یکی از چیزهایی که تاثیر زیادی در زیبایی نمای آشپزخانه می گذارد انتخاب کابینت مناسب می باشد. از نظر سبک طراحی، کابینت آشپزخانه بطور کلی شامل کابینت سبک کلاسیک و مدرن می باشد. امروزه بیشتر طراحان دکوراسیون عقیده دارند که نوع و مدل کابینت آشپزخانه یکی از تاثیر گذارترین عوامل در زیبایی خانه است. به همین جهت امروز قصد داریم در مورد آشپزخانه سبک کلاسیک و بطور خاص در مورد کابینت کلاسیک سفید ، مراحل تولید و همچنین مزایا و معایب استفاده از این رنگ از کابینت آشپزخانه صحبت کنیم. اگر تمایل به خرید کابینت کلاسیک سفید رنگ دارید پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

مزایای کابینت کلاسیک سفید

یکی از سبک های پرطرفدار در کابینت های آشپزخانه، کابینت کلاسیک رنگ روشن علی الخصوص رنگ سفید است. البته شاید یکی از دلایلی که کابینت کلاسیک سفید پر طرفدار تر از بقیه رنگ هاست این باشد که رنگ سفید آشپزخانه و فضای خانه را دل بازتر و بزرگتر نشان می دهد. البته تنها مزیت کابینت آشپزخانه سفید دلباز بودن نیست بلکه مزایای دیگری هم دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد.

  1. رنگ سفید جزو معدود رنگ هایی است که هیچگاه قدیمی نمی شود و همواره مورد استقبال مردم واقع می شود.
  2. استفاده از رنگ های روشن بخصوص رنگ سفید باعث می شود همیشه کابینت و آشپزخانه شما تمیز بنظر برسد. البته این مورد هم مزیت و هم عیب کابینت کلاسیک سفید است. زیرا در صورت مراقب نبودن کابینت رنگ روشن خیلی سریع کثیف و چرک مرده خواهد شد.
کابینت کلاسیک سفید

انواع کابینت کلاسیک سفید

کابینت کلاسیک سفید با روکش ممبران

کابینت ممبران سفید نوعی کابینت شبه کلاسیک است که تماماً از ام دی اف خام  تشکیل شده و پس از اینگه توسط دستگاه CNC طرح مورد نظر روی درب کابینت حکاکی شد، بوسیله چسب مخصوص و یک لایه روکش پی وی سی توسط دستگاه وکیوم و تحت فشار و حرارت بالا روی سطح MDF چسبانده می شود. چنین فرآیندی حتماً باید با استفاده از ماشین آلات پیشرفته انجام شود تا محصول نهایی کیفیت مطلوبی داشته باشد اما بدلیل گران قیمت بودن این دستگاه ها بیشتر تولیدکنندگان کابینت ممبران ترجیح می دهند سرمایه خود را درگیر خرید دستگاه های پیشرفته نکنند و بجای اینکار از کارگاه های خدماتی کمک می گیرند. بیشتر دستگاه هایی که کارگاه های خدماتی از آنها استفاده می کنند کیفیت مطلوبی ندارند و یا بدلیل حجم زیاد کار و استهلاک استانداردهای کیفی لازم را ندارند.

قیمت کابینت کلاسیک سفید ممبران در حدود متری 3.500.000 تومان است و البته قیمت های بالاتر و پایین تر هم در بازار وجود دارد که به کیفیت روکش و کیفیت ساخت آن بستگی دارد. مزیت این مدل از کابینت ها قیمت مناسب نسبت به کابینت تمام چوب است.

کابینت کلاسیک سفید با روکش چوب

این کابینت ها با ورق ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی طراحی و تولید می شوند و در پایان برای محافظت و زیبایی بیشتر رنگ آمیزی می شوند. بهترین نوع روکش چوب برای تولید کابینت کلاسیک سفید روکش بلوط است (بدلیل بافت همگن و خاصیت رنگ پذیری بالا). البته روکش های چوبی ضخامت و کیفیت های مختلفی دارند همچنین بعضی از روکش های چوبی رگه های زیادی دارند و بعضی دیگر ساده تر هستند.

قیمت کابینت نئوکلاسیک سفید با روکش بلوط درجه یک و رنگ پلی اورتان خارجی حدوداً بین متری 5,000,000 تا 6,000,000 تومان می باشد. البته از سایر روکش های چوبی هم برای این منظور استفاده می شود اما بصورت معمول برای تولید کابینت های رنگ روشن و مخصوصاً کابینت کلاسیک سفید همانطور که عرض کردیم از روکش بلوط استفاده می شود. کیفیت و ضخامت روکش مصرفی در طول عمر و قیمت کابینت روکش چوب تاثیر زیادی دارد. بطور معمول ضخامت بیشتر روکش های چوبی .5 تا 1.5 میلیمتر می باشد.

کابینت کلاسیک سفید تمام چوب

بهترین نوع کابینت کلاسیک سفید نوع تمام چوب آن است که جزو گران قیمت ترین مدل های کابینت سبک کلاسیک می باشد. قسمت هایی از کابینت آشپزخانه تمام چوب که با استفاده از چوب طبیعی ساخته می شود شامل : درب کابینت، تاج، ستون و سرستون آن است. قسمت های نما کابینت هم غالباً بصورت ترکیبی از ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی طراحی می شود. بر اساس نوع متریالی مصرفی کابینت کلاسیک سفید را می تواند به دو صورت تولید شود :

  1. کابینت تمام چوب بلوط
  2. کابینت تمام چوب راش با روکش بلوط

قیمت چوب راش نسبت به چوب بلوط کمتر است به همین دلیل برای کاهش هزینه تمام شده کابینت آشپزخانه بجای اینکه بطور کامل از چوب بلوط استفاده شود می توان از چوب راش در قسمت زیر کار و روکش بلوط به ضخامت یک یا سه میلیمتر در قسمت روی کار استفاده کرد. این مدل کابینت از نظر دوام و استحکام تقریباً مانند کابینت تمام چوب بلوط است و کیفیت قابل قبولی دارد و از نظر زیبایی، ظاهری دقیقاً شبیه به کابینت با چوب بلوط دارد.

قیمت کابینت کلاسیک سفید

قیمت کابینت کلاسیک به عواملی مثل جنس متریال و نوع رنگ، سبک طراحی و متراژ کار بستگی دارد. حتی انتخاب رنگ کابینت می تواند در هزینه رنگ آمیزی تاثیر داشته باشد. برای مثال وقتی شما از رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه خود استفاده می کنید، برای زیرسازی کابینت و رنگ آستر زیر کار باید زمان و رنگ بیشتری نسبت به رنگ های تیره و رنگ چوب طبیعی صرف شود به همین دلیل می توان گفت قیمت کابینت کلاسیک سفید نسبت به رنگ های دیگر کمی بیشتر خواهد شد.

انتخاب نوع چوب و روکش چوب

برای طراجی و اجرا کابینت آشپزخانه چوبی سفید شرکت تولید کننده کابینت آشپزخانه با محدودیت هایی مواجه است برای مثال مهم ترین محدودیت در انتخاب نوع چوب و روکش چوب است. برای اینکه کابینت کلاسیک سفید زیبایی داشته باشید بدلیل ساختار مناسبی که روکش و چوب بلوط دارد بهتر است حتماً از این نوع متریال استفاده شود. چوب بلوط هم دوام بسیار بالایی دارد و طرح و نقش منحصر بفرد و خاصی دارد که باعث شده رنگ سفید کاملاً روی کار بنشیند. بدلیل گران قیمت بودن روکش و چوب بلوط استفاده از این متریال می تواند تاثیر بسزایی در قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک سفید داشته باشد.

خارجی یا ایرانی بودن متریال مصرفی

خارجی یا ایرانی بودن مواد اولیه بطور قابل توجهی در کیفیت نهایی کابینت اثر گذار است. بطوری که حدوداً بین 50 تا 80 درصد بین نوع ایرانی و خارجی اختلاف قیمت ایجاد خواهد کرد. مهم ترین متریالی که در قیمت کابینت کلاسیک سفید تاثیر مستقیمی دارند، عبارتند از:

رنگ مصرفی

کیفیت و گرید چوب و روکش چوب مصرفی

نوع MDF مورد استفاده در ساخت بدنه

برند و کیفیت یراق مورد استفاده

کابینت کلاسیک سفید

چرا کابینت کلاسیک سفید ؟!

آثار کلاسیک برای ما تداعی کننده احساسات نوستالژیک است، به همین علت بنظر می رسد یکی از دلایلی که افراد زیادی از سبک کابینت کلاسیک استقبال می کنند حالت سنتی آن و علاقه به تمدن غرب است.

استفاده از رنگ سفید در کابینت آشپزخانه محبوبیت بیشتری نسبت به رنگ های دیگر دارد و همچنین جذابیت بیشتری به نمای آشپزخانه می دهد. داشتن نقش و نگارهای زیاد، معرق و منبت کاری روی درب ها، تاج. سر ستون پرنقش و نگار از ویژگی هایی است که کلاس کاری کابینت کلاسیک را از سبک مدرن جدا می کند. البته کابینت های کلاسیک نسبت به کابینت ام دی اف از قیمت بالاتری برخوردار هستند و هر کسی قدرت خرید این مدل کابینت ها را ندارد. در نتیجه می توان گفت قیمت بالا یکی از معایب کابینت چوبی و بطور کلی سبک کلاسیک است.

خصوصیات کابینت کلاسیک سفید

کابینت کلاسیک سفید با طرح های لاکچری و زیبا نقش مهمی در دکوراسیون آشپزخانه دارد و از زیباترین انواع کابینت ها در طراحی آشپزخانه می باشد. معمولاً کابینت های کلاسیک در چیدمان خانه های امروزی بیشتر مشاهده می شود و دلیل این اقبال عمومی طراحی خاص و حکاکی های صورت گرفته روی درب کابینت و … می باشد.

استفاده از رنگ سفید در طراحی احساس آرامش بیشتری به افراد انتقال می دهد به همین دلیل توصیه می کنیم به افرادی که دنبال راحتی و حس آرامش هستند، از کابینت کلاسیک سفید رنگ استفاده نمایند.

از ویژگی های منحصر به فرد در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک می توان به قرینه سازی زیبای آنها و سرستون های منبت کاری شده اشاره کرد، استفاده از کابینت کلاسیک سفید به جهت دلبازتر نشان دادن فضا، بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک مرسوم است. ضمن اینکه این کابینت ها می توانند عمق و ارتفاع متنوعی داشته باشند، به همین دلیل علاوه بر زیبایی موجب بهینه سازی فضای آشپزخانه می شوند.

نکات مهم کابینت کلاسیک سفید

برای تزئین قسمت های ستون و سر ستون و سایر قسمت های نمای کابینت کلاسیک مانند کاور هود از هنر منبت و معرق کاری و همچنین خراطی استفاده می شود. منبت کاری نوعی کنده کاری و حکاکی روی چوب است که به منظور زیبایی بیشتر، در سازه ها و محصولات چوبی مخصوصاً صنایع دستی بکار می رود. خراطی هم معمولاً برای ساخت قسمت های گرد و استوانه ای شکل مثل ستون و پایه کابینت جزیره ای مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر قیمتی هرچه چوب بیشتری در ساخت کابینت بکار رفته باشد بهای آن نیز بیشتر خواهد بود. البته نوع چوبی که استفاده می شود هم در هزینه تمام شده کابینت کلاسیک موثر است. از نظر قیمت و کیفیت چوب های موجود در بازار را می توان به ترتیب زیر طبقه بندی کرد :

  1. گردو
  2. ملچ
  3. بلوط
  4. راش
  5. چوب روسی

انتخاب نوع رنگ

برای داشتن کابینت کلاسیک سفید شما چند نوع رنگ با کیفیت و قیمت های مختلف را می توانید انتخاب کنید. نیم پلی استر – پلی استر و پلی اورتان که از نظر کیفیت رنگ پلی اورتان به مراتب طول عمر و استحکام بیشتری دارد. در نظر داشته باشید که علاوه بر انتخاب نوع رنگ شما می توانید ایرانی یا خارجی بودن آن را هم مشخص کنید چراکه از نظر مرغوبیت نوع ایرانی با خارجی کاملاً تفاوت دارد و در سطح پایین تری قرار می گیرد.

پولیش چیست؟

پولیش نوعی رنگ خمیری است که بر روی سطح کار کشیده می شود و یک لایه ضخیم مانند شیشه را در بستر قسمت های نمای کابینت و درب ها فراهم می نماید و خاصیت سمباده خوری بالایی دارد که باعث شفافیت بیشتر کابینت می شود. از پولیش اغلب در رنگ آمیزی کابینت کلاسیک سفید و رنگ های روشن استفاده می کنند که به شیشه ای شدن و جذابیت کابینت می افزاید.

کابینت پولیشی چیست؟

کابینت پولیشی نوعی کابینت با طراحی سفارشی است و تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است. و به علت حساسیت بسیار زیادی که مرحله رنگ کاری کابینت پولیشی دارد و باید در محیطی ایزوله و بسته و بدور از هرگونه گرد و غبار انجام شود هزینه رنگ کاری آن زیاد خواهد شد. در واقع مهم ترین عامل در تعیین قیمت کابینت کلاسیک سفید با رنگ پولیشی نوع رنگ استفاده شده و کیفیت فرایند رنگ کاری می باشد که احتیاج به تخصص و امکانات خاص دارد. در مراحل پایانی ساخت و رنگ آمیزی کابینت کلاسیک سفید، برای ایجاد درخشندگی بیشتر و شفاف شدن کابینت می توان از پولیش استفاده کرد که مانند لاک بعد از اینکه فرآیند پولیش کاری انجام شد روی سطوح را می پوشاند و خشک می شود.

در طراحی و ساخت کابینت کلاسیک رومی معمولاً از رنگ های روشن مثل سفید و کرم، و یا از رنگ های تیره تر مانند طوسی و قهوه ای استفاده می کنند. ضمن اینکه طرح دار بودن کابینت آشپزخانه کلاسیک و دستگیره های کابینت فضای آشپزخانه را به فضایی سنتی و کلاسیک تبدیل می کند و جلوه خاصی به آن می بخشد.

منبع : tomhowley

آخرین بروزرسانی : 1399/02/23

کابینت کلاسیک سفید

دفتر مرکزی

تهران، فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان علوی، پلاک 49

کارخانه

تهران، سایت خاوران بعد از قیامدشت، بلوار انقلاب ، کوچه یاس 1 ، پلاک 6

تلفن : 36081847-021

تلفن تماس

همراه : 09127051297

Call Now Button
برو به واتساپ
لطفاً برای دیدن آخرین نمونه کارها و استعلام قیمت از طریق واتساپ اقدام فرمایید.