کابینت کلاسیک رومی

کابینت کلاسیک رومی یکی از انواع کابینت آشپزخانه است که طرفداران زیادی دارد و هیچگاه از مد نمی اُفتد. در اصل کابینت آشپزخانه رومی برگرفته از معماری و سبک طراحی بناهای روم و یونان باستان است . استفاده از رنگ طلایی و سفید، حکاکی و منبت کاری روی درب ها، ستون و سرستون و همچنین ارتفاع بیشتر نسبت به حد معمول از ویژگی های سبک ایتالیایی و رومی است. کابینت کلاسیک رومی اغلب به رنگ سفید یا کرم همراه با پتینه و دستگیره طلایی و نقره ای طراحی و اجرا می شود. برای خرید این سبک از کابینت آشپزخانه پیشنهاد می کنیم حتما از نمونه کارهای ما دیدن فرمایید.

ویژگی های اصلی کابینت رومی

 1. ستون و سرستون ابزارخورده و طرح داره
 2. استفاده از رنگ های روشن مانند سفید طلایی
 3. طراحی پرکار و شلوغ (مناسب برای آشپزخانه های بزرگ)

قیمت کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می شود؟

از نظر سبک طراحی کابینت آشپزخانه را می توان به دو دسته کلی کابینت کلاسیک و مدرن تقسیم بندی کنیم. انتخاب بین کابینت آشپزخانه کلاسیک و مدرن کاملاً به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد و تقریباً هیچ یک به دیگری برتری ندارند تفاوت اصلی این دو سبک فارغ از ویژگی های ظاهری اختلاف قیمتشان است. به جهت استفاده از چوب و روکش طبیعی در کابینت سبک رومی و کلاسیک قیمت تمام شده ی این کابینت ها نسبت به سایر سبک ها بالاتر است.

تفاوت کابینت کلاسیک رومی با سبک مدرن

کابینت کلاسیک رومی معمولاً از چوب طبیعی، ام دی اف خام و روکش چوبی ساخته می شود و احتیاج به رنگ آمیزی و پتینه کاری دارد درحالیکه کابینت مدرن از MDF تولید می شود و نیاز به رنگ کاری ندارد. در طراحی بخش های تاج، ستون و درب کابینت رومی از هنر منبت کاری استفاده می شود. تفاوت دیگری که بین سبک مدرن و کلاسیک یا رومی مشهود است، تولید سفارشی بر اساس سلیقه کارفرما و تنوع بیشتر در طرح و رنگ کابینت کلاسیک رومی نسبت به کابینت مدرن است.

کابینت کلاسیک رومی

بررسی مهم ترین خصوصیات

کابینت کلاسیک رومی

کابینت رومی

طراحی کابینت کلاسیک رومی

کابینت کلاسیک رومی ذاتاً طوری طراحی می شود که حالت نوستالوژی داشته باشد تا تداعی کننده بناهای تاریخی با ستون های حکاکی شده و بلند روم باستان باشد. درحقیقت سبک کابینت کلاسیک با الهام گرفتن از ستون ها و مناره های روم باستان به وجود آمده است که با کمی دقت می توان متوجه شباهت نمای کلی کابینت کلاسیک رومی به بناهای تاریخی یونان و روم باستان شد.

رومیان در گذشته علاقه زیادی به ساخت قصرهای مجلل با ستون های بلند و حکاکی شده با رنگ های سفید و طلایی داشتند و این عادت از گذشته تاکنون در سبک طراحی غرب به یادگار مانده است. به همین سبب استفاده از رنگ های سفید و طلایی در طراحی کابینت رومی امری کاملاً رایج است و حتی بیشتر افراد سبک رومی را به تلفیق این رنگ ها با سبک کلاسیک می شناسند.

تفاوت کابینت کلاسیک رومی با کابینت ممبران

تفاوت اصلی کابینت کلاسیک رومی و ممبران در نوع پوشش و نحوه حکاکی روی درب هاست. بعد از اینکه نقش و نگارهای دلخواه روی درب های کابینت ممبران با استفاده از دستگاه CNC حکاکی شد به بخش پرس وکیوم می رود و با یک لایه روکش PVC با رنگ دلخواه به وسیله حرارت و چسب چوب روی درب ها را پوشش می دهد. یادتان باشد که نحوه پرس و نوع چسب و کیفیت روکش PVC استفاده شده در کابینت کلاسیک ممبران می تواند در عمر این نوع کابینت ها تاثیر زیادی داشته باشد و اگر از متریال مرغوب استفاده نشده باشد خیلی زود روکش پی وی سی روی درب ها تغییر حالت می دهد و به اصطلاح دفرمه می شود .

پارامتر های موثر بر

قیمت کابینت کلاسیک رومی

قیمت کابینت رومی سبک کلاسیک تا حد زیادی به هزینه رنگ آمیزی و پتینه کاری و کیفیت متریال و تجهیزات مورد استفاده در تولید این سبک از کابینت آشپزخانه بستگی دارد. همچنین پارامتر اثرگذار دیگه ای که در قیمت کابینت تاثیر زیادی دارد طراحی و مدل کابینت رومی است. ابعاد و تعداد ستون ها، پرکار و کم کار بودن کابینت و همچنین نوع رنگ مصرفی مهم ترین عواملی هستند که می توانند قیمت کابینت کلاسیک رومی را دست خوش تغییر کنند.

کیفیت چوب و ام دی اف

واضح است که استفاده از ورق های ام دی اف خارجی و با کیفیت و همچنین چوب و روکش چوب مرغوب عوامل تاثیر گذاری بر قیمت و کیفیت کابینت سبک رومی دارد. درحال حاضر بهترین ورق ام دی اف خام موجود در بازار متعلق به شرکت واناچای مالزی است و بهترین انواع چوب هم چوب های راش گرجستان یا آلمان و بلوط کانادا یا آمریکاست.

کیفیت رنگ و یراق

در مبحث رنگ هم کیفیت و نوع رنگ اهمیت زیادی دارد و هم نحوه انجام رنگ آمیزی و پتینه کاری. بدلیل حساسیت بالایی که کابینت آشپزخانه رومی و ظرافت هایی که در طراحی آن وجود دارد حتماً و حتماً باید این کار توسط تیم رنگ کاری مجرب و حرفه ای انجام شود. گرید و کیفیت ریل و لولایی که برای کابینت آشپزخانه رومی استفاده می شود تاثیر مستقیمی بر عمر کابینت و کارایی آن دارد.

 • بهترین یراق بازار بلوم و فانتونی
 • بهترین رنگ پلی اورتان گنج ترکیه یا ایکا ایتالیا
کابینت رومی

0 تا 100 مراحل ساخت و تولید

کابینت کلاسیک رومی

کابینت رومی

نکات مهم طراحی کابینت کلاسیک رومی

 • در ساخت کابینت کلاسیک رومی این قابلیت وجود دارد که از درب تمام چوب شیشه خور و ویترینی استفاده گردد تا با استفاده از ظروف زینتی و نورپردازی مناسب در قسمت تاج کابینت و همچنین سقف آشپزخانه، جلوه زیباتری بوجود بیاید.
 • درگذشته اغلب از رنگ های تیره و قهوه ای برای رنگ آمیزی کابینت کلاسیک استفاده می شد، اما امروزه باتوجه به تنوع رنگ های موجود در بازار و تغییر سبک دکوراسیون و سلیقه افراد، کابینت کلاسیک سفید به پرتقاضا ترین و محبوب ترین مدل کابینت کلاسیک تبدیل شده.
 • در طراحی کابینت کلاسیک رومی بطور معمول قسمتی که هود قرار دارد، نباید در معرض دید باشد.
 •  در ساخت کابینت کلاسیک از درب های جکدار استفاده نمی شود.
 • نوع دستگیره هایی که برای کابینت کلاسیک استفاده می شود حتما باید متناسب با سبک کلاسیک باشد.
 • جنس صفحه روی کابینت کلاسیک رومی اغلب کورین یا کوارتز می باشد.
 • تمیز کاری و نگهداری کابینت کلاسیک سخت تر از کابینت های معمولی است.
 • کابینت کلاسیک سفید بدلیل استفاده از چوب طبیعی و رنگ روشن نسبت به رطوبت و مواد شوینده بسیار حساس است و حتما در هنگام تمیز کردن باید به این نکته توجه کافی داشته باشید.

برای دریافت کاتالوگ محصولات و درخواست بازدید از محل با ما تماس بگیرید.

مزیت کابینت کلاسیک طرح رومی نسبت به ممبران

کابینت ممبران به حرارت و خراش بسیار حساس هستند و در صورت تماس با این با حرارت و ایجاد خراش سریع از بین می روند اما کابینت کلاسیک با روکش چوب طبیعی در مقابل حرارت مقاوم تر است و در صورت ایجاد خراش با پولیش و واکس های مخصوص می توان به راحتی ظاهر کابینت را به حالت اولیه برگرداند. در نقطه مقابل کابینت کلاسیک رومی به آب و رطوبت خیلی حساس است درحالی که بدلیل ضد آب بودن روکش پی وی سی کابینت کلاسیک ممبران در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارد و بهتر عمل می کند.

ساخت کابینت کلاسیک رومی

نحوه ساخت کابینت کلاسیک رومی کاملا بستگی به سلیقه مشتری و مقدار هزینه ای که قصد دارد بابت خرید کابینت انجام دهد، بستگی دارد. همچنین فاکتور مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد نوع چوبی است که در ساخت کابینت کلاسیک استفاده می شود. اینکه کابینت تمام چوب باشد یا با استفاده از ورق ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی ساخته شود نیز هم در قیمت و هم در پروسه تولید تاثیر زیادی خواهد داشت. برای اطلاع از قیمت کابینت چوبی می توانید از طریق مراجعه به بخش تماس با ما ، از همکاران ما لیست قیمت بروز تهیه نمایید.

برای خرید کابینت روکش چوب و تمام چوب حتما توجه داشته باشید که از شرکت های معتبر و صاحب سبک استعلام قیمت بگیرید. متاسفانه بدلیل بالا بودن قیمت مواد اولیه بعضی از تولید کنندگان به استفاده از متریال درجه دو و سه روی می آورند و تشخیص این موضوع گاهی اوقات برای افراد حرفه ای که در این زمینه کار می کنند هم مشکل است.

کابینت رومی چیست ؟

کابینت رومی سفید

قیمت کابینت رومی

قیمت کابینت کلاسیک رومی

کابینت طرح رومی

کابینت مدل رومی

کابینت آشپزخانه رومی

منبع : manta.com

آخرین بروزرسانی 1399/01/13

دفتر مرکزی

تهران، فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان علوی، پلاک 49

کارخانه

تهران، سایت خاوران بعد از قیامدشت، بلوار انقلاب ، کوچه یاس 1 ، پلاک 6

تلفن : 36081847-021

تلفن تماس

همراه : 09127051297

محصولات شرکت اُرسی

کابینت روکش چوبکابینت روکش چوب

کابینت روکش چوب طبیعی

درب تمام چوبدرب تمام چوب

درب لابی تمام چوب

کابینت تمام چوب سفیدکابینت تمام چوب سفید

کابینت آشپزخانه تمام چوب

Call Now Button