کابینت تمام چوب ایتالیایی

کابینت تمام چوب ایتالیایی

کابینت کلاسیک چوبی از قدیمی ترین انواع کابینت است که همچنان در میان مردم محبوبیت فراوانی دارد و دلیل این محبوبیت ویژگی های منحصر بفردی است که در کابینت سبک کلاسیک وجود دارد. خواستگاه و پیشینه کابینت کلاسیک به تمدن غرب و روم باستان بر می گردد به همین سبب به این مدل از کابینت آشپزخانه کابینت کلاسیک ایتالیایی یا کابینت ایتالیایی کلاسیک هم گفته می شود. مهم ترین ویژگی های کابینت تمام چوب ایتالیایی شامل موارد زیر می شود:

  1. بدلیل استفاده ترکیبی از چوب و MDF درمقابل ضربه و آسیب های محیطی مقاوم است.
  2. چوب طبیعی رنگ آمیزی شده در برابر تغییرات دما، و نفوذ اب مقاوم است و همچنین سرد و گرم شدن هوا تغییری در ظاهر آن ایجاد نمی کند و به سادگی پوسته پوسته نمی شود.
  3. ستون های بلند و گرد همراه با نقش و نگار های خاص و استفاده از رنگ های سفید و طلایی
  4. درب های غیر ساده و طرح دار همراه با سرستون های منبت کاری شده
  5. بر خلاف کابینت های مدرن در کابینت کلاسیک ایتالیایی از درب های جک دار استفاده نمی شود.

کابینت کلاسیک ایتالیایی

قرینگی اجزاء از ویژگی های مهم کابینت کلاسیک رومی یا ایتالیایی است و کمتر قسمت هایی از آن را می توان یافت که قرینه نباشند. برای ساخت این نوع کابینت در ابتدا بدنه یا یونیت تولید می شود که اگر جنس آن از چوب باشد گران تر خواهد شد نسبت به زمانی که از ورق ام دی اف خام و روکش چوبی تهیه شده باشد. بعد از اتمام مراحل تولید بدنه نوبت به طراحی و ساخت درب های کابینت می رسد.

انتخاب مدل درب کابینت به سلیقه کارفرما بستگی زیادی دارد. بشکل متداول درب کابینت سبک ایتالیایی از چوب های بلوط، راش، ملچ، افرا، گیلاس و گردو ساخته می شود. که پس از انجام فرآیند های مربوط به تولید و پایان فاز ساخت وارد مرحله رنگ کاری می شود.

کابینت تمام چوب ایتالیایی

همانطور که اشاره شده مهد طراحی و تولید کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک، روم باستان یا کشور ایتالیا کنونی است. کابینت تمام چوب ایتالیایی یکی از پرچم داران اصلی این سبک در جهان است که طرفداران زیادی نتنها در ایتالیا بلکه در سرتاسر دنیا دارد. اما بریم سراغ خصوصیات اصلی کابینت تمام چوب و تعریفی دقیق از آن …

کابینت تمام چوب به کابینتی گفته می شود که بجزء بدنه آن تمامی قسمت ها از چوب یا ترکیب ام دی اف و روکش چوب طبیعی ساخته شده باشد. کابینت روکش چوب هم در واقع کابینت تمام ام دی افی است که در طراحی بعضی قسمت ها مثب درب و قسمت های نمای کار از MDF خام و روکش چوب هایی مثل بلوط، راش، ملچ و گردو استفاده شود.

انتخاب رنگ کابینت ایتالیایی کلاسیک

معمولاً در کابینت آشپزخانه کلاسیک از رنگ های سنگین مانند طوسی، کرم، قهوه ای، مشکی و به ویژه سفید که در بزرگ جلوه دادن فضای خانه موثر است استفاده می شود. انتخاب نوع رنگ در کیفیت کابینت تاثیر زیادی دارد. رنگ های مورد استفاده در رنگ آمیزی کابینت کلاسیک به دو دسته کلی رنگ های روغنی و رنگ پلی اورتان تقسیم بندی می شوند که کیفیت رنگ پلی اورتان بالاتر از سایر رنگ هاست و در مقابل شستشو و مواد شوینده مقاومت خوبی از خودش نشان می دهد. بهترین نوع رنگ پلی اورتان ساخت کشور ترکیه و شرکت گنج می باشد که تحت لیسانس شرکت آلمانی فعالیت دارد.

مزیت استفاده از رنگ

اگر از رنگ های متمایل و شفاف در رنگ آمیزی کابینت کلاسیک استفاده شود، رنگ طبیعی چوب جلوه بیشتری خواهد داشت و اگر بعد از گذشت مدتی رنگ آن برای شما تکراری شد نیازی به تعویض کامل کابینت نیست و به راحتی می توانید آن را رنگ آمیزی نمایید اما این زمانی محقق خواهد شد که از رنگ پلی استر استفاده نشده باشد زیرا قابلیت لکه گیری را ندارد. این نوع کابینت ها معمولاً دارای طرح های ساده نیستند واجزایی مانند تاج، سر ستون های منبت کاری شده و قاب های زیبایی دارند .

چرا کابینت کلاسیک تمام چوب ؟!

چوب قابلیت تراش کاری های عمیق و منبت کاری های متنوعی را دارد که نتیجه آن نقوش زیبایی است که در پایان کار به وجود می آید به علاوه می توان کمد و بار توکار هم در آن تعبیه کرد . از مزایای دیگر این نوع کابینت باز و بسته شدن بی صدای آن حتی پس از استفاده طولانی مدت است چون بافت چوب حالت ارتجاعی دارد.

به دلیل ظرافت کاری و نقش های برجسته ای که به کار بردن آنها اقتضای این نوع کابینت است تولید و نصب کابینت تمام چوب ایتالیایی کار زمان بری است و ممکن است مدت زیادی طول بکشد البته کیفیت و حس متفاوتی که این نوع کابینت و بطور خاص دکوراسیون چوبی ایجاد می کند با هیچ نوع کابینت دیگری قابل مقایسه نیست. به همین علت گمان می کنم با اینکه پروسه تولید کابینت کلاسیک چوبی زمانبر است ارزش صبر کردن و حتی پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

اگر سبک خانه های اروپایی برای شما جذاب است با سفارش دادن کابینت تمام چوب که برای هر فضایی چه کوچک و چه بزرگ مناسب است یک آشپزخانه اروپایی را به خانه خود بیاورید و هر روز از تماشای آن لذت ببرید.

کابینت تمام چوب ایتالیایی

انواع مختلف چوب اعم از راش ، بلوط ، گردو ، ملچ و چوب های مختلف آفریقایی … که دارای رنگ های طبیعی و متنوعی هستند در ساخت کابینت کلاسیک سفید به کار گرفته می شود . که به ترتیب کابینت کلاسیک ساخته شده از چوب گردو گران تر از ملچ ، ملچ گران تر از بلوط و بلوط گران تر از راش است. پس در هنگام انتخاب چوب مورد استفاده در ساخت کابینت تمام چوب قیمت این چوب ها را در نظر داشته باشید.

 ویژگی کابینت کلاسیک تمام چوب

پس اگر دنبال صرفه جویی و پایین آوردن هزینه تمام شده کابینت هستید شاید استفاده ترکیبی از MDF و چوب بتواند هم زیبایی و حس تمام چوب بودن کابینت آشپزخانه ی شما را محقق نماید و هم به نوعی باعث صرفه جویی در منابع مالی شما شود. برای دریافت لیست قیمت کابینت کلاسیک لطفا با مشاوران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

منابع خارجی : houzz.com

آخرین بروز رسانی : 1399/03/13

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *