چوب بلوط با چگالی  ۰٫۷۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب از سختی و استحکام بالایی برخوردار است و در برابر حشرات و حملات قارچ‌ها بسیار مقاوم است. همچنین بدلیل بافت متوازن و یکنواخت چوب درخت بلوط جزو چوب های خوش تراش و کاربردی در صنایع چوبی نظیر منبت کاری و کابینت سازی است. بدلیل کیفت و طول عمر زیادی که کابینت چوب بلوط دارد می توان گفت جزو پرفروش ترین نوع کابینت چوبی به حساب می آید. در این پیچ بطور مفصل به قیمت کابینت تمام چوب بلوط و همچنین کابینت روکش بلوط ، مزایا و معایب و همچنین نکات خرید کابینت آشپزخانه کلاسیک خواهیم پرداخت.

چرا کابینت چوب بلوط؟

معمولا برای ساخت کابینت کلاسیک از چوب های مختلفی استفاده می شود، از جمله بلوط ، راش ، افرا ،گردو ، ملچ و … ولی کابینت تمام چوب بلوط بدلیل ویژگی های خاصی که دارد متفاوت تر است و بیشتر طرفدار دارد، به همین دلیل چوب بلوط به یکی از پرکاربرد ترین متریال در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک تبدیل شده است. پر مصرف بودن چوب بلوط در صنعت نجاری و مصنوعات چوبی عمدتا بدلیل استحکام زیاد ، دور ریز کم و قابلیت ابزارخوری بالای این چوب است. البته دلیل مهم دیگری هم برای انتخاب کابینت با چوب بلوط وجود دارد: چوب بلوط بدلیل داشتن بافتی متفاوت و چشمه های باز خاصیت رنگ پذیری بسیار خوبی دارد و برای تولید کابینت کلاسیک سفید یا همان کابینت رنگ وایت واش بسیار مناسب است.

انواع کابینت چوب بلوط شامل کابینت تمام چوب بلوط و کابینت روکش چوب بلوط می باشد که مشخصات فنی و ویژگی های هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم. البته کابینت چوب ملچ یا کابینت روکش ملچ هم از نظر کیفیتی با کابینت چوب بلوط برابری می کند با این توضیح که در بیشتر موارد قیمت کابینت چوب ملچ بیشتر از بلوط است زیرا چوب ملچ کمیاب تر است.

قیمت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چگونه محاسبه می شود؟

کابینت تمام چوب بلوط

بدنه یا یونیت کابینت از ورق ام دی اف سفید صابونی ایرانی یا خارجی ساخته می شود که بدلیل بالاتر بودن کیفیت ورق ام دی اف واناچای مالزی شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی فقط از این نوع ورق MDF در ساخت محصولات خود استفاده می کند. اغلب قسمت هایی نظیر ستون، سرستون، تاج، زیر چراغ و درب کابینت تماماً از چوب بلوط کانادایی درجه یک تولید می شود. همچنین منبت ها بصورت کامل کار دست بوده و همین موضوع باعث اصالت کابینت تمام چوب بلوط می شود. در انتخاب رنگ کابینت نیز دست مشتری کاملا باز است و می توانند هم رنگ های خودرنگ مثل بلوطی، گردویی و فندقی را انتخاب نمایند و هم رنگ های روشن مثل کرم یا سفید را سفارش دهند.

قیمت کابینت تمام چوب بلوط

بطور کلی قیمت کابینت چوب بلوط در مقایسه با کابینت های آشپزخانه معمولی خیلی بالاتر است و در گروه کابینت های گران قیمت و لوکس قرار می گیرد. مهم ترین دلیل بالا بودن قیمت کابینت تمام چوب بلوط بالا بودن قیمت متریال مصرفی و دستمزد نجاران و منبت کاران حرفه ای و باسابقه است.

در حال حاضر (تاریخ 1398/12/10) قیمت چوب بلوط کانادایی در سایت چوب فروشان خاوران متر مکعبی 30 میلیون تومان و دستمزد هر نجار و منبت کار حرفه ای حداقل ماهیانه 6 میلیون تومان می باشد. در نتبجه منطقی بنظر می رسد که قیمت کابینت تمام چوب بلوط در این تاریخ از متری 5.000.0000 تومان تا 7.000.000 تومان متغیر باشد.

گل منبت کابینت چوب بلوط

گل منبت کابینت چوب بلوط

کابینت روکش بلوط

استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی مخصوصاً فضای آشپزخانه احساس خاص و منحصر به فردی در دکوراسیون منزل شما به وجود می آورد اما اینکه بخواهید تماما از چوب طبیعی در ساخت کابینت یا هر محصول دیگری استفاده کنید باعث بالا رفتن هزینه های شما خواهد شد. چراکه کابینت تمام چوب از قیمت بسیاری بالایی برخوردار است، برای اینکه در منابع مالی خود صرفه جویی کنید می توانید از کابینت روکش چوب طبیعی استفاده کنید که جلوه زیبایی هم دارند و تفاوت چندانی با کابینت های تمام چوب حداقل از نظر ظاهری ندارند.

عمده روکش هایی که برای این منظور استفاده می شود روکش چوب های بلوط و ملچ ، راش و گردو هستند که بوسیله دستگاه پرس و چسب چوب روی ورق ام دی اف خام چسبانده می شوند و در پایان وقتی کار ساخت کابینت روکش بلوط به اتمام می رسد شما نمای تمام چوب خواهید دید. اگر قصد دارید برای آشپزخانه منزل خود کابینت کلاسیک چوب بلوط خریداری کنید و مدیریت هزینه برای شما مهم است بهترین راهکار برای شما یا انتخاب کابینت تمام چوب راش با روکش بلوط است و اگر می خواهید بازهم هزینه شما کاهش پیدا کند بهترین گزینه خرید کابینت روکش بلوط است.

قیمت کابینت روکش بلوط

بطور کلی کابینت های روکشی از کابینت های تمام چوب قیمت مناسب تری دارند و ساده تر هستند. کابینت روکش چوب طبیعی اغلب بشکل فلت و صاف ساخته می شوند و مانند کابینت های تمام چوب درب های ابزار خورده و منبت و ستون و سر ستون ندارند. در حقیقت کابینت روکش چوب همان کابینت MDF است که تمام قسمت های نمای آن از ام دی اف خام با یک لایه روکش چوب طبیعی و رنگ طراحی و تولید می شود. قیمت کابینت روکش چوب بلوط در ساده ترین شکل ممکن از متری 3/500/000 تومان شروع می شود و بستگی به نوع و کیفیت و ضخامت روکش بلوط ، رنگ و MDF تا 4/500/000 تومان نیز افزایش می یابد.

مزایا و معایب کابینت با روکش بلوط

کابینت با روکش بلوط مزایا و معایبی دارد، از مزایای آن می توان به انعطاف پذیر بودن اشاره کرد، همچنین بدلیل طبیعی بودن روکش دقیقاً همان حس و حال کابینت چوب بلوط را به فضای خانه می بخشد و فقط مغز آن از چوب طبیعی نیست بلکه از ام دی اف خام است.
از معایب این نوع روکش مقاومت پایین در برابر رطوبت و حرارت است، نباید به آن ضربه وارد کنید و در هنگام تمیزکاری کمی بیشتر از حد معمول باید دقت کنید.

عیب دیگری که کابینت روکش چوب دارد این است که مانند کابینت تمام چوب قدرت انتخاب نخواهید داشت و فقط طرح های ساده قابل انتخاب هستند و فقط در انتخاب رنگ کابینت دستتان باز است که به این سبک کابینت نئوکلاسیک هم گفته می شود. اما در کابینت تمام چوب بلوط از درب های ابزارخورده ، ستون و سرستون منبت کاری شده مختلف می توانید استفاده کنید و سبک و سیاق و نحوه طراحی آن با سلیقه مشتری تطابق کامل دارد.

برای دریافت کاتالوگ محصولات و درخواست بازدید از محل با ما تماس بگیرید.

انواع چوب بلوط

در ایران دو نوع چوب بلوط در بازار جهت خرید وجود دارد : چوب بلوط قرمز و سفید که نوع قرمز آن قیمت مناسب تری دارد و بیشتر یافت می شود. بیاد داشته باشید که در انتخاب چوب و روکش بلوط می توانید نوع پرموج و یا کم موج را انتخاب کنید و این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. در صورت استفاده از روکش های پر موج، رگه ها و راه های چوب بیشتر خواهد بود.

دو مدل چوب بلوط در بازار چوب فروشان موجود است یکی چوب بلوط آمریکایی و دوم چوب بلوط کانادایی که هر دو از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند با این تفاوت که قیمت بلوط کانادایی از نوع آمریکایی آن کمی پایین تر است به همین دلیل در ایران بیشتر از این نوع چوب برای ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک استفاده می شود.

در انتخاب کابینت تمام چوب بلوط مراقب نوع متریال مصرفی و اصالت کار باشید چون در ظاهر نمی توانید چوب بلوط مرغوب و نامرغوب را از هم تشخیص دهید. البته معمولا چوب بلوط اصل، شناسنامه دار است و چوب فروشی ها موظف به ارائه فاکتور فروش رسمی و سایر مدارک هستند و می توانید این فاکتورها را برای اطمینان بیشتر چک کنید.

نکات خرید کابینت چوب بلوط

  • برای کسانی که می خواهند دکوراسیون مدرن تری داشته باشند کابینت چوب بلوط رگه راست و کم موج و برای کسانی که به دنبال سبک شلوغ تری هستند، چوب بلوط پرموج مناسب تر است.
  • علاوه بر چوب های بلوط قرمز و سفید چوب شاه بلوط هم در ساخت کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد که کیفیت بسیار بالایی دارد.
  • اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید لازم نیست حتما کابینت تمام چوب بلوط خریداری نمایید. اول اینکه می توانید بدنبال سبک های ساده تر باشید و یا حتی کابینت روکش بلوط انتخاب کنید.
  • بخش قابل توجهی از قیمت کابینت چوبی مربوط به هزینه های خرید رنگ و اُجرت رنگ کاری است که می توانید برای کاهش قیمت تمام شده کابینت، رنگ های پلی استر و نیم پلی استر را بجای رنگ های خارجی گران قیمت انتخاب کنید.

منبع: Oak cabinet

آخرین بروزرسانی : 1398/12/11

نمونه کار کابینت چوب بلوط

کابینت چوب بلوط

کابینت چوب بلوط


کابینت تمام چوب بلوط

کابینت تمام چوب بلوط


جزیره کابینت تمام چوب بلوط

جزیره کابینت تمام چوب بلوط


کابینت روکش بلوط

کابینت روکش بلوط


کابینت کلاسیک چوب بلوط

کابینت کلاسیک چوب بلوط

اینستاگرام دکوراسیون اُرسی

[instagram-feed width=50]

آدرس :

دفتر : فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان علوی، پلاک 49 واحد 4

کارخانه : سایت خاوران بعد از قیامدشت، بلوار انقلاب، کوچه یاس، پلاک 6

تلفن تماس :

 02122206524 – tel : 02122202748

mobile : 09127051297

به مشاوره نیاز دارید؟ 


  • کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند
  • همین الان با لمس دکمه زیر تماس بگیرید

Call Now Button