کابینت نئوکلاسیک شرکت اُرسی

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک نسل بروز‌ تری از کابینت آشپزخانه کلاسیک با طراحی ساده‌ تر است. ایده‌ی طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک زمانی به فکر طراحان رسید که سبک‌های کلاسیک و مدرن دچار یکنواختی و رکود زیادی شده بود و نیاز به ارائه سبکی جدید در طراحی دکوراسیون کاملاً حس می‌شد. سبک نئو کلاسیک محصول تلفیق هنرمندانه‌ی سبک مدرن و کلاسیک بود که اولین بار توسط یک معمار ایتالیایی به نام آندرا پالادیو به جهان معرفی شد.

کابینت نئوکلاسیک سفید مات
کابینت نئوکلاسیک سفید مات

مزایای کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 • تنوع بالا در مدل درب کابینت به دلیل ابزارخوری مناسب MDF خام نسبت به MDF ملامینه و هایگلاس
 • طراحی مینیمال‌تر نسبت به سبک کلاسیک و زیبایی بیشتر نسبت به کابینت سبک مدرن
 • قابلیت سفارشی سازی رنگ کابینت و قیمت مناسب‌تر نسبت به کابینت‌های چوبی سبک کلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک سفید

1) کابینت نئوکلاسیک با رنگ پوششی

بدنه این مدل کابینت از ورق MDF ایرانی یا خارجی به ضخامت 16 میل ساخته می‌شود و درب‌ها بطور کامل از MDF خام واناچای با پوششی از رنگ پلی اورتان برند گنج یا کوبیلای ترکیه ساخته می‌شود.

2) کابینت نئوکلاسیک چوبی

بدنه این مدل کابینت از ورق MDF ایرانی یا خارجی به ضخامت 16 میل ساخته می‌شود و درب‌ها به صورت ترکیبی از چوب طبیعی و MDF خام واناچای با پوششی از رنگ پلی اورتان برند والرسا اسپانیا و یا ایکا ایتالیا ساخته می‌شود.

3) کابینت نئوکلاسیک با روکش طبیعی

بدنه این مدل کابینت از ورق MDF ایرانی یا خارجی به ضخامت 16 میل ساخته می‌شود و درب‌ها از MDF خام واناچای با روکش یا لایی چوب طبیعی و پوششی از رنگ پلی اورتان برند والرسا اسپانیا و یا ایکا ایتالیا ساخته می‌شود.

کابینت پولیشی چیست؟

قیمت کابینت نئوکلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک

شرحواحدقیمت (تومان)
کابین زمینی ارتفاع 90متر طول5/000/000
کابین دیواری ارتفاع 70 متر طول 3/500/000
کابین دیواری ارتفاع 90 متر طول 5/000/000
کابین ایستاده ارتفاع 240 متر طول 16/000/000
کابین دیواری شیشه خور متر طول 10/000/000
جزیره (آیلند) متر طول 10/000/000
نمامتر مربع3/500/000
مشخصات فنی و توضیحات
درب کابینت : ام دی اف خام قاب تونیک (mm) 22
بدنه کابینت : ام دی اف ملامینه سفید یا طرح کتان
یراق مصرفی : بلوم اتریش
کابین زیر سینک و پاخور : PVC
رنگ مصرفی : پلی اورتان ترک برند گنج یا کوبیلای
هزینه نصب و راه اندازی %15
کانتر تاپس، اکسسوری و نورپردازی به عهده کارفرما

عوامل موثر بر قیمت کابینت نئوکلاسیک

در بیشتر موارد قیمت کابینت نئوکلاسیک بالاتر از کابینت سبک مدرن است چون در ساخت کابینت مدرن از ورق‌های ام‌دی‌اف روکشی آماده مانند های گلس استفاده می‌شود، در صورتیکه در طراحی کابینت نئوکلاسیک بطور معمول از ام دی اف خام با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود که نیاز به رنگ آمیزی دارد و همین موضوع باعث بالاتر رفتن قیمت کابینت‌های سبک نئوکلاسیک می‌شود. در نقطه‌ی مقابل کابینت سبک کلاسیک قرار دارد که اغلب با چوب طبیعی اجرا می‌شوند و به دلیل بالاتر بودن قیمت چوب نسبت به ام‌دی‌اف، قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک در قیاس با کابینت چوبی مناسب‌تر است. سایر عوامل موثر بر قیمت کابینت نئو کلاسیک عبارتند از :

کابینت نئوکلاسیک چوبی
درب کابینت نئوکلاسیک چوبی

1) نوع و ضخامت درب کابینت نئوکلاسیک

درب کابینت نئوکلاسیک در بیشتر پروژه‌ها از MDF خام تولید می‌شود که به دو صورت ساده با رنگ پوششی و حالت دوم با روکش چوب طبیعی اجرا می‌شود. در حالت اول رنگ کاملاً سطح MDF خام را پوشش می‌دهد اما در حالت دوم بافت چوب و برجستگی‌های آن پس از رنگ کاری قابل رویت است.

درب کابینت نئوکلاسیک از یک فریم در قسمت دور درب و یک قاب فلت در بخش میانی درب کابینت تشکیل شده که به دو روش کام و زبانه یا اتصالات فارسی با یکدیگر کلاف می‌شوند. حالت ساده تری هم برای تولید درب کابینت نئوکلاسیک وجود دارد که با استفاده از دستگاه CNC انجام ‌می‌شود که نسبت به حالت کلافی کیفیت و استحکام پایین‌تری دارند.

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک چیست؟

انتخاب نوع رنگ مصرفی هم در قیمت و هم در کیفیت کابینت نئوکلاسیک تاثیرگذار خواهد بود. قبل از انتخاب نوع رنگ، پیشنهاد ما این است که ببینید طرفدار رنگ چوب طبیعی هستید یا رنگ های پوششی. رنگ های قهوه ای مثل فندقی و گردویی در دسته ی رنگ های خودرنگ و شفاف طبقه بندی می شوند درصورتیکه رنگ های پوششی کاملا سطح چوب و روی کار را می پوشانند و دامنه ی گسترده تری دارند مانند رنگ طوسی. اگر از رنگ های پوششی استفاده می کنید کیفیت چوب و روکش زیر کار خیلی اهمیت ندارد و می توان تنها از ام دی اف خام رنگ شده برای ساخت کابینت با رنگ پوششی استفاده کرد اما اگر به رنگ طبیعی چوب علاقه مند هستید باید از ام دی اف روکش شده و رنگ های شفاف استفاده کنید. بهترین رنگ های کابینت در حال حاضر این رنگ ها هستند :

 •  سفید
 • طوسی
 • سبز تیره
 • آبی تیره
 • خاکستری
 • قهوه ای

 

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بر اساس نوع متریال استفاده شده مانند یراق، رنگ، MDF خام یا چوب طبیعی، تعیین می‌شود. بسیاری از تولید کنندگان این مدل کابینت از رنگ‌های پلی اورتان ایرانی استفاده می‌کنند که کیفیت کار و دوام ماندگاری رنگ کابینت را به شدت کاهش می‌دهد. همچنین بجای استفاده از یراق بلوم اتریش که بسیار باکیفیت است از جک و ریل و لولای چینی استفاده می‌کنند بنابر این بخش زیادی از اختلاف قیمت کابینت‌های نئوکلاسیک خارجی با نوع ایرانی دارند به همین موضوع بر می‌گردد.

استفاده از ام دی اف خام درجه 2 بجای MDF خام وارداتی برای درب‌های کابینت و همچنین جایگزین کردن MDF ایرانی بجای MDF طرح کتان خارجی برای بدنه‌ی کابینت می‌تواند قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک را تحت تاثیر قرار دهد

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می‌رسد و این درحالی است که بیشتر افراد علاقه‌مند به سبک مدرن، طرفدار طرح‌های ساده و مینیمال هستند. کابینت کلاسیک از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت و هنر نجاران باسابقه ساخته می‌شود. بنابر این قیمت بالایی دارد و بیشتر در خانه های ویلایی لوکس و گران قیمت اجرا می شود. اما در سبک نئوکلاسیک با جایگزینی MDF خام بجای چوب طبیعی هزینه‌ها تا حد زیادی تعدیل می‌شود.

 • طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک
 • قیمت ارزان تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک
 • طراحی و اجرای سریع‌تر نسبت به کابینت منبت کاری شده
 • نسبت به مدل‌های سنتی و کلاسیک بروز‌تر و کاربردی‌تر است

کابینت نئوکلاسیک اُرسی
کابینت نئوکلاسیک

 

کابینت نئوکلاسیک رنگ تیره

کابینت مدرن بهتره یا نئوکلاسیک چرا؟

کابینت مدرن معمول‌ترین نوع کابینتی است که در هر خانه‌ای یافت می‌شود که هم نسبت به سایر کابینت‌های آشپزخانه قیمت مناسبی دارد و هم به علت پر تعداد بودن شرکت‌های طراحی دکوراسیون اولین گزینه برای افرادی است که قصد دارند برای منزل خود کابینت سفارش دهند. بدلیل محدودیت‌هایی که در انتخاب طرح و رنگ ام دی اف و همچنین محدودیت هایی که ناشی از ویژگی های ساختاری ورق ام دی اف است نمی توان هر سبکی را بصورت تمام ام دی اف پیاده سازی کرد. به همین دلیل امروزه کابینت مدرن کمی دچار یکنواختی شده و سبک نئوکلاسیک طرفدار بیشتری پیدا کرده

 • بدلیل استفاده از رنگ قدرت انتخاب در رنگ کابینت نامحدود است.
 • گاهی سادگی زیاد در طراحی دکوراسیون باعث ایجاد حس نامطلوب می شود که از این نظر سبک نئوکلاسیک سبکی متعادل است.
 • تنها ایراد کابینت نئوکلاسیک در مقایسه با کابینت ام دی اف و هایگلس بالاتر بودن قیمت آن است.

درب کابینت نئوکلاسیک

 

درب کابینت CNC

درب کابینت نئوکلاسیک براق

خصوصیات کابینت نئوکلاسیک

اول اینکه کابینت نئوکلاسیک از نظر ظاهری مانند کابینت کلاسیک خیلی پرکار نیست و مثل کابینت مدرن بسیار ساده نیست. درواقع اگر از کابینت تمام چوب کلاسیک مواردی مانند درب های ابزار خورده، ستون و سرستون های حجیم و منبت کاری شده را حذف کنیم نوعی کابینت نئوکلاسیک در اختیار خواهیم داشت.

درب های کابینت نئوکلاسیک معمولا تمام ام دی اف و یا از فریم چوب طبیعی، ورق ام دی اف و روکش چوبی ساخته می شود. برای انتخاب دستگیره می توان هم از دستگیره های مخصوص سبک کلاسیک استفاده کرد و هم دستگیره کابینت های مدرن، البته بر اساس تجربه و سلیقه  مشتریان استفاده از دستگیره های مدرن بیشتر توصیه می شود.

نحوه طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک

سادگی در طراحی و استفاده از رنگ های پلی اورتان یا پلی استر و همچنین پولیش از خصوصیات کابینت نئوکلاسیک است. بکارگیری رنگ های تیره و سرد مثل طوسی و خاکستری از دیگر خصوصیات این نوع کابینت است. استفاده ترکیبی از متریال گوناگون مثل ام دی اف و روکش چوبی به زیبایی کابینت می افزاید و از سوی بیشتر طراحان و دکوراتورها توصیه می شود.

کابینت نئو کلاسیک سفید طوسی

قبل از خرید کابینت به این نکات توجه کنید

برای خرید کابینت نئوکلاسیک چند مورد مهم و حائز اهمیت وجود دارد که توجه به آنها باعث می شود انتخاب بهتری داشته باشید. عواملی مانند نوع ام دی اف مصرفی، نوع چوب یا روکش مصرفی، رنگ مورد استفاده و مدل کابینت مهم ترین آنها هستند که در ادامه توضیحاتی در مورد هریک از این موارد ارائه خواهیم کرد.

 • خارجی یا ایرانی بودن ام دی اف مصرفی
 • انتخاب نوع و ضخامت روکش چوب مصرفی
 • کیفیت رنگ مورد استفاده

کیفیت ورق MDF تاثیر زیادی در قیمت کابینت می گذارد

بطور معمول برای تولید یونیت و بدنه کابینت آشپزخانه از ورق ام دی اف سفید صابونی استفاده می شود که هم می توان از ورق های ایرانی استفاده کرد و هم خارجی که کیفیت بالاتری دارند. برای تولید درب کابینت نئوکلاسیک در بیشتر موارد از ابزار نیلوفری استفاده می شود که بسته به طرح درب هم می توان از ام دی ام 18 میل استفاده کرد و هم 25 میل. ام دی اف خام هم مانند ام دی اف سفید صابونی ایرانی و خارجی دارد که نوع خارجی آن با اختلاف بهتر است. در پایان هم می توان درب کابینت را بصورت تمام ام دی اف ساخت و هم ام دی اف با روکش و چوب طبیعی که بستگی به بودجه و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید دارد.

روکش مناسب برای کابینت خود انتخاب نمایید

در تولید درب کابینت نئوکلاسیک با متریال روکش چوبی و چوب طبیعی به دو صورت می توان عمل کرد. 1) می توان فریم یا قاب دور درب تمام چوب کار کرد که هم باعث زیباتر شدن طراحی ظاهری کابینت می شود و هم استحکام را بالا خواهد برد. 2) می توان درب را بشکل تمام ام دی اف ساخت و بعد از اتصال روکش چوب طبیعی روی آن عملیات فرم دهی را با استفاده از تیغه فرز و ابزار مورد نظر انجام داد. در حالت دوم هزینه ها تا حدودی کاهش می یابد اما از نظر عملیاتی نمی توان از ابزارهای عمیق و خیلی برجسته استفاده کرد.

طرفدار چه مدل کابینتی هستید؟ ساده یا شلوغ

مدل کابینت نئوکلاسیک از نظر پرکار یا کم کار بودن هم در قیمت کابینت و هم در طراحی بصری تاثیر زیادی دارد. قسمت های تاج و زیرچراغ و درب کابینت مهم ترین قسمت هایی هستند که عملیات پرداخت و فرم دهی روی آنها انجام می شود. درصورت شلوغ بودن طراحی این قسمت ها زمان ساخت و رنگ آمیزی طولانی تر شده و مسلماً باعث افزایش قیمت کابینت نئوکلاسیک می شود. ضمن اینکه کابینت سبک نئوکلاسیک اگر بیش از حد پرکار باشد کم کم به سمت سبک کلاسیک رفته و از نئوکلاسیک بودن در می آید. پس در انتخاب مدل کابینت نئوکلاسیک هم به جهت قیمت و هم از نظر اصولی بودن طراحی دقت زیادی بخرج دهید.

کابینت آشپزخانه روکش چوبی

کابینت روکش چوب طبیعی به سبک نئوکلاسیک، این مدل کابینت هم زیبایی کابینت چوبی را یدک می کشد و هم بدلیل بکارگیری ام دی اف و روکش چوب قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های تمام چوب دارد. کابینت نئوکلاسیک ام دی اف از نظر نوع پوشش روی ورق MDF به دو دسته کابینت ام دی اف با روکش چوب و کابینت ام دی اف با روکش pvc یا ممبران تقسیم بندی می شود. چه از نظر زیبایی و چه از نظرکیفیتی و دوام، کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب بهتر از کابینت ممبران نئوکلاسیک با روکش PVC است البته از منظر هزینه ای کابینت روکشی گران قیمت تر از ممبران است.

کابینت نئوکلاسیک سفید

اگر اغراق نکنیم بهترین انتخاب برای آشپزخانه هایی با متراژ کمتر کابینت نئوکلاسیک سفید خواهد بود. بطور کلی استفاده از رنگ روشن در طراحی آشپزخانه امری رایج شده بطوریکه با سلیقه بیشتر افراد همخوانی پیدا کرده. البته انتخاب رنگ کابینت بستگی زیادی به سایر اجزا محیط هم دارد. اما همانطور که اشاره شده کابینت نئوکلاسیک سفید گزینه ایده آلی برای بیشتر افراد بوده و هست.مخصوصاً اگر از صفحه کابینت کورین تیره استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه هزار حسن و یک ایراد دارد. رنگ سفید سریع کثیف می شود و تمیز کردن آن کار دشواری است.

البته با پیشرفت تکنولوژی و بهبود کیفیت متریال مصرفی مثل رنگ امروزه رنگ هایی وجود دارد که کیفیت بسیار بالایی دارند و به راحتی تمیز می شوند. همچنین در برابر رطوبت و آب مقاومت بسیار خوبی دارند. پس اگر قصد انتخاب کابینت کلاسیک سفید با طراحی ساده تر را دارید ما به شما کابینت نئوکلاسیک را پیشنهاد می کنیم که به مراتب از سبک کلاسیک ساده است و به همان اندازه زیبا و چشم نواز …

انواع کابینت نئوکلاسیک سفید

رنگ سفید در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک جزو رنگ های پر طرفدار است که به دو صورت معمولاً ساخته می شود که مدل دوم استحکام و زیبایی بیشتری دارد و گران قیمت تر است.

 • کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک ام دی اف با رنگ سفید
 • کابینت سبک نئوکلاسیک با روکش بلوط و رنگ سفید

دلیل پرتقاضا بودن کابینت سفید چیست؟

 • اول اینکه رنگ سفید باعث بزرگتر نشان دادن فضای شما می شود.
 • رنگ سفید هیچگاه از مد نمی افتاد و با بیشتر رنگ ها سازگار است.
 • اغلب صفحه کابینت های سنگی تیره هستند و با انتخاب کابینت رنگ روشن تضاد رنگی زیبایی به وجود خواهد آمد.

شرکت های مطرح و بنام تولیدکننده کابینت نئوکلاسیک در تهران و ایران عبارتند از : انزو ، بهسازان ، نف ، مهراز ، ست و … محصولات این شرکت ها کاملاً لوکس و لاکچری بوده و اکثراً قیمت های بالایی دارند. مشتری های اصلی این شرکت ها عمدتاً، شرکت های عمرانی و پیمانکاران ساختمانی در شمال تهران هستند. این شرکت ها فقط در زمینه طراحی و نصب کابینت طرح نئوکلاسیک فعالیت ندارند و در حوزه تولید درب ، کمد ، دیوارکوب و سایر محصولات چوبی مربوط به دکوراسیون داخلی ساختمان سابقه زیادی دارند.

کمد دیواری نئوکلاسیک

یکی از اصولی که در بیشتر پروژه های طراحی داخلی رعایت می شود این است که تا حد امکان المان های مختلف محیط باهم هماهنگی داشته باشند. بنابر این اگر سبک کلی دکوراسیون و کابینت آشپزخانه ی شما نئوکلاسیک طراحی شود بهتر است کمد دیواری های منزل خود را با کابینت ست کنید. کمد دیواری نئوکلاسیک هم مانند کابینت با ام دی اف و رنگ پوششی اجرا می شوند. درب های کمد نئوکلاسیک هم می تواند به صورت تمام ام دی اف ساخته شود و هم با روکش چوبی. قسمت بالای کمد دیواری هم تاجی با طراحی ساده تعبیه می شود که زیبایی کار را دو چندان خواهد کرد.

فرق کابینت ممبران با نئوکلاسیک

هر چه چوب بیشتری در ساخت کابینت بکار رفته باشد قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد شد. از طرفی با بکارگیری چوب در ساخت کابینت نئوکلاسیک، زیبایی، دوام و طول عمر کابینت به شدت افزایش می‌یابد. اما با توجه به اینکه هزینه عامل مهمی در انتخاب مدل کابینت آشپزخانه است، جایگزین نمودن MDF خام با روکش چوب طبیعی برای افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی بابت خرید کابینت آشپزخانه انجام دهند، گزینه‌ی اقتصادی‌تری است.

را به طور همزمان نیز در ساختار خود البته با طراحی ساده‌تری است که غالباً با استفاده از ورق MDF خام و رنگ پلی اورتان اجرا می‌شود. هزینه‌های طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت‌های چوبی پایین‌تر است اما در مقایسه با کابینت‌های ام‌دی‌اف و هایگلاس، قیمت بالاتری دارد.

کابینت نئوکلاسیک طوسی

کابینت نئوکلاسیک براق یا مات

کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی 

کابینت ممبران نئوکلاسیک 

 

آخرین بروزرسانی : 1400/08/30

منبع : houzz.com & wikipedia


لطفا با ستاره دادن از ما حمایت کنید

4 دیدگاه دربارهٔ «کابینت نئوکلاسیک چیست؟»

 1. cabinet classic

  سلام حدود قیمت در همین پیج درج شده اما با توجه به نوسان قیمت برای دریافت لیست قیمت بروز و دقیق با همکاران در واحد فروش تماس بگیرید
  در پناه حق

 2. مینا رضایی

  سلام قیمت کابینت نئوکلاسیک براق متری چند؟
  شهرستان هم سفارش قبول میکنید؟

 3. cabinet classic

  سلام و عرض ادب
  بله تا حدی این حرف درسته اما کیفیت رنگ مصرفی و مدل استفاده شما از کابینت نئوکلاسیک اهمیت زیادی داره
  اگر بطور صحیح استفاده بشه و از رنگ خارجی استفاده بشه برای رنگ آمیزی کابینت به ندرت به مشکل بر می‌خورید

 4. سعید هاشمی

  سلام
  یه سوال داشتم ازتون
  در مورد کابینت نئوکلاسیک میگن چون رنگ میشه حساسه و طول عمر پایینی داره …
  درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *