کابینت چوبی مدرن

کابینت چوبی مدرن

چوب و ام دی اف مهم ترین مواد اولیه صنعت نجاری و تولید کابینت کلاسیک و مدرن است. همچنین یکی از عوامل اساسی و تاثیر گذار در کیفیت کابینت چوبی مدرن سطح کیفی متریال مصرفی و پیاده سازی دقیق مراحل تولید با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مهارت اُپراتور است. چوب خاصیت ابزار خوری مناسبی دارد به همین دلیل امکان کنده کاری بر روی چوب و خلق نقش و نگارهای گوناگون به راحتی فراهم است و این موضوع باعث می شود کابینت آشپزخانه چوبی انتخاب اول بیشتر کارفرمایان لوکس پسند باشد.

کابینت چوبی غالباً به سبک کلاسیک و رومی با ستون های بلند و تاج برجسته و لبه دار ساخته می شود. اما امروزه خیلی از کارفرمایان تمایل دارند کابینت آشپزخانه آنها حال و هوای مدرن تری داشته باشد. در حقیقت این افراد بدنبال تلفیقی از هر دو سبک کلاسیک و مدرن هستند. کابینت چوبی مدرن و کابینت نئوکلاسیک هر دو پاسخی به این نیاز هستند.

کابینت چوبی مدرن چیست؟

کابینت های چوبی مدرن نوعی کابینت آشپزخانه کلاسیک است که بر اساس خصوصیات سبک مدرن طراحی و اجرا می شود. مهم ترین خوصیت سبک مدرن حفظ سادگی در دیزان و طراحی است. بنابر این می توان گفت کابینت چوبی مدرن، در حقیقت همان کابینت کلاسیک ساده است که در ساخت آن از ترکیب چوب با متریال دیگری مانند شیشه، سنگ و پروفیل استفاده می شود.

کابینت چوبی امروزه در دکوراسیون سنتی مورد استفاده می باشد. کابینت های به کار رفته در سبک سنتی بسیار پر نقش و نگار هستند. طرح ها و نقوش از مهم ترین ویژگی های کابینت چوبی کلاسیک است. کابینت چوبی کلاسیک از وزن بالاتری برخوردار است و با رنگ های تیره تری عرضه می گردد.

 • امکان رنگ آمیزی بر اساس رنگ دلخواه کارفرما در کابینت های چوبی به راحتی فراهم است و محدودیتی وجود ندارد.
 • بافت طبیعی چوب نسبت به آب و رطوبت واکنش نشان می دهند و می تواند چوب را متورم نماید که با استفاده از رنگ تا حدودی این مشکل رفع می شود.
 • در انتخاب کابینت چوبی به شرایط محیطی و آب و هوای محل سکونت توجه کنید. کابینت های چوبی گزینه خوبی برای نواحی گرم و مرطوب نیستند.

رنگ کابینت چوبی مدرن

کابینت آشپزخانه چوبی تنوع رنگی زیادی دارد. چوب ها از نظر رنگ و تناژ تفاوت قابل توجهی با هم دارند. چوب ها می توانند رنگ های تیره یا روشن را به خود اختصاص دهند.چوب هایی همچون بلوط و گردو با قیمت بسیار بالایی عرضه می شوند. بنابراین چوب های باکیفیت سبب افزایش قیمت کابینت چوبی می گردند.

 • شیری
 • سفید خامه ای
 • سفید
 • قهوه ای روشن
 • کرم
 • طیف رنگ قهوه ای با تناژ مختلف
 • قهوه ای متمایل به مشکی
 • ماهاگونی
 • قهوه ای مایل به قرمز

کابینت چوبی مدرن با رنگ های سفید، قهوه ای روشن و گاهی رنگ تیره نمایان می شود.

قیمت کابینت آشپزخانه چوبی به سبک مدرن

برای تعیین قیمت کابینت چوبی بر پارامترهای مهمی تکیه می شود. متراژ کابینت از مهم ترین عوامل موثر در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه می باشد.

جنس چوب کابینت می تواند در تخمین قیمت نهایی بسیار موثر و مفید واقع شود. چوب بلوط و گردو جزء چوب های گران قیمت هستند و چوب روسی به عنوان چوب ارزان تر مورد توجه است.

مساحت آشپزخانه تعیین کننده قیمت کابینت چوبی است. کابینت برای پوشش آشپزخانه در مساحت بیشتر نیاز به ابعاد گسترده تری دارد.

برای ساخت و طراحی کابینت باید از تجهیزات جانبی و یراق آلات همچون لولا، دستگیره و … بهره مند شوید. جنس و نوع یراق آلات تاثیر زیادی در قیمت نهایی کابینت چوبی آشپزخانه خواهد داشت.

سبک سفارشی شما برای طراحی کابینت آشپزخانه چوبی می تواند سبک های مدرن یا کلاسیک باشد. همچنین می توانید از طرح های کابینتی بهره مند گردید. قیمت نهایی کابینت چوبی به سلیقه، نظر و مطالبات مشتری بستگی دارد.

چوب ها شکل پذیر هستند و مشتریان کمی از این موضوع غافل می شوند. بنابراین بخش زیادی از دیزاین کابینت های چوبی مربوط به کنده کاری، حکاکی و وجود نقش و نگار بر روی چوب است.

تعداد قفسه ها و مدل قفسه بندی در کابینت ها متفاوت است و با توجه به نظر مشتری طراحی می شود. آپشن های کابینت نیز تاثیر زیادی در تخمین قیمت نهایی دارد.

برای ساخت، سفارش، نصب، راه اندازی و حمل کابینت نیاز به نیروی انسانی داریم. بنابراین دستمزد ساخت و نصب کابینت نیز محاسبه می شود.

نکات مهم در انتخاب کابینت

برای طراحی کابینت کلاسیک به چند نکته توجه کنید: کابینت های چوبی قابلیت استفاده در محیط های مختلف را دارند. بنابراین بسته به محیط کار یا منزل می توانید از سبک دیواری یا زمینی و یا هر دو استفاده نمایید. برای نصب و راه اندازی کابینت، ایمنی را مورد توجه قرار دهید. از نیروی متخصص و فوق العاده برای نصب و راه اندازی کابینت بهره مند شوید.

برای خرید و سفارش کابینت از چوب های مستحکم کمک بگیرید. کابینت ها با میز کانتر آشپزخانه پوشش داده می شوند. وسایل زیادی بر روی میز کانتر و کابینت قرار می گیرد. به همین خاطر انتخاب کابینت با چوب مستحکم اهمیت زیادی دارد.

انتخاب رنگ مناسب برای کابینت

در طراحی کابینت به رنگ ها توجه کنید. کابینت ها بخش زیادی از مساحت آشپزخانه را در بر می گیرند. بنابراین انتخاب هر رنگی برای آن ها در مساحت زیادی نمود می یابد. با انتخاب رنگ صحیح می توانید هارمونی رنگ را در دکوراسیون منزل به خوبی دنبال کنید و همگام سازی لازم بین اجزای دکوراسیون را مورد توجه قرار دهید.

کابینت های تمام چوبی با قیمت بیشتری عرضه می شوند و استقامت خوبی در برابر ضربه، فشار، رطوبت، آب، حرارت، حشرات و … دارند. برخی از کابینت ها تنها در روکش و ظاهر چوبی هستند و در مغزی با ترکیب چوبی تولید شده اند. کابینت های ترکیبی با قیمت کمتری نسبت به کابینت های تمام چوب عرضه می شوند.

قیمت کابینت سبک کلاسیک و چوبی

قیمت کابینت چوبی کلاسیک نیز به دلیل نقش و نگارها و تزئینات به کار رفته در ساخت آن‌ها بسیار بیشتر از نوع مدرن این کابینت‌ها است. در این سبک از کابینت به طور معمول شاهد بوفه‌هایی هستیم که درب‌های شیشه‌ای دارند. این بوفه‌ها حالت ویترینی دارند و ظروف و وسائل دکوری موجود در آشپرخانه را در خود جای داده‌اند. طراحی کابینت‌های چوبی کلاسیک به شکلی است که در آن‌ها به طور کامل قرینگی دیده می‌شود که این قانون تمامی طراحی‌های کلاسیک است. تاریخ بروزرسانی : 1399/11/18 منبع : dwell.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *