کابینت روکش چوب چیست

کابینت روکش چوب چیست ؟

کابینت روکش چوب چیست ؟ کابینت روکش چوب غالباً با استفاده از روکش چوب طبیعی و ام دی اف خام ساخته می شود. از نظر طراحی، کابینت روکش چوب در دو سبک مدرن و کلاسیک اجرا می شود. سبک مدرن حالتی دقیقاً شبیه کابینت ام دی اف معمولی دارد (کابینت ام دی اف مات یا براق) با این تفاوت که در طراحی بعضی قسمت ها بجای ام دی اف با روکش ملامینه از ام دی اف با روکش چوب طبیعی استفاده می شود. کابینت کلاسیک با روکش چوب هم مدلی برجسته دارد و مانند کابینت رومی ستون و سرستون های منبت کاری شده دارند.

وقتی از روکش چوب استفاده می کنید برای زیبایی بیشتر و افزایش دوام کابینت باید حتما از رنگ استفاده شود. استفاده از رنگ قدرت انتخاب شما رو در انتخاب رنگ کابینت بالا خواهد برد.

پروسه تولید ورق ام دی اف روکش چوب به چه صورت است؟

تعدادی از چوب ها خاصیت برش خوری خوبی دارند و همچنین از بافت زیبایی برخوردار هستند. به همین جهت از این چوب ها برای تولید روکش چوب استفاده می کنند. این روکش ها هم به صورت طبیعی و هم فرآوری شده تولید می شوند که نوع فرآوری شده آن بافت یکنواخت تری دارد و گران قیمت تر است. بعد از آماده شدن روکش چوب و برش آنها به اندازه های استاندارد با استفاده از دستگاه پرس و چسب روی سطح MDF پرس می شود و برای تولید کابینت روکش چوب به کارخانجات تولید کابینت ارسال می شود.

مهم ترین مزیت کابینت روکش چوب چیست؟

 1. طراحی زیبا و جذاب به واسطه استفاده از متریال طبیعی
 2. هزینه ی کمتر نسبت به کابینت چوبی
 3. ماهیتی بین سبکی داره (هم بشکل مدرن و هم کلاسیک اجرا میشه)

مهم ترین عیب کابینت روکش چوب چیست؟

 1. از نظر انعطاف پذیری در پیاده سازی طرح های مختلف مانند کابینت تمام چوب نیست و محدود تر است.
 2. روکش چوب ضخامت کمی دارد و در برابر اجسام تیز مقاومت زیادی از خود نشان نمی دهد.
 3. بطور کلی چوب و روکش چوب در تماس با آب و محیط مرطوب دچار فرسایش و افت کیفیت می شود.
 4. تنوع در انتخاب نوع روکش کم است و برای انتخاب روکش برای کابینت بیش از ۱۰ نوع روکش نخواهید یافت.

آیا تمام قسمت های کابینت کلاسیک از چوب ساخته می شود؟

بیشتر افرادی که قصد خرید کابینت کلاسیک چوبی دارند فکر می کنند تمام قسمت های کابینت آشپزخانه تمام چوب از چوب ساخته می شود در صورتی که بدلیل بالا بودن قیمت چوب طبیعی و ملاحظات فنی بطور کامل نمی توان از چوب استفاده کرد. بطور معمول قسمت هایی از کابینت که در معرض دید قرار دارد و بخش های مهم از چوب تولید می شود و مابقیه بخش ها از ورق MDF و روکش چوب طبیعی خواهد بود. قسمت های تمام چوب شامل موارد زیر می شود:

 1. درب کابینت
 2. ستون و سر ستون
 3. تاج و زیر چراغی
 4. نماها ترکیب MDF و روکش چوب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *