کابینت نئوکلاسیک طوسی

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک نسل به روز‌ و مدرن تری از کابینت آشپزخانه کلاسیک است. ایده‌ی طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک زمانی مطرح شد که سبک‌های کلاسیک و مدرن دچار یکنواختی شده بودند و نیاز به ارائه سبکی متفاوت در طراحی دکوراسیون حس می‌شد. اولین بار توسط یک معمار ایتالیایی به نام آندرا پالادیو سبک نئوکلاسیک به جهان معرفی شد و در مدت کوتاهی با استقبال کم نظیری مواجه شد.

در حال حاضر در بیشتر کشورهای توسعه یافته سبک نئوکلاسیک یکی از ترندترین سبک‌های طراحی داخلی به شمار می‌آید. به لطف استفاده از چوب طبیعی، MDF خام، پلای وود و رنگ پلی اورتان، کابینت نئوکلاسیک فرم پذیری و خاصیت ابزارخوری بالایی دارد و این قابلیت باعث ایجاد تنوع بیشتر در مدل و طرح این نوع از کابینت آشپزخانه شده است.

کابینت نئوکلاسیک طرح میلانو

آشنایی با کابینت سبک نئوکلاسیک

مشخصه اصلی کابینت‌ نئوکلاسیک، درب‌های آن است که از یک فریم (کلاف دور درب) به همراه قسمتی صاف و فلت در بخش میانی (قسمت وسط درب) تشکیل شده است. البته مدل‌های دیگری مانند طرح انزو و میلانو هم وجود دارند که از زیر مجموعه‌های سبک نئوکلاسیک هستند. در سبک نئوکلاسیک خبری از ستون‌های بزرگ، درب‌های برجسته و منبت‌‌های پرکار و شلوغ نیست و سادگی کار کاملاً حفظ می‌شود (از این بابت کابینت نئوکلاسیک به سبک مدرن شباهت بیشتری دارد)

کابینت نئوکلاسیک (شیشه- آلومینیوم)

کابینت نئوکلاسیک یا مدرن کدام بهتر است؟

عموماً قیمت کابینت نئوکلاسیک به دلیل نیاز به رنگ آمیزی بالاتر از کابینت‌ های گلاس و پلی گلاس است. اما چرا با وجود هزینه بیشتری که کابینت نئوکلاسیک دارد باز هم بسیاری از مشتریان این نوع کابینت را انتخاب می‌کنند؟ مهم ترین دلیل برتری کابینت سبک نئوکلاسیک تنوع در مدل و رنگ‌ بندی آن است.

در طراحی کابینت سبک نئوکلاسیک پیاده سازی لبه‌های گرد و ابزارخورده کاملاً امکان پذیر است بنابر این شما می‌توانید کابینتی منحنی داشته باشید. ضمن اینکه رنگ کابینت خود را از میان تعداد زیادی از رنگ ‌های موجود در کالیته یا رال رنگ، انتخاب می‌کنید (حتی درصد مات یا براق بودن رنگ را نیز می‌توانید انتخاب کنید)

طراحی آشپزخانه سبک مدرن و نئوکلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک

مهم ترین المانی که باعث ایجاد تنوع در انواع مختلف کابینت آشپزخانه می‌شود تفاوت در نوع متریال و مدل درب کابینت است چراکه غالباً در ساخت بدنه کابینت از متریال مشخصی استفاده می‌شود و تنوع زیادی در انتخاب مدل و نوع متریال بدنه کابینت وجود ندارد. با توجه به این توضیحات انواع کابینت نئوکلاسیک عبارتند از :

1) درب MDF خام ضخامت 22 میل با رنگ پلی اورتان پوششی خارجی
2) درب چوبیترکیب چوب بلوط کانادایی یا چوب راش گرجستان با MDF خام
3) درب روکش چوبترکیب MDF خام با روکش چوب طبیعی و رنگ پلی اورتان خارجی
کابینت نئوکلاسیک سورمه ای

چرا شرکت اُرسی !؟

 • اول اینکه شرکت اُرسی با تولید مستقیم و بی واسطه این تضمین را به شما می‌دهد که محصولی باکیفیت و قیمت مناسب ارائه نماید.
 • کلیه متریالی که برای تولید کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک در مجموعه ما استفاده می‌شود از نوع وارداتی و درجه 1 هستند. (MDF خام : برند واناچای تایلند، یراق : برند بلوم اتریش، رنگ : پلی اورتان برند والرسا اسپانیا)
 • پروسه رنگ آمیزی کابینت در مجموعه اُرسی توسط افراد متخصص و مطابق با استانداردهای جهانی انجام می‌شود.
 • شرکت اُرسی با استفاده از نرم افزارهای کنترل پروژه و زمان بندی دقیق کارها در موعد مقرر و طبق قرارداد پروژه شما را به اتمام می‌رساند (اعمال جریمه و دیرکرد به ازای هر روز تاخیر در تحویل پروژه در قرارداد)
دستگیره مخفی کابینت

دلیل اختلاف قیمت زیاد بین شرکت‌های مختلف چیست؟

دلیل اختلاف قیمت زیاد بین تولیدکنندگان کابینت برای یک محصول خاص مثل کابینت نئوکلاسیک به کیفیت ساخت و اجرای کابینت و همچنین نوع متریال مصرفی بر‌ می‌گردد. می‌توان بجای رنگ پلی اورتان خارجی از رنگ ایرانی استفاده نمود! می‌توان بجای MDF خارجی از نوع ایرانی آن استفاده کرد! می‌توان بجای یراق آلات وارداتی و باکیفیت از محصولات چینی استفاده کرد!

در نهایت چیزی که تفاوت یک تولید کننده خوب از بد را مشخص می‌نماید کیفت اجرا و نصب بی عیب و نقص کابینت و تحویل به موقع کار طبق توافق انجام شده میان کارفرما و تولیدکننده کابینت است. این عوامل هستند که باعث ایجاد اختلاف قیمت میان شرکت‌های کابینت سازی مختلف می‌شود.

کابینت نئوکلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک قاب تونیک بالاتر است یا CNC؟

کابینت نئوکلاسیک قاب تونیک : به دلیل انعطاف پذیر بودن فرآورده‌های چوبی بهتر است بجای آنکه درب کابینت به صورت یک تکه ساخته شود از چند قطعه کوچک تر ساخته شود تا تنش چوب یا MDF خام خنثی شود. به همین منظور قسمت‌های مختلف درب کابینت با اتصالات فارسی یا کام و زبانه به یکدیگر متصل می‌شوند. در این حالت احتمال تاب برداشتن درب کابینت بسیار کم می‌شود اما چون این کار به صورت دستی انجام می‌شود و زمان بیشتری نسبت به حالت CNC نیاز دارد باعث می‌شود قیمت کابینت نئوکلاسیک قاب تونیک نسبت به حالت CNC بیشتر باشد.

کابینت نئوکلاسیک CNC : ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش برای ساخت درب کابینت Neoclassic استفاده از ماشین آلات CNC است که بر روی MDF خام 25 میل و با روش کف تراشی و گود برداری طرح مورد نظر روی درب کابینت انجام می‌شود اما بزرگترین ایراد این روش تابیدگی درب کابینت بعد از رنگ آمیزی آن است به همین دلیل علیرغم کاهش هزینه‌های اجرایی این روش را معمولاً توصیه نمی‌کنیم.

کابینت نئوکلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک با یراق بلوم یا یراق چینی!

اینکه شما چه نوع لولا، ریل و جکی برای کابینت خود انتخاب می‌کنید تاثیر زیادی بر بهای تمام شده‌ی کابینت خواهد گذاشت. احتمالاً می‌دانید که بهترین یراق آلات کابینت مربوط به شرکت Blum اتریش است. با توجه به سنگین‌تر بودن وزن درب‌های کابینت سبک نئوکلاسیک، برای اینکه حداقل تا 10 سال نیاز به تعویض یراق آلات کابینت نداشته باشید، قطعاً پیشنهاد ما به شما انتخاب لولا، ریل و جک بلوم خواهد بود.

استفاده از یراق Blum بجای یراق آلات چینی و ترک باعث افزایش حداقل %10 قیمت کابینت نئوکلاسیک می‌شود. بنابر این اگر به عنوان مثال فروشنده ای قیمت کابینت با یراق چینی درجه 1 را متری 10 میلیون و فروشنده دیگر کابینت با یراق بلوم را متری 12 میلیون تومان به شما اعلام کرد، در شرایط برابر از نظر متریال مصرفی و کیفیت اجرا، قطعاً سفارش کابینت با یراق Blum انتخاب بهتری خواهد بود.

قیمت کابینت با یراق بلوم اتریشقیمت کابینت با یراق چینی
متری 10 میلیون تومانمتری 12 میلیون تومان
جدول مقایسه قیمت کابینت نئوکلاسیک با یراق بلوم و یراق معمولی در شرایط یکسان از نظر سایر متریال مصرفی
کابینت پلی اورتان خارجی

قیمت کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان خارجی یا ایرانی!

با توجه به اینکه کابینت‌های سبک نئوکلاسیک اغلب با استفاده از رنگ polyurethane اجرا می‌شوند. نحوه رنگ آمیزی و همچنین برند رنگ مصرفی در کیفیت نهایی کار تاثیر زیادی دارد. مهم‌ ترین تامین کنندگان رنگ پلی اورتان در ایران برندهای (Genc آلمان)، ( Kubilay ترکیه) و (Valresa اسپانیا) هستند که شرکت اُرسی در تولیدات خود از محصولات هر سه شرکت بنا به نیاز پروژه استفاده می‌نماید.

در کنار استفاده از رنگ وارداتی و باکیفیت، در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته، اتاق رنگ ایزوله و رنگ کاران حرفه‌ای فاکتورهای مهمی هستند که باعث بالا رفتن کیفیت کابینت با رنگ پلی اورتان می‌شود. بنابر این اختلاف قیمت بین 2 تا 3 میلیون تومان برای کابینت آشپزخانه با رنگ پلی اورتان خارجی (با کیفیت اجرای عالی) و کابینت پلی اورتان با رنگ ایرانی (با کیفیت اجرای متوسط) عدد غیر معقولی نخواهد بود.

قیمت کابینت با رنگ پلی اورتان ایرانیقیمت کابینت با رنگ پلی اورتان خارجی
متری 10 میلیون تومانمتری 12 میلیون تومان
جدول مقایسه قیمت کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان خارجی و ایرانی در شرایط یکسان از نظر سایر متریال مصرفی

قیمت کابینت نئوکلاسیک

پیش از ارائه قیمت کابینت به این نکته توجه داشته باشید که هر شرکتی پیش فرض‌های برای تولیدات خود دارد و ممکن است این پیش فرض‌ها با سایر شرکت‌های تولید کننده متفاوت باشد، بنابر این شاید مقایسه لیست قیمت دو شرکت کابینت سازی تحت شرایط غیر یکسان کار منطقی و درستی نباشد. در چنین مواقع پیشنهاد ما اغلب مراجعه حضوری و بازدید از نمایشگاه یا شوروم شرکت مورد نظر است.

مهم ترین پیش فرض‌های شرکت اُرسی در تولید کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک استفاده از یراق آلات بلوم اتریش (شامل تمامی لولاها به همراه 3 دست ریل و یک دست جک اونتوس) – رنگ پلی اورتان وارداتی و بدنه‌ی ام دی اف طرح کتان با مغز خارجی و پشت 8 میل است. طبعاً تغییر در هر یک از این پیش فرض‌ها باعث کاهش قیمت کابینت نئوکلاسیک می‌شود.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک
شرحقیمت (تومان)
1 متر طول کابینت زمینی (ارتفاع 90) 60% * 12/000/000
1 متر طول کابینت دیواری (ارتفاع 90)60% * 12/000/000
1 متر طول کابینت ایستاده یا کمدی (ارتفاع 240) 180% * 12/000/000
1 متر طول کابینت دیواری شیشه خور (ارتفاع 90) 120% * 12/000/000
1 متر طول کابینت جزیره یا کانتر (عمق 60)120% * 12/000/000
1 متر طول کابینت جزیره یا کانتر (عمق 90)150% * 12/000/000
1 متر مربع نمای ساده25% * 12/000/000
1 متر مربع درب نما35% * 12/000/000
کابینت نئوکلاسیک طوسی

چه پارامترهایی باعث بالا رفتن قیمت کابینت می‌شود؟

 1. استفاده از لولا، ریل و جک بلوم اتریش بجای یراق چینی یا ترک باعث افزایش قیمت کابینت بین 5 تا 10 درصد می‌شود.
 2. انتخاب بدنه کابینت از جنس MDF طرح کتان با مغز خارجی بجای MDF ایرانی و همچنین انتخاب پشت بدنه 8 میل بجای 3 میل (فیبر) باعث افزایش قیمت کابینت بین 5 تا 10 درصد می‌شود.
 3. انتخاب ارتفاع 90 یا بیشتر بجای ارتفاع استاندارد 70 برای کابینت‌های دیواری باعث افزایش قیمت کابینت به میزان %20 می‌شود.
 4. استفاده از کابینت‌های قدی و کمدی بجای کابینت زمینی و دیواری حدود %80 به قیمت کابینت می‌افزاید.
 5. استفاده از کابینت جزیره نسبت به حالت بدون جزیره در افزایش قیمت کابینت تاثیر زیادی خواهد داشت.
 6. انتخاب صفحه کابینت کورین، کوارتز یا سنگ طبیعی بجای صفحه کابینت HPL شرکتی باعث افزایش هزینه تمام شده کابینت می‌شود.
کابینت نئوکلاسیک طوسی

نحوه محاسبه قیمت کابینت نئوکلاسیک

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بر اساس نوع متریال استفاده شده مانند یراق، رنگ، MDF خام یا چوب طبیعی، تعیین می‌شود. بسیاری از تولید کنندگان این مدل کابینت از رنگ‌های پلی اورتان ایرانی استفاده می‌کنند که کیفیت کار و دوام ماندگاری رنگ کابینت را به شدت کاهش می‌دهد. همچنین بجای استفاده از یراق بلوم اتریش که بسیار باکیفیت است از جک و ریل و لولای چینی استفاده می‌کنند بنابر این بخش زیادی از اختلاف قیمت کابینت‌های نئوکلاسیک خارجی با نوع ایرانی دارند به همین موضوع بر می‌گردد.

استفاده از ام دی اف خام درجه 2 بجای MDF خام وارداتی برای درب‌های کابینت و همچنین جایگزین کردن MDF ایرانی بجای MDF طرح کتان خارجی برای بدنه‌ی کابینت می‌تواند قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک را تحت تاثیر قرار دهد

درب کابینت نئوکلاسیک سفید
کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب یا رنگ پوششی

درب کابینت نئوکلاسیک در بیشتر پروژه‌ها از MDF خام تولید می‌شود که به دو صورت ساده با رنگ پوششی و حالت دوم با روکش چوب طبیعی اجرا می‌شود. در حالت اول رنگ کاملاً سطح MDF خام را پوشش می‌دهد اما در حالت دوم بافت چوب و برجستگی‌های آن پس از رنگ کاری قابل رویت است.

درب کابینت نئوکلاسیک از یک فریم در قسمت دور درب و یک قاب فلت در بخش میانی درب کابینت تشکیل شده که به دو روش کام و زبانه یا اتصالات فارسی با یکدیگر کلاف می‌شوند. حالت ساده تری هم برای تولید درب کابینت نئوکلاسیک وجود دارد که با استفاده از دستگاه CNC انجام ‌می‌شود که نسبت به حالت کلافی کیفیت و استحکام پایین‌تری دارند.

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک طوسی

رنگ طوسی و ترکیبات آن که شامل ترکیب‌های رنگی تیره و روشن این خانواده می‌شود معمولاً اولویت اول افرادی است که طرفدار کابینت مدرن و سبک‌های مشابه هستند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در سبک مدرن و کابینت‌هایی که با ورق MDF روکشی ساخته می‌شوند، در انتخاب رنگ محدودیت بیشتری دارید اما در کابینت سبک نئوکلاسیک که با MDF خام و رنگ پلی اورتان اجرا می‌شود می‌توانید میزان تیرگی یا روشن بودن رنگ کابینت و همچنین مات یا براق بودن آن را انتخاب نمایید. در این حالت انواع کابینت‌ آشپزخانه طوسی رنگ عبارتند از :

 • کابینت نئوکلاسیک طوسی مات
 • کابینت نئوکلاسیک طوسی سوپر مات
 • کابینت نئوکلاسیک طوسی براق
انواع درب کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک با روکش چوبی

کابینت‌های روکشی به دو دسته کابینت با روکش چوب طبیعی و کابینت با روکش مصنوعی تقسیم بندی می‌شوند که از نظر زیبایی و دوام کابینت‌هایی که با روکش چوبی اجرا می‌شوند نسبت به کابینت با روکش مصنوعی مانند PVC (وکیوم ممبران) مزیت رقابتی بیشتری دارند. کابینت neoclassic با روکش طبیعی هم زیبایی کابینت‌های چوبی لوکس را یدک می‌کشد و هم بدلیل بکارگیری روکش چوب بجای چوب، قیمت مناسب‌تری نسبت به کابینت‌های تمام چوب دارد.

کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیک سفید

بی شک پر طرفدارترین رنگ‌های کابینت نئوکلاسیک سفید و طوسی هستند. استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید خصوصاً در محیط‌های کوچک باعث دلباز تر شدن فضای آشپزخانه خواهد شد. ضمن اینکه ست کردن سایر اجزای محیط مثل کانتر تاپس (صفحه) با کابینت سفید کار آسانی است. تنها ایراد اساسی انتخاب کابینت سفید رنگ، حساسیت بیشتر در برابر لک و سریع کثیف شدن آن است. اگر این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد پیشنهاد می‌کنیم حتماً از رنگ‌های سوپر براق مثل کابینت پولیشی استفاده کنید چراکه تمیز کردن این نوع کابینت‌ها بسیار آسان‌تر است.

البته با پیشرفت تکنولوژی و بهبود کیفیت متریال مصرفی مثل رنگ امروزه رنگ هایی وجود دارد که کیفیت بسیار بالایی دارند و به راحتی تمیز می شوند. همچنین در برابر رطوبت و آب مقاومت بسیار خوبی دارند. پس اگر قصد انتخاب کابینت کلاسیک سفید با طراحی ساده تر را دارید ما به شما کابینت نئوکلاسیک را پیشنهاد می کنیم که به مراتب از سبک کلاسیک ساده است و به همان اندازه زیبا و چشم نواز …

انواع کابینت نئوکلاسیک سفید

رنگ سفید در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک جزو رنگ های پر طرفدار است که به دو صورت معمولاً ساخته می شود که مدل دوم استحکام و زیبایی بیشتری دارد و گران قیمت تر است.

 • کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک ام دی اف با رنگ سفید
 • کابینت سبک نئوکلاسیک با روکش بلوط و رنگ سفید
درب کابینت نئوکلاسیک براق
درب کابینت نئوکلاسیک براق

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک چیست؟

انتخاب نوع رنگ مصرفی هم در قیمت و هم در کیفیت کابینت نئوکلاسیک تاثیرگذار خواهد بود. قبل از انتخاب نوع رنگ، پیشنهاد ما این است که ببینید طرفدار رنگ چوب طبیعی هستید یا رنگ های پوششی. رنگ های قهوه ای مثل فندقی و گردویی در دسته ی رنگ های خودرنگ و شفاف طبقه بندی می شوند درصورتیکه رنگ های پوششی کاملا سطح چوب و روی کار را می پوشانند و دامنه ی گسترده تری دارند مانند رنگ طوسی.

اگر از رنگ های پوششی استفاده می کنید کیفیت چوب و روکش زیر کار خیلی اهمیت ندارد و می توان تنها از ام دی اف خام رنگ شده برای ساخت کابینت با رنگ پوششی استفاده کرد اما اگر به رنگ طبیعی چوب علاقه مند هستید باید از ام دی اف روکش شده و رنگ های شفاف استفاده کنید. بهترین رنگ های کابینت در حال حاضر این رنگ ها هستند :

 •  سفید
 • طوسی
 • سبز تیره
 • آبی تیره
 • خاکستری
 • قهوه ای
کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک شیشه خور
کابینت نئوکلاسیک شیشه خور

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می‌رسد و این درحالی است که بیشتر افراد علاقه‌مند به سبک مدرن، طرفدار طرح‌های ساده و مینیمال هستند. کابینت کلاسیک از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت و هنر نجاران باسابقه ساخته می‌شود. بنابر این قیمت بالایی دارد و بیشتر در خانه های ویلایی لوکس و گران قیمت اجرا می شود. اما در سبک نئوکلاسیک با جایگزینی MDF خام بجای چوب طبیعی هزینه‌ها تا حد زیادی تعدیل می‌شود.

 • طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک
 • قیمت ارزان تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک
 • طراحی و اجرای سریع‌تر نسبت به کابینت منبت کاری شده
 • نسبت به مدل‌های سنتی و کلاسیک بروز‌تر و کاربردی‌تر است
کابینت نئوکلاسیک دو رنگ
کابینت نئوکلاسیک دو رنگ

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ ترندترین مدل 2022

استفاده از تضاد رنگی یکی از ترفندهایی است که بیشتر معماران و دکوراتورها از آن بهره می‌برند و معمولاً به خوبی جواب می‌دهد. کابینت نئوکلاسیک دو رنگ با ترکیب رنگ‌های تیره و روشن مانند سفید، طوسی، سورمه ای، خاکستری، کرم، نسکافه ای و رنگ چوب از بهترین رنگ‌هایی هستند در سال 2021 – 2022 بیشترین آمار فروش را دارند.

در طراحی کابینت دور رنگ اغلب رنگ کابینت جزیره یا کاور هود را از دیگر کابینت‌ها متمایز انتخاب می‌کنند و یا اینکه کابینت دیواری و زمینی را با دو طیف رنگی مختلف اجرا می‌کنند. همچنین در انتخاب کانتر تاپس (صفحه کابینت) بهتر است اگر رنگ کابینت زمینی را تیره انتخاب می‌کنید از صفحه کابینت سرامیکی یا کوارتز سفید یا روشن با رگه‌های تیره استفاده کنید تا این تضاد رنگی جلوه‌ی بیشتری پیدا کند.

کابینت نئوکلاسیک پولیشی
کابینت نئوکلاسیک پولیشی

کابینت مدرن بهتره یا نئوکلاسیک چرا؟

کابینت مدرن معمول‌ترین نوع کابینتی است که در هر خانه‌ای یافت می‌شود که هم نسبت به سایر کابینت‌های آشپزخانه قیمت مناسبی دارد و هم به علت پر تعداد بودن شرکت‌های طراحی دکوراسیون اولین گزینه برای افرادی است که قصد دارند برای منزل خود کابینت سفارش دهند. بدلیل محدودیت‌هایی که در انتخاب طرح و رنگ ام دی اف و همچنین محدودیت هایی که ناشی از ویژگی های ساختاری ورق ام دی اف است نمی توان هر سبکی را بصورت تمام ام دی اف پیاده سازی کرد. به همین دلیل امروزه کابینت مدرن کمی دچار یکنواختی شده و سبک نئوکلاسیک طرفدار بیشتری پیدا کرده

 • بدلیل استفاده از رنگ قدرت انتخاب در رنگ کابینت نامحدود است.
 • گاهی سادگی زیاد در طراحی دکوراسیون باعث ایجاد حس نامطلوب می شود که از این نظر سبک نئوکلاسیک سبکی متعادل است.
 • تنها ایراد کابینت نئوکلاسیک در مقایسه با کابینت ام دی اف و هایگلس بالاتر بودن قیمت آن است.
کابینت نئوکلاسیک روکش طبیعی
کابینت نئوکلاسیک روکش طبیعی

نحوه طراحی آشپزخانه نئوکلاسیک

سادگی در طراحی و استفاده از رنگ های پلی اورتان یا پلی استر و همچنین پولیش از خصوصیات کابینت نئوکلاسیک است. بکارگیری رنگ های تیره و سرد مثل طوسی و خاکستری از دیگر خصوصیات این نوع کابینت است. استفاده ترکیبی از متریال گوناگون مثل ام دی اف و روکش چوبی به زیبایی کابینت می افزاید و از سوی بیشتر طراحان و دکوراتورها توصیه می شود.

درب های کابینت نئوکلاسیک معمولا تمام ام دی اف و یا از فریم چوب طبیعی، ورق ام دی اف و روکش چوبی ساخته می شود. برای انتخاب دستگیره می توان هم از دستگیره های مخصوص سبک کلاسیک استفاده کرد و هم دستگیره کابینت های مدرن، البته بر اساس تجربه و سلیقه  مشتریان استفاده از دستگیره های مدرن بیشتر توصیه می شود

کابینت سبک نئوکلاسیک رنگ چوب
کابینت سبک نئوکلاسیک رنگ چوب

قبل از خرید کابینت به این نکات توجه کنید

برای خرید کابینت نئوکلاسیک چند مورد مهم و حائز اهمیت وجود دارد که توجه به آنها باعث می شود انتخاب بهتری داشته باشید. عواملی مانند نوع ام دی اف مصرفی، نوع چوب یا روکش مصرفی، رنگ مورد استفاده و مدل کابینت مهم ترین آنها هستند که در ادامه توضیحاتی در مورد هریک از این موارد ارائه خواهیم کرد.

 • خارجی یا ایرانی بودن ام دی اف مصرفی
 • انتخاب نوع و ضخامت روکش چوب مصرفی
 • کیفیت رنگ مورد استفاده
 • کیفیت ورق MDF تاثیر زیادی در قیمت کابینت می گذارد

بطور معمول برای تولید یونیت و بدنه کابینت آشپزخانه از ورق ام دی اف سفید صابونی استفاده می شود که هم می توان از ورق های ایرانی استفاده کرد و هم خارجی که کیفیت بالاتری دارند. برای تولید درب کابینت نئوکلاسیک در بیشتر موارد از ابزار نیلوفری استفاده می شود که بسته به طرح درب هم می توان از ام دی ام 18 میل استفاده کرد و هم 25 میل. ام دی اف خام هم مانند ام دی اف سفید صابونی ایرانی و خارجی دارد که نوع خارجی آن با اختلاف بهتر است.

در پایان هم می توان درب کابینت را بصورت تمام ام دی اف ساخت و هم ام دی اف با روکش و چوب طبیعی که بستگی به بودجه و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید دارد.

طرفدار چه مدل کابینتی هستید؟ ساده یا شلوغ

مدل کابینت نئوکلاسیک از نظر پرکار یا کم کار بودن هم در قیمت کابینت و هم در طراحی بصری تاثیر زیادی دارد. قسمت های تاج و زیرچراغ و درب کابینت مهم ترین قسمت هایی هستند که عملیات پرداخت و فرم دهی روی آنها انجام می شود. درصورت شلوغ بودن طراحی این قسمت ها زمان ساخت و رنگ آمیزی طولانی تر شده و مسلماً باعث افزایش قیمت کابینت نئوکلاسیک می شود. ضمن اینکه کابینت سبک نئوکلاسیک اگر بیش از حد پرکار باشد کم کم به سمت سبک کلاسیک رفته و از نئوکلاسیک بودن در می آید.
پس در انتخاب مدل کابینت نئوکلاسیک هم به جهت قیمت و هم از نظر اصولی بودن طراحی دقت زیادی بخرج دهید.

دلیل پرتقاضا بودن کابینت سفید چیست؟

اول اینکه رنگ سفید باعث بزرگتر نشان دادن فضای شما می شود.
رنگ سفید هیچگاه از مد نمی افتاد و با بیشتر رنگ ها سازگار است.
اغلب صفحه کابینت های سنگی تیره هستند و با انتخاب کابینت رنگ روشن تضاد رنگی زیبایی به وجود خواهد آمد.

شرکت های مطرح و بنام تولیدکننده کابینت نئوکلاسیک در تهران و ایران عبارتند از : انزو ، بهسازان ، نف ، مهراز ، ست و … محصولات این شرکت ها کاملاً لوکس و لاکچری بوده و اکثراً قیمت های بالایی دارند. مشتری های اصلی این شرکت ها عمدتاً، شرکت های عمرانی و پیمانکاران ساختمانی در شمال تهران هستند. این شرکت ها فقط در زمینه طراحی و نصب کابینت طرح نئوکلاسیک فعالیت ندارند و در حوزه تولید درب ، کمد ، دیوارکوب و سایر محصولات چوبی مربوط به دکوراسیون داخلی ساختمان سابقه زیادی دارند.

سوالات متداول

تفاوت و فرق کابینت کلاسیک با نئوکلاسیک در چیست؟

کابینت نئوکلاسیک طراحی بروز و ساده تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد. برخلاف کابینت کلاسیک که با چوب طبیعی اجرا می‌شود در تولید کابینت نئوکلاسیک از MDF خام با رنگ پلی اورتان پوششی استفاده می‌شود. به همین دلیل معمولاً کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک قیمت پایین تری دارد.

قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان چقدر است؟

همه چیز بستگی به نوع رنگ، MDF و یراق مصرفی دارد. در مجموعه اُرسی قیمت هر متر طول کابینت (زمینی + دیواری) با ابعاد استاندارد و با یراق بلوم اتریش (شامل تمامی لولاها، 3 دست ریل و 1 دست جک) بین 9/000/000 تا 11/000/000 تومان می‌باشد.

بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک کدام رنگ است؟

بهترین رنگ‌های کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک عبارتند از : سفید، طوسی، خاکستری، سورمه ای و رنگ چوب است. البته در سال 1401 احتمالاً کابینت نئوکلاسیک دو رنگ ترند خواهد شد. ترکیب دو رنگ تیره و روشن یا ترکیب رنگ چوب با رنگ تیره بهترین رنگ‌های هستند که می‌توانید برای این منظور انتخاب کنید.

کابینت نئوکلاسیک
بهترین یراق آلات را برای کابینت خود تهیه کنید …

یکی از مهم ترین مراحل سفارش کابینت، انتخاب و خرید یراق آلات آن است. یراق شامل لولا، ریل و انواع جک است که باتوجه به متحرک بودنشان احتمال خرابی این اتصالات زیاد است پس سعی کنید حتماً و حتماً از بهترین نوع یراق آلات استفاده کنید. این موضوع در سبک کلاسیک و نئوکلاسیک به جهت سنگین تر بودن درب‌های کابینت حائز اهمیت بیشتری است.

چرا برند بلوم (Blum)؟

در مجموع فارغ از سبک کابینت مشاوران ما به تمام مشتریان یراق بلوم اتریش (Blum) را پیشنهاد می‌کنند چرا که این برند سال های سال است که امتحان خود را پس داده و تمام مشتریان از کیفیت آن ابراز رضایت کردند.

کابینت نئوکلاسیک

منبع : houzz.com & wikipedia

تاریخ بروزرسانی : 1401/06/20

لطفا با ستاره دادن از ما حمایت کنید

10 دیدگاه دربارهٔ «کابینت نئوکلاسیک»

 1. صنایع چوب اُرسی

  با توجه به نبود روکش‌های مرغوب و همچنین چسب‌های مخصوص وارداتی در مجموع کابینت وکیوم فارق از هر سبکی که اجرا شود از نظر ما گزینه ی مناسبی نیست و توصیه نمی شود. از نظر هزینه نسبت به کابینت با رنگ پلی اورتان در شرایط یکسان از نظر مدل و طرح کابینت هزینه ی کمتری دارد اما اختلاف زیادی باهم ندارند. (با صرف کمی هزینه بیشتر کار باکیفیت تر و بهتری انتخاب کنید)

 2. کابینت نئوکلاسیک وکیوم چطوره؟
  هزینش نسبت به کابینت رنگ شده بالاتره یا پایین تر؟

 3. صنایع چوب اُرسی

  سوال بجا و درستی هست که چنتا موضوع به نظر بنده میرسه که در ادامه به اونها اشاره میکنم.

  اول اینکه باید ببینید از چه متریالی استفاده میکنن که ارزون تره قیمتشون اگر برند و تمام متریالی که ما استفاده میکنیم کابینت فرشی های سهروردی هم استفاده می کنند و بازهم اختلاف قیمت زیادی وجود داره حق با شماست.
  مطلب بعدی کیفیت اجرا، زمان تحویل و تعهدات فروشنده به شماست آیا محصول و خدمات ارائه شده در حد کابینت شرکتی هست یا خیر.
  نکته نهایی هم در نحوه محاسبه قیمت کابینته که بیشتر همکاران و نمایشگاه داران برای پایین بنظر رسیدن قیمت سعی می کنن بعضی از المان های کابینت مثل تاج، پاخور و یراق و … را به صورت جداگانه حساب می کنند و در نهایت هزینه ای که انجام دادین با عددی که ما به شما اعلام کردیم برابر میشه! پس سعی کنید دقیق و با نگاه درست به موضوع نگاه کنید.
  در پناه حق …

 4. سارا طیبی

  سلام من یکی دوجا تو سهروردی رفتم قیمتاشون پایین تر از شما بود میشه بگین دلیل این اختلاف قیمت چیه؟

 5. مرجان لطفیان

  پیج اینستا ندارید؟؟
  کارتون عالیه

 6. صنایع چوب اُرسی

  سلام حدود قیمت در همین پیج درج شده اما با توجه به نوسان قیمت برای دریافت لیست قیمت بروز و دقیق با همکاران در واحد فروش تماس بگیرید
  در پناه حق

 7. مینا رضایی

  سلام قیمت کابینت نئوکلاسیک براق متری چند؟
  شهرستان هم سفارش قبول میکنید؟

 8. صنایع چوب اُرسی

  سلام و عرض ادب
  بله تا حدی این حرف درسته اما کیفیت رنگ مصرفی و مدل استفاده شما از کابینت نئوکلاسیک اهمیت زیادی داره
  اگر بطور صحیح استفاده بشه و از رنگ خارجی استفاده بشه برای رنگ آمیزی کابینت به ندرت به مشکل بر می‌خورید

 9. سعید هاشمی

  سلام
  یه سوال داشتم ازتون
  در مورد کابینت نئوکلاسیک میگن چون رنگ میشه حساسه و طول عمر پایینی داره …
  درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.