کابینت نئوکلاسیک اُرسی
کابینت نئوکلاسیک اُرسی

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

کابینت نئوکلاسیک در واقع نسل جدید کابینت آشپزخانه کلاسیک است که طراحی ساده تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد و از ویژگی های کابینت مدرن بهره می برد اما چهارچوب اصلی و اساس سبک کابینت همان سبک کلاسیک است با کمی تغییرات و حرکت به سمت مدرنیته. کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک معمولاً انتخاب اول افرادی است که هم به سبک کلاسیک و هم سبک مدرن علاقه دارند.

مهم ترین ویژگی کابینت نئوکلاسیک ، بین سبکی بودن طراحی آن است (تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک) که این روزها خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفته و به یکی از سبک های پرفروش و پرتقاضا در صنعت ساختمان و طراحی دکوراسیون تبدیل شده است. دلیل استقبال زیادی که از کابینت نئوکلاسیک شده را می توان در ویژگی های مثبت و منفی سبک مدرن و کلاسیک پیدا کرد. به بیان دیگر می توان گفت کابینت نئوکلاسیک نقات قوت کابینت کلاسیک و مدرن را یدک می کشد اما در پی رفع نقایص و معایب این دو سبک است.

مزایا و معایب کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می رسد و این درحالی است که بیشتر افراد طرفدار طرح های ساده و مدرن هستند. همچنین کابینت کلاسیک بدلیل اینکه از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت دستان هنرمند نجاران باسابقه ساخته می شود قیمت بالایی دارد. تقریباً بجز مواردی که ذکر شد کابینت کلاسیک عیب دیگری ندارد. در مورد محاسن این سبک از کابینت هم میتوان به تولید 100 درصد سفارشی، تنوع در رنگ و طرح، اصالت و ماندگاری و همچنین طبیعی بودن بدلیل استفاده از چوب اشاره کرد.

مزایا و معایب کابینت مدرن

کابینت مدرن متداول ترین و معمول ترین نوع کابینتی است که در هر خانه ای یافت می شود که هم نسبت به سایر کابینت های آشپزخانه قیمت مناسبی دارد و هم بدلیل اجرا و نصب آسان افراد کاملاً در دسترس است بطوری که در هر محله ممکن است چند دفتر طراحی دکوراسیون سبک مدرن پیدا کنید و براحتی برای منزل خود کابینت ام دی اف سفارش دهید. بدلیل محدودیت هایی که در انتخاب طرح و رنگ ام دی اف و همچنین محدودیت هایی که ناشی از ویژگی های ساختاری ورق ام دی اف است نمی توان هر سبکی را بصورت تمام ام دی اف پیاده سازی کرد. به همین دلیل کابینت مدرن کمی دچار یکنواختی شده. شاید حفظ سادگی خواست خیلی از افراد باشد اما سادگی بیش از حد هم جالب نیست و گاهی برای تنوع هم که شده نیاز است که کمی دور خود را شلوغ کنیم!

بررسی عوامل تاثیر گذار در

قیمت کابینت نئوکلاسیک

کابینت سبک نئوکلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک

جالب است بدانید قیمت کابینت نئوکلاسیک همانند ویژگی های ظاهری و نوع طراحی بین سبک مدرن و کلاسیک است. در حالت کلی قیمت کابینت چوبی از کابینت سبک نئوکلاسیک و کابینت مدرن بیشتر است چون در ساخت کابینت چوبی از چوب طبیعی استفاده می شود و چوب متریال گران قیمتی است. بدلیل اختلاف زیادی که این سه نوع کابینت باهم دارند نمی توان از نظر قیمتی آنها را باهم مقایسه کرد چرا که هر یک پروسه ساخت متفاوت و متریال مورد نیاز خودشان را می طلبند. اما برای اینکه دید بهتری نسبت به آنها داشته باشید حدود قیمت کابینت نئوکلاسیک به صورت زیر است :

 • قیمت کابینت نئوکلاسیک (تیر ماه 99)
 • تمام ام دی اف با رنگ پوششی متری 4 تا 4.5 میلیون تومان
 • ام دی اف با روکش راش یا بلوط و رنگ پلی اورتان متری 4.5 تا 5 میلیون تومان

خرید کابینت نئوکلاسیک

برای خرید کابینت نئوکلاسیک چند مورد مهم و حائز اهمیت وجود دارد که توجه به آنها باعث می شود انتخاب بهتری داشته باشید. عواملی مانند نوع ام دی اف مصرفی، نوع چوب یا روکش مصرفی، رنگ مورد استفاده و مدل کابینت مهم ترین آنها هستند که در ادامه توضیحاتی در مورد هریک از این موارد ارائه خواهیم کرد.

نوع ورق ام دی اف

بطور معمول برای تولید یونیت و بدنه کابینت آشپزخانه از ورق ام دی اف سفید صابونی استفاده می شود که هم می توان از ورق های ایرانی استفاده کرد و هم خارجی که کیفیت بالاتری دارند. برای تولید درب کابینت نئوکلاسیک در بیشتر موارد از ابزار نیلوفری استفاده می شود که بسته به طرح درب هم می توان از ام دی ام 18 میل استفاده کرد و هم 25 میل. ام دی اف خام هم مانند ام دی اف سفید صابونی ایرانی و خارجی دارد که نوع خارجی آن با اختلاف بهتر است. در پایان هم می توان درب کابینت را بصورت تمام ام دی اف ساخت و هم ام دی اف با روکش و چوب طبیعی که بستگی به بودجه و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید دارد.

نوع روکش و چوب

در تولید درب کابینت نئوکلاسیک با متریال روکش چوبی و چوب طبیعی به دو صورت می توان عمل کرد. 1) می توان فریم یا قاب دور درب تمام چوب کار کرد که هم باعث زیباتر شدن طراحی ظاهری کابینت می شود و هم استحکام را بالا خواهد برد. 2) می توان درب را بشکل تمام ام دی اف ساخت و بعد از اتصال روکش چوب طبیعی روی آن عملیات فرم دهی را با استفاده از تیغه فرز و ابزار مورد نظر انجام داد. در حالت دوم هزینه ها تا حدودی کاهش می یابد اما از نظر عملیاتی نمی توان از ابزارهای عمیق و خیلی برجسته استفاده کرد.

نوع رنگ مصرفی

انتخاب نوع رنگ مصرفی هم در قیمت و هم در کیفیت کابینت نئوکلاسیک تاثیرگذار خواهد بود. قبل از انتخاب نوع رنگ، پیشنهاد ما این است که ببینید طرفدار رنگ چوب طبیعی هستید یا رنگ های پوششی. رنگ های قهوه ای مثل فندقی و گردویی در دسته ی رنگ های خودرنگ و شفاف طبقه بندی می شوند درصورتیکه رنگ های پوششی کاملا سطح چوب و روی کار را می پوشانند و دامنه ی گسترده تری دارند مانند رنگ طوسی. اگر از رنگ های پوششی استفاده می کنید کیفیت چوب و روکش زیر کار خیلی اهمیت ندارد و می توان تنها از ام دی اف خام رنگ شده برای ساخت کابینت با رنگ پوششی استفاده کرد اما اگر به رنگ طبیعی چوب علاقه مند هستید باید از ام دی اف روکش شده و رنگ های شفاف استفاده کنید.

انتخاب مدل کابینت

مدل کابینت نئوکلاسیک از نظر پرکار یا کم کار بودن هم در قیمت کابینت و هم در طراحی بصری تاثیر زیادی دارد. قسمت های تاج و زیرچراغ و درب کابینت مهم ترین قسمت هایی هستند که عملیات پرداخت و فرم دهی روی آنها انجام می شود. درصورت شلوغ بودن طراحی این قسمت ها زمان ساخت و رنگ آمیزی طولانی تر شده و مسلماً باعث افزایش قیمت کابینت نئوکلاسیک می شود. ضمن اینکه کابینت سبک نئوکلاسیک اگر بیش از حد پرکار باشد کم کم به سمت سبک کلاسیک رفته و از نئوکلاسیک بودن در می آید. پس در انتخاب مدل کابینت نئوکلاسیک هم به جهت قیمت و هم از نظر اصولی بودن طراحی دقت زیادی بخرج دهید.

قیمت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چگونه محاسبه می شود؟

کابینت نئوکلاسیک شرکت اُرسی

خصوصیات کابینت نئوکلاسیک

 • اول اینکه کابینت نئوکلاسیک از نظر ظاهری مانند کابینت کلاسیک خیلی پرکار نیست و مثل کابینت مدرن بسیار ساده نیست. درواقع اگر از کابینت تمام چوب کلاسیک مواردی مانند درب های ابزار خورده، ستون و سرستون های حجیم و منبت کاری شده را حذف کنیم نوعی کابینت نئوکلاسیک در اختیار خواهیم داشت.

درب کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

 • درب های کابینت نئوکلاسیک معمولا تمام ام دی اف و یا از فریم چوب طبیعی، ورق ام دی اف و روکش چوبی ساخته می شود. برای انتخاب دستگیره می توان هم از دستگیره های مخصوص سبک کلاسیک استفاده کرد و هم دستگیره کابینت های مدرن، البته بر اساس تجربه و سلیقه  مشتریان استفاده از دستگیره های مدرن بیشتر توصیه می شود.

طراحی کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

 • سادگی در طراحی و استفاده از رنگ های پلی اورتان یا پلی استر و همچنین پولیش از خصوصیات کابینت نئوکلاسیک است. یکی از سبک هایی که به نوعی زیر مجموعه سبک نئوکلاسیک بشمار می آید، کابینت انزو است که جزو مدل های پر طرفدار کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک محسوب می شود.
کابینت نئوکلاسیک شرکت اُرسی

انواع کابینت نئوکلاسیک

بر اساس نوع متریالی که در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شود می توان کابینت نئوکلاسیک را به سه دسته اصلی تقسیم کرد:

 1. کابینت نئوکلاسیک چوبی
 2. کابینت نئوکلاسیک ام دی اف با روکش چوب
 3. کابینت نئوکلاسیک تمام ام دی اف

مسلماً هر چه چوب بیشتری در ساخت کابینت بکار رفته باشد قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد شد. استفاده از چوب های با کیفیت در ساخت کابینت باعث افزایش دوام و طول عمر بالای آن می شود به همین دلیل کابینت های چوبی هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام طرفداران بیشتری دارند. اما با توجه به اینکه همیشه قیمت یک عامل مهم و تاثیر گذار در خرید کابینت آشپزخانه بوده و هست، کابینت نئوکلاسیک تمام ام دی اف با رنگ های پوششی برای افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی بابت خرید کابینت آشپزخانه انجام دهند، گزینه اقتصادی تر و منطقی تری است اما اگر مدیریت هزینه خیلی برای شما اولویت ندارد و به زیبایی و کیفیت اهمیت زیادی می دهید قطعاً کابینت چوبی بهترین گزینه برای شما خواهد بود البته گزینه دیگری هم برای علاقه مندان به سبک نئوکلاسیک وجود دارد که آن هم کابینت ام دی اف با روکش چوب و رنگ است.

کابینت ام دی اف نئوکلاسیک با رنگ پوششی

کابینت تمام ام دی اف سبک نئوکلاسیک

بدنه و درب ها بطور کامل از ورق MDF ساخته می شود. بر روی درب کابینت بعد از برش کاری و سایز شدن با استفاده از ماشین آلات CNC ابزار زده می شود و سپس با استفاده از رنگ های پوششی درب کابینت کاملا رنگ خواهد شد. این مدل کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک قیمت مناسبی نسبت به کابینت سبک نئوکلاسیک با درب چوبی و روکش چوبی دارد.

مزایا

 • ساده، مدرن و زیبا
 • قیمت مناسب
 • تنوع رنگی بالا

معایب

 • محدودیت در اجرای طرح های پیچیده تر
 • حساسیت در برابر ضربه و خراشیدگی
 • طول عمر متوسط
کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب

کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب

بدلیل زیبایی ظاهری روکش چوب طبیعی نسبت به ام دی اف، بعضی از کارفرمایان تمایل دارند بجای ساخت کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک تمام ام دی اف از ترکیب ام دی اف خام و روکش چوب هایی نظیر راش، بلوط، ملچ، گردو و … استفاده شود که باعث بالا رفتن قیمت کابینت نئوکلاسیک و البته زیباتر شدن آن خواهد شد.

مزایا

 • داشتن بافت زیبای چوب طبیعی
 • قیمت پایین تر نسبت به کابینت تمام چوب
 • تنوع زیاد در انتخاب نوع و ضخامت روکش و رنگ

معایب

 • محدودیت در اجرای طرح های پیچیده تر
 • حساسیت در برابر ضربه و حرارت
 • طول عمر متوسط

برای دریافت کاتالوگ محصولات و درخواست بازدید از محل با ما تماس بگیرید.

کابینت نئوکلاسیک چوبی

کابینت نئوکلاسیک چوبی در واقع همان کابینت کلاسیک ساده است یعنی درب کابینت بصورت تمام چوب (قاب تونیک) ساخته می شود. همچنین قسمت هایی نظیر تاج و زیرچراغ کابینت هم از چوب طبیعی ابزار خورده با طرح انتخابی کارفرما پیاده سازی می شود. چوب نسبت به ام دی اف سبک تر اما محکم تر است. وقتی از چوب برای ساخت درب کابینت نئوکلاسیک استفاده می کنیم در واقع طول عمر کابینت را بالا می بریم. وزن کمتر چوب نسبت به ام دی اف باعث می شود لولا ها و اتصالات بار کمتری را تحمل کنند و دیرتر خراب شوند.

مزایا

 • استفاده از چوب طبیعی و زیبایی
 • مقاومت بالا و وزن کم
 • شکل پذیری عالی و قدرت انتخاب بالا

معایب

 • قیمت بالاتر نسبت به کابینت روکش چوب و تمام ام دی اف
 • نگهداری و مراقبت از بافت چوب و رنگ روی آن کمی مشکل است

کابینت نئوکلاسیک سفید

اگر اغراق نکنیم بهترین انتخاب برای آشپزخانه هایی با متراژ کمتر کابینت نئوکلاسیک سفید خواهد بود. بطور کلی استفاده از رنگ روشن در طراحی آشپزخانه امری رایج شده بطوریکه با سلیقه بیشتر افراد همخوانی پیدا کرده. البته انتخاب رنگ کابینت بستگی زیادی به سایر اجزا محیط هم دارد. اما همانطور که اشاره شده کابینت نئوکلاسیک سفید گزینه ایده آلی برای بیشتر افراد بوده و هست.مخصوصاً اگر از صفحه کابینت کورین تیره استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید برای کابینت آشپزخانه هزار حسن و یک ایراد دارد. رنگ سفید سریع کثیف می شود و تمیز کردن آن کار دشواری است. البته با پیشرفت تکنولوژی و بهبود کیفیت متریال مصرفی مثل رنگ امروزه رنگ هایی وجود دارد که کیفیت بسیار بالایی دارند و به راحتی تمیز می شوند. همچنین در برابر رطوبت و آب مقاومت بسیار خوبی دارند. پس اگر قصد انتخاب کابینت کلاسیک سفید با طراحی ساده تر را دارید ما به شما کابینت نئوکلاسیک را پیشنهاد می کنیم که به مراتب از سبک کلاسیک ساده است و به همان اندازه زیبا و چشم نواز …

کابینت نئوکلاسیک سفید

انواع کابینت نئوکلاسیک سفید

رنگ سفید در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک جزو رنگ های پر طرفدار است که به دو صورت معمولاً ساخته می شود که مدل دوم استحکام و زیبایی بیشتری دارد و گران قیمت تر است.

 • کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک ام دی اف با رنگ سفید
 • کابینت سبک نئوکلاسیک با روکش بلوط و رنگ سفید

چرا کابینت نئوکلاسیک سفید نسبت به دیگر رنگ ها تقاضای بیشتری دارد؟

 • اول اینکه رنگ سفید باعث بزرگتر نشان دادن فضای شما می شود.
 • رنگ سفید هیچگاه از مد نمی افتاد و با بیشتر رنگ ها سازگار است.
 • اغلب صفحه کابینت های سنگی تیره هستند و با انتخاب کابینت رنگ روشن تضاد رنگی زیبایی به وجود خواهد آمد.
کابینت نئوکلاسیک
کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

تولید کنندگان کابینت نئوکلاسیک

شرکت های مطرح و بنام تولیدکننده کابینت نئوکلاسیک در تهران و ایران عبارتند از : انزو ، بهسازان ، نف ، مهراز ، ست و … محصولات این شرکت ها کاملاً لوکس و لاکچری بوده و اکثراً قیمت های بالایی دارند. مشتری های اصلی این شرکت ها عمدتاً، شرکت های عمرانی و پیمانکاران ساختمانی در شمال تهران هستند. این شرکت ها فقط در زمینه طراحی و نصب کابینت طرح نئوکلاسیک فعالیت ندارند و در حوزه تولید درب ، کمد ، دیوارکوب و سایر محصولات چوبی مربوط به دکوراسیون داخلی ساختمان سابقه زیادی دارند.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک روکشی

کابینت روکش چوب طبیعی به سبک نئوکلاسیک، این مدل کابینت هم زیبایی کابینت چوبی را یدک می کشد و هم بدلیل بکارگیری ام دی اف و روکش چوب قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های تمام چوب دارد.

کابینت نئوکلاسیک ام دی اف از نظر نوع پوشش روی ورق MDF به دو دسته کابینت ام دی اف با روکش چوب و کابینت ام دی اف با روکش pvc یا ممبران تقسیم بندی می شود. چه از نظر زیبایی و چه از نظرکیفیتی و دوام، کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب بهتر از کابینت سبک نئوکلاسیک با روکش PVC است البته از منظر هزینه ای کابینت روکشی گران قیمت تر از ممبران است.

 • مدل کابینت نئوکلاسیک
 • کابینت سبک نئوکلاسیک
 • طرح کابینت نئوکلاسیک
 • طراحی کابینت نئوکلاسیک

مقایسه کابینت نئوکلاسیک و انزو

از نظر طراحی کابینت نوکلاسیک شباهت زیادی به کابینت انزو دارد با این تفاوت که درب کابینت انزو از ام دی اف ۲۵ میل ساخته می شود و قسمت های کناری آن با استفاده از دستگاه سی ان سی تراش میخورد و فرم داده می شود. در حالی که در کابینت نئوکلاسیک معمولاً قسمت میانی درب کابینت با استفاده از دستگاه سی ان سی تراش ساده ای می خورد.
بعد از CNC کاری در هر دو سبک درب کابینت وارد پروسه رنگ کاری می شود. شباهت دیگری که کابینت نئوکلاسیک به کابینت انزو دارد این است که هر دو تماماً از ام دی اف ساخته می شوند با این تفاوت که کابینت نئوکلاسیک می تواند به‌صورت روکشی هم ساخته شود اما کابینت انزو معمولاً با استفاده از رنگ پوششی تولید می شود و روکش نمی‌شود.

آخرین بروزرسانی : 1399/04/20

منبع : houzz.com

دفتر مرکزی

تهران، فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان علوی، پلاک 49

کارخانه

تهران، سایت خاوران بعد از قیامدشت، بلوار انقلاب ، کوچه یاس 1 ، پلاک 6

تلفن : 36081847-021

تلفن تماس

همراه : 09127051297

محصولات شرکت اُرسی

کابینت روکش چوبکابینت روکش چوب

کابینت روکش چوب طبیعی

درب تمام چوبدرب تمام چوب

درب لابی تمام چوب

کابینت تمام چوب سفیدکابینت تمام چوب سفید

کابینت آشپزخانه تمام چوب

Call Now Button