محاسبه آنلاین قیمت کابینت

محاسبه آنلاین قیمت کابینت

بسیاری از مشتریان و کارفرمایان ما همیشه تمایل دارند که از نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه اطلاع پیدا کنند تا براحتی بتوانند قیمت تمام شده کابینت را برآورد نموده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در این پیج بصورت کاملاً اصولی و ساده به آموزش محاسبه قیمت کابینت خواهیم پرداخت. مهم ترین پیش نیاز اینکار آشنایی با قسمت های مختلف کابینت است چرا که بخش های مختلف کابینت قیمت های متفاوتی دارند و شناخت آنها می تواند در تخمین قیمت تمام شده کابینت به شما کمک نماید. اگر بدنبال نرم افزار خاصی در این زمینه هستید و یا تمایل دارید با استفاده از ابزار های محاسبه آنلاین قیمت کابینت این کار را انجام دهید این پیج را تا پایان مطالعه بفرمایید.

محاسبه آنلاین قیمت کابینت آشپزخانه

وقتی تولیدکننده به شما می گوید قیمت کابینت متری 5 میلیون تومان ممکن است خیلی سریع در ذهنتان محاسبه کنید که اگر حدوداً 10 متر طول کابینت داشته باشم هزینه تمام شده کابینت آشپزخانه حدود 50 میلیون تومان خواهد شد! اما این برآورد اصلاً دقیق نیست و قیمت واقعی کابینت خصوصاٌ کابینت کلاسیک چوبی خیلی بیشتر از این مقدار خواهد شد که به تعدادی از عوامل تاثیر گذار اشاره خواهیم کرد:

قبل از هرچیز بهتر است بدانید که قسمت های مختلف کابینت اعم از کابین زمینی و دیواری، کابین ایستاده یا کمدی، ویترین، کاور یا دکور هود و همچنین کابین جزیره از نظر مدت زمان ساخت و میزان متریال مصرفی با یکدیگر متفاوت هستند به همین خاطر در زمان محاسبه قیمت کابینت ضرایب قیمتی خاصی برای هر یک از این موارد در نظر گرفته می شود. به استثنای هزینه خرید مواد اولیه و دستمزد هزینه های جانبی دیگری هم وجود دارند که شاید خیلی به چشم نیایند اما تاثیر زیادی در قیمت کابینت می گذارند.

 • هزینه حمل و نصب

این مبلغ غالباً بین 10 تا 15 درصد کل مبلغ قرارداد است که به قیمت کابینت آشپزخانه اضافه می شود و شامل هزینه های بسته بندی، ارسال و نصب می شود.

 • هزینه خرید دستگیره، اکسسوری و صفحه کابینت

عرفاً هزینه خرید اقلامی مانند ریل، لولا و جک با تولیدکننده می باشد و هزینه هایی مثل خرید دستگیره و اکسسوری (سوپرمارکت و …) و صفحه کابینت با قیمت کابینت محاسبه نمی شوند و بر عهده کارفرما خواهد بود.


بیشتر مطالعه کنید

محاسبه آنلاین قیمت کابینت

نحوه محاسبه قیمت کابینت کمدی یا ایستاده

کابینت ایستاده یا کمدی به قسمتی از کابینت آشپزخانه گفته می شود که ارتفاع آن از کف زمین تا نزدیکی سقف است. همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید تمامی قسمت ها این کابینت حتی بخش هایی که فر و ماکروتر قرار دارد به عنوان کابینت ایستاده یا کمدی محاسبه می شود و ضریبی معادل 3 برابر کابینت زمینی (%180) برای آن استفاده خواهد شد.

چرا کابینت کمدی 3 برابر کابین زمینی محاسبه می شود؟

طبق تجربه و عرفی که از طرف اتحادیه تعیین شده، بدلیل اینکه تولید یک متر طول کابینت ایستاده حدوداً 3 برابر کابینت زمینی زمان و متریال نیاز دارد، این ضریب برای محاسبه آنلاین قیمت کابینت در نظر گرفته می شود.

نحوه محاسبه قیمت کابینت جزیره یا کانتر

کابینت جزیره ای ایده جدیدی در حوزه طراحی دکوراسیون و محیط آشپزخانه بود که اولین بار توسط یک شرکت ایتالیایی ارائه شد و بعد از مدت کوتاهی بدلیل کاربردی بودن و زیبایی خاصی که به فضای آشپزخانه می داد به یکی از اجزاء مهم کابینت آشپزخانه مخصوصاً سبک کلاسیک تبدیل شد. جزیره کابینت کلاسیک در مرکز آشپزخانه قرار می گیرد تا هم فضایی برای سرو غذا فراهم شود و هم از کابینت قسمت پایین آن برای نگهداری وسایل آشپزخانه استفاده شود. ضمن اینکه گاهی اوقات و بنا به شرایط محیطی می توان سینک ظرفشویی را در کابینت جزیره تعبیه کرد که باعث استفاده بهینه از فضا و زیبایی بیشتر محیط آشپزخانه می شود. همانگونه که اشاره شد قیمت کابین جزیره با ضریب % 120 یعنی دو برابر کابین زمینی محاسبه می شود.

کابینت متری 5 میلیون تومان یعنی چی؟

قبل از پاسخ به این سوال لازم است تعریف دقیقی از یک متر کابینت داشته باشیم. وقتی ما به عنوان تولید کننده به شما لیست قیمت ارائه می کنیم و می گوییم برای مثال قیمت کابینت متری 5 میلیون تومان یعنی یک متر کابین زمینی به همراه یک متر کابین دیواری و متعلقات که شامل ریل و لولا و جک می شود 5 میلیون تومان برای شما هزینه خواهد داشت که در این قیمت ها معمولاً هزینه دستگیره، اکسسوری و صفحه کابینت و لایتینگ یا نورپردازی محاسبه نمی شود.

چرا از ضرایب برای محاسبه قیمت کابینت استفاده می کنیم؟

پاسخ : بدلیل اینکه متریالی که برای ساخت کابین زمینی استفاده می شود بسیار کمتر از کابین کمدی یا ایستاده است طبق عرف بازار برای هر بخش از ضریب استفاده می کنیم و این ضریب بر اساس مقایسه بخش های مختلف کابینت با کابین زمینی تعیین می شود (در واقع معیار ما کابین زمینی است) برای مثال ضریب کابینت زمینی %60 و کابین کمدی %180 درصد است پس قیمت یک متر از هر کدام از این کابینت ها به صورت زیر محاسبه می شود:

  3/000/000= 5/000/000*0.6*1= کابین زمینی

9/000/000= 5/000/000*1.8*1= کابین کمدی

پس قیمت یک متر کابین کمدی 3 برابر یک متر کابین زمینی می باشد. در واقع متریال مصرفی برای ساخت یک متر کابینت ایستاده یا کمدی 3 برابر کابین زمینی است بنابر این قیمت آن نیز 3 برابر خواهد شد.

محاسبه قیمت کابینت بر اساس ضرایب اتحادیه

هر یک از بخش های کابینت آشپزخانه ابعاد مشخص و استانداردی دارد. بر اساس محاسبات هر یک از این قسمت ها ضرایب قیمتی خاصی دارند که در قیمت واحد کابینت ضرب می شوند و باعث تعدیل قیمت ها می شوند (هم می تواند باعث کاهش قیمت شود و هم افزایش بستگی به نوع کابینت دارد)

 • کابین زمینی : %60
 • کابین دیواری : %40
 • ویترین دیواری : %120
 • کانتر یا جزیره : %120
 • کاور هود : %120
 • کابین کمدی یا ایستاده : %180
 • درب نما : %50

1
مقدار بر حسب متر طول
1
مقدار بر حسب متر طول
0
مقدار بر حسب متر طول
0
مقدار بر حسب متر طول
0
مقدار بر حسب متر طول
0
مقدار بر حسب متر مربع
جمع کل میلیون تومان

توضیحات

 • برای محاسبه آنلاین قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک کافیست مقادیر خواسته شده را در بخش بالا وارد نمایید.
 • قیمت ارائه شده تقریباً بروز بوده و بصورت روزانه آپدیت می شود.
 • قیمت ارائه شده مربوط به کابینت تمام چوب راش گرجستان با بدنه ام دی اخ خام واناچای مالزی و رنگ پلی اورتان ترک و یراق فانتونی می باشد.
 • در صورت استفاده از یراق بلوم اتریش بجای فانتونی مبلغ 10 درصد قیمت افزایش خواهد یافت.
 • در صورت استفاده از چوب بلوط آمریکایی بجای چوب راش گرجستان مبلغ 30 درصد قیمت افزایش خواهد یافت.
 • هزینه کانتر تاپ یا صفحه کابینت، دستگیره و اکسسوری (سبد سوپر مارکت) در قیمت ها لحاظ نگردیده است.
 • هزینه ارسال و نصب در تهران 10 درصد مجموع قرارداد می باشد.

1
1
0
0
0
0
0
جمع کلمیلیون تومان 

توضیحات

 • برای محاسبه آنلاین قیمت کابینت ام دی اف سبک مدرن کافیست مقادیر خواسته شده را در بخش بالا وارد نمایید.
 • لیست قیمت ارائه شده مختص کابینت ام دی اف ملامینه گرید A بوده و در صورت انتخاب ام دی اف هایگلاس ترک (AGT) قیمت تمام شده حدود 40 درصد افزایش خواهد یافت.
 • قیمت ارائه شده بصورت روزانه آپدیت می شود. (آخرین آپدیت 1399/08/18)
 • در صورت استفاده از یراق بلوم اتریش بجای فانتونی مبلغ 10 درصد قیمت افزایش خواهد یافت.
 • هزینه صفحه کابینت، دستگیره و اکسسوری در قیمت ها لحاظ نگردیده است.
 • هزینه ارسال و نصب در تهران 10 درصد مجموع قرارداد می باشد.

منابع :

cliqstudios.com

homeadvisor.com

آخرین بروزرسانی : 1399/09/11

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *