سوپرمارکت کابینت یا سبد سوپری کابینت چیست؟

در آشپزخانه‌های مدرن و امروزی، دیگر شلوغی و ریخت و پاش جایی ندارد و هر وسیله‌ای باید در جایگاه مخصوص خود قرار بگیرد تا محیط آشپزخانه همواره تمیز و مرتب باقی بماند. برای این منظور باید تمام وسایل آشپزخانه اعم از ظروف، مواد شوینده، مواد غذایی و ادویه جات، در فضایی تفکیک شده مانند پنتری یا سبد سوپرمارکت کابینت کنار یخچال و گاز نگهداری شوند. استفاده از اکسسوری‌های خاص و کاربردی مانند سبد سوپری کابینت علاوه بر ایجاد نظم در آشپزخانه به لوکس تر شدن طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما کمک زیادی خواهد کرد.

کاربرد سوپری کابینت چیست؟

و اما چگونه در فضای محدود و کوچک آشپزخانه‌های امروزی که مرتب نگه داشتن وسایل در جایگاه خود کار آسانی نیست، می‌توانیم همچین فضایی ایجاد کنیم. سبد سوپری کابینت که اصطلاحاً به آن کابینت ریلی هم گفته می‌شود در مجموعه‌ی اکسسوری‌های کابینت آشپزخانه طبقه بندی شده و این امکان را به شما می‌دهد که از فضای داخلی کابینت، استفاده‌ی بهینه داشته باشید و حتی از فضاهایی که دسترسی زیادی ندارند به بهترین شکل ممکن برای نگهداری وسایل آشپزخانه استفاده نمایید. اما از سبد سوپرمارکت کابینت بیشتر برای چه مواردی استفاده می‌کنیم؟

  1. حبوبات و مواد غذایی خشک مثل شکر، چای، قهوه و …
  2. ظروف مربوط به ادویه، روغن و … که در هنگام آشپزی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  3. مواد شوینده مانند : شیشه شور، پودر لباس شویی و مایع ظرفشویی

انواع سوپرمارکت کابینت

سوپرمارکت کابینت کنار یخچال
سوپرمارکت کابینت کنار یخچال

۱) سوپرمارکت کنار یخچالی

سبد سوپری کنار یخچالی معمولاً به صورت قدی کنار یخچال قرار می‌گیرند و به دلیل داشتن طبقات بیشتر گنجایش و ظرفیت زیادی برای نگهداری مواد غذایی دارند و تا ارتفاع ۱۸۰ سانتیمتر قابل اجرا هستند و در دو حالت سوپرمارکت کشویی (مانند کشوهای کابینت باز و بسته می‌شود) و از دو طرف قابلیت دستری دارند.

مدل سوپر یخچالی که در عکس مشاهده میکنید موجود است و به راحتی میتوانیم وسیله هایی مانند، حبوبات، ماکارونی، انواع کنسرو، قوطی، تن، که باید در جای خشک قرار بگیرند در آن جای دهیم. سبد سوپری کنار یخچالی ۵ طبقه، با ارتفاع ۱۸۰ سانت و یونیت ۴۰ سانت بین ۳ تا ۵ میلیون تومان می‌باشد.

سوپرمارکت کابینت کنار گاز
سوپرمارکت کابینت کنار گاز

۲) سوپرمارکت کنار گاز

ابعاد سوپر مارکت کنار گاز نسبت به سوپری کنار یخچال کوچکتر است که با تعبیه و قرار گیری آن کنار گاز میتوانیم از وسیله هایی مانند ادویه ها و روغن نگه داری کنیم. از این مدل اکسسوری بیشتر در کابینت های سبک کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده می شود. با توجه به وارداتی بودن اینگونه سبد های سوپری ریلی و قیمت بالایی که دارند برای کاهش هزینه می توانید از سیستم های نظم دهنده و اکسسوری های مشابهی که از جنس چوب یا ام دی اف ساخته می شوند استفاده کنید.

بنابر این یکی از پیشنهاداتی که می تواند به کاهش قیمت کابینت نئوکلاسیک کمک نماید استفاده از اکسسوری هایی است که از جنس خود کابینت هستند. البته در صورتیکه قصذ خرید کابینت مدرن را داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم از سبد اکسسوری آماده استفاده کنید چراکه کارایی و کیفیت بالاتری دارند همچنین با توجه به مناسب تر بودن قیمت کابینت های گلاس یا ام دی اف نسبت به سایر کابینت ها و کاهش هزینه های کلی می‌توانید برای اکسسوری و یراق آلات کابینت خود هزینه بیشتری نمایید.

۳) سوپر مارکت کابینت کنج یا مجیک کرنر


برای کابینت های کنج طراحی شده است، دو طبقه دارد و هر طبقه شامل دو سبد مجزاست،فقط سبد جلویی آن بیرون می آید، فضای زیادی را اشغال نمیکند و به راحتی میتوانیم بدون اینکه خم شویم، به وسیله های داخل کابینت دسترسی کامل داشته باشیم.

لمن کرنرها هم دارای دو طبقه می باشد و در کابینت هایی قابل نصب است که یونیت داخل آن ۹۰cm باشد و فرق آن با مجیک کرنرها این است که به طور کامل از کابینت بیرون می آیند و برای کسانی مناسب است که با مشکل کمبود فضا مواجه نیستن.

در مبحث ساخت و طراحی کابینت ها، اکسسوری و سوپری ها از قیمت نسبتا بالایی برخوردارند بخصوص مجیک کرنر ها و لمن کرنرها که قیمت آن بین ۷ تا ۹ میلیون می باشد البته جزء سوپری های غیر ضروری در آشپزخانه می باشد و میتوانیم هزینه ی زیادی صرف آن نکنیم.

سوپری پیاز سیب زمینی

مانند کشو بیرون می آید و توسط دو ریل به طرفین یونیت کابینت نصب می شود. عرض یونیت سبد سوپری ۳۵cm, ۳۰cm, ۴۰cm, ۴۵cm, 55cm, 60cm می باشد و قیمت آن حدود ۳۵۷۰۰۰ تومان می باشد.

سوپری کابینت بغل ریل سه طبقه که به منظور جای بطری و ادویه در کابینت نصب می شود و قیمت آن حدود ۴۶۱۰۰۰ تومان می باشد.

کابینت سوپر مارکت برای مواد شوینده

سوپری شوینده که معمولا زیر سینک یا نزدیک به آن یا کنار ماشین لباسشویی طراحی می شود و در دوحالت نصب از کف یا نصب از بغل، عرض ۱۵ یا ۱۶ سانتی متر بسته به سایز یونیت تعبیه می شود و به راحتی می توانیم مواد شوینده خود را به طور مرتب داخل کابینت بچینیم.

در برخی موارد که امکان طراحی سوپری هایی با ابعاد مشخص را در فضای آشپزخانه خود نداریم میتوانیم متناسب با ابعاد داخل کابینت سبد سوپری ریلی نصب کنیم و از آن استفاده کنیم.

اکسسوری قاشق چنگال

اکسسوری یا تقسیم کننده ی قاشق چنگال که در دسته سبد سوپری ظروف قرار دارد و جنس آن از چوب و پلاستیک فشرده می باشد و ابعاد آن متناسب با اندازه ی داخل کشو برش داده می شود. اکسسوری قاشق چنگال از ریخت و پاش و بهم ریختگی داخل کشو جلوگیری میکند و باعث می شود قاشق، چنگال و چاقو و سایر وسیله های از این قبیل را تفکیک و در جایگاه مشخص خود قرار دهیم.

اکسسوری سطل زباله

اکسسوری سطل زباله جزء سوپری های ضروری  آشپزخانه می باشد که معمولا زیر سینک تعبیه می شود و در دو حالت تک قلو و دو قلو به منظور جداسازی و تفکیک زباله ها از یکدیگر در بازار عرضه می شود.

جنس و برندهای برتر خارجی و ایرانی اکسسوری

یراق آلات، جنس ریل ها و مقاومت سبدهای داخل یونیت که در اکسسوری استفاده می کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

سبد سوپری هایی که داخل کابینت طراحی می شود بسته به سلیقه مشتری میتوان از جنس سبد استیل یا بدنه مفتولی، کف چوبی طراحی شود.

از جمله برندهای برتر خارجی و بزرگترین تولید کنندگان اکسسوری و سوپری های کابینت که در میان مردم بسیار محبوب می باشد و مورد استقبال قرار گرفته است، شرکت فانتونی، بلوم و ملونی می باشد.
 
و از برند های محبوب ایرانی که در رقابت با برندهای خارجی قرار گرفته اند و واقعا کیفیت آن دسته کمی از برندهای خارجی ندارند میتوان به شرکت آدلان، داتیس و بهینه اشاره کرد.

و کلام آخر، اگر محدودیت جا نداشته باشیم و فضا کافی باشد و نخواهیم بابت اکسسوری ها هزینه ی زیادی کنیم میتوانیم در آشپزخانه یا نزدیک ترین فضا به آشپزخانه بخشی به عنوان پنتری روم در نظر بگیریم.

پنتری روم فضایی است که برای نگهداری مواد غذایی و شوینده ها کاربرد دارد. و ما میتوانیم به سلیقه خود فضای داخل آن را با کابینت یا ام دی اف یا هر متریالی دیگری که میخواهیم قفسه بندی کنیم و همه ی وسیله های اضافی داخل کابینت که باعث ریخت و پاش می شود را در آن نگهداریم کنیم.

تاریخ انتشار : 1400/11/23

منبع : cabinet organizers & Kitchen Cabinet Organizers

لطفا با ستاره دادن از ما حمایت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *