل تصمیم گرفتیم امروز در این مورد بنویسیم تا شاید این چالش را یک بار برای همیشه حل کنیم!

کابینت MDF امروزه به دلیل داشتن ظاهری مدرن و قیمت مناسب تر نسبت به کابینت کلاسیک به انتخاب اول افرادی تبدیل شده که علاقه دارند با هزینه ای کم دکوراسیونی زیبا و در عین حال مدرن داشته باشند. اما خیلی از افراد هم هستند که هزینه برای شان اهمیت زیادی ندارند و بیشتر بدنبال سبکی متفاوت و زیبا می گردند. پس اولین قدم برای پی بردن به سوال کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف ؟ دانستن انگیزه شما از انتخاب کابینت آشپزخانه است.

کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف ؟

درست است که می گویند کابینت ام دی اف ارزان است اما کابینت های ام دی افی هم هستند که طراحی خاصی دارند و یا در ساخت آنها از متریال خارجی و با کیفیت عالی استفاده می شود. پس اگر بخواهیم قیمت کابینت کلاسیک چوبی را با یک کابینت ام دی اف لوکس مقایسه کنیم می توان گفت تقریباً از نظر هزینه ای در یک رنج قیمتی قرار خواهند گرفت.

استحکام کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف ؟

کابینت چوبی در سبک های متنوع با بافت های زیبایی که در چوب های طبیعی وجود دارد، معمولاً در سبک های کلاسیک ساخته و پرداخته می شود. چوب های طبیعی در ابتدا به صورت خام بوده و پس از برش خوردن، حکاکی و اضافه نمودن طرح و نقش با دستگاه های CNC و گذراندن مراحل رنگ کاری، به صورت محصول نهایی وارد بازار می شوند. کابینت چوبی، با استفاده از چوب های مختلف مثل راش، گردو، عش، افرا، توسکا، بلوط و ملچ قابلیت ساخت دارند که تمام آنها در زمره کابینت های گران قیمت و البته پر طرفدار طبقه بندی می شوند. اما بریم سراغ سوالی که در ابتدا مطرح کردیم، یعنی دوام کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف ؟

دوام کابینت چوبی بیشتر است

دوام کابینت تمام چوب نسبت به کابینت MDF، کمی بیشتر است و این موضوع بدلیل انعطاف پذیری بیشتر چوب نسبت به MDF است. اگر استحکام و طول عمر اولویت زیادی برای شما ندارد و بیشتر به دنبال یک کابینت با قیمت مناسب تر و البته با کیفیت هستید، پیشنهاد ما استفاده از کابینت های ام دی اف با روکش چوب است. کابینت روکش چوب هم بافت بسیار زیبایی دارند و هم قیمت مناسبی دارند.

کابینت ام دی اف هایگلاس

نوع دیگری از انواع ام دی اف هایگلاس است که از یک لایه پلکسی به عنوان روکش در آن استفاده می شود. جنس این روکش از پلی کربنات است که ظاهری شیشه مانند و بسیار شفاف دارد. معمولاً روکش ناحیه زیرین در هایگلاس ها ملامینه با رنگ سفید است که مقاومت آن ها را هنگامی که پالت ها روی هم قرار می گیرند بالا می برد. ابعاد معمول ورق مورد استفاده در ساخت کابینت هایگلاس 244*122 است. در خرید ورق هایگلاس ام دی اف باید بسیار دقت داشت چرا که در ماندگاری کابینت ها تاثیر گذار است و کیفیت محصول را تضمین می کند. هایگلاس های آلمانی و کره ای نسبت به اقلام چینی از کیفیت بالاتری برخوردارند و معمولا ترجیح داده می شوند.

استفاده از ترکیب MDF و چوب در ساخت کابینت

امروزه استفاده از ورق MDF و چوب یا روکش چوب بصورت ترکیبی مورد توجه قرار گرفته به این دلیل که هم در مصرف چوب صرفه جویی می شود و قیمت تمام شده کابینت بالا نمی رود و هم از خصوصیات هر دو نوع متریال به نحو احسن استفاده می شود. نمونه بارز این ترکیب کابینت نئوکلاسیک است که جزو کابینت های پر متقاضی و جذاب بازار می باشند.

عوامل جانبی موثر بر قیمت کابینت

در کنار چوب و ام دی افی که در ساخت کابینت بکار می رود، یراق آلاتی مانند دستگیره، ریل کشو، لولا و جک همگی در قیمت و کیفیت کابینت آشپزخانه تاثیر گذار هستند. در هنگام انتخاب یراق و اکسسوری کابینت آشپزخانه به نوع و کیفیت آنها اهمیت دهید و مراقب باشید تا کیفیت را فدای قیمت نکنید.

یکی از سوالاتی که همیشه پرسیده می شود این است که چرا قیمت کابینت کلاسیک نسبت به کابینت MDF مدرن بیشتر است؟ یکی از دلایل مهم این موضوع باکیفیت و گران قیمت بودن یراق آلات مصرفی در کابینت سبک کلاسیک و استفاده از صفحه روی کابینت سنگی بجای صفحه کابینت شرکتی است. (صفحه کابینت شرکتی از دولایه ورق ام دی اف و روکش PVC ضخیم تشکیل می شود که نسبت به سنگ هایی مثل کواتز و کورین بسیار ارزان تر است)

از نظر قیمتی کابینت چوبی بهتر است یا ام دی اف ؟

قیمت کابینت ام دی اف از متری 2/5 میلیون تومان شروع می شود و با توجه تعداد و کیفیت یراق آلات مصرفی و انواع روکش های تزئینی می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. بعضی از افراد استفاده از یک کابینت آشپزخانه ارزان با متریال MDF را ترجیح می دهند زیرا هزینه تمام شده کمتری نسبت به قیمت کابینت روکش چوب و تمام چوب دارد.

خیلی از افراد هم خیلی به قیمت توجه ندارند و بیشتر به زیبایی و طبیعی بودن کابینت تاکید دارند که به این دسته از افراد محصولات زیر را پیشنهاد می کنیم.

ویژگی های سبک کلاسیک و مدرن

در طراحی کلاسیک و بطور کلی تمامی محصولات چوبی، امکان قرینه سازی نسبت به طراحی بصورت مدرن مهیاتر است. درب های کشیده و ستون های منبت کاری شده ، امکان استفاده از ویترین با ابعاد و اندازه های گوناگون که در مکان های مختلف در داخل کابینت قابلیت اجرا دارند ، از دیگر تفاوت های برجسته است که در طراحی به سبک مدرن دیده نمی شود اما از نظر هزینه ای ، کابینت ام دی اف ارزان مدرن از نوع کلاسیک قیمت مقرون به صرفه تری دارد.

استفاده ار نوار PVC که از جنس پلاستیک های فشرده می باشد باعث می شود محصول در برابر ضربه و لب پر شدن و همچنین نفوذ آب مقاوم تر شود  از همه مهم تر استفاده از نوار های PVC با رنگ های مختلف می تواند به زیبایی بیشتر محصول هم کمک کند.

کابینت ام دی اف پیش ساخته چیست؟

اصولا کابینت های آشپزخانه دارای قسمت های ثابت با ابعاد استاندارد و خاص مثل قسمت ها داخلی و بدنه هستند و به همین دلیل اغلب به صورت پیش ساخته در کارگاه های صنایع چوبی طراحی و تولید می شوند . بنابراین مدت زمان تحویل و نصب آن ها بیش از چند روز کاری زمان نمی برد که این از مزایای این نوع از کابینت ها است . اما از معایب کابینت پیش ساخته می توان به محدود بودن در انتخاب رنگ و همچنین نوع طراحی اشاره کرد . البته مزیت دیگر آن قیمت تمام شده کمتر نسبت به انواع دیگر کابینت ها می باشد .
در صورت سفارشی سازی کابینت ها ، هزینه ی نهایی ، متغیر و نسبت به حالت پیش ساخته ، طبعا گرانتر خواهد بود. اما مزیت ساخت به صورت سفارشی این است که شما می توانید محصولی با طرح و شکل و ابعاد دلخواه داشته باشید.

منبع : brookfieldresidential.com

آخرین بروزرسانی : 1399/02/13

همانطور که می دانید جنس متریال بکار رفته در کابینت‌ آشپزخانه، تعیین کننده طول عمر و زیبایی دکوراسیون شما خواهد بود. در این مقاله به انواع چوب کابینت آشپزخانه کلاسیک و بررسی ویژگی های ظاهری و مزایا و کاربرد هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

با توجه به زیبایی بافت و رنگ چوب طبیعی و با استفاده از رنگ های شفاف و یا رنگ‌های روشن در کابینت‌های چوبی، می‌توان متناسب با هر سبک و سلیقه‌ای دکوراسیونی زیبا ایجاد کرد. بعضی کابینت‌ها مانند کابینت روکش چوب طبیعی از چوب‌های ترکیبی با مواد دیگر درست می شوند از جمله این مواد می توان به ام‌دی‌اف، تخته سه لا، و تخته‌های خرده چوب اشاره کرد. هزینه‌ی استفاده از این مواد در تولید کابینت‌ها، کمتر از کارهای تمام چوب است.
قبل از انتخاب نوع چوب باید در نظر داشت که چوب‌ها با توجه به میزان رطوبت محیط و سایر شرایط آب و هوایی ممکن است تغییر فرم دهند و یا حتی تغییر رنگ دهند به همین دلیل علاوه بر توجه به میزان بودجه توجه به خواص و ویژگی های انواع چوبی که در ساخت کابینت های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد، حائز اهمیت است.

انواع چوب کابینت آشپزخانه کلاسیک

چوب‌های استفاده شده در کابینت‌ها، بر اساس رنگ‌، طرح و رگه‌های روی سطوح شکل‌های متفاوتی دارند. چوب‌ راش، بلوط، گردو، ملچ و عش از موارد پرکاربرد در تولید یک کابینت تمام چوب هستند. برای شناخت بهتر انواع چوب‌ها، به ویژگی‌ هریک از آنان که در ادامه عنوان شده است توجه کنید.

چوب بلوط قرمز

یکی از مهمترین انواع چوب کابینت آشپزخانه چوب بلوط قرمز محکم، سخت و بادوام است. چوب بلوط قرمز، در مقایسه با سایر چوب‌های استفاده شده در طراحی کابینت‌ها، هزینه‌ی نسبتاً معقولی دارد. به دلیل وجود طرح‌هایی که بر روی سطح این چوب وجود دارد، اکثراً در آشپزخانه سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این ویژگی، استفاده از چوب بلوط قرمز در کابینت‌ با روکش بلوط سفارشی و نیمه سفارشی کاربرد زیادی دارد.

چوب بلوط سفید

بلوط سفید، چوبی با دوام بالا و کمی محکم تر از نوع قرمز آن است. بلوط سفید دارای خطوط و رگه‌های ظریف‌تری نسبت به بلوط قرمز است و مانند نوع قرمز آن، اغلب در کابینت‌های لوکس چوبی و همچنین در صنایع دستی و تزئینی کاربرد بسیاری دارد. ضمن اینکه قیمت چوب بلوط سفید بالاتر از نوع قرمز آن است و نسبت به بلوط قرمز کمیاب تر می باشد.

کابینت چوب افرا

این چوب، با تراکم کمتر نسبت به چوب درخت بلوط، طرح‌ها و دانه‌های ریز بر روی سطح خود دارد. از نظر قیمتی نیز افرا، چوب گران‌تری نسبت به چوب بلوط می‌باشد. استفاده از این چوب در ساخت کابینت‌ رایج است اما اصولا استفاده از چنین چوب هایی باعث بالا رفتن قیمت کابینت چوبی می شود. چوب افرا قابلیت خوبی در رنگ‌ پذیری دارد ولی به طور کلی بیشتر در سبک مدرن و سنتی کاربرد دارد.

چوب گردو

چوب گردو در مقایسه با چوب بلوط وزن کمتری دارد اما از نظر شکل ظاهری(الگو و طرح‌های روی سطح چوب) و استحکام مشابه با چوب بلوط است. این چوب را می‌توان با رنگ‌های روشن مانند سفید و زرد ترکیب کرد. رنگ‌ طلایی نیز در استفاده از این طرح‌ها و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طراحی کابینت‌ کلاسیک استفاده از چوب گردو معمولا رایج است.

چوب عش

چوب عش از نظر استحکام مشابه چوب بلوط می‌باشد ولی دارای رنگ روشن‌تر و ظاهر بسیار زیبا‌تر از آن است. خطوط صاف و یکدست در این چوب، باعث ‌می‌شود که دکوراسیون، ظاهری طبیعی به خود بگیرد. به واسطه‌ی داشتن این خطوط ظریف، این چوب بیشتر در کار‌های سفارشی یافت می‌شود.

عوامل موثر در انتخاب چوب کابینت

خطوط و رگه های چوب

به دلیل این‌که چوب‌های مختلف، طرح‌ها و رگه های متفاوتی دارند. همچنین بعضی از چوب ها رگه های زیادی دارند و بعضی کم رگه هستند در هنگام انتخاب چوب یا روکش چوب باید این موضوع در نظر گرفته شود.

نوع رنگ

در نظر داشته باشید که رنگ چوب‌ طبیعی دائمی نیست و در برابر تابش مستقیم آفتاب تغییر خواهد کرد. برای جلوگیری از این موضوع راهکار معمول و رایج رنگ آمیزی کابینت است. بنابر این انتخاب رنگ مناسب برای این منظور اهمیت زیادی دارد.

بهترین جایگزین برای چوب چیست؟

لمینت‌ها از سه لایه چوبی که تحت فشار به هم متصل می شوند به وجود می آیند. یک لایه نازک از جنس چوب، یک لایه‌ی چاپی و رنگ شده (که ممکن است شکل لمینت را بسیار شبیه چوب کند) و یک لایه‌ی شفاف و محافظ. در تشکیل لمینت‌ها، گرما و فشار باعث وصل شدن لایه‌های مختلف لمینت به یکدیگر می‌باشد. به همین دلیل، وزن لمینت از یک کابینت تمام چوب بیشتر می‌شود. در کابینت سبک تئوکلاسیک برای کاهش هزینه ممکن است از لمینت برای پوشاندن سطوح خارجی، قسمت‌های جلویی، پشت درب‌ها و بعضی از قسمت‌های داخلی استفاده می‌شود.

مزیت استفاده از لمینت بجای چوب

کابینت‌های لمینت به آسانی در اکثر مراکز تولیدی در دسترس هستند و قابلیت پیاده سازی و مونتاژ سریع در محل را دارند. اگر نیاز فوری به کابینت دارید و قصد ندارید هزینه‌ی زیادی صرف کنید، این کار یک انتخاب مناسب است.

البته لمینت معایبی هم دارد مثلاً اینکه در مقایسه با چوب‌، لمینت‌ها استحکام و طول عمر کمتری دارند. در بسیاری از کارخانجات نیز از ارزان‌ ترین مواد برای این محصولات استفاده می‌شود. امروزه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای تولید لمینت‌ها، از چسب‌های بهتر و با کیفیت تر استفاده می‌شود و استحکام آن‌ را افزایش می‌دهد.

تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF)

ماده‌ای با کیفیت است که از ذرات بسیار ریز چوب و چسب تحت حرارت و پرس تولید می شود و نسبت به تخته خرده چوب یا نئوپان کیفیت و استحکام بسیار بالاتری دارد.

تخته سه‌لا یا فیبر

از چسبیدن لایه‌های نازک چوب به یکدیگر و در اثر عواملی مانند گرما، فشار و چسب تخته سه لا ایجاد می‌شود. تخته سه‌لا نازک معمولاً در پشت کابینت و تخته‌ سه‌لای ضخیم در طرفین کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منبع: hunker.com

آخرین بروزرسانی: 1399/02/08

طراحی آشپزخانه‌ کلاسیک اصول و راهکارهای گوناگونی دارد که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد. در طراحی سبک کلاسیک بدلیل تنوع زیاد در نوع متریال و مدل کابینت حد و مرزی وجود ندارد. بخاطر همین تنوع خیلی از افراد سبک کلاسیک را به سایر سبک ها ترجیح می دهند. یکی از اصول طراحی کابینت کلاسیک توجه به جزئیات و تمام ریزه کاری هایی است که ممکن است در نگاه اول خیلی به چشم نیاید اما همین پرداختن به جزئیات است که باعث پرطرفدار بودن سبک کلاسیک شده است. البته بدلیل گران قیمت بودن کابینت تمام چوب نقش شرکت های مشاور و طراح دکوراسیون کاملاً پر رنگ می شود. وظیفه این شرکت ها ارائه بهترین پیشنهاد به مشتری با توجه به اصول طراحی کابینت کلاسیک ، سلیقه و بودجه آنهاست.

مهم ترین اصول طراحی کابینت کلاسیک

طراحی کابینت کلاسیک شباهت هایی به نوع لباس افراد دارد. برای مثال وقتی به یک مهمانی رسمی دعوت می شود کت و شلوار و لباس های رسمی می پوشید اما وقتی با دوستان صمیمی خود به یک کافه می روید از لباس ها اسپرت و راحت تر استفاده می کنید و سعی می کنید چیزهایی مثل کفش یا دیگر وسایلتان را با نوع لباس خود ست کنید. در طراحی آشپزخانه کلاسیک هم طراحان دقیقاً چنین کاری را انجام می دهند و سعی می کنند اجزا مختلف محیط را باهم ست کنند. انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه و جنس آن بر اساس همین اصول انجام می شود که در ادامه به چند مورد از این اصول اشاره خواهیم کرد:

 1. استفاده از رنگ های سفید، طلایی، کرم و طوسی
 2. لبه های گرد و تراش خورده
 3. بکار گیری سنگ های طبیعی و مصنوعی برای صفحه کابینت
 4. دستگیره ها و درب های طرح دار
 5. استفاده از چوب و روکش چوب و همچنین رنگ در ساخت کابینت

عدم سادگی یکی از اصول طراحی کابینت کلاسیک 

ساخت کابینت کلاسیک باید بنحوی انجام شود که علاوه بر داشتن کارایی، ظاهری لوکس و بسیار زیبا برای محیط به ارمغان بیاورد. بعضی از افراد فکر می کنند کابینت کلاسیک حتما باید بسیار پر کار و پر نقش و نگار باشد اما این نکته را در نظر داشته باشید که کابینت چوبی کلاسیک سفارشی ترین نوع کابینت است و همه جزئیات آن می تواند به سلیقه مشتری سفارشی سازی شود و تغییر نماید. توجه داشته باشید که استفاده از یک درب کابینت طرح دار یا ابزار خورده می تواند تا حد زیادی کابینت شما را از سادگی در بیاورد و برای زیبایی محیط آشپزخانه ممکن است همین کافی باشد مخصوصاً اگر محیط شما خیلی بزرگ نباشد.

اگر قصد دارید طراحی شما فانتزی باشد در نظر داشته باشید که رنگ کابینت‌ها، یکی از اجزای مهم و کلیدی در طراحی آشپزخانه کلاسیک و دستیابی به این امر است و رنگ مورد استفاده برای کابینت در طراحی کلاسیک معمولاً رنگ‌های روشن مثل سفید و کرم است.

کابینت کلاسیک سفید بهترین انتخاب برای آشپزخانه شما

در طراحی آشپزخانه کلاسیک، برخلاف آشپزخانه مدرن می‌توان به مقدار بسیار زیاد از رنگ‌ های روشن و سفید استفاده کرد. اگر به دنبال رنگ های تیره تر هستید ترکیب رنگ سفید طوسی هم گزینه مطلوبی خواهد بود و تضاد رنگ های روشن و تیره به جذابیت فضای آشپزخانه شما اضافه می کند. به صورت کلی می‌توان گفت کابینت کلاسیک سفید همیشه انتخاب خوب و مناسبی است به این دلیل که کمتر از مد می افتد و با اکثر رنگ ها هماهنگی و سازگاری دارد.

توجه به جزئیات یکی از اصول طراحی آشپزخانه کلاسیک

جالب است بدانید اکثر لبه ها و گوشه ها در سبک کلاسیک حالت گرد و منحنی شکل دارند. استفاده از صفحاتی با گوشه‌های گرد(سنگ‌های کورین یا کوارتز ابزار خورده) نمونه ای بارز از آن است که باعث زیبایی بیشتر کابینت آشپزخانه می شود. بعضی از مردم طراحی سنتی را با طراحی کلاسیک اشتباه می گیرند، البته که این دو سبک شباهت هایی به هم دارند اما لزوما یکسان نیستند و تفاوت های زیادی دارند.

اصول طراحی کابینت کلاسیک

از رنگ های روشن بیشتر استفاده کنید

یک آشپزخانه‌ی کلاسیک که دارای رنگ‌های تیره فضای شما را کوچک تر جلوه می دهد به همین منظور اگر آشزخانه شما خیلی بزرگ نیست توصیه می کنیم بجای رنگ های تیره و سرد از رنگ روشن استفاده کنید. اصول طراحی کابینت کلاسیک طی چند سال اخیر دست خوش تغییرات زیادی شده و به سمت سبک های مدرن تر و ساده پیش می رود به عبارت بهتر امروزه استفاده از کابینت های کلاسیک نیمه مدرن یا همان کابینت نئوکلاسیک کامل رایج شده است و طرفداران زیادی پیدا کرده.

استفاده از تضاد رنگ ها در طراحی کلاسیک

همانطور که گفته شد در طراحی کابینت آشپزخانه‌ کلاسیک، استفاده از رنگ سفید کاربرد زیادی دارد اما استفاده زیاد از رنگهای روشن باعث ایجاد یکنواختی در دکوراسیون و فضای آشپزخانه می شود. به همین منظور می‌توان با استفاده از رنگ تیره در سایر عوامل، مانند سنگ کوارتز طوسی یا مشکی برای روی کابینت رنگ روشن و یا استفاده از کفپوش‌های آشپزخانه با رنگ قهوه ای سوخته تضاد رنگی زیبایی ایجاد کرد که این موضوع باعث بیشتر دیده شدن دکوراسیون آشپزخانه می شود.

در مقابل می توان از ترکیب کابینت بارنگ پوششی تیره مانند طوسی یا نوک مدادی و خاکستری با سنگ های سفید مثل گرانیت و مرمر استفاده کرد. در مجموع استفاده از تضاد رنگ ها امری رایج و یکی از اصول طراحی کابینت کلاسیک است و کاملاً توصیه می شود.

سادگی در عین پیچیدگی

کابینت کلاسیک رومی بطور کلی جزو کابینت های طرح دار و پرکار به حساب می آید اما هنر یک طراح دکوراسیون این است که هم از ویژگی های سبک کلاسیک پیروی کند و هم اصول سادگی را رعایت کند و بتواند تعادلی بین این دو پارامتر متضاد، به وجود بیاورد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم ویژگی های کلی و اصول طراحی کابینت کلاسیک را بیان کنیم همچنین عناصر مهم و حیاتی برای این کار را مورد بررسی قرار دادیم. اصلی ترین موضوع در طراحی آشپزخانه کلاسیک این است که مانند کابینت آشپزخانه روکش چوب از تمامی پیچیدگی ها و شلوغی‌های غیر ضروری اجتناب کنیم و به سادگی اهمیت دهیم. توجه به رنگ ها در طراحی دکوراسیون مهم است و استفاده درست از خصوصیات رنگ ها تفاوت یک طراحی دکوراسیون خوب و بد را می سازد.

منبع : kitchenmagic.com

آخرین بروزرسانی : 1399/01/01

در این پیج قصد داریم در مورد درب تمام چوب روسی، نکات خرید، نحوه ساخت و زوایای پنهان صنعت درب سازی اعم از درب های اتاقی یا داخلی و درب های ورودی یا لابی توضیح دهیم. همچنین به بررسی عوامل موثر بر قیمت درب چوب روسی بپردازیم. بعد از بررسی این عوامل و خصوصیات چوب روسی، چند نمونه کار درب ورودی چوب روسی که توسط نیروهای توانمندمان طراحی و اجرایی شده ارائه خواهیم کرد لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

چند خط خودمانی در مورد اُرسی

کارخانه شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی در منطقه صنعتی خاوران و نزدیک به سایت چوب فروشان خاوران قرار گرفته است که امتیاز بزرگی به جهت دسترسی به باکیفیت ترین متریال و خرید مواد اولیه برای ساخت انواع درب های چوبی با قیمت عمده و مناسب به حساب می آید. استفاده از توان نجاران قدیمی و با سابقه و ماشین آلات بروز باعث شده بتوانیم کیفیت محصولات خود را تا حد قابل قبولی ارتقاء دهیم به نحوی که بیشتر پروژه های انجام شده ما در شمال شهر تهران انجام سده است. مطمئناً اگر محصولات این مجموعه از کیفیت لازم برخوردار نبود هرگز نمی توانستیم به موفقیت هایی که تا به امروز به آنها دست پیدا کرده ایم برسیم.

محصولات شرکت اُرسی

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی مفتخر به تولید بیشتر مصنوعات چوبی مطابق با سلیقه و خواست مشتری است و تا امروز هرگز خود را محدود به تولید محصول خاصی ننموده ایم چرا که اعتقاد داریم پویایی از ویژگی های اصلی طراحی دکوراسیون و صنایع چوب است. به همین دلیل تولیدات این مجموعه کاملا سفارشی و بر اساس خواست مشتری انجام می پذیرد. مهم ترین محصولات ما شامل موارد زیر می شود:

 1. کابینت کلاسیک چوبی
 2. کابینت تمام چوب
 3. کابینت روکش چوب
 4. روشویی چوبی
 5. تولید انواع قرنیز و دیوارکوب
 6. ساخت انواع میز و پارتیشن اداری
 7. دکور TV یا TV روم و انواع شلف دکوری

قیمت درب تمام چوب روسی

درست است که چوب روسی جزو چوب های ارزان قیمت و کم دوام بازار است اما چوب روسی هم از نظر کیفیتی درجه بندی دارد و حتما باید برای ساخت درب های بادوام از چوب های درجه یک استفاده شود. در حال حاضر (تابستان 1399) در بازار چوب فروشان قیمت چوب روسی درجه یک متر مکعبی 8 میلیون تومان خرید و فروش می شود و این در حالی است که می توان چوب های روسی درجه دو با قیمتی معادل نصف این مبلغ هم پیدا کرد که استفاده از آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در هنگام خرید درب تمام چوب این نکته را در نظر بگیرید که تولید کننده از چه چوبی و با چه کیفیتی برای انجام سفارش شما استفاده خواهد کرد.

ضمن اینکه در نظر داشته باشید برای استحکام و طول عمر بیشتر بهتر است از ترکیب چوب های راش یا بلوط با چوب روسی در ساخت درب چوبی استفاده شود. چوب روسی به تنهایی از نظر مقاومت نسبت به چوب های راش و بلوط ضعیف تر است و استفاده ترکیبی از آنها هم باعث صرفه جویی در هزینه و هم افزایش دوام کار خواهد شد.

کابینت چوب روسی

نوعی چوب در بازار وجود دارد که به آن چوب سفید می گویند. این چوب ها کیفیت بسیار پایینی دارند و ارزان قیمت هستند. چوب روسی هم مانند چوب سفید بوده (دوام و استحکام لازم برای ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک را ندارد) به همین دلیل کابینت چوب روسی و سفید گزینه های مناسبی نخواهند بود و در حقیقت ارزش خرید ندارند اما بازهم شاهد این هستیم که بعضی سازندگان کابینت چوبی کلاسیک وقتی می بینند مشتری اصرار دارد بهای کمتری بابت خرید کابینت آشپزخانه چوب طبیعی بپردازد، برای ساخت کابینت چوبی به استفاده از چوب های بی کیفیت مثل چوب سفید و چوب روسی رو می آورند درصورتیکه این چوب ها کاربرد مشخصی دارند و اصلا برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار نمی گیرند.

البته نا گفته نماند کیفیت چوب روسی نسبت به چوب سفید بهتر است. از چوب سفید برای ساخت مبلمان بیشتر استفاده می شود اما از چوب روسی برای تولید قسمت های داخلی درب تمام چوب ورودی و لابی و همچنین درب های اتاقی هم استفاده می شود.

کاربرد چوب روسی و چوب سفید

از چوب سفید و چوب روسی برای زیرسازی و قسمت های کم اهمیت چهارچوب درب های داخلی ساختمان و همچنین تولید مبل بازاری استفاده می شود. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که در هنگام جابجایی مبلمان منزل متوجه وزن بسیار سبک بعضی از مبل های راحتی و مدرن شده باشید. این چوب ها همان چوب سفید هستند. چنین چوب هایی بسیار سبک و کم تراکم هستند و در ساخت کابینت آشپزخانه و درب تمام چوب هیچ جایی ندارند.

اینستاگرام کابینت کلاسیک

شما علاقه مندان به دکوراسیون و دیزاین داخلی می توانید از طریق آدرس زیر کلیه نمونه کارهای گروه معماری اُرسی را در پیج اینستاگرام کابینت کلاسیک مشاهده نمایید. کابینت کلاسیک اصولا مشتری های خاص خودش را دارد و معمولا دوستداران طبیعت و افرادی که علاقه مند به کارهای چوبی و طبیعی هستند این سبک از کابینت را انتخاب می کنند. البته تعاریف زیادی از این سبک کابینت ممکن است در بازار وجود داشته باشد اما عرفا به کابینت تمام چوبd که روی درب های آن ابزار خورده باشد و دارای تاج و ستون و سرستون چوبی با طرح های مختلف منبت کاری شده باشد، کابینت آشپزخانه کلاسیک می گویند. برای اطلاع از قیمت کابینت کلاسیک با ما در ارتباط باشید.

معرفی اینستاگرام کابینت کلاسیک

در پیج اینستاگرام کابینت کلاسیک سعی می کنیم کلیه نمونه کارهای خودمان را به مرور اضافه کنیم تا علاقه مندان به فضای مجازی دسترسی بهتری به نمونه کارهای ما داشته باشند و راحت تر مدل مورد نظرشان را برای سفارش و ساخت انتخاب نمایند. همچنین اطلاعات کوتاه و مفیدی در مورد طراحی دکوراسیون و بخصوص کابینت آشپزخانه و متریال آن در پیج اینستاگرام ما اضافه خواهد شد.

چرا اینستاگرام؟!

همانطور که می دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدیو های کوتاه است که مخاطبان بسیار زیادی را در سراسر دنیا و همچنین ایران به خود اختصاص داده است. بدلیل در دسترس بودن اینستاگرام و استفاده آسان از آن خیلی از مشتریان و افرادی که بدنبال نمونه کار کابینت روکش چوب می گردند تمایل دارند از طریق پیج اینستاگرام کابینت کلاسیک با کیفیت کار ما آشنا شوند به همین دلیل این پیج را راه اندازی کردیم.

آدرس پیج اینستاگرام : کابینت کلاسیک ارسی

لیست محصولات شرکت معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی

 • انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک
 • انواع دیوارکوب ، پارتیشن و …
 • تولید درب های ورودی ساختمان و درب لابی
 • تجهیز فضاهای اداری و بازسازی

آخرین بروزرسانی : 1398/10/11

کابینت کلاسیک مدرن یک تناقض زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی! حتما می دانید که از گذشته تا امروز همیشه یک رقابت تنگاتنگ بین سبک کلاسیک و مدرن بوده و هست که معمولا افراد با توجه به سلیقه ، بودجه و موقعیت خود یکی از این دو را برای منزل یا حتی محل کار انتخاب می کنند. اما عده ای تمایل دارند هر دوی این سبک ها را در کنارهم داشته باشند. درسته که تفاوت های زیادی بین سبک مدرن و کلاسیک وجود دارد اما با کمی انعطاف می توان این دو سبک را ادغام کرد و یک طرح جدید ابداع کرد. خرید کابینت کلاسیک با ویژگی های مدرن شاید انتخابی ایده آل برای چنین سلیقه هایی باشد.

کابینت کلاسیک مدرن چیست؟

اگر بخواهیم این سبک کابینت را تشریح کنیم بهتره بگیم کابینت کلاسیک مینمال و ساده که طرح های کمتری نسبت به کابینت های کلاسیک معمول دارد و ویژگی های کابینت های مدرن را هم به یدک می کشد. برای مثال اگر دقت کرده باشید کابینت های تمام چوب قدیمی بسیار پر نقش و نگار و شلوغ بودند در حالی که کابینت های مدرن مثل کابینت های گلاس کاملا صاف و صیقلی و براق هستند. کابینت کلاسیک مدرن دقیقاً با ادغام این دو ویژگی طراحی شد و مثال بارزش کابینت روکش چوب طبیعی است که جزو کابینت های مدل کلاسیک بحساب می آیند اما سادگی و براق بودن کابینت هایگلاس را هم دارند.

ویژگی های اصلی کابینت کلاسیک مدرن

 • استفاده از چوب و ام دی اف بطور همزمان
 • ساده اما نه به سادگی سبک مدرن
 • خلاق و طراحی بروز
 • استفاده بهینه از فضا

چرا کابینت کلاسیک مدرن طرفداران زیادی دارد؟

بزرگترین مزیت این سبک از کابینت آشپزخانه این است که نقاط قوت هر دو سبک کلاسیک و مدرن را دارد و در عین حال ضعف های آنها را پوشش می دهد. ضعف کابینت کلاسیک تمام چوب حساس بودن و همچنین پر نقش و نگار بودنش است و ضعف کابینت های ام دی اف مدرن سادگی بیش از حد و یکنواختی در طراحی و مصنوعی بودن می باشد. البته نکته مهمی که در انتخاب سبک کلاسیک حائز اهمیت است، قیمت کابینت کلاسیک است که در مقایسه با کابینت ام دی اف مدرن یک سرو گردن بالاتر است و شاید از یک جهت نوعی ضعف محسوب شود.

کابینت کلاسیک مدرن در عین حال که حس استفاده از چوب طبیعی را در خانه شما زنده می کند مقاومت بیشتری نسبت به کابینت های تمام چوب دارد و طراحی خلاقانه تری نسبت به سایر سبک ها دارد. شرکت های زیادی در زمینه فروش کابینت کلاسیک و مدرن در تهران و سایر شهرستان ها فعالیت دارند که از نظر حرفه ای و کیفیت کاری در سطوح مختلف طبقه بندی می شوند.

کابینت کلاسیک مدرن سفید

پر متقاضی ترین سبک کابینت کلاسیک مدرن غالباً مربوط به رنگ های سفید و روشن است. متریالی که برای تولید کابینت کلاسیک سفید مورد استفاده قرار می گیرد شامل موارد زیر می شود :

 • ام دی اف خام برای قسمت های نما و درب کابینت
 • ام دی اف رنگی یا سفید برای بدنه کابینت
 • روکش چوب برای روی ورق ام دی اف خام
 • ام دی اف 3 یا 8 میل برای قسمت پشت بدنه کابینت
 • چوب برای منبت های سرستون، تاج و کاور هود
 • رنگ برای پوشش و محافظت از لایه چوبی روی کابینت

برای کاهش قیمت تمام شده می توان کابینت روکش چوب را جایگزین کابینت آشپزخانه چوبی کرد که انتخابی مناسب و در عین حال زیبا خواهد بود.

آخرین بروز رسانی: 1398/09/10

 

اگر بخواهیم بصورت کلی در مورد ویژگی های یک کابینت کلاسیک استاندارد و اصیل صحبت کنیم. بهترین مدل کابینت کلاسیک ، کابینتی است که ابعادش طوری طراحی شده باشد که کمترین پرتی فضا را داشته باشد. همچنین منبت ها و ابزار هایی که برای زیباتر شدن نمای کار استفاده می شوند به قدری زیاد نباشند که کار شلوغ تر از حد معمول شود و فضای آشپزخانه را کوچک جلوه دهد. از دیگر ویژگی های یک کار اصیل و بی عیب و نقص رنگ آمیزی مناسب و یکنواخت است و این موضوع وقتی اتفاق می افتد که زیرسازی مناسبی انجام شده باشد. انتخاب نوع رنگ و البته طیف رنگی مناسب و مطابق با سایر المان های محیط نیز می تواند در انتخاب بهترین مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک به شما کمک کند.

بهترین مدل کابینت کلاسیک از نظر پوشش

اگر محدودیتی از نظر بودجه نداشته باشید انتخاب کابینت های سبک کلاسیک با روکش رنگ پلی اورتان یا پلی استر بهترین گزینه برای آشپزخانه شما خواهد بود به این دلیل که این رنگ ها جزو رنگ های شفاف هستند و رنگ اصلی چوب را به نمایش می گذارند که اصطلاحا به آنها خودرنگ گفته می شود. همچنین می توانید از رنگ های پوششی هم استفاده کنید که بیشتر زمانی استفاده می شود که از چوب های ارزان قیمت تر برای ساخت کابینت استفاده شود که بصورت کامل رنگ سطح کار را می پوشاند و انتخاب رنگ به سلیقه مشتری می باشد.

بیاد داشته باشید که چه کابینت تمام چوب سفارش دهید و چه کابینت روکش چوب در هر صورت نیاز به رنگ کاری دارید.(استفاده از رنگ باعث زیباتر شدن کار و طول عمر بیشتر چوب یا روکش چوب طبیعی می شود).

نوع دیگری از پوشش که در ساخت کابینت کلاسیک زیاد استفاده میشه و در مقابل رنگ ارزان تر است اما کیفیت و زیبایی کمتری نسبت به کار رنگ شده دارد روکش ممبران است که به آن وکیوم هم گفته می شود. کابینت کلاسیک ممبران در مقایسه با کابینت های کلاسیک دیگر قیمت تمام شده کمتری دارند اما باید مراقب روکش آن باشید که در تماس با اشیا تیز و حرارت قرار نگیرد.

انواع کابینت آشپزخانه چوبی

کابینت هایی که از چوب طبیعی ساخته و پرداخته می شوند اغلب به دو گروه تمام چوب و روکشی در بازار دسته بندی می شوند درحالی که واقعیت امر چیز دیگری است چون در تولید کابینت آشپزخانه چوبی به تناسب از همه متریال موجود از جمله ورق ام دی اف رنگی ، ام دی اف خام ، چوب طبیعی و روکش چوب استفاده می شود اما آنچه اهمیت دارد مقدار و کیفیت متریال بکار رفته و نحوه ساخت کابینت آشپزخانه است. به همین جهت نیاز است که در هنگام خرید کابینت کلاسیک به نوع متریال و درصد چوب بکار رفته در کابینت و کیفیت ساخت و ظرافت آن اهمیت زیادی دهید.

بطور کلی نکات قابل توجه در انتخاب کابینت چوب شامل موارد زیر است:

 • مقدار نوع چوب مصرفی (گردو ، بلوط ، راش و …)
 • نوع یراق آلات و ام دی اف مصرفی (خارجی یا ایرانی)
 • نوع رنگ مصرفی و کیفیت رنگ کاری
 • کیفیت ساخت و زیبایی کار
 • نحوه نصب کابینت و رفع نواقص احتمالی

رتبه بندی کابینت های چوبی

سخن پایانی : بهترین مدل کابینت کلاسیک برای هر فرد و محیطی ممکن است متفاوت باشد و هم به سلیقه ی افراد و هم به بودجه و فضا و دیگر المان های موجود در محیط بستگی دارد. اما آنچه در بازار معمول است و بیشتر مورد پسند مشتریان واقع می شود بصورت یک لیست در اختیار شما قرار خواهیم داد با این توضیح که از بالا به پایین میزان مطلوبیت و قیمت کاهش می یابد.{منبع}

 1. کابینت چوب گردو
 2. کابینت چوب ملچ
 3. کابینت چوب بلوط
 4. کابینت چوب راش
 5. کابینت با رنگ پوششی
 6. کابینت روکش چوب طبیعی
 7. کابینت ممبران

آخرین بروزرسانی : 1398/10/09

مطالب مشابه : کابینت کلاسیک روشویی

کابینت کلاسیک کیش چوب محصول جدید شرکت کیش چوب است که سالها در زمینه طراحی و تولید فراورده های چوبی نظیر تخت و کمد و دراور و … فعالیت داشته و حالا با استراتژی جدید و هوشمندانه به عرصه ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک وارد شده است. بدلیل اینکه کیش چوب در حال حاضر جزو برند های شناخته شده ی بازار و صنایع چوبی به حساب می آید خیلی ها از این شرکت و نماینگی های آن را برای خرید کابینت کلاسیک انتخاب می کنند و تبدیل به برندی قابل اعتماد در میان مردم شده است. اما اکثر شرکت ها وقتی سهمی در بازار برای خود پیدا می کنند و معروف می شوند کم کم قیمت محصولات خود را بالا می برند و این اتفاق در این اوضاع نا به سامان اقتصادی چندان خوشایند بنظر نمی رسد.

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی با سابقه طولانی در تولید انواع کابینت آشپزخانه و طراحی داخلی با تکیه بر توانایی های فنی پرسنل خود و ماشین آلات بروز امکان تولید انواع کابینت تمام چوب که شامل : کابینت چوب راش ، کابینت چوب بلوط و کابینت چوب گردو می باشد. تولیدات شرکت اُرسی تنها به کابینت تمام چوب ختم نمی شود. سایر محصولات شرکت اُرسی شامل موارد زیر می شود:

 1. انواع درب لابی و ورودی
 2. انواع دیوارکوب و قرنیز
 3. اجرای سقف چوبی
 4. پارتیشن بندی
 5. دکور اتاق خواب

معرفی کابینت کلاسیک کیش چوب

یکی از ایراداتی که همیشه به شرکت های بزرگ وارد می شود این است که از پذیرش تولیدات سفارشی سرباز می زنند و تمایل دارند یک یا چند مدل خاص را بصورت انبوه تولید و روانه بازار کنند که البته از دید تولیدکننده این کار کاملا منطقی است چراکه صرفه جویی زیادی از نظر مالی و از جهت زمانی برای تولید کنندگان حاصل می شود. اما در این میان توجه به نیازهای مشتری و اصول مشتری مداری گم می شود! یعنی مشتری به اجبار باید از میان چند مدل محدود یکی را انتخاب و سفارش دهد. آن هم با قیمتی نسبتا بالا!

برای مواجهه با این معضل و ایجاد تنوع بیشتر در تولید کارخانجات و کارگاه های تولیدی روی کار آمدند و در حال حاضر بیش از 80 درصد نیاز بازار (مخصوصا در حوزه ساخت کابینت کلاسیک) را شرکت های تولیدی کوچک تامین می کنند. شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی یکی از تولیدی هایی است که کاملا بر اساس نیاز مشتری محصولات را طراحی می کند و حتی این قابلیت را دارد که بر اساس هر مدلی که مشتری ارائه می دهد محصولات خود را تولید و ارائه نماید.

کابینت کلاسیک روکشی

کابینت روکش چوب که قیمت نسبتا مناسب تری نسبت به نوع تمام چوب کابینت آشپزخانه دارد، از دیگر محصولات ماست که در پاسخ به نیاز قشر متوسط جامعه طراحی و تولید شده تا همه افراد با هر سلیقه و بودجه ای بتوانند در منزل خود کابینت چوبی یا طرح چوب داشته باشند. مزایای استفاده از کابینت روکش چوب طبیعی عبارتست از:

 • قیمت مقرون بصرفه و مناسب
 • با کابینت تمام چوب از نظر ظاهری هیچ تفاوتی ندارد
 • تنوع بالا به علت وجود تعداد بسیار زیادی روکش چوب طبیعی

معایب کابینت روکش چوب

 • طول عمر متوسط
 • حساس در برابر حرارت ، رطوبت و اشیاء تیز

جهت استعلام قیمت کابینت کلاسیک لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آخرین بروزرسانی : 1398/10/08

مقالات مرتبط : بهترین مدل کابینت کلاسیک کدام است؟

کابینت کلاسیک به کابینت هایی گفته میشود که سبک طراحی نوستالوژیک و قدیمی دارد و طراحی آن ها با کابینت های ام دی اف و مدرن امروزی تفاوت دارد. در ساخت این کابینت ها استفاده از چوب ، منبت و خراطی و حکاکی های برجسته امری کاملا مرسوم است. بصورت کلی انواع کابینت کلاسیک شامل موارد زیر هستند :

1) کابینت تمام چوب

  • کابینت چوب راش

  • کابینت چوب بلوط

  • کابینت چوب گردو

2) کابینت روکش چوب

  • کابینت روکش چوب طبیعی

  • کابینت روکش چوب مصنوعی یا فرآوری شده

3) کابینت روکش PVC (ممبران)

انواع کابینت کلاسیک بر حسب نوع پوشش

کابینت های کلاسیکی که از انواع چوب طبیعی و رنگ برای ساخت آنها استفاده می شود بهترین و متداول ترین مدل از انواع کابینت کلاسیک هستند که معمولا قیمت بالاتری هم دارند . طول عمر زیاد ، گستردگی طیف رنگی و تنوع زیاد و حس طبیعی بودن کار از ویژگی های مهم این سبک از کابینت آشپزخانه کلاسیک است.

کابینت تمام چوب راش در مقایسه با کابینت چوب بلوط و گردو قیمت مقرون به صرفه تری دارد. به همین دلیل پرفروش تر از این دو مدل است. کابینت چوب بلوط به طول عمر بالا نقوش زیبا و سازگاری با محیط مرطوب معروف است و طرفداران خاص خود را دارد. کابینت تمام چوب گردو هم تقریبا می توان گفت گران قیمت ترین نوع کابینت آشپزخانه است و بیشتر در خانه های بسیار لوکس و مجلل مشاهده می شود.

کابینت روکش چوب

یکی دیگر از انواع کابینت کلاسیک که بدلیل استفاده از نمای چوب طبیعی و قیمت مناسب تر نسبت به کابینت های تمام چوب ، این روزها خیلی رو بورس است و مشتریان زیادی دارد کابینت کلاسیک روکشی (کابینت روکش چوب طبیعی) است. در ساخت این کابینت ها جهت صرفه جویی و کاهش قیمت تمام شده کابینت در بیشتر قسمت های کابینت از ترکیب ام دی اف و روکش چوب طبیعی استفاده می شود و طوری طراحی می شود که تشخص آن از کابینت آشپزخانه تمام چوب بسیار سخت است و همان حس چوبی بودن کار را کاملا در آشپزخانه بوجود می آورد با این تفاوت که کمی حساس تر بوده و باید بیشتر در حفظ و نگهداری از آن کوشا بود.

طول عمر کابینت کلاسیک روکش چوب

درست است که از نظر دوام و استقامت کابینت روکشی ضعیف تر از کابینت تمام چوب است اما کابینت های کلاسیکی که از روکش چوب طبیعی ساخته می شوند در واقع همان کابینت کلاسیک تمام چوب هستند فقط مقدار چوب بکار رفته در آنها کمتر است و بجای آن از ورق ام دی اف استفاده می شود. بنابر این اگر از ورق ام دی اف مرغوب برای ساخت این سبک از کابینت های آشپزخانه استفاده شود مقاومت بالایی خواهند داشت و به راحتی از بین نمی روند. ضمن اینکه نحوه استفاده و نگهداری از کابینت چوبی با کابینت ام دی اف کاملا متفاوت است و برای افزایش طول عمر کابینت و نگهداری بهتر باید یک سری نکات را رعایت کرد.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک وکیوم یا ممبران هم نوع دیگری از کابینت آشپزخانه است که بجای استفاده از رنگ و روکش چوب ، روی سطوح مختلف کابینت را با استفاده از روکش ممبران (PVC) و تحت شرایط خاص روکش می کنند که به علت ارزان بودن جزو کارهای پرطرفدار و پرتقاضا بشمار می آید که البته معایبی هم دارد.{منبع}

 1. اول اینکه در برابر حرارت و ضربه بسیار آسیب پذیر است
 2. زود چرک تاب می شود و کثیفی را جذب می کند
 3. اصالت و زیبایی کار چوب را به هیچ عنوان ندارد

بروزرسانی : 1398/10/08

مقالات مرتبط : کابینت کلاسیک کیش چوب

کابینت کلاسیک وکیوم

با پیشرفت سریع تکنولوژی و توسعه و ساخت ماشین آلات مربوط به صنایع چوب و نجاری کم کم بسیاری از کارها بجای اینکه توسط نجاران و با دست انجام شوند با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با سرعت و راحتی بیشتر انجام شدند. کابینت کلاسیک وکیوم محصول مستقیم بکار گیری دستگاه های CNC و سایر ماشین آلات پیشرفته مثل دستگاه پرس وکیوم است. نام دیگر کابینت وکیوم ، کابینت ممبران است. این سبک از کابینت در حقیقت نوعی کابینت کلاسیک است اما با پروسه تولید و نوع روکش متفاوت.

استفاده از روکش های پی وی سی (PVC) بجای رنگ راهکاری بود که اولین بار در کشورهای اروپایی استفاده شد و کم کم در بین سایر کشورها مرسوم شد. استفاده از رنگ احتیاج به تبحر ، هزینه و زمان زیادی دارد اما روکش پی وی سی هم ارزان تر است و هم چون بصورت مکانیزه و با دستگاه روی سطوح کابینت چسبانده می شود سرعت کار را تا حد زیادی بالا می برد. در ادامه نگاهی مقایسه ای خواهیم داشت نسبت به کابینت کلاسیک وکیوم و کابینت هایی که در پروسه ساخت آن ها از رنگ استفاده می شود.

کابینت کلاسیک وکیوم چیست؟

همانطور که اشاره شد کابینت کلاسیک وکیوم همان کابینت آشپزخانه کلاسیک است که بجای استفاده از رنگ هایی نظیر پلی استر و پلی اورتان برای ظاهر کار از یک لایه روکش پی وی سی پلاستیک مانند استفاده می کنند که به وسیله چسب و تحت حرارت روی سطح کار می چسبد و بیشتر مردم آن را با نام کابینت ممبران می شناسند. همانطورکه اشاره کردیم ارزان تر بودن و سریع بودن ساخت کابینت وکیوم این سبک از کابینت آشپزخانه را به یکی از پرطرفدار ترین سبک های کابینت آشپزخانه کلاسیک تبدیل کرده که ویژگی های مثبت و منفی مختص به خود را دارد که در حد توان سعی می کنیم در این مطلب همه این موارد را پوشش دهیم.

قبل از خرید کابینت کلاسیک ممبران توجه به این پارامترها خالی از لطف نیست پس لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

مزایا و معایب کابینت وکیوم

 • نگهداری و تمیزکاری آسان

اول اینکه وقتی شما از رنگ برای زیبایی بیشتر کابینت آشپزخانه خود استفاده می کنید باید حتما یک سری نکات مربوط به نحوه نگهداری و تمیز کردن کابینت را رعایت کنید وگرنه خیلی سریع کابینت آشپزخانه منزل شما تغییر رنگ خواهد داد و زیبایی خود را از دست می دهد. اما کابینت های کلاسیک وکیوم اینگونه نیستند و شما می توانید با استون یا تینر ضعیف و هر نوع مواد شوینده و آب کابینت را تمیز کنید بدون اینکه کوچک ترین تغییری در ظاهر کابینت بوجود بیاید.( پس این شد اولین مزیت کابینت وکیوم کلاسیک )

 • طول عمر و مقاومت پایین

همانقدر که کابینت کلاسیک وکیوم در برابر رطوبت و مواد شوینده مقاوم است در برابر خراش و حرارت بسیار حساس است و درصورتی که با وسایل تیز برخورد داشته باشد یا تحت حرارت زیادتر از حد معمول قرار بگیرد سریعا تغییر شکل داده و چسب روکش خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد.( این هم از ضعف بزرگ کابینت کلاسیک وکیوم )

 • عدم اصالت و مصنوعی بودن

شاید مهمترین ضعف کابینت وکیوم کلاسیک این باشد که حس چوبی بودن کابینت را نمی تواند کاملا القا کند. چراکه کابینت تمام چوب یا کابینت روکش چوب با هر طیف رنگی ای که مشتری در نظر داشته باشد رنگ آمیزی می شوند و دقیقا همان چیزی از آب در می آید که مشتری نیاز دارد درصورتیکه کابینت های وکیوم این ویژگی مهم را ندارند.{منبع}


کابینت کلاسیک ممبران یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین سبک های کابینت کلاسیک است. در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک قسمت هایی که منبت کاری می شود یا ابزار می خورد با یک لایه روکش PVC که اصطلاحا به آن ممبران می گویند، پوشش داده می شود. دستگاهی که با آن این فرایند انجام می شود وکیوم نام دارد و گاهی اشتباها در بازار به این مدل از کابینت های آشپزخانه، کابینت وکیوم نیز گفته می شود.

مزایا

 • استفاده از CNC بجای دست
 • پروسه ساخت آسان و سریع
 • عدم نیاز به رنگ آمیزی
 • تنوع رنگی بالا
 • قیمت مناسب
 • نصب آسان
 • خدمات پس از فروش مناسب

قیمت کابینت کلاسیک ممبران

قیمت کابینت کلاسیک با روکش ممبران به مراتب از کابینت روکش چوب طبیعی و همچنین کابینت تمام چوب ارزان تر است اما از کابینت های ام دی اف هایگلاس و معمولی در بیشتر موارد گران قیمت تر هستند. دلیل مناسب تر بودن قیمت کابینت های ممبران نسبت به کابینت های کلاسیک روکشی و تمام چوب این است که تقریبا 90 درصد ساختار آن از ام دی اف خام طراحی شده است و مقدار چوب بکار رفته در آن ناچیز است. ضمنا بدلیل اینکه تمام قسمت هایی که در نما کابینت واقع شده اند زیر پوشش ممبران می روند برای پایین آوردن قیمت می توان از چوب های درجه دو و سه هم استفاده کرد.

 • قیمت مناسب نسبت به کابینت چوبی
 • امکان استفاده از چوب های ارزان قیمت تر

کابینت کلاسیک ممبران چه مزایایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مهم ترین مزیت این مدل کابینت آشپزخانه قیمت مناسب تر نسبت به نوع تمام چوب آن است. علاوه بر قیمت می توان به موارد زیر هم اشاره کرد.

ساخت سریع و کم هزینه

بدلیل استفاده از ماشین آلات پیشرفته و کاهش دخالت اپراتور در پروسه تولید کابینت ممبران ، سرعت تولید و آماده سازی آن خیلی بیشتر از سایر کابینت های کلاسیک است (پروسه رنگ کاری بسیار حساس و زمان بر است. حذف مرحله رنگ کاری کابینت یعنی صرفه جویی در زمان و منابع)

تنوع مناسب در رنگ و طرح روکش

به دلیل تنوع زیاد در نوع و رنگ روکش ممبران،این سبک از کابینت ها تنوع بسیار بالایی دارند(حتی نوع روکش شبیه به های گلاس وجود دارد و درصورت استفاده از آن می توان سبک کلاسیک و مدرن (های گلاس) را باهم تفیق کرد.

تمیزکاری و نگهداری آسان

تمیز کاری کابینت ممبران بسیار آسان است و بدلیل ضد رطوبت بودن و جنس پلاستیک مانند آن می توان برای تمیز کردن سطوح کابینت از الکل ، استون و انواع مواد شوینده و آب استفاده کرد.

اگر در مورد خرید کابینت کلاسیک هنوز به قطعیت نرسیده اید پیشنهاد می کنیم به معایب کابینت ممبران هم دقت نمایید.

معایب کابینت کلاسیک وکیوم

روکش نازک کابینت های ممبران در برابر ضربه و سایش بسیار آسیب پذیر است. همچنین اگر در معرض حرارت قرار بگیرد خیلی سریع چسب آن قابلیت خود را از دست می دهد و روکش بلند می شود. به همین دلیل در هنگام خرید نیاز است به چند نکته مهم توجه کنید:

کیفیت چسب

 1. اول اینکه از کیفیت چسب مصرفی که به منظور چسباندن روکش ممبران استفاده می شود حتما اطمینان حاصل کنید.(بهترین نوع چسب ساخت کشور آلمان است و فقط بعضی از تولید کنندگان از این وع چسب استفاده می کنند بدلیل اینکه قیمت بالایی دارد).

نوع روکش

 1. بهترین نوع روکش ممبران کره ای است و انواع چینی و ایرانی آن در بیشتر موارد از کیفیت لازم برخوردار نیستند. همچنین در هنگام سفارش کابینت کلاسیک ممبران بهتر است نوع ورق ام دی اف مصرفی در قرارداد ذکر شود(بهترین برند ام دی اف خام واناچای مالزی است)

نوع دستگاه وکیوم

 1. نوع دستگاه وکیومی که از آن برای روکش کردن قسمت های مختلف کابینت استفاده می شود در طول عمر و کیفیت ساخت کابینت تاثیر مستقیم دارد به همین دلیل بهتر است برای سفارش کابینت کلاسیک ممبران به کارگاه های معتبر و مجهز که بصورت تخصصی محصولات ممبران تولید می کنند مراجعه کنید.(بدلیل گران قیمت بودن دستگاه های وکیوم خارجی خیلی از تولیدی ها توان خرید و استفاده از آن را ندارند و ناچارا از ماشین آلات بی کیفیت استفاده می کنند و یا بخشی از کار خود را به کارگاه های خدماتی برون سپاری می کنند. درنتیجه کیفیت ساخت محصول آنچنان که باید نخواهد شد.

کابینت کلاسیک چوبی یا وکیوم؟!

خیلی از مشتریان ما بدلیل بالا بودن قیمت کابینت چوب طبیعی علیرغم میل باطنی از انتخاب آن صرف نظر می کنند. درحالیکه همه کابینت های چوبی گران قیمت نیستند و بالا بودن قیمت کابینت بیشتر به انتخاب نوع چوب آن بر می گردد. درست است که کابینت تمام چوب گردو جزو محصولات گران قیمت هستند و هر کسی نوان خرید آن را ندارد، اما مواردی مانند کابینت چوب راش هم پیدا می شود که قیمت متعادل تری دارد و انتخاب آن اقتصادی تر است. البته کابینت چوب بلوط هم گزینه ای ایده آل برای افراد مختلف است و از نظر قیمتی بین کابینت چوب گردو و راش قرار می گیرد.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک ممبران یا همان کابینت کلاسیک وکیوم نوعی دیگر از کابینت آشپزخانه است که پروسه ساخت آن تقریبا شبیه سایر کابینت های آشپزخانه کلاسیک است برای مثال بدنه یا یونیت کابینت بطور مشترک در همه ی کابینت ها از ورق ام دی اف ملامینه ساخته می شود و تفاوت ها بیشتر در نحوه طراحی درب کابینت و نمای آن است. بعد از اینکه با استفاده از دستگاه های سی ان سی حکاکی های لازم روی درب ها انجام شد و همچنین منبت ها روی سر ستون ها و قسمت کاور هود نصب شد، با استفاده از دستگاه وکیوم یک لایه روکش پی وی سی تحت حرارت و چسب مخصوص روی سطح کار را می پوشاند که به آن کابینت کلاسیک وکیوم یا ممبران می گویند.

مزایا و معایب کابینت کلاسیک وکیوم

 • مزیت این سبک از کابینت، ارزانتر بودن و سریع تر بودن پروسه ساخت آن نسبت به سایر کابینت های سبک کلاسیک است.
 • از دیگر مزایای کابینت کلاسیک  ممبران می توان به مقاوم بودن در برابر شست و شو و راحت تمیز کردن آن اشاره کرد.
 • مهم ترین عیب کابینت ممبران کلاسیک غیر طبیعی بودن آن و حساسیت بالا در برابر حرارت است.
 • در صورت استفاده از روکش و چسب نامرغوب خیلی سریع کابینت وکیوم کلاسیک دفرمه می شود و کیفیت خود را از دست می دهد.

3) کابینت ممبران

در تولید کابینت ممبران با استفاده از دستگاه CNC فرآیند حکاکی روی درب ها و سایر قسمت ها بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود. گل منبت ها و سر ستون ها در کابینت تمام چوب با استفاده از دست و بر روی چوب طبیعی حکاکی می شود درحالیکه در کابینت ممبران این اجزا بصورت آماده خریداری می شود و روی کار نصب می شود. درپایان تمام قسمت های نمای کابینت در دستگاه وکیوم قرار می گیرد و با استفاده از حرارت ، چسب چوب و فشار خلاء یک لایه از جنس PVC بصورت یک تیکه روی کار را پوشش می دهد. قیمت مناسب و ضد آب بودن از مزایای مهم کابینت آشپزخانه کلاسیک با پوشش ممبران است.

آخرین بروزرسانی : 1398/10/08

مطالب مرتبط : انواع کابینت کلاسیک

یراق آلات کابینت کلاسیک

همانطور که مستحضر هستید وقتی سبک کابینت آشپزخانه شما تغییر می کند متناسب با آن باید رنگ ، طرح و فرم تجهیزات جانبی و یراق آلات کابینت نیز تغییر کند تا عدم هماهنگی کمتر و کمتر شود و تطابق به اوج خود برسد. کابینت آشپزخانه کلاسیک بدلیل تفاوت های بارزی که با کابینت های مدرن دارد نیازمند دستگیره و یراق آلات متفاوت تری است. بطور کلی  دستگیره و یراق آلات کابینت کلاسیک مانند کابینت مدرن ساده نیست و اغلب طرح دار است. همچنین رنگ های طلایی و تیره در انتخاب دستگیره کابینت کلاسیک امری رایج است.

خرید یراق آلات به عهده کیست؟!

در هنگام عقد قرارداد و خرید کابینت کلاسیک معمولا بر سر خرید یراق آلات کابینت توافق می شود. اغلب خرید یراق آلات با کیفیت معمول و عرف بازار به عهده پیمانکار یا سازنده است اما خیلی از افراد دوست دارند از یراق آلات و اکسسوری با کیفیت بالا و درجه یک استفاده کنند که در این صورت هزینه تهیه یراق آلات به عهده کارفرما می باشد.

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی با بیش از 10 سال سابقه مستمر در زمینه تولید انواع کابینت تمام چوب و کابینت روکش چوب آماده عقد قرارداد همکاری با شرکت های عمرانی در مناطق یک و دو تهران است برای مشاهده نمونه کارهای ما می توانید از طریق لینک های زیر اقدام فرمایید.

 1. کابینت چوب گردو
 2. کابینت چوب راش
 3. کابینت چوب بلوط

ویژگی های یراق آلات کابینت کلاسیک

 • عدم سادگی و طرح دار بودن
 • ابعاد و اندازه کوچکتر و قیمت بالاتر
 • استفاده از رنگ های طلایی و مسی و تیره
 • عدم استفاده از جک برای درب های کابینت کلاسیک

 

معرفی بهترین یراق آلات کابینت کلاسیک آشپزخانه

یراق آلات بلوم :

شرکت بلوم اتریش در سال 1952 و با هدف ایجاد تجربه ای بهتر و افزایش راحتی افراد و در زمینه تولید یراق آلات کابینت از جمله جک ، لولا و ریل کشو و … تاسیس شد. در حال حاضر این شرکت بزرگترین و موفق ترین تولید کننده تجهیزات جانبی و یراق کابینت آشپزخانه در دنیاست و محصولاتش به کیفیت ، خلاقیت و نوآوری شهرت دارد. درضمن گران قیمت ترین یراق آلات موجود در بازار بلوم است و باتوجه به تحریم و مشکلات سیاسی و قیمت بالا خیلی از تولیدکنندگان محصولات چوبی امکان استفاده از این محصولات را ندارند.

یراق آلات فانتونی :

شرکت فانتونی ایتالیا یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ی تولید یراق آلات کابینت است . یراق آلات فانتونی به کیفیت و تنوع بالا در بازار شناخته می شوند. عمده ترین محصولات شرکت فانتونی : انواع ریل کشو ، لولا ، دستگیره ، جک و اکسسوری است. شاید عجیب باشد اما بهتر است بدانید 95 درصد یراق آلات مورد استفاده در صنایع چوب و کابینت سازی وارداتی بوده و شرکت های زیادی در ایران تکنولوژی و تجهیزات این لوازم را ندارند و اگر هم داشته باشند نمی توانند از نظر کیفیت با دو شرکت بلوم و فانتونی رقابت کنند.{منبع}

آخرین بروزرسانی این مقاله : 1398/10/09

مقالات مرتبط : کابینت کلاسیک وکیوم

کابینت کلاسیک ممبران یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین سبک های کابینت کلاسیک است. در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک قسمت هایی که منبت کاری می شود یا ابزار می خورد با یک لایه روکش PVC که اصطلاحا به آن ممبران می گویند، پوشش داده می شود. دستگاهی که با آن این فرایند انجام می شود وکیوم نام دارد و گاهی اشتباها در بازار به این مدل از کابینت های آشپزخانه، کابینت وکیوم نیز گفته می شود.

مزایا

 • استفاده از CNC بجای دست
 • پروسه ساخت آسان و سریع
 • عدم نیاز به رنگ آمیزی
 • تنوع رنگی بالا
 • قیمت مناسب
 • نصب آسان
 • خدمات پس از فروش مناسب

قیمت کابینت کلاسیک ممبران

قیمت کابینت با روکش ممبران به مراتب از کابینت روکش چوب طبیعی و همچنین کابینت تمام چوب ارزان تر است اما از کابینت های ام دی اف هایگلاس و معمولی در بیشتر موارد گران قیمت تر هستند. دلیل مناسب تر بودن قیمت کابینت های ممبران نسبت به کابینت های کلاسیک روکشی و تمام چوب این است که تقریبا 90 درصد ساختار آن از ام دی اف خام طراحی شده است و مقدار چوب بکار رفته در آن ناچیز است. ضمنا بدلیل اینکه تمام قسمت هایی که در نما کابینت واقع شده اند زیر پوشش ممبران می روند برای پایین آوردن قیمت می توان از چوب های درجه دو و سه هم استفاده کرد.

 • قیمت مناسب نسبت به کابینت چوبی
 • امکان استفاده از چوب های ارزان قیمت تر

کابینت کلاسیک ممبران چه مزایایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مهم ترین مزیت این مدل کابینت آشپزخانه قیمت مناسب تر نسبت به نوع تمام چوب آن است. علاوه بر قیمت می توان به موارد زیر هم اشاره کرد.

ساخت سریع و کم هزینه

بدلیل استفاده از ماشین آلات پیشرفته و کاهش دخالت اپراتور در پروسه تولید کابینت ممبران ، سرعت تولید و آماده سازی آن خیلی بیشتر از سایر کابینت های کلاسیک است (پروسه رنگ کاری بسیار حساس و زمان بر است. حذف مرحله رنگ کاری کابینت یعنی صرفه جویی در زمان و منابع)

تنوع مناسب در رنگ و طرح روکش

به دلیل تنوع زیاد در نوع و رنگ روکش ممبران،این سبک از کابینت ها تنوع بسیار بالایی دارند(حتی نوع روکش شبیه به های گلاس وجود دارد و درصورت استفاده از آن می توان سبک کلاسیک و مدرن (های گلاس) را باهم تفیق کرد.

تمیزکاری و نگهداری آسان

تمیز کاری کابینت ممبران بسیار آسان است و بدلیل ضد رطوبت بودن و جنس پلاستیک مانند آن می توان برای تمیز کردن سطوح کابینت از الکل ، استون و انواع مواد شوینده و آب استفاده کرد.

اگر در مورد خرید کابینت کلاسیک هنوز به قطعیت نرسیده اید پیشنهاد می کنیم به معایب کابینت ممبران هم دقت نمایید.

معایب کابینت کلاسیک وکیوم

روکش نازک کابینت های ممبران در برابر ضربه و سایش بسیار آسیب پذیر است. همچنین اگر در معرض حرارت قرار بگیرد خیلی سریع چسب آن قابلیت خود را از دست می دهد و روکش بلند می شود. به همین دلیل در هنگام خرید نیاز است به چند نکته مهم توجه کنید:

کیفیت چسب

 1. اول اینکه از کیفیت چسب مصرفی که به منظور چسباندن روکش ممبران استفاده می شود حتما اطمینان حاصل کنید.(بهترین نوع چسب ساخت کشور آلمان است و فقط بعضی از تولید کنندگان از این وع چسب استفاده می کنند بدلیل اینکه قیمت بالایی دارد).

نوع روکش

 1. بهترین نوع روکش ممبران کره ای است و انواع چینی و ایرانی آن در بیشتر موارد از کیفیت لازم برخوردار نیستند. همچنین در هنگام سفارش کابینت کلاسیک ممبران بهتر است نوع ورق ام دی اف مصرفی در قرارداد ذکر شود(بهترین برند ام دی اف خام واناچای مالزی است)

نوع دستگاه وکیوم

 1. نوع دستگاه وکیومی که از آن برای روکش کردن قسمت های مختلف کابینت استفاده می شود در طول عمر و کیفیت ساخت کابینت تاثیر مستقیم دارد به همین دلیل بهتر است برای سفارش کابینت کلاسیک ممبران به کارگاه های معتبر و مجهز که بصورت تخصصی محصولات ممبران تولید می کنند مراجعه کنید.(بدلیل گران قیمت بودن دستگاه های وکیوم خارجی خیلی از تولیدی ها توان خرید و استفاده از آن را ندارند و ناچارا از ماشین آلات بی کیفیت استفاده می کنند و یا بخشی از کار خود را به کارگاه های خدماتی برون سپاری می کنند. درنتیجه کیفیت ساخت محصول آنچنان که باید نخواهد شد.

کابینت کلاسیک چوبی یا وکیوم؟!

خیلی از مشتریان ما بدلیل بالا بودن قیمت کابینت چوب طبیعی علیرغم میل باطنی از انتخاب آن صرف نظر می کنند. درحالیکه همه کابینت های چوبی گران قیمت نیستند و بالا بودن قیمت کابینت بیشتر به انتخاب نوع چوب آن بر می گردد. درست است که کابینت تمام چوب گردو جزو محصولات گران قیمت هستند و هر کسی نوان خرید آن را ندارد، اما مواردی مانند کابینت چوب راش هم پیدا می شود که قیمت متعادل تری دارد و انتخاب آن اقتصادی تر است. البته کابینت چوب بلوط هم گزینه ای ایده آل برای افراد مختلف است و از نظر قیمتی بین کابینت چوب گردو و راش قرار می گیرد.

کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک ممبران یا همان کابینت کلاسیک وکیوم نوعی دیگر از کابینت آشپزخانه است که پروسه ساخت آن تقریبا شبیه سایر کابینت های آشپزخانه کلاسیک است برای مثال بدنه یا یونیت کابینت بطور مشترک در همه ی کابینت ها از ورق ام دی اف ملامینه ساخته می شود و تفاوت ها بیشتر در نحوه طراحی درب کابینت و نمای آن است. بعد از اینکه با استفاده از دستگاه های سی ان سی حکاکی های لازم روی درب ها انجام شد و همچنین منبت ها روی سر ستون ها و قسمت کاور هود نصب شد، با استفاده از دستگاه وکیوم یک لایه روکش پی وی سی تحت حرارت و چسب مخصوص روی سطح کار را می پوشاند که به آن کابینت کلاسیک وکیوم یا ممبران می گویند.

مزایا و معایب کابینت کلاسیک وکیوم

 • مزیت این سبک از کابینت، ارزانتر بودن و سریع تر بودن پروسه ساخت آن نسبت به سایر کابینت های سبک کلاسیک است.
 • از دیگر مزایای کابینت کلاسیک  ممبران می توان به مقاوم بودن در برابر شست و شو و راحت تمیز کردن آن اشاره کرد.
 • مهم ترین عیب کابینت ممبران کلاسیک غیر طبیعی بودن آن و حساسیت بالا در برابر حرارت است.
 • در صورت استفاده از روکش و چسب نامرغوب خیلی سریع کابینت وکیوم کلاسیک دفرمه می شود و کیفیت خود را از دست می دهد.

3) کابینت ممبران

در تولید کابینت ممبران با استفاده از دستگاه CNC فرآیند حکاکی روی درب ها و سایر قسمت ها بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود. گل منبت ها و سر ستون ها در کابینت تمام چوب با استفاده از دست و بر روی چوب طبیعی حکاکی می شود درحالیکه در کابینت ممبران این اجزا بصورت آماده خریداری می شود و روی کار نصب می شود. درپایان تمام قسمت های نمای کابینت در دستگاه وکیوم قرار می گیرد و با استفاده از حرارت ، چسب چوب و فشار خلاء یک لایه از جنس PVC بصورت یک تیکه روی کار را پوشش می دهد. قیمت مناسب و ضد آب بودن از مزایای مهم کابینت آشپزخانه کلاسیک با پوشش ممبران است.

تماس با ما

برای اطلاع از قیمت کابینت کلاسیک و دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس های مندرج در سایت تماس بگیرید.{منبع}

آخرین بروزرسانی 1398/10/10

مطالب مرتبط : یراق آلات کابینت کلاسیک

درست است که وقتی نام کابینت کلاسیک به میان می آید یک کابینت پر نقش و نگار و منبت کاری شده سریعا در ذهنتان نقش می بندد اما همیشه هم لزومی ندارد که منبت کاری های زیاد و نقوش برجسته متعددی روی کابینتی که انتخاب می کنید باشد و می توانید طرح های ساده تر را انتخاب کنید. کابینت کلاسیک ساده فضای آشپزخانه را بزرگتر جلوه می دهد و خیلی دیر از مد می افتد به همین دلیل این سبک از کابینت های کلاسیک طرفداران زیادی دارد. در ادامه این مقاله سعی می کنیم بیشتر به کابینت های ساده بپردازیم و مزایا و معایب آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

مزایا استفاده از کابینت کلاسیک ساده

 1. قابلیت استفاده در فضاهای کوچک
 2. کاهش قیمت تمام شده کابینت
 3. نگهداری و تمیزکاری راحت تر

کابینت کلاسیک ساده برای هر آشپزخانه ای با هر ابعادی مناسب است در صورتی که اگر کابینت داری طرح های پیچیده و منبت های زیاد باشد فضای مطبخ را کوچک تر نشان می دهد. استفاده از کابینت تمام چوب با طراحی ساده تر باعث ایجاد سبکی جدید خواهد شد که تلفیقی از سبک سنتی و مدرن است که به آن نئوکلاسیک هم می گویند.

مزیت مهم دیگری که کابینت آشپزخانه کلاسیک ساده دارد مناسب تر بودن قیمت آن است. به دلیل کمتر شدن منبت ها و برجستگی های روی سطح کار، زمان کمتری برای ساخت این مدل از کابینت های آشپزخانه نیاز است مخصوصا اگر کار دست باشند و از دستگاه های CNC استفاده نشده باشد.

مزیت بعدی خرید کابینت کلاسیک ساده این است که این کابینت ها بدلیل نداشتن برجستگی های زیاد دیرتر کثیف می شوند و همچنین زمان کمتری برای نگهداری و تمیزکاری کابینت آشپزخانه صرف خواهید کرد.

قیمت کابینت کلاسیک ساده

قیمت کابینت کلاسیک ساده همانطور که اشاره شده با توجه به این که زمان کمتری برای طراحی و ساخت نیاز دارد کمتر از کابینت های کلاسیک معمول است. حجم بالای منبت کاری و ابزارهایی که در کابینت های کلاسیک تمام چوب انجام می شود باعث می شود قیمت کابینت بیشتر شود و همچنین پروسه رنگ کاری کابینت نیز به مراتب سخت تر خواهد شد. درنتیجه انتخاب کابینت کلاسیک ساده می تواند هم اقتصادی و هم گزینه ای مناسب برای سلیقه های مختلف باشد.

انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک

 1. کابینت چوب راش
 2. کابینت چوب بلوط
 3. کابینت چوب گردو

خرید کابینت آشپزخانه کلاسیک

در هنگام خرید کابینت آشپزخانه چوبی توجه به چند موضوع ضروری بنظر می رسد:

 • اول اینکه به بودجه خود توجه کنید و سعی کنید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

واقعیت این است که با مبلغ زیر 30 میلیون تومان نمی توان کابینت کلاسیک باکیفیتی خرید!

بدلیل وجود نکات متعدد ریزه کاری های زیاد، افراد غیر متخصص و سودجو براحتی از اعتماد شما سوء استفاده می کنند و از متریال بی کیفیت و درجه دو و سه در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می کنند و ممکن است شما این موضوع را بعد از چند سال و یا حتی هیچگاه متوجه نشوید.

 • در مورد نحوه طراحی و جزئیات مورد نظرتان با تولیدکننده صحبت کنید و نیازتان را مطرح کنید.

این کار معمولا توسط طراح و با استفاده از نرم افزار های طراحی سه بعدی انجام می شود.

 • حتما قرارداد بنویسید و تمام جزئیات و پارامترهای مهم را در آن ذکر کنید.

تاریخ تحویل ، نحوه پرداخت ، جزئیات اقلام قابل تحویل از موارد بسیار مهم است.

 •  صبور باشید و عجله نکنید.

طراحی و تولید کابینت کلاسیک کار زمان بری است و با عجله فقط کیفیت کار را پایین می آورید.

 

آخرین بروزرسانی : 1398/10/10

مقالات مشابه : کابینت کلاسیک ممبران

کابینت کلاسیک چوبی بهترین و اصیل ترین نوع کابینت آشپزخانه کلاسیک است. البته برخلاف باور عموم که فکر می کنند کابینت کلاسیک چوبی تماما از چوب ساخته می شود باید بدانید که این چنین نیست. نه اینکه نتوان کابینت تمام چوب ساخت اما معمولا تولیدکنندگان به مشتریان پیشنهاد می کنند که کابینت را بصورت ترکیبی از چوب و ام دی اف بسازند.

دلیل اول این پیشنهاد کاهش قیمت تمام شده کابینت آشپزخانه است و دلیل دوم به جهت ملاحظات فنی و بالا رفتن استحکام و مقاومت کابینت است. بطور کلی مزایای استفاده از ام دی اف و چوب در کنار هم عبارتند از:

1) صرفه جویی در منابع مالی

 • هر چوبی مناسب ساخت کابینت آشپزخانه نیست و چوب هایی که برای این منظور استفاده می شوند دوام و مقاومت بالایی دارند و خرید چنین چوب هایی هزینه زیادی در بر خواهد داشت.

چوب های ارزان قیمت : چوب روسی و چوب سفید

چوب های گران قیمت : راش گرجستان یا آلمان ، بلوط و گردو

2) افزایش دوام و استحکام

 •  بدلیل استفاده از چسب و رزین و … در تولید ورق ام دی اف، استحکام آن از چوب طبیعی بیشتر است به همین دلیل در ساخت یونیت کابینت چوبی کلاسیک از ورق MDF ملامینه استفاده می شود که تا حد زیادی در برابر رطوبت و خراشیدگی مقاوم است.
 • بعضی قسمت ها اصلا در معرض دید نیست که شما بخواهید با صرف هزینه زیاد این قسمت ها را از چوب طبیعی بسازید. یونیت یا بدنه کابینت جزو همین قسمت است و در ساخت چنین بخش هایی بهتر است از ورق ام دی اف استفاده شود.

3) دلایل فنی و مهندسی

 • دلیل سوم این است که از نظر فنی بعضی بخش ها را نمی توان تمام چوب ساخت مثل درب کابینت باید حتما بصورت ترکیبی از ام دی اف و چوب ساخته شود وگرنه خیلی زود در اثر باز و بسته شدن خراب می شود. همچنین قسمت کابینت زیر سینک به هیچ عنوان نباید از چوب ساخته شود بلکه باید در ساخت بخش هایی که با آب و رطوبت سرو کار دارند از ورق PVC استفاده شود.

چرا کابینت کلاسیک چوبی ؟!

انتخاب کابینت کلاسیک چوبی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما بنظر من انسان ذاتا دنبال زیبایی و خاص بودن است. اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم حال و هوایی که یک کابینت آشپزخانه چوبی در منزل شما به وجود می آورد اصلا قابل مقایسه با کابینت های ام دی اف معمولی نیست. البته بهای استفاده از کابینت چوب طبیعی ممکن است برای خیلی از افراد زیاد باشد اما همیشه راه هایی برای پایین آوردن قیمت کابینت کلاسیک هست و باید دید کارفرما چه نیازی دارد تا بهترین راه ممکن را پیش رویش بگذاریم.

انواع کابینت آشپزخانه چوبی

کابینت کلاسیک معمولا نسبت به کابینت های معمولی بلند تر ساخته می شوند تا نمایانگر شکوه و عظمت خانه باشند. منبت کاری و درب های ابزار خورده جزو لاینفک طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک بشمار می آیند. در واقع کابینت سبک کلاسیک را با این ویژگی ها می شناسند. مزیت استفاده از کابینت کلاسیک چوبی داشتن آشپزخانه ای لوکس و بی نهایت زیباست و باعث متفاوت تر شدن سبک دکوراسیون منزل شما می شود.

بطور کلی انواع کابینت کلاسیک چوبی عبارت است از:

بدلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا پرفروش ترین کابینت کلاسیک چوبی بازار است.

 • کابینت چوب ملچ

جزو چوب های سخت و محکم و کمیاب است که قیمت بالایی دارد.

بافت همگنی دارد و برای تولید کابینت آشپزخانه سفید بیشتر از این چوب استفاده می شود.

رنگ تیره ، بافت زیبا ، استحکام زیاد و قیمت بالا از ویژگی های چوب گردو می باشد.


خرید کابینت کلاسیک چوبی

برای خرید کابینت کلاسیک چوبیکابینت کلاسیک چوبی شما عزیزان می توانید به شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. روند سفارش و انتخاب کابینت آشپزخانه و نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد و همچنین حدود قیمت در غالب یک پیش فاکتور اعلام می شود و در نهایت در صورت توافق روند طراحی و تولید کابینت آغاز می شود. در مجموع روند کار طبق روال زیر انجام می شود:

 1. بازدید از محل و دریافت نیازهای مشتری
 2. ارائه مشاوره و پیشنهادات عملی
 3. برآورد حدودی و ارائه پیش فاکتور
 4. انجام توافقات اولیه و ارائه طرح اولیه
 5. عقد قرارداد و دریافت پیش پرداخت
 6. شروع فاز طراحی و تولید و رنگ آمیزی
 7. حمل کابینت به محل پروژه و نصب آن

قیمت کابینت کلاسیک چوبی

قیمت کابینت کلاسیک چوبی بیش از هر چیز به نوع چوب مصرفی بستگی دارد. کیفیت و گرید یک نوع چوب خاص که هر یک از آنها متعلق به یک کشور هستند متفاوت است چه برسد به اینکه نوع چوب هم متفاوت باشد. برای مثال در ایران سه نوع مختلف چوب راش وجود دارد که : راش ایرانی، راش گرجستانی و راش آلمانی. برای مقایسه بهتر اگر فرض کنیم قیمت چوب راش ایرانی متر مکعبی 8 میلیون تومان باشد قیمت راش گرجستان 12 و راش آلمانی حدود 16 میلیون تومان خواهد بود. به همین جهت قیمت کابینت کلاسیک با چوب طبیعی وابستگی زیادی به نوع چوب مصرفی دارد.

آخرین بروزرسانی : 1399/05/20

منبع : freshome.com

کابینت کلاسیک رنگ چوب و کابینت کلاسیک سفید پرطرفدارترین کابینت های آشپزخانه سبک کلاسیک هستند که بیشتر از سایر رنگ ها معمولاً تقاضا دارند. دلیل پرطرفدار بودن این رنگ ها، متفاوت بودن و بوجود آوردن محیطی زیبا، گرم و صمیمی است. معمولاً ورق های ام دی اف کالیته رنگی خاصی دارند و اکثرشان رنگی نزدیک به رنگ چوب دارند اما هیچگاه عیناً شبیه چوب طبیعی نمی شوند. به همین دلیل معمولاً افرادی که برای اجرا دکوراسیون منزلشان به رنگ چوب طبیعی علاقه مند هستند کابینت کلاسیک رنگ چوب را انتخاب می کنند.

در ساخت کابینت آشپزخانه با رنگ چوب طبیعی به جهت زیبایی بیشتر کار و البته بالا بردن دوام کابینت تمام چوب از رنگ های خود رنگ یا شفاف استفاده می کنند. استفاده از رنگ برای پوشش کابینت آشپزخانه باعث ایجاد تنوع بیشتر در انتخاب رنگ کابینت و بالا رفتن قدرت انتخاب مشتری خواهد شد. ساده ترین رنگی که برای تغییر رنگ چوب خام استفاده می شود شاپان است که تنها رنگ چوب را تیر تر می نماید و به عنوان لایه محافظ نمی توان از آن استفاده کرد.

انواع کابینت کلاسیک رنگ چوب

مهم ترین چیزی که در ساخت کابینت کلاسیک رنگ چوب اهمیت دارد، نوع چوب و مقدار متریال مصرفی است. به همین دلیل کابینت های کلاسیک بر این اساس یعنی مقدار و نوع چوب بکار رفته دسته بندی می شوند.

در ساخت هر دو مدل (کابینت تمام چوب و کابینت روکش چوب) هم چوب به کار می رود هم ام دی اف (ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مگر MDF از چوب نیست؟!) درست است ماده اولیه تولید ورق های ام دی اف ذرات چوب است اما بدلیل اینکه در شرایط خاص و از طریق ترکیب با چسب چوب و رزین و دیگر مواد شیمیای حاصل می شود جزو چوب های مصنوعی بشمار می آید و قیمت آن با چوب طبیعی تفاوت زیادی دارد.

برای کاهش قیمت تمام شده کابینت تلاش بر این است که در مصرف چوب تا جای ممکن صرفه جویی شود به همین منظور در قسمت هایی که به صورت صاف و فلت ساخته شده از ورق ام دی اف روکشی (روکش چوب روی MDF خام پرس می شود) استفاده می کنند.

مقایسه چوب طبیعی و MDF

از نظر قیمتی و کیفیتی کاملا چوب طبیعی با ام دی اف تفاوت دارد. کیفیت کاری که از چوب طبیعی باشد بسیار بالاتر از ام دی اف است ضمن اینکه همانطور که اشاره شد قیمت چوب طبیعی معمولاً چند برابر ورق ام دی است.

البته قصد ما مقایسه چوب طبیعی و ام دی اف نیست و فقط کمی توضیح دادیم تا بیشتر نسبت به این موضوع اشراف داشته باشید. در مجموع هم چوب طبیعی و هم ورق MDF جزو متریال پرکاربرد صنایع چوب هستند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارند و هردو مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

خرید کابینت آشپزخانه رنگ چوب

برای خرید کابینت آشپزخانه کلاسیک حتما به این نکته توجه داشته باشید که هزینه کابینت چوب طبیعی قابل مقایسه با کابینت آشپزخانه ام دی اف نیست و خیلی بالاتر است. البته این بالا بودن قیمت دلایلی زیادی دارد که در پیج قیمت کابینت کلاسیک مفصل در مورد این موضوع توضیح دادیم و می توانید با مراجعه به آن از جزئیات این موضوع اطلاع پیدا کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشاوره حضوری و اعزام کارشناس به محل پروژه جهت برآورد قیمت و ارائه طرح، می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کابینت تمام ام دی اف رنگ چوب

سفارش کابینت کاملاً به مقدار هزینه ای که برای آن در نظر گرفته اید بستگی دارد. برای داشتن کابینت کلاسیک رنگ چوب نیاز است که از ترکیب ام دی اف و روکش چوب طبیعی همراه با گل منبت و ستون و سرستون استفاده کنید اما بسیاری از افراد علاقه ای به کارهای شلوغ ندارند ضمن اینکه مدیریت هزینه برای آنها مهم است به همین منظور ما به آنها کابینت تمام ام دی اف با رنگ پوششی قهوه ای (فندقی یا گردویی و …) را پیشنهاد می کنیم. پروسه ساخت چنین کابینتی به این صورت است که ام دی اف خام را در ابعاد مورد نیاز برش می زنند و بعد از ایجاد طرح توسط دستگاه های پیشرفته روی آن بدون اینکه از روکش استفاده شود اجزاء کابینت رنگ آمیزی می شود.

کمد دیواری رنگ چوب

کمد دیواری هم مانند کابینت است هم می توان از رنگ های چوب طبیعی در ساخت آنها بکار برد و هم رنگ های دیگر اما آنچه اهمیت دارد نوع روکش درب کمد دیواری است برای زیبا تر جلوه کردن کمد دیواری می توان از روکش چوب طبیعی استفاده کرد. البته بدلیل بالا رفتن نرخ ارز و قیمت بالای چوب امروزه دیگر چیزی به نام کمد دیواری تمام چوب وجود ندارد. برای تمام چوب نشان دادن کمد دیواری اغلب فریم دور درب را از چوب و قاب وسط آن را از ترکیب ام دی اف و روکش چوب می سازند تا هم هزینه ها کاهش یابد و هم ظاهر درب تمام چوب بنظر برسد. البته متاسفانه بیشتر تولیدکنندگان این موضوع را با کارفرما مطرح نمی کنند و محصول را به اسم تمام چوب می فروشند.

چرا اُرسی

 • قیمت مناسب و رقابتی
 • استفاده از متریال باکیفیت و درجه یک
 • احترام به مشتری و شفاف سازی
 • سابقه بالا و داشتن نمونه کارهای متعدد
 • خدمات پس از فروش مناسب
 • استفاده از ماشین آلات بروز و داشتن پرسنل مجرب
 • انجام سریع پروژه و تحویل کار در موقع مقرر

منبع : منبع

آخرین بروزرسانی: 1399/04/17

کابینت کلاسیک روکش چوب

کابینت کلاسیک روکش چوب معمولا از ام دی اف خام و روکش چوب هایی نظیر بلوط ، ملچ و یا گردو ساخته می شود . نحوه کار به این صورت است که ابتدا طرح مورد نظر مشتری را بر روی ام دی اف خام بصورت دستی یا با ماشین آلات CNC حکاکی می کنند و سپس بعد از تمیزکاری و کشیدن سمباده روی سطح کار و آغشته کردن آن به چسب چوب ، روکش چوب طبیعی تحت حرارت و فشار دستگاه پرس بر روی ورق  ام دی اف خام چسبانده می شود و در نهایت چوب های اضافه با استفاده از کاتر بریده و از کار جدا می شود و در ادامه با سمباده کاری اختلاف سطح بین مرز روکش ها را از بین می برند و دو لبه کار هم سطح می شود.

کابینت کلاسیک با روکش چوب انتخابی اقتصادی!

ممکن است این سوال برای شما بوجود بیاید که چرا اصلا کابینت روکش چوب تولید می شود و چرا کابینت تمام چوب ساخته نمی شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت مهم ترین دلیل اینکار بالا بودن قیمت چوب طبیعی است به همین دلیل سعی می شود تا جای ممکن از چوب کمتری در ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک استفاده شود. دلیل بعدی: در مواردی که نیاز به سطوح صاف و یکنواخت داریم استفاده از ورق ام دی اف با روکش چوب نسبت به چوب طبیعی (به جهت استحکام و دوام بیشتر) اولویت دارد.

رنگ کابینت کلاسیک روکش چوب

انتخاب نوع رنگ مورد استفاده در کابینت روکشی بستگی به سلیقه مشتری دارد. اگر مشتری بخواهد رنگ درب های کابینت، خودرنگ یا رنگ چوب طبیعی باشد و رگه های چوب پیدا باشد کافی است تا از رنگ های پلی استر یا پلی اورتان شفاف استفاده شود. در ساخت کابینت روکشی در اکثر موارد از این رنگ ها استفاده می شود. اما اگر از متریال درجه دو چوب های ارزان قیمت استفاده شود، می توان از رنگ های پوششی نیز برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه استفاده کرد. یعنی سطح کار تماماً با این نوع رنگ پوشش داده می شود.

نمونه ای از کابینت با رنگ پوششی کابینت نئوکلاسیک است که در بیشتر موارد از ام دی اف خام رنگ آمیزی شده تولید می شود.

شاپان چیست؟

شاپان درواقع نوعی رنگ جامد است که پس از مخلوط کردن آن با بنزین و تبدیل آن به مایع بر روی سطح چوب کشیده می شود تا رگه ها و نقش و نگار چوب نمای بیشتری داشته باشد و جلوه بهتری پیدا کند. البته استفاده بیش از حد از شاپان باعث تیره شدن روکش چوب می شود و خیلی توصیه نمی شود.

قیمت کابینت کلاسیک روکشی

اگر بخواهیم یک مقایسه کلی از هزینه تمام شده کابینت های تمام چوب ، ام دی اف و روکشی داشته باشیم می توان گفت قیمت کابینت کلاسیک تمام چوب از بقیه بیشتر است و کابینت ام دی اف کمتر از همه می باشد. در واقع قیمت کابینت کلاسیک روکشی در بازه میانی و در کلاس قیمتی متوسط رو به بالا قرار دارد.

مزایا کابینت روکش چوب طبیعی

بعد از کابینت تمام چوب بهترین و پرطرفدار ترین کابینت ، کابینت روکش چوب طبیعی است به این دلیل که ظاهر آن با کابینت تمام چوب هیچ فرقی ندارد و در عین حال قیمت آن ارزان تر است.

به دلیل استفاده از رنگ های پلی اورتان و پلی استر کابینت کلاسیک روکشی در برابر رطوبت استقامت خوبی دارد و به راحتی تمیز می شود. همچنین کابینت آشپزخانه کلاسیک روکشی به علت استفاده از ورق ام دی اف مرغوب، قابلیت ابزارخوری خوبی دارد و تقریبا می توان هر طرحی را روی آن پیاده سازی کرد به همین دلیل تنوع در این مدل کابینت بالاست و یکی از دلایل پرفروش بودن آن نیز همین موضوع است.

عوامل موثر بر کیفیت کابینت کلاسیک

میزان مهارت طراح پروژه

وقتی طراح با محیط کارگاهی و تولید از نزدیک آشنایی داشته باشد و به ماشین آلات ، محدودیت ها و هنر نجاری اشراف داشته باشد طرحی که ارائه می دهد یک طرح اصولی و قابل اجرا خواهد بود این درحالی است که بسیاری از شرکت های طراحی دکوراسیون به دلیل آشنایی نداشتن با محیط کارگاهی و محدودیت ها طراحی های غیر واقعی و عجیب و غریب ارائه می کنند.

نوع ماشین آلات ، ابزار و تیغه فرزها

کیفیت و دقت دستگاه هایی که از آنها برای برش و فرم دهی چوب استفاده می شود در کنار مهارت و تجربه نجاران می تواند در کیفیت کار یک تولید کننده کابینت کلاسیک بسیار تاثیرگذار باشد. استفاده از ماشین آلات دقیق با برند های خارجی تضمین کننده کیفیت نهایی محصولات خواهد بود.

زیرسازی و پرداخت مناسب سطوح قبل از رنگ کاری

ریزه کاری هایی در طراحی و اجرای کابینت چوبی علی الخصوص کابینت کلاسیک سفید وجود دارد که توجه به آنها می تواند نشان دهنده وجه تمایز یک کابینت کلاسیک چوبی با کیفیت با یک کابینت معمولی را نشان دهد. برای مثال سمباده کاری و پرداخت سطح ورق ام دی اف باید بصورت کاملا یکنواخت انجام شود، بطوری که هیچ زبری در سطح کار مشاهده نشود تا روکش چوب طبیعی کاملا روی سطح ام دی اف قرار گرفته و اصطلاحاً جزیی از آن شود.

سفارش کابینت کلاسیک روکش چوب

دکوراسیون اُرسی با بهره گیری از دانش و توان نیروهای ماهر خود افتخار همکاری با برند های مطرح و ساختمان سازان بزرگی را داشته و دارد. اعتماد شما عزیزان سرمایه اصلی ماست.

جهت مشاوره ، ارائه طرح اولیه و سفارش کابینت کلاسیک روکش چوب یا کمد دیواری تمام چوب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.

آخرین بروزرسانی : 1399/03/25

منبع : oakwoodveneer.com

کابینت کلاسیک چوب بلوط

معمولاً برای ساخت کابینت کلاسیک از چوب های مختلفی استفاده می شود، از جمله بلوط ، راش ، افرا ،گردو و … ولی کابینت کلاسیک چوب بلوط بدلیل ویژگی های خاصی که دارد متفاوت تر است و بیشتر طرفدار دارد ، به همین دلیل چوب بلوط به یکی از پرکاربرد ترین متریال در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک تبدیل شده است. پرمصرف بودن چوب بلوط در نجاری و تولید کابینت و مبلمان عمدتا بدلیل استحکام زیاد ، دور ریز کم و قابلیت ابزارخوری بالای این چوب می باشد.

در این پیج بیشتر به خصوصیات و ویژگی ها اصلی کابینت چوب بلوط و برخی دیگر از کابینت های آشپزخانه چوبی مانند کابینت چوب راش خواهیم پرداخت. در صورت داشتن هرگونه سوال لطفاً در قسمت کامنت یا نظرات سوال خود را مطرح کنید.

کابینت تمام چوب بلوط

استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی و خارجی احساس خاص و منحصر به فردی در دکوراسیون منزل شما به وجود می آورد اما اینکه بخواهید تماما از چوب طبیعی در ساخت کابینت یا هر محصول دیگری استفاده کنید باعث بالا رفتن هزینه های شما خواهد شد. چراکه کابینت تمام چوب از قیمت بسیاری بالاتری برخوردار است، برای اینکه در منابع مالی خود صرفه جویی کنید می توانید از کابینت های کلاسیک با روکش چوب طبیعی استفاده کنید که جلوه زیبایی هم دارند و تفاوت چندانی با کابینت های تمام چوب حداقل از نظر ظاهری ندارند. عمده روکش هایی که برای این منظور استفاده می شود روکش چوب های بلوط ، راش ، گردو و ملچ هستند که بوسیله دستگاه پرس و چسب چوب روی ورق ام دی اف خام چسبانده می شوند استفاده از کابینت روکش چوب نمای تمام چوب به آشپزخانه می دهند.

کابینت روکش بلوط

چوب بلوط بدلیل داشتن چگالی بالا از استحکام خوبی برخوردار است و به دلیل مرغوبیت بالا از حملات حشرات و قارچ ها در امان می ماند. اگر قصد دارید برای آشپزخانه منزل خود کابینت کلاسیک چوب بلوط را انتخاب کنید و مدیریت هزینه برای شما مهم است راهکار شما انتخاب کابینت با روکش بلوط است. همانطور که می دانید کابینت تمام چوب بلوط جزو کابینت های گران قیمت محسوب می شود و هر کسی از عهده خرید آن بر نمی آید به همین دلیل می توان برای کاهش هزینه ها از چوب راش که قیمت مناسبی دارد و روکش بلوط استفاده کرد.

کابینت نئوکلاسیک با روکش بلوط

کابینت نئوکلاسیک با روکش بلوط مزایا و معایبی دارد، از مزایای آن می توان به انعطاف پذیر بودن اشاره کرد، همچنین بدلیل طبیعی بودن دقیقاً همان حس و حال کابینت تمام چوب را به فضای خانه می بخشد و فقط مغز آن از چوب طبیعی نیست بلکه از ام دی اف خام استفاده می شود.
از معایب این نوع روکش مقاومت پایین در برابر رطوبت و حرارت است، نباید به آن ضربه وارد کنید و در هنگام تمیز کاری کمی بیشتر از حد معمول باید دقت کنید.

مزیت

 • قیمت مناسب
 • زیبا و چشم نواز

معایب

 • حساس در برابر ضربه و رطوبت
 • طول عمر کم نسبت به کابینت ام دی اف
 • نیازمند رنگ آمیزی بوده و رنگ قیمت بالایی دارد

کیفیت کابینت کلاسیک چوب بلوط

در ایران دو نوع چوب بلوط در بازار جهت خرید وجود دارد، یکی چوب بلوط آمریکایی که از کیفیت و بافتی بسیار خاص و زیبا برخوردار است و دوم چوب بلوط کانادایی که هر دو از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند با این تفاوت که قیمت بلوط کانادایی از نوع آمریکایی آن کمی پایین تر است به همین دلیل در ایران بیشتر از این نوع چوب برای ساخت کمد و کابینت استفاده می شود. برای زیبایی بیشتر از روکش یا چوب بلوط در ساخت کمد دیواری تمام چوب استفاده می شود.

در انتخاب کابینت کلاسیک چوب بلوط مراقب نوع متریال مصرفی و اصالت کار باشید چون در ظاهر نمی توانید چوب بلوط مرغوب و نامرغوب را تشخیص دهید. البته معمولا چوب بلوط اصل، شناسنامه دار است و چوب فروشی ها موظف به ارائه فاکتور فروش رسمی و سایر مدارک هستند و می توانید این فاکتورها را برای اطمینان بیشتر چک کنید. هرچند که امکان فاکتور سازی و تقلب نیز وجود دارد و نمی توان فقط به این فاکتورها بسنده کرد.

در ساخت درب کابینت کلاسیک از چه نوع چوبی استفاده می شود؟

در ساخت درب کابینت کلاسیک باید به نوع چوب مصرفی دقت نمود، از چوب های رایج در ساخت درب کابینت کلاسیک می توان به چوب راش، چوب گردو، چوب بلوط اشاره کرد که معمولا جزء چوب های سخت هستند و ساختار متراکم تری دارند. البته وقتی قرار است که سازنده کابینت با چوب بلوط بسازد در تمام قسمت های چوبی کابینت از همان چوب بلوط استفاده می کند و کمتر دیده می شود که بصورت ترکیبی از سایر چوب ها استفاده شود بدلیل اینکه درصورت تنوع در نوع متریال در هنگام رنگ کاری کابینت رنگ یکنواختی نخواهد داشت.

شاید بجای استفاده ترکیبی از چوب های مختلف بهتر باشد کابینت تمام چوب راش را انتخاب کنید تا کار یکنواخت تر و زیباتر از آب در بیاید.

توضیحات تکمیلی در مورد چوب بلوط

 • برای کسانی که می خواهند دکوراسیون مدرن تری ایجاد کنند چوب بلوط رگه راست و برای کسانی که به دنبال سبک شلوغ تری هستند، چوب بلوط پرموج مناسب است.
 • نوعی از چوب بلوط به نام بلوط روشن در بازار ایران در دسترس است که از بلوط قرمز روشن تر است و کیفیتی نزدیک به چوب بلوط سفید دارد.
 • یکی از چوب هایی که برای طراحی و ساخت کابینت کلاسیک سفید بیشتر استفاده می شود چوب بلوط است. به این دلیل از روکش یا چوب بلوط برای رنگ های روشن مثل وایت واش و سفید استفاده می کنند که رنگ به خوبی روی سطح چوب بنشیند و جزیی از چوب شود.
 • چوب بلوط چوب گران قیمتی است و لزومی ندارد حتماً تمام قسمت های کابینت یا هر محصول دیگری تماماً از این چوب ساخته شود. در بیشتر موارد سعی تولیدکنندگان بر جایگزین کردن ام دی اف یا چوب هایی با قیمت مناسب تر مثل راش بجای بلوط است.

جهت اطلاع از آخرین لیست قیمت کابینت کلاسیک با همکاران ما در واحد فروش تماس برقرار نمایید.

منبع : kitchencabinetkings.com

 آخرین بروزرسانی: 1399/03/24

شهرک غرب تهران یکی از مناطقی است که در بسیاری از منازل آن برای طراحی آشپزخانه از سبک کلاسیک و بطور خاص از کابینت کلاسیک استفاده می کنند. پیمانکاران زیادی در حوزه طراحی و اجرا کابینت کلاسیک در شهرک غرب کار می کنند که کیفیت های کاری متفاوتی دارند. عده ای از آنها شرکت های معتبر و صاحب سبک هستند و تعداد زیادی از این پیمانکاران در سطوح پایین تر و با قیمت ارزان تر فعالیت می کنند. البته همیشه لزوما بالا بودن قیمت نشانه کیفیت نیست . خیلی از شرکت ها بعد از انجام چند پروژه بزرگ کم کم تبدیل به یک شرکت برند در زمینه ساخت کابینت کلاسیک شهرک غرب می شوند و شهرت و برند شدنشان باعث می شود کارهایی که در گذشته با قیمت های خیلی پایین تر ارائه می کردند را با مبالغ هنگفت به مشتری عرضه کنند.

قیمت کمد و کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک

درست است که این قیمت ها باید در چهارچوب نرخ اتحادیه کابینت سازان باشد اما بدلیل ماهیت سبک کلاسیک و پرکار بودن آن نمی توان مبلغ مشخصی را به عنوان قیمت کابینت چوبی  بصورت ثابت مشخص کرد و این مدل قیمت گذاری هم کار صحیحی نیست و باید قسمت به قسمت کار بصورت مجزا و بر اساس مقدار کار صورت گرفته و متریالی که استفاده شده قیمت گذاری شود. مهم ترین بخش هایی از کابینت آشپزخانه چوبی که بصورت جداگانه برآورد هزینه می شوند شامل این موارد می شود:

 1. هزینه خرید متریال اولیه
 2. اُجرت ساخت کابینت
 3. دستمزد رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه
 4. هزینه خرید یراق و اکسسوری (دستگیره، لولا، ریل کشو و سبد سوپر مارکت و …)
 5. هزینه حمل کابینت به محل پروژه و نصب آن

قیمت کمد دیواری چوبی

در مورد کمد دیواری چوبی هم این امر کاملاً صادق است. بدلیل اینکه مدل های مختلف کمد دیواری ممکن است مقدار کار و مواد اولیه بیشتر یا کمتری ببرد قیمت ثابتی نمی توان برای کمد دیواری گذاشت. گران قیمت ترین نوع کمد برای اتاق خواب، کمد دیواری درب تمام چوب است. درب این مدل کمد دیواری غالباً با استفاده از چوب های راش و بلوط و یک لایه روکش یک میلیمتری بلوط یا گردو طراحی می شود.

تولیدکنندگان کابینت کلاسیک شهرک غرب

مهمترین شرکت هایی که در محدوده شهرک غرب در زمینه ساخت کابینت تمام چوب فعالیت می کنند عبارتند از : کیش چوب، مهراز، ست و نف که هر کدام از این شرکت ها حداقل بیش از 100 نمونه کار کابینت کلاسیک در تهران و همچنین شهرک غرب دارند که در نوع خودشان بهترین هستند. گروه معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی یکی از شرکت هایی است که علی رغم سابقه نچندان زیاد خود پروژه های مهمی در این منطقه انجام داده است و کم کم در مسیر شکوفایی قدم بر می دارد بطوری که خیلی از سازندگان بنام وقتی سخن از کابینت کلاسیک شهرک غرب به میان می آید اسم شرکت اُرسی را به زبان می آورند.

البته محصولات شرکت اُرسی تنها به کابینت سبک کلاسیک ختم نمی شود بلکه در چند سال اخیر سیاست کلی شرکت ارائه تولیدات متنوع تر نسبت به گذشته است. یکی از محصولاتی که در سال های اخیر آمار فروش موفقی داشته، کابینت نئوکلاسیک است که از نظر طراحی چیزی بین کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک است.

پروژه کابینت کلاسیک شهرک غرب شرکت اُرسی

این پروژه در تابستان سال قبل و ظرف مدت 30 روز به انجام رسید. بدلیل حساسیت و اهمیت پروژه و حجم بالای کاری و ظرافت کار از بهترین نصاب های کابینت کلاسیک استفاده کردیم . همچنین در پروسه رنگ کاری از دو رنگ کار حرفه ای بصورت تمام وقت برای انجام قسمت رنگ آمیزی پروژه کابینت کلاسیک شهرک غرب استفاده کردیم . یراق آلات مورد استفاده از بهترین نوع بوده و در انتخاب متریال از ورق ام دی اف شرکت واناچای و روکش بلوط کانادایی استفاده کردیم. در نهایت نتیجه چیزی شد که در ادامه خواهید دید. جهت استعلام قیمت کابینت کلاسیک با ما تماس بگیرید.

برای سفارش و خرید کابینت کلاسیک نیاز است در مورد سبک ها و نوع متریال کابینت چوبی اطلاعات کافی داشته باشید و بر اساس بودجه و طرحی که در نظر دارید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. معمولا کابینت آشپزخانه چوبی با استفاده از ام دی اف ، چوب و روکش چوب طراحی و تولید می شود.

انواع کابینت تمام چوب

کابینت چوب راش

چوب راش خام به رنگ صورتی و مایل به قرمز می باشد و کیفیت مناسبی برای تولید کابینت آشپزخانه دارد. معمولا کابینت چوب راش از دوام بالایی برخوردار است و طول عمر بالایی دارد ضمن اینکه به نسبت سایر کابینت های تمام چوب قیمت مناسب تری هم دارد.

 1. استحکام قابل قبول
 2. طرح و نقش زیبا
 3. قیمت مقرون بصرفه

کابینت چوب بلوط

دو مدل بلوط در بازار یافت می شود، بلوط قرمز و بلوط سفید که هردو کیفیت بسیار بالایی دارند اما چوب بلوط سفید قیمت و کیفیت بالاتری دارد و کمتر یافت می شود. کابینت چوب بلوط جزو پر تقاضا ترین کابینت های چوبی است بدلیل اینکه در ساخت کابینت سفید معمولا از چوب و روکش بلوط استفاده می کنند.

 1. شکل پذیری عالی
 2. مستحکم و پایدار
 3. رنگ پذیری عالی (گزینه ای مناسب برای کابینت کلاسیک سفید )

کابینت چوب گردو

کابینت چوب گردو هم از معدود کابینت هایی است که هیچگاه از مد نمی افتد و کیفیت بسیار بالایی دارد. قیمت کابینت تمام چوب گردو بالاتر از راش و بلوط است و برای کاهش هزینه ها در بیشتر موارد از روکش چوب گردو برای تولید کابینت آشپزخانه چوبی استفاده می کنند.

 1. زیبایی بی نظیر
 2. قابلیت فرم پذیری مناسب
 3. رنگ متمایز و جذاب

منبع : classic cabinet

آخرین بروزرسانی : 1399/03/21

کابینت کلاسیک تجریش

تجریش یکی از مناطق مهم شمال تهران با آب و هوایی خوب و ساختمان هایی با معماری دلنشین است. بیشتر آپارتمان های این منطقه با بهترین متریال و سبک های رومی و کلاسیک ساخته شده اند. به همین علت خیلی از آپارتمان هایی که از سبک رومی با ستون های بلند استفاده می کنند در طراحی داخلی نیز از سبک کلاسیک بهره می برند. آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاهای داخلی خانه است. شرط لازم برای داشتن آشپزخانه کلاسیک استفاده و نصب کابینت کلاسیک است. شرکت های زیادی در حیطه طراحی کابینت در تهران و محدوده تجریش فعال هستند اما به دلیل تفاوت های زیادی که کابینت کلاسیک نسبت به کابینت مدرن دارد، طراحی و تولید آن تخصص و تجربه بیشتری می طلبد درنتیجه لازم است که برای انتخاب شرکت تولیدکننده کابینت کلاسیک تجریش را بگردید و با چند نفر از افراد مطلع در این زمینه مشورت کنید.

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک کابینتی است که مشخصات زیر را داشته باشد:

 • بدنه کابینت از ام دی اف و در بعضی قسمت ها از ام دی اف روکش شده با روکش چوب طبیعی تولید شده باشد.
 • کاور بالای هود بصورتی طراحی می شود که هود مخفی باشد.
 • قسمت های کناری کابیت بطور متقارن دارای ستون های حکاکی شده باشد.
 • در قسمت بالای هر ستون قسمتی حجیم و حکاکی شده به اسم سرستون وجود داشته باشد.
 • قسمت بالای کابینت های دیواری تاجی از جنس چوب و لبه دار داشته باشد.
 • و از همه مهم تر درب کابینت است که در سبک کلاسیک از درب های تمام چوب با فریم های برجسته و حالت دار استفاده می شود.

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

گاهی اوقات بعضی از مشتریان وقتی مدل های مختلف کابینت سبک کلاسیک را می بینند و ظاهراً این طرح ها مورد پسندشان واقع می شود اما در واقع دنبال مدل های پر زرق و برق و سوپر لوکس نیستند بلکه بدنبال کابینت کلاسیک ساده هستند. همچنین بدلیل بالا بودن قیمت کابینت های چوبی سلطنتی و لاکچری، بسیاری از افراد از طرح های مینیمال و ظریف تر استقبال بیشتری دارند.

از سوی دیگر باید این حقیقت را قبول کرد که دیگر کابینت های ام دی اف معمولی نیاز افراد را برآورده نمی کند چرا که امروزه کابینت فقط جایی برای قرار دادن وسایل آشپزخانه و ظرفو ظروف نیست بلکه جزئی از خانه شماست و زیبایی آن در نهایت باعث زیباتر جلوه کردن منزل شما می شود. به همین منظور وجود کابینتی که هم طراحی سفارشی از نظر مدل و رنگ داشته باشد و هم خیلی پرهزینه نباشد کاملاً ضروری بنظر می رسد. این کابینت همان کابینت نئوکلاسیک است.

اجرا انواع کمد و کابینت کلاسیک در تجریش

گروه معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی تقریبا 10 – 15 سالی هست که بشکل حرفه ای در حوزه تولید مصنوعات چوبی فعالیت می نماید و بدلیل داشتن تجهیزات کامل و پرسنل مجرب هم محصولات ام دی افی و هم محصولات چوبی طراحی و تولید می کنیم. بدلیل پر تقاضا بودن کابینت آشپزخانه کلاسیک مخصوصا در مناطق شمالی شهر تهران بصورت حرفه ای 7 سال است که در این زمینه فعالیت داریم و پتانسل تولید انواع کابینت تمام چوب و کابینت روکش چوب را در طی این سال ها فراهم نمودیم.

در میان چندین پروژه بزرگی که تا امروز توسط شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی انجام شده، پروژه کابینت کلاسیک تجریش یکی از بهترین کارهایی است که تا به حال طراحی و اجرا شده و در ادامه سعی می کنیم بیشتر به جزییات آن بپردازیم.

نحوه طراحی کابینت کلاسیک تجریش

پروسه تولید کابینت کلاسیک تجریش که در مجموع 5 واحد بود تقریبا 4 ماه زمان برد. قیمت کابینت کلاسیک تجریش در حدود 100 میلیون تومان برآورد می شود. البته این عدد بستگی کامل به متراژ آشپزخانه و نوع متریال بکار رفته دارد و نمی توان آن را تعمیم داد. لیست متریال مصرفی در ساخت کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک پروژه تجریش شامل موارد زیر می باشد:

 • بدنه : MDF خام واناچای کشور مالزی
 • رنگ : پلی اورتان ساخت شرکت گنج ترکیه تحت لیسانس آلمان (رنگ مورد استفاده در کابینت کلاسیک سفید)
 • منبت کاری : منبت کاری ها همگی کار دست بوده و بدون استفاده از CNC انجام شده
 • یراق آلات : خارجی از بهترین نوع (بلوم اتریش)
 • چوب مصرفی : ترکیبی از راش گرجستان و بلوط کانادایی
 • روکش چوب بلوط طبیعی

چرا دکوراسیون اُرسی

بدلیل موقعیت مکانی مناسبی که کارخانه شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی دارد (نزدیکی به سایت خاوران) تمامی متریال از جمله چوب و ام دی اف و یراق کابینت به صورت عمده و با قیمت مناسب از مرکز فروش چوب و متریال کابینت ایران یعنی سایت خاوران تهیه می شود. مهمترین مزیت خرید از سایت خاوران تهیه متریال باکیفیت و اورجینال همراه با گارانتی و ضمانت است. مزیت مهم دیگری که در خرید عمده وجود دارد این است که قیمت متریال مصرفی کاهش می یابد و به طبع آن قیمت کابینت چوبی هم کاهش خواهد یافت که در نهایت به نفع مشتری خواهد بود.

محصولات شرکت اُرسی

مهم ترین محصولات ما شامل کابینت آشپزخانه (سبک های مختلف : کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک)، کمد دیواری تمام چوب ، انواع درب های اتاقی و ورودی، روشویی، قرنیز و دیوارکوب، انواع میزهای اداری و ناهارخوری، کتابخانه و قفسه های چوبی لوکس، شلف و وسایل دکوری می باشد. بطور کلی این مجموعه صفر تا صد کلیه کارهای چوبی پروژه های مختلف را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت انجام می دهد. برای استعلام قیمت دقیق محصولات با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

 • طراحی داخلی و بازسازی ساختمان
 • ساخت پارتیشن و جداکننده های چوبی
 • طراحی و اجرا پله، نرده و سقف های چوبی
 • اجرا دریچه بازدید و فن کوئل
 • تولید آینه، کنسول و تخت خواب

منبع : architecturaldigest

آخرین بروزرسانی : 1399/03/20

این روزها کابینت کلاسیک به یکی از پرطرفدار ترین کابینت های آشپزخانه تبدیل شده و مهمترین دلیل آن تغییر سبک و سیاق طراحی ساختمان های امروزی است که سمت و سویی مدرن پیدا کرده اند. گسترش طراحی و تولید کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک با الگو گرفتن از بناهای رومی و حکاکی های خاص مهر تاییدی است بر این ادعا! اما از پیشینه کابینت کلاسیک که بگذریم امروز قصد داریم در مورد پروسه طراحی، تولید و نسب انواع کمد تمام چوب و کابینت کلاسیک در کرج و همچنین تولید انواع درب های اتاقی ورودی ساختمان صحبت کنیم.

قبل از ادامه در مورد رزومه شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی توضیح مختصری ارائه خواهیم کرد تا بیشتر با تیم ما و توانمندی پرسنل دکوراسیون اُرسی آشنا شوید.

دکوراسیون اُرسی

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی حدود 15 سال در زمینه تولید انواع مصنوعات چوبی فعالیت دارد و با در اختیار داشتن سالن تولید به مساحت 2000 متر مربع و شوروم اختصاصی جهت بازدید مشتریان گرامی از نمونه کارها در منطقه فرمانیه و خیابان اندرزگو تهران جزو معدود شرکت هایی است که بشکل آکادمیک و تخصصی و با بکار گیری دانش فنی اهالی فن و نجاران حرفه ای در زمینه تولید انواع دکوراسیون چوبی از جمله کابینت تمام چوب فعالیت دارد. محصولات دکوراسیون اُرسی عبارتند از:

 1. کابینت آشپزخانه مدرن
 2. کابینت نئوکلاسیک
 3. کابینت روکش چوب و تمام چوب
 4. طراحی و اجرای دکور TV
 5. ساخت و نصب قرنیز چوبی
 6. تولید تختخواب و کمد چوبی
 7. طراحی و ساخت انواع کتابخانه
 8. ساخت انواع کابینت روشویی چوبی
 9. نصب انواع دیوارکوب و پارتیشن چوبی

 کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک به سبک خاصی از کابینت آشپزخانه گفته می شود که طراحی شبیه به بناهای تاریخی روم و یونان باستان دارد و غالباً از چوب طبیعی تولید می شوند که با استفاده از ماشین آلات و دستگاه های مخصوص فرم دهی و مونتاژ می شوند. کابینت کلاسیک سفید با پتینه طلایی یکی از رنگ هایی است که طرفداران زیادی دارد و بیشتر افراد دنبال همچین سبک هایی می گردند.

مهم ترین ویژگی های ظاهری کابینت کلاسیک عبارتند از :

 • استفاده از چوب یا روکش چوب و رنگ مخصوص بجای ورق های ام دی اف ملامینه رنگی
 • وجود منبت کاری در سرستون ها و همچنین درب ها و ستون های ابزار خورده و طرح دار
 • داشتن تاج دو یا چند پله و حجیم

کمد و کابینت تمام چوب در کرج

همانطور که مستحضر هستید در کلان شهر کرج و حومه کرج نواحی خوش آب و هوا و خانه های ویلایی لوکس زیادی وجود دارد. در طراحی دکوراسون ویلا ها و آپارتمان های لوکس استفاده از چوب طبیعی کاملاً رایج است. هزینه طراحی و اجرا کابینت و کمد تمام چوب در کرج قطعاً کم نخواهد بود اما اگر به کابینت چوب و سبک کلاسیک علاقه دارید کابینت آشپزخانه تمام چوب انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. مزیت استفاده از دکوراسیون چوبی زیبایی و طول عمر بالاست.

کابینت کلاسیک چوبی دقیقاً بر اساس سلیقه و اندازه فضای شما طراحی می شود. به همین دلیل در انتخاب رنگ و حتی مدل کابینت قدرت انتخاب بالایی دارید. جهت مشاهده نمونه کار شما عزیزان می توانید به شوروم و نمایشگاه شرکت دکوراسیون اُرسی واقع در منطقه فرمانیه تهران مراجعه فرمائید و یا از طریق تماس با کارشناسان از آخرین قیمت کابینت کلاسیک در کرج مطلع شوید.


شرکت سازنده کابینت کلاسیک در کرج

بدلیل نزدیکی شهر کرج به تهران تقریبا بیشتر شرکت های بنام سازنده کابینت کلاسیک در تهران، در کرج هم فعالیت دارند. البته خود استان البرز و شهر کرج هم تولید کننده های مطرحی دارد. هرچه این شرکت ها شهرت بیشتری داشته باشند، قیمت های پیشنهادی بالاتر هم می دهند که با این روند گاهی قیمت کابینت کلاسیک تا متری 15 میلیون تومان هم خواهد رسید.

البته این عدد برای کابینت تمام چوب گردو عدد غیر منطقی و نا معقولی نیست بدلیل اینکه چوب گردو مرغوب اکثراَ از آمریکا یا کانادا و با قیمت بالای متری 50 میلیون تومان وارد کشور می شوند. اگر بخواهیم حدود قیمت کابینت چوبی در این تاریخ (1399/03/20) خدمت شما عزیزان بزرگوار عرض کنیم :

 • قیمت کابینت تمام چوب راش = 6/000/000 تومان
 • قیمت کابینت تمام چوب راش با روکش بلوط = 6/400/000 تومان
 • قیمت کابینت تمام چوب راش با روکش گردو = 7/200/000 تومان
 • قیمت کابینت تمام چوب بلوط = 7/500/000 تومان
 • قیمت کابینت تمام چوب بلوط با روکش گردو = 8/400/000 تومان

قیمت کابینت کلاسیک در کرج

قیمت کابینت کلاسیک در تهران و کرج کاملا شبیه به یکدیگر هستند و به خیلی از عوامل بستگی دارد. فارغ از بحث منصف بودن تولیدکنندگان و فروشنده ها مهم ترین این عوامل به شرح زیر هستند:

 1. جنس متریال بکار رفته (ایرانی یا خارجی بودن)
 2. نوع رنگ استفاده شده
 3. چگونگی طراحی (ساده یا پیچیده بودن کار)
 4. قیمت مواد اولیه مصرفی و یراق
 5. نرخ ارز (بسیاری از یراق آلات و متریال بکار رفته در کابینت وارداتی است و با نرخ ارز ارتباط مستقیم دارند)

قیمت کمد دیواری چوبی در کرج

کمد دیواری و کابینت از جنبه های مختلف شباهت های زیادی باهم دارند. یکی از این شباهت ها، تمام ام دی اف ساخته شدن بدنه کمد و کابینت هم به جهت کاهش هزینه های تمام شده و هم افزایش استحکام و سایر ملاحظات فنی است.

کمد دیواری تمام چوب با چوب های مختلف از جمله راش، توسکا، افرا، بلوط، گردو، ملچ و گیلاس قابلیت ساخت و پیاده سازی دارد که قیمت هریک از آن ها متفاوت خواهد. در زمانه محاسبه قیمت کمد دیواری بر خلاف کابینت آشپزخانه بجای متر طول از متر مربع استفاده می نمائیم. حدود قیمت کمد دیواری با درب تمام چوب و یراق فانتونی ایتالیا بصورت زیر خواهد بود:

 1. قیمت کمد با درب تمام چوب راش = متر مربعی 3 میلیون تومان
 2. قیمت کمد با درب تمام چوب راش و روکش بلوط = متر مربعی 3/300/000 تومان
 3. قیمت کمد دیواری با درب تمام چوب بلوط = مت مربعی 4 میلیون تومان
 4. قیمت کمد با درب تمام چوب بلوط و روکش گردو آمریکایی = متر مربعی = 4/500/000 تومان

منبع : houselogic.com

آخرین بروز رسانی : 1399/03/20

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی نزدیک به 15 سال است که در زمینه تولیدات چوبی بصورت حرفه ای و مستمر فعالیت دارد. عمده محصولات شرکت ارسی درب لابی ، روشویی ، کابینت کلاسیک و اجرای سقف و قرنیز چوبی می باشد . پروژه کابینت کلاسیک اقدسیه یکی از پروژه های موفق تیم ماست که در ادامه سعی می کنیم بیشتر در مورد آن توضیح دهیم. همچنین سعی می کنیم اطلاعات کاملی در مورد انواع کمد و کابینت چوبی و نحوه ساخت و متریالی که برای تولید هر یک از آنها استفاده می شود، ارائه کنیم. لطفاً تا انتها همراه ما باشید.

پروژه کابینت کلاسیک اقدسیه تهران

محله اقدسیه یکی از مناطق شمیرانات است که در شمال شرقی تهران قرار دارد. پروژه کابینت کلاسیک اقدسیه در سال 95 و در حوالی میدان اراج اجرا شد. در ساخت این کابینت آشپزخانه کلاسیک از بهترین متریال استفاده کردیم برای مثال در طراحی و ساخت درب ها و نمای کابینت از چوب گردو استفاده کردیم. کلیه یراق آلات خارجی و از بهترین نوع موجود در بازار بوده، همچنین از رنگ پلی اورتان ساخت کشور آلمان برای رنگ آمیزی کابینت استفاده شده است. در ساخت بدنه و چهارچوب اصلی کار از ورق MDF خام واناچای کشور مالزی استفاده شده است.

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک به کابینت کلاسیک با ورژن جدید گفته می شود که هم از ویژگی های سبک کلاسیک بهره می برد و هم از خصوصیات کابینت سبک مدرن. از نظر قیمتی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک از کابینت تمام چوب تا 50 درصد ارزان تر است و این موضوع باعث افزایش جذابیت خرید این نوع کابینت آشپزخانه شده است.

در ارتباط با انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بیشتر افراد بصورت کامل و یا ترکیبی از رنگ سفید استفاده می کنند. کابینت سبک نئوکلاسیک و کلاسیک هم از این موضوع مستثناء نیستند. به همین سبب بیشتر علاقه مندان به تغییر دکوراسیون بدنبال کابینت آشپزخانه سفید و یا ترکیب سفید با سایر رنگ ها مثل رنگ چوب یا طوسی هستند و این موضوع نشان دهنده پر تقاضا بودن کابینت کلاسیک سفید است. یکی از کابینت هایی که همیشه در طراحی آن از رنگ سفید استفاده می شود کابینت انزو است که در چند سال اخیر به یکی از مدل های پر فروش و جذاب برای اکثر افراد تبدیل شده که الحق والانصاف بسیار زیبا و چشم نواز است.

معایب و محاسن کابینت چوبی

بکارگیری چوب و سایر متریال طبیعی در ساخت خانه و وسایل آن از گذشته های بسیار دور رایج بوده و هست. ضمن اینکه انسان ذاتاً به طبیعت و وسایل چوبی گرایش دارد به همین منظور در طراحی سقف و کف خانه و مبلمان و میز و صندلی و کابینت آشپزخانه استفاده از چوب یا فرآورده های چوبی کاملاً مرسوم است و زیاد به چشم همه ی ما می آید. بطور کلی مزایا و معایب دکوراسیون چوبی شامل این موارد می شود:

مزایا کابینت چوبی

 1. بر گرفته از طبیعت
 2. بافت زیبا و چشم نواز
 3. دوام بیشتر نسبت به MDF
 4. چوب فرم پذیری بالایی دارد و هر مدلی که انتخاب کنید با متریال چوب قابلیت ساخت دارد اما با سایر متریال ممکن است چنین نباشد.

معایب کابینت چوبی

 1. چوب خام در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر است و حتماً باید رنگ آمیزی شود.
 2. چوب طبیعی به خودی خود متریال گران قیمتی است و رنگ آمیزی آن نیز به هزینه ها می افزاید. پس یکی از ایرادات اصلی کابینت چوبی گران قیمت بودنش خواهد بود.
 3. نگهداری و نظافت کابینت آشپزخانه چوبی کار آسانی نیست و احتیاج به صرف زمان زیاد و وسایل مخصوص دارد.

تولید انواع کمد دیواری چوبی در محدوده اقدسیه

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که از کمد دیواری ام دی اف ساده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب و منزل خود استفاده کند. بر اساس آمار تجربی گرایش بیشتر افرادی که در خانه های گران قیمت و مجلل زندگی می کنند، به سمت دکوراسیون چوبی است . کابینت تمام چوب ، کمد دیواری تمام چوب ، میز و مبلمان چوبی اصولاً اولویت اول این افراد است.

بسیاری از افراد جامعه عقیده دارند هزینه خرید وسایل چوبی منزل بالاست و به اعتقاد ما هم این نظر کاملاً درست است. اما توجه داشته باشید که شما یک بار این وسایل را می خرید و تا چندین سال از آنها استفاده می کنید پس با انتخابی درست و مناسب و در نظر گرفتن همه جوانب می توانید سالیان سال از زندگی کردن در خانه خود و استفاده از این وسایل لذت ببرید و هیچگاه از ظاهر یا کارایی این تجهیزات احساس ناخوشایندی نداشته باشید.

  متریال مصرفی در ساخت کابینت کلاسیک اقدسیه

جنس صفحه روی کابینت : اغلب صفحه های روی کابینت مخصوصا کابینت های مدرن از جنس ام دی اف هستند (البته چند لایه ورق ام دی اف که با چسب چوب و تحت فشار به هم وصل می شوند) که با روکش پی وی سی ضخیم سطح روی آنها را پوشش می دهند.

از دیگر انواع صفحه روی کابینت می توان صفحه کابینت سنگی را نام برد که بیشتر در کابینت کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات کابینت از جنس سنگ به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شوند که نوع طبیعی آن کوارتز و نوع مصنوعی کورین نام دارد که در ساخت پروژه کابینت کلاسیک اقدسیه از این نوع سنگ استفاده کردیم. البته در بعضی موارد بر اساس خواست مشتری می توان از چوب طبیعی هم برای صفحه روی کابینت استفاده کرد که قیمت آن بالاتر در می آید.

شما مشتریان گرامی می توانید برای آگاهی از قیمت کابینت کلاسیک چوبی و همچنین کابینت روکش چوب با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

منبع : freshome.com

آخرین بروزرسانی : 1399/03/13

کابینت کلاسیک چوبی از قدیمی ترین انواع کابینت است که همچنان در میان مردم محبوبیت فراوانی دارد و دلیل این محبوبیت ویژگی های منحصر بفردی است که در کابینت سبک کلاسیک وجود دارد. خواستگاه و پیشینه کابینت کلاسیک به تمدن غرب و روم باستان بر می گردد به همین سبب به این مدل از کابینت آشپزخانه کابینت کلاسیک ایتالیایی یا کابینت ایتالیایی کلاسیک هم گفته می شود. مهم ترین ویژگی های کابینت تمام چوب ایتالیایی شامل موارد زیر می شود:

 1. بدلیل استفاده ترکیبی از چوب و MDF درمقابل ضربه و آسیب های محیطی مقاوم است.
 2. چوب طبیعی رنگ آمیزی شده در برابر تغییرات دما، و نفوذ اب مقاوم است و همچنین سرد و گرم شدن هوا تغییری در ظاهر آن ایجاد نمی کند و به سادگی پوسته پوسته نمی شود.
 3. ستون های بلند و گرد همراه با نقش و نگار های خاص و استفاده از رنگ های سفید و طلایی
 4. درب های غیر ساده و طرح دار همراه با سرستون های منبت کاری شده
 5. بر خلاف کابینت های مدرن در کابینت کلاسیک ایتالیایی از درب های جک دار استفاده نمی شود.

کابینت کلاسیک ایتالیایی

قرینگی اجزاء از ویژگی های مهم کابینت کلاسیک رومی یا ایتالیایی است و کمتر قسمت هایی از آن را می توان یافت که قرینه نباشند. برای ساخت این نوع کابینت در ابتدا بدنه یا یونیت تولید می شود که اگر جنس آن از چوب باشد گران تر خواهد شد نسبت به زمانی که از ورق ام دی اف خام و روکش چوبی تهیه شده باشد. بعد از اتمام مراحل تولید بدنه نوبت به طراحی و ساخت درب های کابینت می رسد.

انتخاب مدل درب کابینت به سلیقه کارفرما بستگی زیادی دارد. بشکل متداول درب کابینت سبک ایتالیایی از چوب های بلوط، راش، ملچ، افرا، گیلاس و گردو ساخته می شود. که پس از انجام فرآیند های مربوط به تولید و پایان فاز ساخت وارد مرحله رنگ کاری می شود.

کابینت تمام چوب ایتالیایی

همانطور که اشاره شده مهد طراحی و تولید کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک، روم باستان یا کشور ایتالیا کنونی است. کابینت تمام چوب ایتالیایی یکی از پرچم داران اصلی این سبک در جهان است که طرفداران زیادی نتنها در ایتالیا بلکه در سرتاسر دنیا دارد. اما بریم سراغ خصوصیات اصلی کابینت تمام چوب و تعریفی دقیق از آن …

کابینت تمام چوب به کابینتی گفته می شود که بجزء بدنه آن تمامی قسمت ها از چوب یا ترکیب ام دی اف و روکش چوب طبیعی ساخته شده باشد. کابینت روکش چوب هم در واقع کابینت تمام ام دی افی است که در طراحی بعضی قسمت ها مثب درب و قسمت های نمای کار از MDF خام و روکش چوب هایی مثل بلوط، راش، ملچ و گردو استفاده شود.

انتخاب رنگ کابینت ایتالیایی کلاسیک

معمولاً در کابینت آشپزخانه کلاسیک از رنگ های سنگین مانند طوسی، کرم، قهوه ای، مشکی و به ویژه سفید که در بزرگ جلوه دادن فضای خانه موثر است استفاده می شود. انتخاب نوع رنگ در کیفیت کابینت تاثیر زیادی دارد. رنگ های مورد استفاده در رنگ آمیزی کابینت کلاسیک به دو دسته کلی رنگ های روغنی و رنگ پلی اورتان تقسیم بندی می شوند که کیفیت رنگ پلی اورتان بالاتر از سایر رنگ هاست و در مقابل شستشو و مواد شوینده مقاومت خوبی از خودش نشان می دهد. بهترین نوع رنگ پلی اورتان ساخت کشور ترکیه و شرکت گنج می باشد که تحت لیسانس شرکت آلمانی فعالیت دارد.

مزیت استفاده از رنگ

اگر از رنگ های متمایل و شفاف در رنگ آمیزی کابینت کلاسیک استفاده شود، رنگ طبیعی چوب جلوه بیشتری خواهد داشت و اگر بعد از گذشت مدتی رنگ آن برای شما تکراری شد نیازی به تعویض کامل کابینت نیست و به راحتی می توانید آن را رنگ آمیزی نمایید اما این زمانی محقق خواهد شد که از رنگ پلی استر استفاده نشده باشد زیرا قابلیت لکه گیری را ندارد. این نوع کابینت ها معمولاً دارای طرح های ساده نیستند واجزایی مانند تاج، سر ستون های منبت کاری شده و قاب های زیبایی دارند .

چرا کابینت کلاسیک تمام چوب ؟!

چوب قابلیت تراش کاری های عمیق و منبت کاری های متنوعی را دارد که نتیجه آن نقوش زیبایی است که در پایان کار به وجود می آید به علاوه می توان کمد و بار توکار هم در آن تعبیه کرد . از مزایای دیگر این نوع کابینت باز و بسته شدن بی صدای آن حتی پس از استفاده طولانی مدت است چون بافت چوب حالت ارتجاعی دارد.

به دلیل ظرافت کاری و نقش های برجسته ای که به کار بردن آنها اقتضای این نوع کابینت است تولید و نصب کابینت تمام چوب ایتالیایی کار زمان بری است و ممکن است مدت زیادی طول بکشد البته کیفیت و حس متفاوتی که این نوع کابینت و بطور خاص دکوراسیون چوبی ایجاد می کند با هیچ نوع کابینت دیگری قابل مقایسه نیست. به همین علت گمان می کنم با اینکه پروسه تولید کابینت کلاسیک چوبی زمانبر است ارزش صبر کردن و حتی پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

اگر سبک خانه های اروپایی برای شما جذاب است با سفارش دادن کابینت تمام چوب که برای هر فضایی چه کوچک و چه بزرگ مناسب است یک آشپزخانه اروپایی را به خانه خود بیاورید و هر روز از تماشای آن لذت ببرید.

کابینت تمام چوب ایتالیایی

انواع مختلف چوب اعم از راش ، بلوط ، گردو ، ملچ و چوب های مختلف آفریقایی … که دارای رنگ های طبیعی و متنوعی هستند در ساخت کابینت کلاسیک سفید به کار گرفته می شود . که به ترتیب کابینت کلاسیک ساخته شده از چوب گردو گران تر از ملچ ، ملچ گران تر از بلوط و بلوط گران تر از راش است. پس در هنگام انتخاب چوب مورد استفاده در ساخت کابینت تمام چوب قیمت این چوب ها را در نظر داشته باشید.

 ویژگی کابینت کلاسیک تمام چوب

پس اگر دنبال صرفه جویی و پایین آوردن هزینه تمام شده کابینت هستید شاید استفاده ترکیبی از MDF و چوب بتواند هم زیبایی و حس تمام چوب بودن کابینت آشپزخانه ی شما را محقق نماید و هم به نوعی باعث صرفه جویی در منابع مالی شما شود. برای دریافت لیست قیمت کابینت کلاسیک لطفا با مشاوران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

منابع خارجی : houzz.com

آخرین بروز رسانی : 1399/03/13

در این پیج با نحوه قیمت گذاری کابینت آشپزخانه کلاسیک و عوامل موثری که در تعیین قیمت هر متر کابینت کلاسیک دخیل هستند خواهیم پرداخت. برای اینکه اطلاعات تخصصی و مفید تری ارائه کنیم، از یکی از نجاران با تجربه گروه معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی کمک می گیریم تا در مورد نحوه محاسبه قیمت کابینت کلاسیک اطلاعات جامع تری ارائه کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

قبل ارائه توضیحات و شروع مطلب باید بدانید که قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک به عوامل زیادی بستگی دارد و برای تعیین قیمت هر متر کابینت کلاسیک اول باید این عوامل را خوب بشناسید و حدود قیمت هر یک از این موارد را محاسبه نمایید تا در نهایت بتوانید قیمت یک متر کابینت کلاسیک را بدست آورید.

عوامل موثر در قیمت هر متر کابینت کلاسیک

مهم ترین عواملی که در قیمت کابینت کلاسیک تاثیرگذار است عبارتند از :

 1. مقدار و نوع چوب مصرف شده در ساخت کابینت
 2. نوع صفحه روی کابینت کلاسیک
 3. نوع یراق (شامل لولا ، ریل ، دستگیره ، پایه و … می باشد)
 4. تعداد و ارتفاع ستون ها و همچنین حجم منبت کاری ها
 5. نوع روکش و رنگ مصرفی
 6. نحوه تولید (هنر دست یا با دستگاه CNC)

همه این پارامتر ها در تعیین قیمت کابینت چوبی بسیار تاثیر گذار است و در هنگام سفارش کابینت باید با در نظر گرفتن شرایط و بودجه نوع و کیفیت هر یک از این پارامتر ها را تعیین کرد.

قبل از انتخاب کابینت چوب طبیعی لازم است به وبسایت شرکت های مختلف سر بزنید و نمونه کار آنها را مورد بررسی قرار دهید. بعد از این که مطمئن شدید سبک کاری شرکت مورد نظر با سلیقه شما همخوانی دارد می توانید بصورت حضوری به نمایشگاه یا شوروم شرکت مورد نظر مراجعه کنید و ژورنال های مختلف را ورق بزنید و بهترین مدل کابینت کلاسیک را انتخاب و سفارش دهید.

نوع و مقدار چوب مصرفی

چوب طبیعی تقریباً یکی از گران قیمت ترین متریال در صنعت دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان است. چوب های موجود در بازار که بطور معمول از آنها برای ساخت کابینت کلاسیک استفاده می شود، عبارتند از : چوب راش، بلوط، ملچ، توسکا، افرا، گیلاس و گردو . گرانترین چوب ها به ترتیب، چوب گردو ، ملچ ، بلوط و راش هستند و از همه ارزانتر چوب روسی است که معمولاً برای زیرسازی و قسمت های کم اهمیت تر استفاده می شود.

صفحه کابینت

بر اساس قوانین اتحادیه و عرف بازار تهیه صفحه کابینت های معمولی به عهده تولید کننده است اما صفحه کابینت های سنگی مثل کورین و کوارتز و صفحه کابینت های تمام چوب اغلب بنا بر درخواست کارفرما و با هزینه مشتری تهیه و نصب می شود به همین خاطر در هنگام اعلام قیمت کابینت روال کار بدین صورت است که هزینه خرید صفحه کابینت یا کانتر تاپ در پیش فاکتور لحاظ نمی شود. در مجموع اگر از صفحه کابینت های عرف بازار استفاده کنید در قیمت هر متر کابینت کلاسیک سفید لحاظ می شود اما اگر قصد دارید از صفحه کابینت های خاص و لوکس تر استفاده کنید کلیه هزینه ها به عهده شما خواهد بود.

نوع یراق کابینت

بدلیل اینکه خرید یراق استاندارد تاثیر مستقیمی در طول عمر و زیبایی کابینت آشپزخانه دارد توجه به جزئیات و حتی برند این تجهیزات اهمیت بیشتری پیدا می کند. بدلیل گران قیمت بودن کابینت تمام چوب سبک کلاسیک کمتر تولید کننده ای حاضر می شود زیبایی و کیفیت کار خود را با استفاده از یراق بی کیفیت و درجه دو زیر سوال ببرد. از این رو بیشتر شرکت های تولید از برند های مطرح و خارجی برای یراق آلات کابینت کلاسیک استفاده می کنند تا کیفیت کار تضمین شود. مهم ترین یراق آلاتی که برای کابینت سبک کلاسیک استفاده می شود متعلق به شرکت های فانتئنی ایتالیا و بلوم اتریش هستند که هردو در جهان حرف های زیادی برای گفتن دارند و بهترین هستند.

پرکار یا ساده بودن طراحی کابینت

بعضی از کابینت های سبک کلاسیک طراحی شلوغ تری دارند که اصطلاحاً به این مدل کابینت کلاسیک پر کار گفته می شود. در طراحی این مدل کابینت ها اغلب از درب ها برجسته و ستون و سر ستون منبت کاری شده با حجم و تعداد زیاد و گاهاً معرق استفاده می شود. کابینت کلاسیک ساده در نقطه مقابل کابینت با طراحی شلوغ قرار می گیرد. این سبک از کابینت های کلاسیک معمولاً ظاهری ساده تر و مینیمال دارند. منبت های ساده، عدم استفاده از رنگ های ترکیبی از ویژگی های این مدل از کابینت آشپزخانه است. قیمت هر متر کابینت کلاسیک با طراحی ساده از متری 5 میلیون تومان شروع می شود(برای اطلاع از قیمت دقیق تر با ما تماس بگیرید).

نوع روکش و رنگ مصرفی

استفاده از روکش در ساخت کابینت و سایر محصولات چوبی قدمت زیادی ندارد و شاید بتوان گفت در 10 سال اخیر این موضوع کاملاً در میان صنف کابینت سازان جا افتاده. انواع و اقسام مختلفی از روکش در تولید محصولات چوبی استفاده می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. روکش پی وی سی
 2. روکش لمینیت
 3. روکش چوب طبیعی
 4. روکش پلکسی یا پلی گلاس

هر یک از این روکش ها مزایا و معایب خود را دارند اما از نظر زیبایی بهترین نوع روکش، روکش چوب طبیعی است. ضمناً این روکش ها هم بر اساس نوع چوبی که از آن روکش تهیه می شود از نظر رنگ، استقامت و بافت چوب با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. محصول استفاده از روکش در صنعت کابینت آشپزخانه، کابینت روکش چوب است که بدلیل قیمت پایین تر در مقایسه با کابینت های چوبی و زیبایی خاصی که دارند جزو پر متقاضی ترین کابینت های سبک کلاسیک و نئوکلاسیک است. قیمت هر متر کابینت کلاسیک با روکش چوب طبیعی حدود 4 تا 5 میلیون تومان است. البته این عدد صرفاً جهت برآورد قیمت حدودی ارائه شده و ممکن است در پروژه های مختلف متغیر باشد.

منبع : wrenkitchens

آخرین بروزرسانی : 1399/03/12

در این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی طراحی و ساخت پروژه کابینت کلاسیک پاسداران توضیح دهیم. قبل از بررسی پروسه تولید و نکات کابینت کلاسیک و جزییات کار شاید بد نباشه کمی در مورد ویژگی های ساختمان های محدوده ی پاسداران صحبت کنیم.

پاسداران یکی از محله های شمال شهر تهران است و آپارتمان های این منطقه جزو خانه های لوکس و گران قیمت تهران بشمار می آیند. بیشتر سازندگان این منطقه از سبک های کلاسیک و استفاده از چوب طبیعی در طراحی داخلی و دکوراسیون استقبال می کنند. با توجه به بالا بودن قیمت کابینت چوبی انتخاب تولید کننده ای حرفه ای و منصف کاملاً حائز اهمیت است. به همین منظور تصمیم داریم تا در این پیج زوایای پنهان خرید کابینت روکش چوب و تمام چوب (سبک کلاسیک) را مورد تحلیل و کنکاش قرار دهیم.

تقریباً همه افرادی که در زمینه ی طراحی دکوراسیون و ساخت و ساز فعالیت دارند بر این عقیده اذعان دارند که آشپزخانه قلب یک خانه است و زیبایی آن موجب زیبایی کل فضای خانه می شود، برای ایجاد آرامش در هر محیطی نیاز به طراحی استاندارد و چیدمان اصولی دکوراسیون داخلی آن محیط است.

طراحی کابینت کلاسیک پاسداران

استفاده از چوب در زیبایی سقف، ستون ها و قرنیزها در طراحی ساختمان های شمال تهران کاملاً رایج است. مخصوصاً اگر این المان ها با رنگ و طرح کابینت آشپزخانه کلاسیک منزل شما هماهنگ و ست شود. در پروژه کابینت کلاسیک پاسداران سعی بر هماهنگی هرچه بیشتر قسمت های مختلف داشتیم (البته با رعایت تعادل و پرهیز از افراط).

در طراحی دکوراسیون هماهنگی زیاد رنگی میان اجزای محیط باعث یکنواختی می شود به همین دلیل گاهی از تضاد رنگ ها نیز استفاده می شود تا بعضی قسمت های خانه جلوه بیشتری داشته باشد. یکی از این قسمت ها اغلب آیلند یا همان کابینت جزیره است که برای زیبایی بیشتر بجای استفاده از صفحه کابینت های معمولی از صفحه کابینت سنگی با رنگ متضاد رنگ کابینت استفاده می کنندو برای نمونه اگر شما از کابینت کلاسیک سفید یا کرم و بطور کلی کابینت رنگ روشن استفاده می کنید پیشنهاد اول بیشتر طراحان به شما استفاده از صفحه کورین تیره رنگ خواهد بود.

جنس صفحه روی کابینت کلاسیک

پارامتر های زیادی در زیبایی و بهتر از آب در آمدن یک کابینت آشپزخانه کلاسیک تاثیر دارند که یکی از مهم ترین آن ها جنس صفحه روی کابینت است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت:

جنس صفحه ی روی کابینت تمام چوب بدلیل اینکه بیشتر به چشم می آید اهمیت زیادی دارد و نیازمند شناخت جنس و کیفیت این صفحه هاست.

صفحه کابینت کورین

سنگ کورین که از سری سنگ های مصنوعی یا فرآوری شده می باشد از مواد ترکیبی جامد تشکیل شده که در صفحات کابینت آشپزخانه و حموم استفاده می شود و مزایای بسیاری دارد، ضد لک، ضد زنگ و ضد جرم می باشد، گردو خاک را به خود جذب نمی کند، در برابر ضربه مقاوم است، البته یه سری معایب هم دارد که در مقابل مزایای آن به چشم نمی آید و محبوبیت بسیاری بین مردم دارد. قیمت صفحه کابینت کورین بر حسب متر طول از حدود 1/5 میلیون تومان شروع می شود و بستگی به مرغوبیت و زیبایی آن قیمت این سنگ تا دوبرابر هم افزایش می یابد.

صفحه کابینت کوارتز

سنگ طبیعی کوارتز دامنه ی رنگی گسترده ای دارند و ماندگاری بیشتری نسبت به سنگ های گرانیت دارند، دوام بسیار بالایی دارند، ضد گرما، ضد اسید و ضد ضربه هستند. البته در مقایسه با سنگ کورین، کوارتز قیمت بالاتری دارد اما بدلیل داشتن ماهیت طبیعی و ظاهری چشم نواز برای صفحه روی کابینت آشپزخانه و حتی روی روشویی کلاسیک هم مورد استفاده قرار می گیرد.

صفحه کابینت گرانیت

گرانیت به دلایل زیادی پرطرفدار است، این نوع سنگ طبیعی دارای خصوصیات منحصر به فردی مانند طرح های خاص و رنگ های متنوع می باشد.
یکی از کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین متریالی که برای روی کابینت نئوکلاسیک می توان استفاده کرد سرامیک و کاشی است، بسیار با دوام است و این امکان را به شما می دهد که طرح و نقش مورد نظرتان را بسازید.

صفحه کابینت لمینتی

صفحه کابینت از جنس لمینیت پلاستیک را در هر نوع طراحی می توان استفاده کرد، به دلیل خاصیت فرم پذیری، اشکال و لبه هایی که می توان با پلاستیک ایجاد کرد، طرفداران خاص خود را دارد. یکی از معایب این رویه این است که نمیتواند لوازم آشپزی و وسایل سنگین را تحمل کند و دوام بالایی ندارد.

کابینت چوبی در پاسداران

با توجه به اینکه قیمت چوب طبیعی در مقایسه با MDF بسیار بالاتر است. در انتخاب نوع چوب کابینت و مدیریت هزینه ها باید دقت کافی را به خرج داد تا علاوه بر خرید کابینتی زیبا و لوکس بتوانید هزینه های خود را مدیریت کنید. چوب های که بیشتر در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شوند اغلب شامل موارد زیر می شوند:

 1. راش
 2. بلوط
 3. ملچ
 4. گردو
 5. توسکا
 6. افرا
 7. گیلاس

چوب هایی که در قسمت بالا ذکر شد از نظر ساختاری و دوام و قیمت باهم متفاوت هستند و این شما هستید که بر اساس بودجه و سلیقه خود یکی از آنها را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب می کنید. همه این چوب ها کیفیت بالایی دارند و بیشترشان شناسنامه دار و وارداتی هستند. از نظر قیمتی چوب راش از بیشتر آن ها مناسب تر است و استحکام بالایی دارد به همین دلیل کابینت تمام چوب راش یکی از بهترین کابینت های سبک کلاسیک است که ارزش خرید بالایی دارد.

کابینت چوب بلوط هم کیفیت بسیار بالایی دارد اما در مقایسه با چوب راش قیمت بالاتری دارد اما از نظر زیبایی کابینت با چوب بلوط بسیار زیباتر از سایر کابینت ها می باشد.

قیمت کابینت چوب طبیعی

برای اطلاع از قیمت کابینت کلاسیک ، کمد دیواری تمام چوب شما مشتریان گرامی می توانید با شماره های موجود در وبسایت تماس حاصل فرمایید. درصورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره حضوری و اعزام کارشناس بصورت رایگان و با هماهنگی قبلی استفاده نمایید. همچنین برای دریافت حدود قیمت و مشاهده نمونه کارهای شرکت دکوراسیون اُرسی پیشنهاد می کنیم به وبسایت ما مراجعه نمایید.

منبع : yelp.com

آخرین بروزرسانی : 1399/03/12

کابینت کلاسیک یکی از انواع پرطرفدار، قدیمی و زیبا در بین کابینت‌هاست که در تقابل با کابینت‌های مدرن تفاوت‌های زیادی دارد که سعی می کنیم به تفصیل در مورد مهم ترین آنها توضیح دهیم. منشاء کابینت‌های کلاسیک از یونان و روم باستان بوده و ویژگی اصلی آن‌ها القای حس نوستالژی و فرهنگ و تمدن غرب به مخاطب است. پروژه کابینت کلاسیک سعادت آباد یکی از پروژه های موفق گروه معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی است که در سال 97 قرارداد آن امضا شد و فاز طراحی و گام های اولیه آن به سرعت برداشته شد و در مجموع صفر تا صد پروژه نزدیک به دو ماه زمان برد.

به دلیل اینکه در محدوده سعادت آباد تهران خانه های لوکس و لاکچری زیادی وجود دارند. درنتیجه بیشتر افرادی که در این مناطق ساکن هستند ترجیح می دهند بجای استفاده از کابینت های ام دی اف معمولی از کابینت تمام چوب استفاده کنند. استفاده از کمد و کابینت روکش چوب طبیعی زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی خانه را دوچندان می کند به همین جهت بیشتر دوستداران طبیعت بشدت از دکوراسیون چوبی استقبال می کنند. (کابینت کلاسیک سعادت آباد)

ویژگی های کابینت کلاسیک سعادت آباد

از ویژگی‌های اصلی کابینت‌ کلاسیک سعادت آباد، طراحی سرستون‌ها و دستگیره‌ها، نقش و نگارهای زیاد مثل پاخور و تاج‌، درب‌های معرق و منبت‌کاری شده، وجود بوفه و  ویترین شیشه ای و استفاده از رنگ‌ سفید پلی اورتان است که خاصیت ضد آب و ضد خش بودن به کابینت می بخشد.

همچنین یکی از اصلی‌ترین نکات در طراحی کابینت‌ کلاسیک ، وجود قرینگی‌ است به صورتی که کمتر طرحی را در بین کابینت‌های چوبی می‌توان یافت که فاقد قرینگی باشد. در ساخت کابینت‌ چوب طبیعی بطور معمول از چوب‌هایی نظیر راش، افرا، بلوط، ملچ و گردو استفاده می شود که گرما و صمیمیت خاصی را به فضای آشپزخانه‌ می‌دهد. در این پروژه از چوب و روکش بلوط کانادایی استفاده شده است که در نوع خودش بهترین است و مقاومت و کیفیت زیادی دارد. (کابینت کلاسیک سعادت آباد)

نکات مهم در ساخت کابینت کلاسیک سعادت آباد

بدلیل باز بودن دست طراح در طراحی کابینت‌های کلاسیک با ابعاد مختلف، از فضای آشپزخانه به بهترین نحو استفاده می‌شود و به علت فضاسازی مناسب در طول و عرض، برای تمامی افراد با رنج‌ قدی متفاوت، مناسب است. در هنگام انتخاب کابینت‌ چوبی کلاسیک می‌توان با توجه به اندازه آشپزخانه رنگ کابینت‌ها را انتخاب کرد؛ به طوری که در آشپزخانه های با ابعاد کوچک تر از رنگ روشن مثل کابینت کلاسیک سفید استفاده می کنند و در محیط های بزرگتر از کابینت‌های با رنگ قهوه‌ای (رنگ چوب) و تیره (طوسی) می توان استفاده کرد.

در نگهداری و نظافت کابینت‌های کلاسیک حتما به نکات زیر توجه کنید:

 1. استفاده‌ از روکش برای جلوگیری از پوسته‌پوسته شدن کابینت و تمیز کردن با دستمال نمدار
 2. به علت استفاده از چوب طبیعی، کابینت‌ها باید از هجوم  سوسک و سایر حشرات حفظ بماند.
 3. سعی کنید اجسام تیز و فلزی را در مجاورت بدنه و مخصوصاً نمای کابینت قرار ندهید تا از آسیب در امان بماند.

کمد و کابینت تمام چوب یا روکش چوب

همانطور که استحضار دارید چوب از متریالی است که بدلیل تجدید ناپذیر بودن کمیاب است. اما چون زیبایی چوب طبیعی را هیچ متریالی ندارد حداقل تاکنون جایگزین مناسبی برای آن پیدا نشده است و همچنان چوب یکه تاز است. البته ترفندهایی نیز وجود دارد که با بهره گیری از این ترفندها قیمت تمام شده کمد یا کابینت بطور محسوسی کاهش خواهد یافت. برای مثال امروزه کمتر کسی پیدا می شود که کمد دیواری تمام چوب با قیمت حدودی متر مربعی 7 میلیون تومان سفارش دهد! ضمن اینکه تعریف کمد دیواری تمام چوب هم کمی دستخوش تغییر شده!

در حقیقت وقتی صحبت از کمد تمام چوب می شود منظور قسمت های درب، تاج و ستون و روکوب آن است نه بدنه. بدنه کمد دیواری در گذشته بیشتر از نئوپان ساخته می شد اما از آنجایی که MDF کیفیت بالاتری نسبت به نئوپان دارد خیلی سریع جایگزین نئوپان شد و باعث استحکام بخشیدن به کمد دیواری و ساختار آن شد. در ارتباط با کابینت آشپزخانه هم دقیقاً همچین شرایطی وجود دارد و تنها قسمت های خاصی از کابینت بصورت کامل از چوب ساخته می شود و سایر سطوح صافی که در معرض نمایش قرار می گیرند با استفاده از ام دی اف روکشی (روکش چوب طبیعی) ساخته می شوند.

طراحی انواع کابینت کلاسیک در سعادت آباد

کابینت‌های کلاسیک به انواع مختلفی نظیر کابینت کلاسیک رومی ، کلاسیک – مدرن که تلفیقی از طرح‌های کلاسیک و مدرن است (کابینت نئوکلاسیک) ، کابینت کلاسیک تمام چوب و کابینت کلاسیک با روکش چوب تقسیم‌بندی می شوند که هرکدام با توجه به نوع متریال، نحوه طراحی و کیفیت ساخت ، قیمت‌های متفاوتی می توانند داشته باشند. گروه معماری اُرسی با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت کابینت کلاسیک چوبی و روکش چوب طبیعی آماده ارائه طرح های خلاقانه و انجام کلیه کارهای چوبی و طراحی دکوراسیون در منطقه سعادت آباد است.

کابینت چوبی سعادت آباد

کابینت کلاسیک تمام چوب با چوب طبیعی گران‌ترین نوع کابینت کلاسیک بوده و قیمت آن حدودا از متری 5 میلیون تومان شروع می شود و تا متری 15 میلیون تومان متغیر است. که بستگی به نوع چوب مورد استفاده ، نوع رنگ مصرفی ، نوع روکش و یراق آلات و ظرافت در طراحی قیمت گذاری می شود.

شرکت یا مجموعه ای که در حوزه فروش کابینت کلاسیک تمام چوب یا روکش چوب کار می کند حتما باید نیازهای کارفرما را در پروژه اعمال نماید و همچنین با توجه به مقدار بودجه مشتری بهترین گزینه های ممکن را پیشنهاد دهد. پس در هنگام انتخاب تولیدکننده حتما به این نکات توجه داشته باشید.

کابینت با روکش چوب در سعادت آباد

نوع دیگر کابینت‌های کلاسیک که از ام‌ دی‌ اف خام و روکش چوب طبیعی در ساخت آن استفاده می شود وجود دارد که به مراتب قیمت کمتری نسبت به کابینت تمام چوب دارد و زیبایی کابینت کلاسیک چوبی را دارد. فقط مقاومت کمتری دارد و در نگهداری از آن لازم است که بیشتر دقت کنید.

برای ساخت اینگونه کابینت ها اصولا از چوب های ارزان قیمت تر برای زیر کار و از روکش های فرآوری شده یا طبیعی با کیفیت و گران قیمت برای روی کار استفاده می کنند.

قیمت کابینت کلاسیک سعادت آباد

قیمت کابینت کلاسیک در منطقه سعادت آباد بشکل عجیبی متغیر است. اگر دیدید قیمت اجرا یک کابینت کلاسیک در این منطقه متری 10 میلیون تومان است اصلا تعجب نکنید. اگر از متریال درجه یک خارجی استفاده شود و طراحی خاصی داشته باشد. این مبلغ خیلی دور از انتظار نیست اما بطور حدودی اگر بخواهید از قیمت ها اطلاع پیدا کنید بر حسب متر طول کابینت کلاسیک از متری 2.5 میلیون شروع می شود و همانطور که اشاره کردیم تا 10 میلیون تومان هم قابلیت اجرایی شدن دارد.

منبع : southernliving

آخرین بروزرسانی : 1399/03/05

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی بیش از 10 سال است که در زمینه ساخت و طراحی کابینت کلاسیک چوبی در مناطق یک و دو تهران از جمله محله الهیه فعالیت دارد و سعی در ارتقاء و بهبود کیفیت خدمات خود داشته و دارد. در ادامه نمونه کارهای پروژه کابینت کلاسیک الهیه را  مشاهده خواهید کرد و سعی می کنیم در مورد جزئیات کار بیشتر توضیح دهیم تا کاملاً بصورت عینی در مورد اجرا و نصب کابینت تمام چوب در الهیه تهران شناخت پیدا کنید.

قبل از انتخاب کابینت کلاسیک لازم است که با مفاهیم کلی و ابتدایی کابینت سازی آشنایی داشته باشید تا نیاز و سلیقه خود را راحت تر به کابینت ساز انتقال دهید. به همین دلیل در این مطلب و دیگر مطالب وبسایت قصد داریم بصورت تخصصی اطلاعاتی مفید و کاربردی در اختیار شما عزیزان قزاز دهیم.

شناخت سبک ها

مهم ترین موضوعی که در انتخاب کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنید انتخاب سبک دکوراسیون آشپزخانه و بطور کلی مدل و تم دکوراسیون داخلی خانه است. انتخاب سبک دکوراسیون به سلیقه و علاقه شما و البته میزان هزینه ای که برای انجام این کار در نظر دارید بستگی دارد. اگر به دکوراسیون مدرن و امروزی علاقه دارید کابینت های MDF می توانند تا حدود زیادی پاسخگوی نیاز شما باشند اما اگر دنبال سبک های خاص و لوکس هستید کابینت کلاسیک چوبی حتماً توجه شما را جلب خواهد کرد.

کابینت چوب یا ام دی اف؟!

سبک کلاسیک

کابینت کلاسیک شبیه به کابینت ممبرانی است که بیشتر افراد می شناسند! با وجود اینکه کابینت سبک کلاسیک بسیار گسترده تر و مفهوم عام تری نسبت کابینت با روکش ممبران است اما بدلیل ارزان قیمت بودن و بیشتر در دسترس بودن اکثر افراد ویژگی های ظاهری کابینت ممبران را بهتر می شناسند. واقعیت موضوع این است که کابینت ممبران درواقع بدل کابینت کلاسیک است و زیبایی و ظرافت کابینت سبک کلاسیک که از فرآورده های چوبی طبیعی ساخته می شود را ندارد. استفاده از رنگ سفید برای سبک کلاسیک بسیار رایج است و بیشتر افراد هم همین رنگ را می پسندند زیرا باعث خواهد شد محیط آشپزخانه از نظر ذهنی دلباز و بزرگ دیده شود.

 • قیمت نسبتا بالا
 • متریال چوب و MDF
 • درب و نمای غیر ساده و پرکار

سبک نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک تقریباً ورژن بروز و جدید کابینت آشپزخانه کلاسیک است که یا به شکل تمام ام دی اف با روکشی از رنگ طراحی و اجرایی می شود و یا با استفاده از MDF روکش شده (روکش چوب) و رنگ. قیمت کابینت چوبی به مراتب از کابینت سبک نئوکلاسیک بیشتر است به همین دلیل شاید کابینت مدرن و نئوکلاسیک برای افرادی که تمایل به صرفه جویی در هزینه دارند گزینه های مطلوب تری باشند.

 • قیمت متوسط
 • متریال MDF و رنگ با یا بدون روکش چوب
 • درب ابزار خورده با طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک

سبک مدرن

سبک مدرن تقریباً همان مدل کابینتی است که در بیشتر منازل مورد استفاده قرار می گیرد و زیاد به چشم می خورد. البته درست است که یکی از خصوصیات مهم سبک مدرن سادگ آن است اما با کمی خلاقیت و استفاده از متریال متفاوت و اکسسوری های متنوع می توان کابینت سبک مدرن را از سادگی معمول در آورد.

قیمت کابینت مدرن در مقایسه با سایر کابینت ها پایین تر است. در مورد کمد دیواری هم همین سبک ها و متریال اغلب استفاده می شوند و معمولاً طراحان سعی دارند کابینت و کمد و سایر اجزاء آشپزخانه را با یکدیگر ست کنند تا خانه ای لوکس و زیبا داشته باشند.

 • قیمت ارزانتر نسبت به کارهای چوبی
 • متریال MDF
 • درب و سایر قسمت ها ساده و مدرن

شرکت های فعال در زمینه تولید کابینت کلاسیک الهیه

مهم ترین شرکت های فعال در زمینه طراحی و تولید کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک در الهیه عبارتند از : ست ، مهراز ، انزو ، فیوره ، بهسازان و … که هر یک از آنها چندین پروژه کابینت کلاسیک و کمد دیواری چوبی در الهیه اجرا کرده اند و جزو شرکت های صاحب سبک در زمینه تولید کابینت آشپزخانه کلاسیک و کمد تمام چوب هستند.

گروه معماری و دکوراسیون اُرسی با تکیه بر نجاران ماهر و الگو برداری از شرکت های برند خارجی در زمینه کابینت کلاسیک سعی در بوجود آوردن سبکی جدید و در عین حال برگرفته از سبک کلاسیک دارد و تلاش می کند کاری متفاوت از سایرین ارائه دهد.

آخرین پروژه های کابینت کلاسیک الهیه

در 5 سال اخیر 3 پروژه به دستان توانمند پرسنل هنرمند و سخت کوش شرکت اُرسی در منطقه الهیه تهران به بهره برداری رسیده است که در ادامه به معرفی هریک خواهیم پرداخت:

1 – پروژه کابینت روکش چوب طبیعی به سبک کلاسیک آقای مهندس موسسیان در الهیه خیابان سروستان که با استفاده از روکش چوب بلوط کانادایی 1 میلیمتری ، ام دی اف خام واناچای و یراق آلات بلوم اتریش ساخته شد. پروژه کابینت کلاسیک الهیه سه واحد کمد دیواری تمام چوب هم داشت که ظرف مدت دو هفته تولید و نصب آنها انجام شد. مدت انجام ساخت و اجرا کابینت هم نزدیک به یک ما از زمان عقد قرارداد به طول انجامید.

2 – پروژه کابینت کلاسیک سفید سرکار خانم صفدری که مشتریان قدیمی ما هستند. این پروژه یک آپارتمان 5 طبقه و تک واحدی بود که هر پنج واحد کابینت شبیه به هم و با استفاده از چوب راش، روکش بلوط، ام دی اف خارجی درجه یک و یراق فانتونی ایتالیا اجرا شد و اتمام کار نزدیک به دو ماه زمان برد. (کابینت کلاسیک الهیه)

لطفا جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و داشتن هرگونه سوال و همچنین دریافت قیمت کابینت کلاسیک با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

 

منبع : goodhousekeeping

آخرین بروزرسانی : 1399/03/05

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که با ورود به منزل اقوام و آشنایان و دیدن آشپزخانه ای با سبک کلاسیک که متفاوت تر از آشپزخانه های معمول است به این فکر فرو رفته باشید که چه چیزی باعث این همه تفاوت در فضای مطبخ و محیط آشپزخانه شده است؟! بزرگ ترین و مهم ترین دلیلی که باعث میشه ظاهر فضای آشپزخانه متفاوت تر جلوه کنه نوع و طراحی کابینت هاست. امروز قصد داریم در مورد کابینت آشپزخانه کلاسیک و بطور مشخص در مورد پروژه کابینت کلاسیک فرمانیه که در تابستان سال 96 توسط طراحان و نجاران ماهر گروه معماری و طراحی دکوراسیون اُرسی انجام شده توضیحاتی ارائه دهیم.

کابینت کلاسیک فرمانیه

تقریبا در 80 درصد موارد افراد بدنبال سبک مدرن و کابینت های ام دی اف (های گلاس) هستند و کمتر کسی بدنبال کابینت کلاسیک می رود. دلیل این موضوع تفاوت قیمتی و سبک متفاوت این نوع کابینت است که باعث شده طرفداران خاصی داشته باشد. بیشتر افرادی که کابینت سبک کلاسیک را برای منزل خود انتخاب می کنند افرادی هستند که بدنبال کارهای اصیل و برگرفته از طبیعت هستند. استفاده از انواع چوب طبیعی در طراحی آشپزخانه کلاسیک باعث می شود حس کنید در طبیعت هستید. بر اساس آماری که طی چند سال اخیر از مناطق 1 و 2 تهران گرفته شد بیش از نیمی از واحدهای تجاری و مسکونی از سبک دکوراسیون کلاسیک بهره می برند.

بیشتر طرفداران کابینت کلاسیک در فرمانیه برج سازان و افراد ثروتمند هستند و مهم ترین دلیل این موضوع لوکس و گران قیمت بودن کابینت تمام چوب است که باعث تمایز آنها از سایر کابینت های معمول و موجود در بازار است.

طراحی و اجرا کابینت نئوکلاسیک در فرمانیه

در کنار کابینت سبک کلاسیک یکی از سبک هایی که این روزها با استقبال خوبی مواجه شده سبک نئوکلاسیک است. اگر بخواهیم تعریف ساده ای از این سبک داشته باشیم می توان گفت به کابینت کلاسیک جدید، کابینت نئوکلاسیک هم می گویند. سبک نئوکلاسیک علاوه بر داشتن خصوصیات سبک کلاسیک از ویژگی های سبک مدرن هم بهره می برد و شاید همین خاصیت بین سبکی بودن آن باعث پرفروش شدن کابینت نئوکلاسیک در محله فرمانیه تهران شده باشد.

از دیگر خصوصیات این سبک می توان به قیمت مناسب تر نسبت به کابینت های تمام چوب و تنوع در طراحی و انتخاب مدل اشاره کرد.

کابینت کلاسیک فرمانیه

کابینت کلاسیک فرمانیه

پروژه کابینت کلاسیک فرمانیه

این پروژه با استفاده از چوب طبیعی بلوط ، یراق آلات بلوم اتریش و ورق فینگر جوینت و رنگ پلی اورتان ساخت شرکت گنج آلمان طراحی و ساخته و پرداخته شد. تقریباً پروسه تولید، رنگ آمیزی و نصب کابینت کلاسیک فرمانیه 2 ماه زمان برد. کلیه ابزارها و منبت هایی که روی درب ها و سر ستون های کابینت مشاهده می کنید به دستان توانمند نجاران و منبت کاران هنرمند این واحد صنعتی انجام شده و به هیچ عنوان از ماشین آلات CNC استفاده نشده است. درسته که استفاده از این ماشین آلات سرعت ساخت کابینت تمام چوب را بالا می برد اما از زیبایی و اصالت کار می کاهد دقیقاً مانند تفاوتی که بین فرش دست بافت و ماشینی وجود دارد.

البته ناگفته نماند بدلیل قیمت بالای چوب طبیعی بطور ذاتی قیمت کابینت چوبی بالاست. اگر منبت کاری ها و سایر قسمت های ظریف کابینت مثل ستون، ویترین و درب کابینت بصورت کامل با هنر دست طراحی و تولید شود باعث بالاتر رفته قیمت کابینت خواهد شد.

انواع کابینت تمام چوب

چوب هایی که از آنها برای ساخت کابینت کلاسیک سفید استفاده می شود متنوع هستند و هریک از آنها چه از نظر ظاهری و چه از نظر بافت و استحکام با یکدیگر تفاوت دارند. مهم ترین چوب هایی که در تولید کابینت کاربرد دارند چوب های راش، توسکا، بلوط، ملچ، گردو و افرا هستند که علاوه بر استقامت و بافت ظاهری از نظر قیمتی هم تفاوت زیادی باهم دارند. اُرسی یکی از شرکت هایی است که بیش از 10 سال سابقه در زمینه تولید انواع کابینت آشپزخانه چوبی فعالیت دارد. محصولات دکوراسیون عبارتست از:

کابینت چوب راش

کابینت با چوب راش یکی از کابینت های تمام چوب می باشد که در میان سایر کابینت های چوبی علاوه بر داشتن کیفیت بالا، قیمت پایین تری دارد.

کابینت چوب بلوط

چوب بلوط از سری چوب های خوش تراشی است که با بافت زیبایی که دارد به یکی از محبوب ترین چوب هایی تبدیل شده که در ساخت کابینت آشپزخانه کاربرد دارد. البته نسبت به چوب روسی و راش قیمت بالایی دارد.

کابینت چوب ملچ

از چوب ملچ در گذشته بیشتر برای تولید کابینت های چوبی استفاده می شد اما بدلیل کمیاب و گران قیمت بودن چوب ملچ امروزه کمتر می توانید کابینت تمام چوب ملچ در گالری های کابینت ببینید. البته چون چوب ملچ بافت چشم نوازی دارد نمی توان از آن براحتی گذشت به همین خاطر امروزه بیشتر از روکش ملچ در طراحی دکوراسیون و ساخت کابینت استفاده می شود تا همان حس و حال کابینت های تمام چوب ملچ قدیمی دوباره زنده شود.

کابینت چوب گردو

چوب گردو هم دقیقاً مثل چوب ملچ بیشتر برای تولید روکش چوب طبیعی استفاده می شود زیرا حتی از چوب ملچ هم گران قیمت تر است. از ویژگی های مهم چوب گردو می توان به انعطاف پذیری و سختی مناسب و فرم پذیری عالی اشاره کرد که این خصوصیات باعث شده چوب گردو به عنوان بهترین چوب کابینت آشپزخانه کلاسیک در بازار شناخته شود.

طراحی کابینت کلاسیک در فرمانیه

شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی با داشتن کادری مجرب و پرسنل ماهر یکی از شرکت های مطرح طراحی کابینت کلاسیک در فرمانیه است که تا بحال چند پروژه موفق در این منطقه داشته و آماده ارائه پیشنهادات تخصصی به سازندگان محترم و مشتریان علاقه مند به کابینت های آشپزخانه کلاسیک می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت انواع کابینت روکش چوب و تمام چوب کلاسیک با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.

منبع : housebeautiful.com

آخرین بروزرسانی : 1399/02/30

اگر سری به گالری های طراحی دکوراسیون و همچنین کابینت سازی ها بزنید متوجه خواهید شد که کابینت کلاسیک چوبی گران ترین نوع کابینت آشپزخانه به شمار می آید. دلیل گران قیمت بودن کابینت کلاسیک زمان بر بودن پروسه تولید و همچنین کیفیت بسیار بالای آن است (البته در حال حاضر با پیشرفت ماشین آلات و کم شد دخالت انسان سرعت ساخت کابینت های کلاسیک بیشتر شده و دیگر مانند گذشته نیست!) یکی از مناطق پر متقاضی برای ساخت و طراحی کابینت کلاسیک نیاوران است.

استفاده از کابینت کلاسیک لوکس در مناطقی مانند نیاوران کاملاً منطقی بنظر می رسدو بیشتر افرادی که در این محدوده زندگی می کنند و همچنین سازندگان ساختمان تمایل دارند از کابینت های لوکس چوبی برای طراحی دکوراسیون استفاده کنند. در نتیجه بازار فروش کمد و کابینت تمام چوب در نیاوران به شدت داغ است. اما انتخاب و سفارش کابینت های چوبی نکاتی دارد که قبل از خرید توجه به آنها لازم و ضروری بنظر می رسد.

کابینت کلاسیک نیاوران

کابینت آشپزخانه کلاسیک اصولاً از چوب های بلوط، راش، توسکا، گردو یا ملج ساخته می شود. البته در گذشته استفاده از چوب ملج رایج تر بود اما امروزه برای تولید کابینت تمام چوب کلاسیک بیشتر از چوب های راش و بلوط و روکش های گردو، ملچ و بلوط استفاده می شود. همانطور که می دانید چوب متریال گران بهایی است و هر چقدر که میزان چوب به کار رفته در کابینت کلاسیک بیشتر باشد قیمت تمام شده آن نیز بالاتر خواهد رفت. به همین جهت برای صرفه جویی در هزینه تمام شده و جلوگیری از قطع بی رویه درختان راهکار جالبی وجود دارد که بیشتر تولیدکنندگان از این تکنیک در ساخت کابینت و کمد تمام چوب استفاده می کنند.

شرکت های تولیدی برای کاهش قیمت کابینت چوبی به جای آنکه محصولات خود را بشکل کامل با استفاده از چوب خالص بسازند، بخش هایی از آن را از چوب طبیعی و بخش هایی را از ام دی اف روکش شده (روکش چوب طبیعی) می سازند. اصولاً قسمت های کم اهمیت تر کابینت مثل پاخور کابینت و سایر قسمت هایی که خیلی در معرض دید نیستند و اهمیت کمتری دارند از ام دی اف خام و یک لایه روکش چوب طبیعی ساخته می شود.

صفحه کابینت کورین

انتخاب درست صفحه روی کابینت می تواند در زیبایی هر چه بیشتر کابینت آشپزخانه بسیار تاثیر گذار باشد معمولاً صفحه های روی کابینت کلاسیک سفید را از جنس سنگ کوارتز یا کورین می سازند. سنگ کورین به دلیل داشتن سطح صیقلی و بدون درز بودن و داشتن استحکام بالا که باعث افزایش عمر مفید صفحه روی کابینت می شود، نسبت به سایر متریال ترجیح داده می‌شود و معمولاً سنگ کورین انتخاب اول طراحان و سازندگان کابینت تمام چوب در نیاوران و سایر نقاط شمال تهران می باشد.

کابینت تمام چوب نیاوران

کابینت تمام چوب نیاوران

خصوصیات کابینت کلاسیک نیاوران

کابینت کلاسیک چوبی همواره طوری طراحی می شود که نمای قسمت ویترین و درب های کابینت که در معرض دید قرار دارند تمام چوب باشد. همچنین درب ها و ستون های کابینت کلاسیک ابزار خورده و بصورت حکاکی شده ساخته می شود. برخلاف سبک مدرن در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک قرینه سازی و همچنین عدم سادگی ظاهری در طراحی کاملاً مشهود است. یراق آلات و دستگیره کابینت کلاسیک کاملاً متفاوت با سبک مدرن است. برای مثال از درب های جک دار در طراحی کابینت کلاسیک استفاده نمی شود . همچنین برای انتخاب دستگیره معمولا سعی می شود از رنگ های طلایی و رنگ های سرد دستگیره های غیر ساده و طرح دار استفاده شود. قسمت تاج کابینت و همچنین سرستون‌ها، پاخور و زیر چراغی معمولاً به صورت حجیم و طرح دار ساخته می شود.

مقایسه کابینت کلاسیک با سایر کابینت ها

اگر بخواهیم مدل های مختلف کابینت را در کنار یکدیگر بگذاریم و با هم مقایسه کنیم می توان گفت اصالت کابینت کلاسیک بیشتر از بقیه کابینت هاست و همچنین جزو لوکس ترین کابینت ها به شمار می آید به دلیل تنوع بسیار زیادی که در انواع مختلف چوب و همچنین روکش های طبیعی و انتخاب رنگ وجود دارد تنوع در طراحی کابینت سبک کلاسیک زیاد است. به همین دلیل در هنگام خرید کابینت کلاسیک از نظر تنوع مدل ها و رنگ بندی هیچ محدودیتی نخواهید داشت و دستتان کاملا باز است.

متداول ترین کابینت های چوبی که بیشتر افراد تمایل به خرید آنها دارند عبارتند از:

در کنار زیبایی و محاسن بسیار زیادی که کابینت های چوبی دارند ایراداتی هم دارند. مهم ترین ایرادی که به کابینت تمام چوب وارد است بالا بودن قیمت آن است. درست است که این سبک از کابینت آشپزخانه مزایای زیادی دارد اما بدلیل گران قیمت بودن خیلی ها از انتخاب آن صرفه نظر می کنند یا ترجیح می دهند کابینت نئوکلاسیک و یا کابینت با روکش چوب را انتخاب کنند که ارزان تر هستند. درسته که هیچ یک از این کابینت ها اصالت و زیبایی کارهای تمام چوب را ندارند اما دست کمی هم از آنها ندارند و برای افرادی که قصد دارند هزینه کمتری بابت طراحی وا جرای کابینت در نیاوران بپردازند این سبک ها هم گزینه های وسوسه برانگیزی هستند.

قیمت کابینت کلاسیک نیاوران

البته که نمی توان از بالا بودن قیمت کابینت کلاسیک نیاوران به آسانی گذشت اما اطمینان داشته باشید اگر بدنبال گزینه ای خاص و متفاوت هستید کابینت سبک کلاسیک بهترین گزینه برای آشپزخانه شما خواهد بود به این دلیل که در هر خانه ای یافت نمی شود و فقط در خانه های گران قیمت و لوکس می توانید این سبک از کابینت را مشاهده نمایید.

منبع : alibaba

آخرین بروزرسانی: 1399/02/29

این روزها کابینت کلاسیک به علت سبک فاخر و بسیار زیبایی که دارد طرفداران زیادی در بین مردم و به ویژه سازندگان آپارتمان مخصوصاً در مناطق شمالی شهر تهران، پیدا کرده است. یکی از مناطقی که آپارتمان های بسیار شیکی دارد و مشهور است به داشتن کابینت کلاسیک ولنجک است. در این منطقه معمولاً آپارتمان های متراژ پایین وجود ندارد و جزو مناطق اعیانی نشین شهر تهران بحساب می آید. در محدوده ولنجک شرکت های زیادی در زمینه طراحی و ساخت کابینت کلاسیک فعالیت ندارند و به علت قیمت بالای کابینت کلاسیک و حساس بودن این کار هر سازنده ای توان تولید چنین کابینت هایی را ندارد و خیلی از پیمانکاران و سازندگان آپارتمان هم براحتی به هر شرکتی که در زمینه تولید و فروش کابینت کلاسیک کار می کند اعتماد نمی کنند که این موضوع منطقی هم بنظر می رسد.

کابینت کلاسیک ولنجک

اکثر افرادی که دنبال شرکت های طراح کابینت هستند به رزومه کاری و سابقه شرکت ها اهمیت زیادی می دهند به همین دلیل اکثر پروژه های کابینت کلاسیک ولنجک توسط شرکت های برند و معروف انجام می شود.

معروف ترین شرکت هایی که در حوزه ساخت کابینت کلاسیک در منطقه ولنجک و شمال تهران فعالیت دارند شرکت های بهسازان و انزو و نف و مهراز هستند که با داشتن سابقه زیاد و استفاده از تجهیزات پیشرفته و پرسنل ماهر طی سال های اخیر به بهترین تولیدکنندگان کابینت کلاسیک ولنجک تبدیل شده اند. کیفیت ساخت محصولات این شرکت ها بالاست و معمولاً خدماتی که ارائه می دهند همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش است. اما نکته ای که وجود دارد این است که قیمت کابینت تمام چوب ساخته شده توسط این شرکت ها بسیار بالاتر از حد معمول است و ممکن است این موضوع به مذاق مالکان و سازندگان آپارتمان در منطقه ولنجک خوش نیاید!

قیمت کابینت تمام چوب در ولنجک

محض کنجکاوی هم که شده کافیست با یکی از این شرکت ها تماس بگیرید و قیمت کابینت چوبی را از آنها جویا شوید حتماً تعجب خواهید کرد چراکه اغلب این شرکت ها علاوه بر هزینه کابینت در واقع هزینه های تبلیغات و برندسازی خودشان را از کارفرما دریافت می کنند. برای نمونه یکی از شرکت های معروف کابینت تمام چوب راش با یراق بلوم و رنگ پلی اورتان ترک را به قیمت متری 16 میلیون تومان (در اردیبهشت ماه 99) اعلام قیمت کرده است در حالی که قیمت واقعی چنین کاری بین 5 تا 7 میلیون تومان برآورد می شود.

همچنین قیمت کابینت تمام چوب بلوط با چوب بلوط کانادایی و یراق بلوم اتریش حدودا بین 6 تا 8 میلیون تومان بر حسب متر طول می باشد.

در مورد کابینت چوب گردو وضعیت کمی متفاوت است چرا که قیمت چوب گردو آمریکایی بسیار بالاست ( متری 55 میلیون تومان) به همین جهت کمتر کسی حاضر خواهد بود برای کابینت تمام چوب گردو متری 15 تا 20 میلیون تومان هزینه کند. به همین خاطر ما به بیشتر افرادی که به چوب و بافت گردو علاقه دارند کابینت تمام چوب راش با روکش گردو را پیشنهاد می دهیم که دقیقاً شبیه به کابینت چوب گردو می شود با این فرق که هزینه آن بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

بهترین شرکت تولید کننده کابینت چوبی در ولنجک

شاید انتخاب بهترین شرکت سازنده کابینت آشپزخانه در ولنجک کمی سخت باشد. اما پارامترهایی برای مقایسه کیفیت کاری شرکت های فعال در زمینه دکوراسیون وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

 1. اول اینکه بهتر است طراحی کابینت آشپزخانه توسط شرکت تولید کننده کابینت انجام شود. در موارد متعددی دیده شده بسیاری از شرکت های فعال در زمینه معماری و ساختمان ، طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه را با کمترین توجه به جزئیات و نکات فنی انجام می دهند و یک طرح زیبا اما غیر اجرایی و غیر اصولی به کارفرما می دهند. پس بهتر است طراحی کابینت آشپزخانه با شرکت سازنده کابینت آشپزخانه باشد تا نکات فنی و محدودیت های موجود را در طرح اعمال کنند.
 2. اکثر شرکت هایی که در زمینه ساخت و اجرا کابینت تمام چوب کلاسیک در تهران و مناطقی مانند ولنجک فعالیت دارند شوروم هم دارند. پس قبل از انتخاب تولید کننده کابینت بهتر است سری به نمایشگاه این شرکت ها بزنید و نمونه کارهای انجام شده آن ها را مشاهده کنید.
 3. حتماً به قیمت توجه کنید و عرف بازار را در نظر بگیرید. حتی اگر بهترین متریال مصرفی که از خارج از کشور وارد می شود را هم انتخاب کنید باز هم نباید بیشتر از مقدار مشخصی برای تولید کابینت هزینه کنید. بعضی از شرکت های مشهور و صاحب سبک در شمال تهران و مناطقی مثل ولنجک با قیمت های سرسام آوری پروژه های خود را اجرا می کنند. در حالی که بین دو تا سه برابر بالتر از قیمت واقعی دریافت می کنند.
 4. کابینت تمام چوب ولنجک

  کابینت تمام چوب ولنجک

قیمت کابینت کلاسیک ولنجک

قیمت کابینت کلاسیک به چند پارامتر مهم بستگی دارد که ابتدا بصورت یک لیست هر یک از آن ها را نام می بریم و در ادامه بطور مختصر به توضیح بیشتر در مورد هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

 1. ابعاد آشپزخانه و متراژ کابینت
 2.  مقدار و نوع چوب مصرفی در ساخت کابینت
 3. تمام چوب یا روکشی بودن کابینت
 4. رنگ مورد استفاده در کابینت کلاسیک
 5. اُجرت رنگ آمیزی کابینت چوبی
 6. کیفیت یراق آلات و صفحه روی کابینت
 7. هزینه منبت کاری و حکاکی روی درب های کابینت
 8. هزینه حمل و نصب که معمولاً بصورت جداگانه محاسبه می شود.
 9. هزینه طراحی و ساخت کابینت کلاسیک

اندازه آشپزخانه

هرچقدر ابعاد آشپزخانه بزرگتر باشد باید کابینت بزرگتری برای آن طراحی شود و کابینت بزرگتر برابر است با چوب و مواد اولیه بیشتر. یکی از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت کابینت ابعاد و اندازه فضایی است که قرار است در آن کابینت طراحی و اجرا شود . برای خرید کابینت تمام چوب در ولنجک حتما به یاد داشته باشید که این سبک از کابینت آشپزخانه اغلب برای فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت استفاده از کابینت های چوبی با منبت کاری های حجیم در فضاهای کوچک باعث کوچکتر جلوه دادن فضای آشپزخانه خود خواهید شد.

نوع و مقدار چوب مصرفی

در طراحی بدنه یا یونیت کابینت آشپزخانه چوبی بهتر است از ورق ام دی اف استفاده شود تا هم قیمت نهایی کابینت ساخته شده کمتر از حالت تمام چوب شود و هم دوام بیشتری داشته باشد. استفاده از چوب طبیعی برای ساخت بدنه باعث کم شدن مقاومت کابینت در برابر رطوبت و البته بالا رفتن هزینه خواهد شد.

برای زیبایی بیشتر می توان از روکش چوب طبیعی بر روی ام دی اف استفاده کرد. انتخاب نوع و ضخامت روکش چوب بستگی به رنگ انتخابی شما دارد برای نمونه در طراحی و اجرا کابینت کلاسیک سفید یا از چوب بلوط و یا از ام دی اف و روکش بلوط استفاده می کنیم.

کابینت تمام چوب بهتر است یا کابینت روکشی؟

اینکه کابینت تمام چوب ساخته شود یا روکشی کاملاً به بودجه و سلیقه