کابینت پست مدرن

کابینت پست مدرن یا نئوکلاسیک، نوعی کابینت است که ترکیبی از کابینت کلاسیک و مدرن محسوب می‌شود. بعضی از مردم از آن به عنوان جایگزینی برای کابینت کلاسیک استفاده می‌کنند. طراحی این کابینت‌ها خیلی ساده و بدون کارهای پیچیده کابینت کلاسیک بوده و شکل ظاهری آن هم خیلی شبیه به کابینت کلاسیک است. ولی در طراحی آن به نیازهای سبک مدرن هم فکر شده و برای همین کابینت پست مدرن در بسیاری از جوامع خیلی محبوب است. کابینت پست مدرن معمولا از ورق ام دی اف ساخته شده و با رنگ پوشش داده می‌شود.

کابینت پست مدرن برای برآورده کردن نیازهای شخصی و شیوه زندگی مدرن طراحی شده است. این کابینت‌ها با تمرکز بر روی طراحی ساده و انعطاف پذیری، به دنبال برآورده کردن نیازهای شخصی هستند و با طراحی شیک و خطوطی شیب دار، ظاهری جمع و جور و زیبا دارند.

پیشینه طراحی کابینت پست مدرن در ایران

کابینت پست مدرن در ایران هم خیلی محبوب است. چون طراحی ساده و شیکی دارد و بیشتر مواقع در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های مدرن از آن استفاده می‌شود. ورق ام دی اف در ساخت کابینت نئوکلاسیک ، باعث شده که  قیمت کابینت پست مدرن نسبتاً مناسب  و مقاومت آن بالا باشد و بیشتر افراد به این نوع کابینت تمایل داشته باشند.

مواد سازنده

برای انتخاب ماده‌ی مناسب برای کابینت پست مدرن، باید با توجه به نیازها و سلیقه شخصی، از گزینه‌های مختلف استفاده کرد. کابینت پست مدرن به غیر از ورق ام دی اف با چوب، فلز، شیشه و سنگ هم ساخته می‌شود. استفاده از چوب به دلیل ظاهر طبیعی و گرم، می‌تواند به کابینت پست مدرن زیبایی و جذابیت بیشتری دهد.

در طراحی این کابینت ها، از جنس های مختلف چوب مانند؛ چوب راش، چوب درخت زیتون استفاده می‌شود که هر یک با طرح و رنگ خود، این کابینت ها را به یک اثر هنری تبدیل می‌کنند. همچنین، استفاده از فلز و شیشه به دلیل انعطاف پذیری و قابلیت تزئین، می‌تواند به کابینت پست مدرن ظاهری شیک و مدرن بدهد. برای انتخاب بهترین ماده برای کابینت پست مدرن، بهتر است با توجه به نیازهای خود و مشورت با کارشناسان، تصمیم بگیرید.

کابینت پست مدرن

ویژگی های ظاهری کابینت پست مدرن

1) توجه به اصل سادگی

در طراحی کابینت های پست مدرن، از رنگ‌های ساده و تمیز مثل سفید، مشکی، خاکستری و نقره‌ای استفاده می‌شود. این کابینت ها با طراحی ساده و جمع و جور، می‌توانند در هر فضای داخلی استفاده شوند، مثل منازل و آپارتمان‌های مدرن. درب‌های کابینت‌های پست مدرن، عموماً خطوط خطی و شکل‌های هندسی دارند و دستگیره های ساده و جالبی دارند که به کابینت‌ها زیبایی بیشتری می‌بخشند. خلاصه این که کابینت‌های پست مدرن با طراحی ساده و استفاده از رنگ‌های تمیز و درب‌های خطی و شکل‌های هندسی، می‌توانند در هر فضای داخلی ، جای خودشان را پیدا کنند.

2) تناسب استفاده از رنگ‌های سرد و گرم

کابینت‌های پست مدرن با طراحی ساده و خطوط هندسی چشم‌نواز، قابلیت سازگاری با دکوراسیون داخلی را دارند. اگر دوست دارید دکوراسیون داخلی منزل شما با رنگ‌های تیره و شیک باشد، می‌توانید کابینت‌های پست مدرن با رنگ مشکی یا خاکستری را انتخاب کنید و آن‌ها را با دیوارهایی با رنگ‌های تیره ترکیب کنید. اگر به دنبال دکوراسیون داخلی با رنگ‌های روشن و پاستلی هستید، می‌توانید کابینت‌های سفید یا نقره ای را انتخاب کنید و با دیوارها و کف‌هایی با رنگ‌های روشن ترکیب کنید.

3) بکارگیری شیشه و متریال مدرن

در کابینت‌های پست مدرن، معمولاً از شیشه برای درب‌های بالایی استفاده می‌شود که به کابینت ظاهری باز و انعطاف پذیر می‌بخشند. به همین دلیل، شما می‌توانید اشیاء زیبا و مورد علاقه‌ی خود را در کابینت نشان دهید. همچنین، قفسه‌های باز و بسته، به شما اجازه می‌دهند تا اشیاء را در کابینت به راحتی نگهداری کنید. اگر می‌خواهید اشیاء مورد علاقه‌ی خودتان را نشان دهید، می‌توانید از قفسه‌های باز استفاده کنید. و اگر هم می‌خواهید اشیائی را که خیلی زیاد استفاده نمی‌کنید، نگهداری کنید، می‌توانید از قفسه‌های بسته استفاده کنید.

کابینت پست مدرن

مزایا

از دیگر ویژگی‌های کابین‌های پست مدرن، قابلیت تعویض قطعات آن‌ها است. در این کابینت‌ها، شما می‌توانید برخی از قطعات را مانند درب‌ها، دستگیره ها و قفسه‌ها را تعویض کنید و به راحتی ظاهر کابینت را تغییر دهید.

یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت های پست مدرن تنوع و انعطاف پذیری در طراحی است. با توجه به سلیقه شما و نیازهای شما، می‌توانید این کابینت‌ها را با مواد و طرح‌های مختلف سفارشی سازی کنید.کابینت‌های پست مدرن با طراحی ساده و شیک، با تمامی سبک‌های دکوراسیون داخلی، از جمله سبک‌های مدرن و کلاسیک، سازگاری دارند. به عبارت دیگر، اگر دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما  به سبک کلاسیک است، با انتخاب کابینت‌های پست مدرن، می‌توانید استایل خودتان را به راحتی تکمیل کنید.

کابینت‌های پست مدرن با طراحی ساده‌ای که دارند و فضای کمی که اشغال می‌کنند، برای محیط‌های کاری نیز مناسب هستند. طراحی ساده و شیک کابینت‌های پست مدرن، باعث می‌شود که از مواد کم‌تری استفاده شود و هزینه‌های ساخت و نگهداری کابینت‌ها کاهش یابد. به دلیل هماهنگی کابینت‌های پست مدرن با دکوراسیون داخلی فضای کاری، این کابینت‌ها نه تنها از نظر کاربری مفید هستند، بلکه به عنوان یک عنصر زیبایی و تزئینی برای فضای کاری شما هم می توانند به کار روند. طراحی ساده و جمع و جور کابینت های پست مدرن، به کارمندان این امکان را می‌دهد که اجناس مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنند و این باعث افزایش بهره وری کارمندان می‌شود.

کابینت پست مدرن

مقایسه کابینت پست مدرن و سنتی

کابینت‌های پست مدرن مزایایی نسبت به کابینت‌های سنتی دارند از جمله اینکه: کابینت‌های پست مدرن به دلیل موادی که در ساخت آن استفاده شده به سهولت قابل تمیرکاری هستند در صورتی که تمیز کردن کابینت‌های کلاسیک دشوار است. همچنین کابینت‌های پست مدرن قابل تعمیر هستند و قطعات آن‌ها را به راحتی می‌توان تعویض یا تعمیر کرد در حالیکه این امکان برای کابینت‌های کلاسیک وجود ندارد. کابینت‌های کلاسیک به دلیل شلوغ نشان دادن فضا، برای محیط‌های کوچک مناسب نیستند در صورتی‌که کابینت‌های پست مدرن با خلوت نشان دادن فضا برای آشپزخانه‌های کوچک انتخاب مناسبی محسوب می‌شوند.

کابینت پست مدرن

تفاوت های کابینت پست مدرن و های گلاس

رنگ و طرح

کابینت های گلاس از ام دی اف خام تشکیل شده، اما سطح آن با روکش پلاستیکی براقی پوشیده شده است. این روکش‌ها در رنگ‌های مختلف در بازار موجود است، و برای افرادی که به دنبال ست‌کردن رنگ‌ها در فضای داخلی خانه هستند می‌تواند یه انتخاب ایده‌آل باشد.

متریال

در ساختار کابینت های گلاس از چوب ام دی اف با روکش هایگلاس استفاده شده است. قیمت کابینت های گلاس نسبت به کابینت با رنگ پلی اورتان مناسب تر است و گزینه اقتصادی تری محسوب می‌شود.

طول عمر و مقاومت

با توجه به ساختار روکش هایگلاس و مقاومت بالای آن در برابر رطوبت و گرما، این نوع کابینت طول عمر بیشتری از انواع دیگر کابینت دارد.

سبک طراحی

کابینت های گلاس سبک و طراحی ساده و مدرنی دارد، اما کابینت نئوکلاسیک برگرفته از طرح‌های باستانی است و به نسبت کابینت هایگلاس وزن بیشتری دارد.

طبقات

بخش مهم تفاوت کابینت نئوکلاسیک و هایگلاس در نوع طراحی طبقات آن است. در کابینت نئوکلاسیک ما شاهد طبقات و ویترین‌هایی هستیم که شخص می‌تواند از دیدن نمای آن لذت ببرد. اما اگر می خواهید که ظروف شما پنهان باشد می‌توانید از مدل‌ های گلاس و مدرن استفاده کنید.

منبع : neeflouis.nl

تاریخ انتشار : 1402/04/03

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *