کابینت روکش چوب

کابینت روکش چوب

استفاده از روکش چوب طبیعی در ساخت وسایل چوبی منزل مخصوصاً کابینت آشپزخانه از گذشته تاکنون به جهت زیبایی و کاهش قطع بی رویه درختان و البته صرفه جویی در هزینه ها کار رایجی بوده و هست. کابینت روکش چوب طبیعی یکی از بهترین مدل های کابینت آشپزخانه است که از نظر زیبایی دست کمی از کابینت تمام چوب ندارد. دلیل استفاده از روکش چوب تنها کاهش هزینه تمام شده کابینت نیست بلکه دلایل دیگری هم برای استفاده از روکش‌ چوب طبیعی بجای چوب وجود دارد یکی از آنها تنوع بسیار بالایی است که روکش های چوبی نسبت به انواع ورق MDF دارند. وجود این تنوع باعث افزایش قدرت انتخاب مشتریان از نظر طرح و رنگ کابینت آشپزخانه می شود.

جهت تولید کابینت با روکش چوب از درختان روکش هایی با ضخامت های مختلف تهیه می شود و با استفاده از دستگاه پرس و چسب چوب این روکش ها روی ورق های ام دی اف چسبانده می شود و در نهایت با استفاده از این ورق های ام دی اف روکش شده کابینت روکش چوب ساخته می شود.

روکش چوبی در چه محصولاتی استفاده می شود؟

 1. کمد و کابینت آشپزخانه
 2. دیوارکوب، قرنیز، کتابخانه
 3. دکور TV، روشویی، سرویس خواب

مهم ترین کاربرد روکش چوب در ساخت کابینت

از روکش‌ های چوب معمولاً در ساخت انواع مختلف کابینت های مدرن و کلاسیک و حتی کابینت نئوکلاسیک استفاده می شود. استفاده از روکش چوبی به زیبایی کار می افزاید اما بدلیل ضخامت کم و بافت آسیب پذیری که در برابر حرارت، آب و مواد شیمیایی دارند در هر محیطی نمی توان از آنها استفاده کرد. برای رفع این مشکل استفاده از انواع رنگ های ضد آب و ضد اشعه UV بهترین گزینه خواهد بود. رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه روکش چوب هم باعث ایجاد شفافیت و زیبایی بیشتر آن خواهد شد و هم طول عمر کابینت را بطور قابل توجهی افزایش می دهد. پرفروش ترین رنگ های کابینت با روکش چوب رنگ های قهوه ای، فندقی و سفید یا وایت واش است.

کابینت روکش چوب چیست؟

کابینت آشپزخانه روکش چوب به کابینتی می گویند که درب ها و قسمت های نمای آن که در معرض دید قرار می گیرد از ترکیب ورق ام دی اف خام و یک لایه روکش چوب طبیعی ساخته شده باشد. در ساخت کابینت با روکش چوب می توان هم از روکش چوب طبیعی استفاده کرد و هم از روکش های فرآوری شده. مهمترین تفاوت این دو نوع روکش این است که روکش چوب طبیعی ارزان قیمت تر است و رگه های چوب بصورت نامنظم بوده و در کل بافت نامنظم تری دارد به همین دلیل پروسه رنگ کاری کابینت روکش چوبی طبیعی نیاز به مهارت و زمان بیشتر برای زیرسازی حرفه ای و پاشیدن رنگ دارد اما روکش های فرآوری شده کاملا شبیه به روکش چوب طبیعی هستند و فقط بافت یکنواخت تری دارند و بعد از رنگ کاری جلوه بهتری پیدا خواهند کرد به همین دلیل قیمت روکش های فرآوری شده بالاتر از سایر روکش های چوب طبیعی است. مهم ترین روکش های مصرفی در تولید کابینت عبارت اند از:

 • راش
 • بلوط
 • ملچ
 • گردو

مزایا

بزرگترین مزیت کابینت با روکش چوب، طبیعی بودن و همچنین زیبایی و اصالت آن است. مزیت دیگر کابینت های روکش چوبی این است که از نظر انتخاب رنگ و نوع روکش و طرح کابینت مطابق سلیقه مشتری ساخته می شوند و در زمره کابینت های سفارشی دسته بندی می شوند. همچنین این کابینت ها حال و هوایی تمام چوب دارند با این تفاوت که قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های کلاسیک تمام چوب دارند.

معایب

مهم ترین عیب کابینت با روکش چوب طبیعی این است که در صورت آسیب دیدن رنگ و روکش چوب در اثر برخورد با اشیاء تیز و جذب رطوبت ممکن است روکش از سطح کابینت جدا شود و یا قسمت آسیب دیده متورم شود. همچنین در صورت استفاده از رنگ های بی کیفیت در تولید این سبک از کابینت آشپزخانه، امکان تغییر رنگ و کدر شدن در اثر تابش مستقیم نور خورشید وجود دارد.

انواع کابینت روکش چوبی

کابینت آشپزخانه با روکش چوب طبیعی را از نظر نوع طراحی می توان به دو دسته پر کار (سبک کلاسیک) و مینیمال (سبک مدرن) تقسیم بندی کرد. در واقع می توان کابینت آشپزخانه با روکش چوب را شبیه به کابینت تمام چوب اما کمی ساده تر ساخت و هم می توان بصورت ترکیبی از روکش چوب و ام دی اف ملامینه یا هایگلس سبکی مدرن از کابینت روکشی طراحی و اجرا نمود. همچنین می توان کابینت روکشی را بر اساس نوع و ضخامت روکش چوب مصرفی تقسیم بندی نمود. پر فروش ترین کابینت های روکش چوب طبیعی عبارتند از :

 • کابینت با روکش راش
 • کابینت با روکش بلوط
 • کابینت با روکش ملچ
 • کابینت با روکش گردو

کابینت روکش چوب راش

روکش چوب راش به رنگ صورتی مایل به قرمز است و برای تولید کابینت رنگ قهوه ای روشن و کرم گزینه ی مناسبی خواهد بود. بهترین نوع روکش چوب راش متعلق به کشور گرجستان است که ضخامتی معادل 0.5 تا ۱ میلیمتر دارد. روکش و چوب راش از لحاظ هزینه ای، از چوب روسی گران قیمت تر است اما نسبت به چوب هایی مانند بلوط و گردو قیمت مقرون بصرفه تری دارد.

قیمت کابینت با روکش چوب راش

کابینت روکش چوب راشواحد اندازه گیریقیمت (تومان)
کابینت زمینیمتر طول4/500/000
کابینت دیواریمتر طول4/000/000
کابینت ایستادهمتر طول14/000/000
کابینت جزیرهمتر طول9/500/000
ویترین دیواریمتر طول8/500/000
درب نمامتر مربع3/500/000

کابینت روکش چوب بلوط

چوب بلوط یکی از چوب هایی است که برای تولید روکش چوب طبیعی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. بدلیل ساختار ظاهری زیبا و خواص رنگ پذیری فوق العاده ای که چوب بلوط دارد باعث شده کابینت روکش چوبی بلوط لقب پرفروش ترین مدل کابینت با روکش طبیعی را از آن خود کند. اگر قصد انتخاب کابینت سفید رنگ را دارید مطمئناً بهترین انتخاب برای شما روکش بلوط آمریکایی خواهد بود.

قیمت کابینت با روکش چوب بلوط

کابینت روکش چوب بلوطواحد اندازه گیریقیمت (تومان)
کابینت زمینیمتر طول5/000/000
کابینت دیواریمتر طول4/500/000
کابینت ایستادهمتر طول17/000/000
کابینت جزیرهمتر طول11/500/000
ویترین دیواریمتر طول10/500/000
درب نمامتر مربع4/000/000

کابینت روکش چوب ملچ

کابینت روکش چوبی ملچ به لحاظ قیمت از چوب های راش و بلوط گران تر است و از نظر زیبایی دست کمی از چوب بلوط ندارد. روکش چوب ملچ در گروه روکش های پر موج طبقه بندی می شود. تنها عیب چوب ملچ کمیاب و گران قیمت بودن آن است به همین دلیل در بیشتر پروژه ها بجای کابینت تمام چوب، کابینت روکش ملچ طراحی و تولید می شود تا هزینه تمام شده تا جای ممکن کاهش یابد.

قیمت کابینت با روکش چوب ملچ

کابینت روکش چوب ملچواحد اندازه گیریقیمت (تومان)
کابینت زمینیمتر طول5/300/000
کابینت دیواریمتر طول4/800/000
کابینت ایستادهمتر طول18/000/000
کابینت جزیرهمتر طول12/000/000
ویترین دیواریمتر طول11/000/000
درب نمامتر مربع4/200/000

کابینت روکش چوب گردو

روکش گردو بافت انعطاف پذیر و زیبایی دارد و در تولید کابینت و دیگر محصولات کاربرد زیادی دارد. روکش چوب گردو به رنگ قهوه ای تیره است و برای تولید کابینت رنگ چوب بسیار مناسب است. بهترین و گران قیمت ترین روکش گردو نوع آمریکایی آن است که ضخامتی بین ۱ تا ۳ میلیمتر دارد. برای پایداری و دوام بیشتر می توانید با صرف هزینه ی بیشتر از روکش های ضخیم تر استفاده نمایید.

قیمت کابینت با روکش چوب گردو

کابینت روکش چوب گردوواحد اندازه گیریقیمت (تومان)
کابینت زمینیمتر طول6/000/000
کابینت دیواریمتر طول5/500/000
کابینت ایستادهمتر طول20/000/000
کابینت جزیرهمتر طول15/000/000
ویترین دیواریمتر طول13/000/000
درب نمامتر مربع5/000/000

تفاوت کابینت روکش چوبی و تمام چوب

اولین و مهمترین سوالی که ذهن بیشتر افراد را درگیر می کند این است که تفاوت کابینت آشپزخانه روکش چوب و تمام چوب در چیست؟ اساسی ترین تفاوت هایی که این دو نوع کابینت آشپزخانه یعنی کابینت روکش چوب و تمام چوب وجود دارد این است که مقدار چوب مصرفی در کابینت تمام چوب بیشتر است که این موضوع باعث بالاتر بودن استحکام کابینت تمام چوب نسبت به کابینت های روکشی می شود.

طراحی کابینت با روکش چوب ساده تر است

تفاوت دیگری که این دو مدل کابینت با هم دارند سبک طراحی و نوع ابزاری است که برای فرم دهی درب کابینت استفاده می شود. به عبارت بهتر در ساخت درب تمام چوب کابینت محدودیت زیادی نداریم و هر مدل و سبکی قابل پیاده سازی است اما در کابینت با روکش چوب طبیعی این آزادی عمل کاهش می یابد. به عبارت بهتر در تولید کابینت روکش چوبی بدلیل اینکه از ورق ام دی اف و لایه ی نازکی از چوب استفاده می کنیم امکان ابزار زدن و فرم دهی محدود تری نسبت به حالت تمام چوب داریم بدلیل اینکه در صورت استفاده از ابزار CNC مغز MDF در معرض دید قرار می گیرد و از زیبایی کار کاسته خواهد شد.

قیمت کابینت آشپزخانه روکش چوبی مناسب تر است

آخرین و مهم ترین فرق کابینت روکشی و کابینت چوبی در اختلاف قیمتی است که بین آنها وجود دارد. قیمت کابینت آشپزخانه با روکش های چوبی بدلیل اینکه مقدار چوب کمتری در آن بکار می رود پایین تر از کابینت آشپزخانه تمام چوب است. مهمترین پارامتری که در قیمت کابینت روکش چوب تاثیر زیادی دارد نوع روکش و ضخامت آن خواهد بود.

 1. هرچه ضخامت روکش چوب مصرفی بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.
 2. با افزایش ضخامت روکش مصرفی شاهد طول عمر و استحکام بیشتر کابینت خواهیم بود.
 3. روکش به تنهایی دوام چندانی ندارد و بهتر است حتما یک یا چند لایه رنگ مخصوص روی آن را پوشش دهد.

قبل از ارائه قیمت کابینت روکش چوب بهتر است در مورد نحوه طراحی و جزئیات کار توضیح دهیم. کابینت های روکش چوبی دقیقا مثل کابینت ام دی اف است با این تفاوت که بجای ام دی اف رنگی از ترکیب ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی و یک لایه رنگ تشکیل شده است. به این سبک از کابینت ها کابینت فلت یا صاف هم گفته می شود با این توضیح که کابینت های روکشی درب های ابزار خورده و برجسته و منبت و ستون و سر ستون های برجسته ندارند به همین جهت قیمت کابینت آشپزخانه با روکش چوب ارزان تر از کابینت های تمام چوب است.

نوع روکش چوب در قیمت کابینت چقدر تاثیر داره؟

نوع روکشی که در ساخت این سبک از کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد در کیفیت و قیمت تمام شده تاثیر گذار است پر تراکم بودن رگه های چوب یا کم نقش و نگار بودن روکش چوبی مورد استفاده تاثیری در افزایش یا کاهش هزینه تمام شده کابینت ندارد و کاملا سلیقه ای است.


اختلاف قیمت کابینت با روکش های مختلف در صورت ثابت ماندن مدل و شکل ظاهری کابینت، حدودا ۱۰ درصد می باشد یعنی اگر فرض کنیم قیمت کابینت با روکش چوب راش ۵ میلیون تومن باشد قیمت کابینت با روکش بلوط حدودا ۵/۵ میلیون خواهد بود و این روند برای روکش های ملچ و گردو به صورت پلکانی با افزایش ۱۰ درصد صادق خواهد بود.


ویژگی های کابینت روکش چوب

 • ورق MDF مصرفی واناچای مالزی و کلیه یراق آلات و اکسسوری ها متعلق به برند فانتونی ایتالیا و بلوم اتریش
 • روکش مصرفی راش گرجستان ، بلوط کانادایی یا آمریکایی و گردو درجه یک می باشد.
 • درب کابینت کاملا ساده و بدون ابزار با یک فریم ساده طراحی می شود.
 • رنگ مورد استفاده بسته به نیاز مشتری می تواند پلی اورتان، پلی استر یا روغنی باشد.
 • پاخور ساده طراحی می شود و کابینت فاقد ستون، سرستون و کاور هود خواهد بود.
 • صفحه کابینت اغلب از جنس سنگ طبیعی یا مصنوعی و چوبی اجرا می شود.

قیمت کابینت با روکش چوب طبیعی

در طراحی و تولید کابینت آشپزخانه همیشه راهکارهایی برای کاهش قیمت تمام شده وجود دارد که در عین حفظ کیفیت هزینه کابینت مقرون به صرفه تر باشد. یکی از این راه ها استفاده از کابینت نئوکلاسیک روکشی است که بدلیل مزیت های زیادی که دارد خیلی سریع به یکی از سبک های موفق و جذاب مبدل شد. قیمت مناسب تر نسبت به کابینت کلاسیک مهم ترین ویژگی کابینت با روکش چوب و سبک نئوکلاسیک است. از نظر مقایسه هزینه کابینت آشپزخانه روکش چوب طبیعی و کابینت تمام چوب اگر فرض کنیم کابینت تمام چوب برحسب متر طول متری ۸ میلیون تومان باشد قیمت کابینت آشپزخانه روکش چوب چیزی حدود متری ۴/۵ تا 5/5 میلیون تومان خواهد بود.

کیفیت کابینت روکشی به چه عواملی بستگی داره؟

البته قیمت کابینت روکش چوب به عوامل زیادی مثل کیفیت یراق و رنگ مصرفی و همچنین نوع و ضخامت روکش و ام دی اف مورد استفاده و از همه مهم طرح انتخاب طرح کابینت بستگی دارد. بطور معمول پیشنهاد مهندسان مشاور شرکت دکوراسیون اُرسی برای انتخاب متریال کابینت با روکش چوب شامل این موارد می شود :

 1. ام دی اف خام با مغز خارجی
 2. رنگ پلی اورتان ترک یا اِشِن ایرانی
 3. یراق فانتونی یا بلوم (بنا به درخواست مشتری)
 4. روکش چوب خارجی با ضخامت مناسب

کابینت های روکش چوبی چه خصوصیاتی دارند؟

 • وقتی کابینت آشپزخانه روکش چوب را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید در نظر داشته باشید که ورق MDF ضخامت خاصی دارد. پس طرحی که انتخاب می کنید نباید برآمدگی و فرورفتگی هایی بیشتر از این مقدار داشته باشد اما وقتی کابینت با درب تمام چوب انتخاب می کنید هیچ محدودیتی از بابت ابعاد و ضخامت و انتخاب طرح روی درب نخواهید داشت. پس یکی از جاهایی که کابینت تمام چوب نسبت به کابینت روکش چوب برتری پیدا می کند در باز بودن دست مشتری هنگام انتخاب طرح کابینت است.

 • به‌طورکلی در تولید کابینت چوبی ما چوب طبیعی را با استفاده از ماشین آلات مخصوص حالت می‌دهیم که به این کار ابزار زدن می گویند. در کابینت روکش چوبی طبیعی هم همین فرآیند بر روی ورق ام‌دی‌اف خام انجام می شود البته با کمی محدودیت بیشتر. چون چوب خاصیت فرم پذیری بالایی دارد و هر نوع طرحی که مد نظر باشد روی آن قابل پیاده سازی است. به همین دلیل از نظر طراحی کابینت با روکش چوب کمی ساده تر و کم کار تر نسبت به کابینت های تمام چوب ساخته می شود.

کیفیت کابینت روکش چوب

در هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه روکش چوب طبیعی چند پارامتر مهم وجود دارد که در نظر گرفتن آنها باعث می شود انتخاب بهتر و رضایت بخش تری داشته باشید.

ام دی اف خارجی یا ایرانی!

برای کاهش هزینه برخی از تولید کنندگان کابینت از ام دی اف ایرانی برای قسمت زیر روکش چوبی استفاده می کنند که بدلیل نامرغوب بودن باعث می شود روکش به خوبی روی ورق ام دی اف نچسبد و یا بعد از مدتی باد کرده و یا از سطح MDF جدا شود پس حتما در نظر داشته باشید که برای قسمت زیر کار از ورق ام دی اف با مغز خارجی استفاده شود.

کیفیت رنگ مصرفی و سایر متریال

انتخاب نوع رنگ در هزینه کابینت نقش مهمی دارد. رنگ علاوه بر زیبایی نقش پوشش محافظ را دارد و در صورتی که کیفیت لازم را نداشته باشد در برابر رطوبت، نور آفتاب و حشرات چوب عملکرد خوبی نخواهد داشت. نحوه پرس کاری، نوع و کیفیت چسبی که جهت چسباندن روکش چوب بر روی سطح ام دی اف استفاده می شود، اهمیت زیادی دارد. سعی کنید در انتخاب متریال مصرفی دقیق و حساب شده عمل نمایید.

مقایسه درست و تصمیم گیری

از چند شرکت قیمت کابینت روکش چوب را جویا شوید اما زود قضاوت نکنید! ابتدا چند نمونه کار ببینید، نوع و کیفیت متریال مصرفی را بررسی کنید، زمان تحویل و تعهدات شرکت سازنده کابینت را بررسی نمایید و سپس اقدام به انتخاب بهترین گزینه برای سفارش کابینت روکش چوب نمایید.

چگونه از کابینت آشپزخانه روکش چوب نگهداری کنیم؟

نکته اول اینکه در صورت بروز هرگونه عیب یا نقصی در کابینت آشپزخانه حتماً از یک فرد متخصص جهت ترمیم و تعمیر کابینت استفاده کنید. به این نکته دقت داشته باشید که هر قسمتی از کابینت با روکش چوب که خیس شده است باید بلافاصله خشک شود. حتی کابینت‌ آشپزخانه با رنگ ضد آب هم اگر به مدت طولانی در معرض رطوبت قرار بگیرد خراب خواهد شد. مراقب باشید که اجسام و ظروف داغ را بدون پوشش روی کابینت قرار ندهید. چون کابینت آشپزخانه روکش چوب نسبت به سایر کابینت ها حساس تر است و وقتی حرارت ببیند تغییر رنگ می‌دهد. لولا‌ی درب های کابینت را هر چند ماه روغن‌کاری کنید تا عمر طولانی‌تری داشته باشند. نور آشپزخانه را طوری تنظیم کنید که کابینت در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد. (تابش مستقیم باعث تغییر رنگ روکش چوب می شود)

نحوه ساخت کابینت روکش چوب

 • ابتدا روکش چوب بر روی ورق ام دی اف با استفاده از دستگاه پرس چسبانده می شود.
 • بعد از خشک و خنک شدن روکش های اضافی از سطح ام دی اف جدا شده و برای محو کردن مرز بین روکش‌ و MDF، سطوح با استفاده از سمباده و ماشین پوست پرداخت می شود.
 • پس از آماده شدن ورق های ام دی اف روکش شده، پروسه ساخت کابینت روکش چوب آغاز می شود.
 • بعد از پایان مراحل ساخت کابینت و زیر سازی نهایی نوبت به رنگ آمیزی کابینت با پیستوله می رسد.
 • بعد از پایان رنگ آمیزی کابینت و خشک شدن با دقت قسمت های مختلف بسته بندی می شوند و جهت نصب به محل ساختمان ارسال می شوند.
 • بعد از نصب کابینت لکه گیری نهایی و رفع ایرادات احتمالی انجام می شود.
 • بطور حدودی طراحی و اجرای کامل هر واحد کابینت با روکش چوب طبیعی بین 20 تا 30 روز زمان خواهد برد.

چند نکته مهم

 • در هنگام خرید کابینت روکش چوب حتما از شرکت سازنده نوع و کد رنگ مصرفی را جویا شوید تا در صورت نیاز به تعمیر روکش کابینت و رنگ آمیزی مجدد، کابینت دو رنگ نشود.
 • روکش چوب هر چند ماه یک بار احتیاج به واکس مخصوص دارد. استفاده از این واکس باعث نو و شفاف تر شدن ظاهر کابینت خواهد شد و عمر آن را افزایش می دهد.
 • برای تمیز کردن کابینت روکش چوب هرگز از مواد شوینده شیمیایی قوی و دستمال خیلی مرطوب استفاده نکنید. سعی کنید از دستمال نرم و خشک برای این منظور استفاده کنید.
 • کابینت ام دی ام با روکش چوب های نظیر راش، بلوط، ملچ و گردو پر تقاضا ترین مدل های کابینت روکشی هستند.
 • ضخامت روکش های چوبی موجود در بازار از نیم میلیمتر تا 3 میلیمتر متغیر بوده و بستگی به نوع چوب مورد نظر دارد.

کابینت روکش چوب بهتره یا تمام چوب؟

از نظر زیبایی و اصالت مسلماً کابینت های تمام چوب به کابینت ام دی اف با روکش چوب طبیعی برتری دارند اما از نظر هزینه ای کابینت روکش چوب طبیعی مقرون بصرفه تر است. ضمن اینکه ظاهر آنها با کار تمام چوب تفاوت کمی دارد و همان زیبایی را به فضای خانه می بخشد تنها ایراد این مدل کابینت دوام و استحکام کمتر نسبت کابینت های چوبی است.

مقایسه کابینت روکش چوب و نئوکلاسیک

کابینت نئو‌کلاسیک یا کابینت کلاسیک مدرن در واقع تلفیقی از ویژگی های سبک کلاسیک و مدرن است. به عبارت دیگر می توان کابینت کلاسیک ساده را سبک نئوکلاسیک دانست. این سبک در پاسخ به نیاز افرادی که برای طراحی دکوراسیون فضای آشپزخانه سبک کلاسیک را انتخاب می کنند و در عین حال علاقه مند به طراحی مینیمال و حفظ سادگی هستند بوجود آمد و طرفدارن زیادی دارد.

در طراحی و اجرای کابینت های سبک نئوکلاسیک می توان از انواع روکش های چوبی هم استفاده کرد. پس کابینت روکش چوب را می توان نوعی خاص از از کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک دانست.

انتخاب رنگ برای کابینت روکش چوب

رنگ های روشن : کابینت روکش چوب سفید و بطور کلی کابینت های با رنگ روشن فضای آشپزخانه را بزرگتر جلوه می دهند و برای آشپزخانه های کوچکتر انتخاب مناسبی هستند.

رنگ های تیره : رنگ های تیره مثل طوسی و قهوه ای یا رنگ چوب را بیشتر افرادی انتخاب می کنند که علاقه مند به سبک های سنتی و طبیعت هستند. در مجموع کابینت های رنگ تیره در فضاهای بزرگتر بهتر جواب می دهد. پر متقاضی ترین رنگ های کابینت های روکشی عبارتند از:

 • سفید
 • کرم
 • فندقی
 • گردویی

بهترین انتخاب برای صفحه روی کابینت روکش چوب چیست؟

 • 1- صفحه کابینت چوب طبیعی

  استفاده از صفحه کابینت از جنس چوب طبیعی گزینه خوبی است اما هم نگهداری و تمیزکاری آن سخت است و هم هزینه تمام شده کابینت را بالا خواهد برد.

  2- صفحه کابینت کوارتز

  کوارتز نوعی سنگ طبیعی است که طول عمر بالایی دارد. سنگ کوارتز جزو سنگ های زیبا و پرطرفدار است اما قیمت نسبتا بالایی دارد.

  3- صفحه کابینت کورین

  متداول ترین انتخاب برای صفحه روی کابینت سبک کلاسیک چه روکشی و چه تمام چوب سنگ کورین است که دوام بالایی دارد و قیمت آن نسبت به کوارتز مناسب تر است.

  4- صفحه کابینت گرانیت

  طول عمر بالا، درخشندگی زیاد و آسان بودن نگهداری و تمیزکاری از ویژگی های مهم سنگ گرانیت است.

منبع : sfgate.com

آخرین بروزرسانی : 1399/07/19

کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب بلوط
کابینت روکش چوب بلوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *