کابینت کلاسیک ولنجک

کابینت کلاسیک ولنجک

این روزها کابینت چوبی کلاسیک به علت سبک فاخر و بسیار زیبایی که دارد طرفداران زیادی در بین مردم و به ویژه سازندگان آپارتمان مخصوصاً در مناطق شمالی شهر تهران، پیدا کرده است. یکی از مناطقی که آپارتمان های بسیار شیکی دارد و مشهور است به داشتن کابینت کلاسیک ولنجک است. در این منطقه معمولاً آپارتمان های متراژ پایین وجود ندارد و جزو مناطق اعیانی نشین شهر تهران بحساب می آید. در محدوده ولنجک شرکت های زیادی در زمینه طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه فعالیت دارند و به علت قیمت بالای کابینت چوبی و حساس بودن این کار هر سازنده ای توان تولید چنین کابینت هایی را ندارد و خیلی از پیمانکاران و سازندگان آپارتمان هم براحتی به هر شرکتی که در زمینه تولید و فروش کابینت سبک کلاسیک کار می کند اعتماد نمی کنند که این موضوع منطقی هم بنظر می رسد.

فعالیت کاری بیشتر شرکت های تولید کننده کابینت ولنجک به ساخت کابینت و دکور آشپزخانه محدود نمی شود و تقریبا بیشتر آنها تمامی محصولات چوبی مورد استفاده در منزل را بصورت ست طراحی و تولید می کنند.

اکثر افرادی که دنبال شرکت طراحی کابینت در ولنجک هستند به رزومه کاری و سابقه شرکت ها اهمیت زیادی می دهند به همین دلیل اکثر پروژه های کابینت کلاسیک ولنجک توسط شرکت های برند و معروف انجام می شود.

معروف ترین شرکت هایی که در حوزه ساخت کابینت چوبی در منطقه ولنجک و شمال تهران فعالیت دارند شرکت های بهسازان، انزو، فیوره، نف و مهراز هستند که با داشتن سابقه زیاد و استفاده از تجهیزات پیشرفته و پرسنل ماهر طی سال های اخیر به بهترین تولیدکنندگان کابینت ولنجک تبدیل شده اند. کیفیت ساخت محصولات این شرکت ها بالاست و معمولاً خدماتی که ارائه می دهند همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب است. اما نکته ای که وجود دارد این است که قیمت کابینت آشپزخانه تمام چوب ساخته شده توسط این شرکت ها بسیار بالاتر از حد معمول است و ممکن است این موضوع به مذاق مالکان و سازندگان آپارتمان در منطقه ولنجک خوش نیاید!

چگونه بهترین تولید کننده کابینت ولنجک را انتخاب کنیم؟

شاید انتخاب بهترین شرکت سازنده کابینت آشپزخانه در ولنجک کمی سخت باشد. اما پارامترهایی برای مقایسه کیفیت کاری شرکت های فعال در زمینه دکوراسیون وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

 1. اول اینکه بهتر است طراحی کابینت آشپزخانه توسط شرکت تولید کننده کابینت انجام شود. در موارد متعددی دیده شده بسیاری از شرکت های فعال در زمینه معماری و ساختمان ، طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه را با کمترین توجه به جزئیات و نکات فنی انجام می دهند و یک طرح زیبا اما غیر اجرایی و غیر اصولی به کارفرما می دهند. پس بهتر است طراحی کابینت آشپزخانه با شرکت سازنده کابینت آشپزخانه باشد تا نکات فنی و محدودیت های موجود را در طرح اعمال کنند.
 2. اکثر شرکت هایی که در زمینه ساخت و اجرا کابینت و درب ورودی کلاسیک در تهران و مناطقی مانند ولنجک فعالیت دارند شوروم هم دارند. پس قبل از انتخاب تولید کننده کابینت بهتر است سری به نمایشگاه این شرکت ها بزنید و نمونه کارهای انجام شده آن ها را مشاهده کنید.
 3. حتماً به قیمت توجه کنید و عرف بازار را در نظر بگیرید. حتی اگر بهترین متریال مصرفی که از خارج از کشور وارد می شود را هم انتخاب کنید باز هم نباید بیشتر از مقدار مشخصی برای تولید کابینت هزینه کنید. بعضی از شرکت های مشهور و صاحب سبک در شمال تهران و مناطقی مثل ولنجک با قیمت های سرسام آوری پروژه های خود را اجرا می کنند. در حالی که بین دو تا سه برابر بالاتر از قیمت واقعی دریافت می کنند.

قیمت کابینت آشپزخانه ولنجک

محض کنجکاوی هم که شده کافیست با یکی از این شرکت ها تماس بگیرید و قیمت کابینت چوبی را از آنها جویا شوید حتماً تعجب خواهید کرد چراکه اغلب این شرکت ها علاوه بر هزینه کابینت در واقع هزینه های تبلیغات و برندسازی خودشان را از کارفرما دریافت می کنند. برای نمونه یکی از شرکت های معروف کابینت چوب راش با یراق بلوم و رنگ پلی اورتان ترک را به قیمت متری 21 میلیون تومان (در پاییز 99) اعلام قیمت کرده است در حالی که قیمت واقعی چنین کاری بین 10 تا 13 میلیون تومان برآورد می شود.

همچنین قیمت کابینت تمام چوب بلوط با چوب بلوط کانادایی و یراق بلوم اتریش حدودا بین 12 تا 16 میلیون تومان بر حسب متر طول می باشد.

در مورد کابینت چوب گردو وضعیت کمی متفاوت است چرا که قیمت چوب گردو آمریکایی بسیار بالاست ( متری 80 میلیون تومان) به همین جهت کمتر کسی حاضر خواهد بود برای کابینت تمام چوب گردو متری 20 تا 35 میلیون تومان هزینه کند. به همین خاطر ما به بیشتر افرادی که به چوب و بافت گردو علاقه دارند کابینت با چوب راش با روکش گردو را پیشنهاد می دهیم که دقیقاً شبیه به کابینت چوب گردو می شود با این فرق که هزینه آن بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

چه پارامترهایی در قیمت کابینت تاثیر زیادی دارند؟

قیمت کابینت کلاسیک به چند پارامتر مهم بستگی دارد که ابتدا بصورت یک لیست هر یک از آن ها را نام می بریم و در ادامه بطور مختصر به توضیح بیشتر در مورد هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

 1. ابعاد آشپزخانه و متراژ کابینت
 2.  مقدار و نوع چوب مصرفی در ساخت کابینت
 3. تمام چوب یا روکشی بودن کابینت
 4. رنگ مورد استفاده در کابینت کلاسیک
 5. اُجرت رنگ آمیزی کابینت چوبی
 6. کیفیت یراق آلات و صفحه روی کابینت
 7. هزینه منبت کاری و حکاکی روی درب های کابینت
 8. هزینه حمل و نصب که معمولاً بصورت جداگانه محاسبه می شود.
 9. هزینه طراحی و ساخت کابینت کلاسیک

اندازه آشپزخانه

هرچقدر ابعاد آشپزخانه بزرگتر باشد باید کابینت بزرگتری برای آن طراحی شود و کابینت بزرگتر برابر است با چوب و مواد اولیه بیشتر. یکی از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت کابینت ابعاد و اندازه فضایی است که قرار است در آن کابینت طراحی و اجرا شود . برای خرید کابینت تمام چوب در ولنجک حتما به یاد داشته باشید که این سبک از کابینت آشپزخانه اغلب برای فضاهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت استفاده از کابینت های چوبی با منبت کاری های حجیم در فضاهای کوچک باعث کوچکتر جلوه دادن فضای آشپزخانه خود خواهید شد.

نوع و مقدار چوب مصرفی

در طراحی بدنه یا یونیت کابینت آشپزخانه چوبی بهتر است از ورق ام دی اف استفاده شود تا هم قیمت نهایی کابینت ساخته شده کمتر از حالت تمام چوب شود و هم دوام بیشتری داشته باشد. استفاده از چوب طبیعی برای ساخت بدنه باعث کم شدن مقاومت کابینت در برابر رطوبت و البته بالا رفتن هزینه خواهد شد.

برای زیبایی بیشتر می توان از روکش چوب طبیعی بر روی ام دی اف استفاده کرد. انتخاب نوع و ضخامت روکش چوب بستگی به رنگ انتخابی شما دارد برای نمونه در طراحی و اجرا کابینت کلاسیک سفید یا از چوب بلوط و یا از ام دی اف و روکش بلوط استفاده می کنیم.

انتخاب سبک و متریال کابینت قبل از انتخاب کابینت ساز

اینکه کابینت تمام چوب ساخته شود یا روکشی کاملاً به بودجه و سلیقه مشتری بستگی دارد. مسلم است کابینت تمام چوب بهترین، اصیل ترین و بادوام ترین کابینت موجود در بازار است اما کابینت روکش چوب هم دست کمی از این نوع کابینت ندارد ضمن اینکه بهای تمام شده کابینت روکش چوبی نسبت به کابینت تمام چوب کمتر خواهد شد. اما آنچه که در بحث انتخاب بهترین کابینت ساز در ولنجک اهمیت دارد این است که ابتدا طرح و جنس متریال بکار رفته در کابینت را نهایی کنید، سپس بدنبال شرکت های طراح و سازنده کابینت مد نظرتان بگردید. حتما می دانید که کارهای چوبی و سبک کلاسیک نسبت به کارهای مدرن و ام دی اف مهارت، تجهیزات و تجربه بیشتری می طلبد. پس اگر به کابینت چوبی و سبک های کلاسیک علاقه دارید باید دقیت بیشتری در انتخاب تولید کننده کابینت آشپزخانه منزل خود نمایید.

توجه به نوع رنگ مصرفی و ماشین آلات

پارامتر مهم دیگری که در قیمت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک تاثیر زیادی دارد مقدار و نوع رنگ مصرفی است معمولا رنگ مورد استفاده در ساخت کابینت کلاسیک از شرکت های معتبر خارجی تهیه می شود چراکه کیفیت رنگ مورد نظر اهمیت بسیار بالایی دارد و در طول عمر و زیبایی کابینت آشپزخانه بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بنابر این شاید یکی از سوالات تاثیر گذار در انتخاب کابینت ساز خوب و ماهر می تواند مربوط به نوع رنگ مصرفی و نحوه رنگ آمیزی کابینت باشد. نکته حائز اهمیت دیگر نوع ماشین آلات و تشکیلات شرکت سازنده کابینت است. کیفیت دستگاه ها و ابزار آلات تاثیر مستقیمی بر کیفیت ساخت کابینت خواهد داشت.

منبع : alibaba.com

 آخرین بروزرسانی : 1399/10/01

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *