کابینت ممبران چوبی

کابینت ممبران چوبی چیست؟

کابینت ممبران به طور کلی به نوعی از کابینت کلاسیک گفته می‌شود که با استفاده از دستگاهی به نام وکیوم، با سرعت زیاد و به آسانی روکشی از جنس pvc بر روی آن، کشیده می‌شود. در طرف مقابل این نوع کابینت، کابینت کلاسیک چوبی قرار دارد که با استفاده از چوب طبیعی و رنگ های پلی اورتان، پلی استر و سایر رنگ‌ها ساخته می‌شوند که اشتباهاً به کابینت ممبران چوبی در بین مردم شناخته می شود. از نظر کیفی و زیبایی ظاهری این دو نوع کابینت اختلافات زیادی دارند که باعث می شود تفاوت قیمت کابینت رنگ شده و کابینت وکیوم (روکش PVC) بسیار زیاد باشد.

آنچه که کاملاً مشخص است این است که از نظر زیبایی کابینت چوبی رنگ شده سطح کیفی بالاتری دارد و طبیعتاً قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

کابینت ممبران چوبی چه مزیتی دارد؟

برای تولید اکثر کابینت های سبک کلاسیک می‌توان از چوب طبیعی درختان مختلف، استفاده کرد. به کارگیری چوب طبیعی، در طراحی کابینت آشپزخانه موجب می‌شود تا فضای این محیط از حال و هوای ساده خود خارج شود و به محیطی جذاب و طبیعی مبدل گردد. در حقیقت استفاده از این نوع از کابینت‌های کلاسیک، موجب می‌شود تا آشپزخانه مورد استفاده، به محیطی کلاسیک و اصیل تبدیل شود. کابینت های چوبی از نظر طرح و رنگ، تنوع بسیار زیادی دارند. تمرکز بر جزئیاتی از قبیل منبت کاری، ستون، سرستون، ویترین و … در این نوع از کابینت ها باعث می‌شود تا زیبایی آن دو چندان شود.

  • کابینت وکیوم ممبران بدلیل عدم استفاده از چوب و رنگ قیمت پایین تری نسبت به کابینت چوب طبیعی دارد.
  • از نظر زیبایی و پرداختن به جزئیات و ظرافت ها کابینت ممبران با چوب و رنگ بهتر از کابینت های روکشی است.

معایب کابینت ممبران چوبی

این نوع از کابینت‌ها دوام و ماندگاری قابل توجهی دارند و کیفیت آن‌ها نیز بستگی به نوع چوب مورد استفاده در ساخت و تولید آن‌ها دارد. در کنار داشتن مزایای زیاد کابینت‌های ممبران چوبی معایبی هم دارند که مهم ترین آن قیمت بالای آن است که عمده ترین دلیل آن استفاده از انواع چوب های طبیعی گران قیمت است. در صورتیکه در ساخت کابینت های روکش ممبران یا PVC به طور کامل از متریال ام دی اف خام استفاده می کنند که در مقایسه با چوب بسیار ارزان تر است. ضمن اینکه بیشتر مراحل کار به شکل ماشینی و اتوماتیک انجام می شود که سرعت را بالا می برد درصورتیکه کابینت های چوبی غالباً به شکل دستی توسط نجاران ساخته می شوند و آماده رنگ آمیزی می شوند که خود چندین روز زمان می برد. به همین خاطر کابینت های چوبی سبک کلاسیک پروسه تولید طولانی تری دارند.

یکی دیگر از معایب کابینت ممبران چوبی این است که نظافت آن نسبت به کابینت وکیوم سخت تر و حساس تر است و در صورت استفاده ناصحیح، دچار خط و خش می‌شوند. همچنین اگر رنگ این نوع از کابینت‌ها دچار خش شود، راه برای نفوذ رطوبت به درون کابینت باز می‌شود.

  • کابینت های ممبران با چوب طبیعی از حیث مدت تولید و نصب، زمان بر هستند.
  • قیمت بالا مهم ترین عیب کابینت های ممبران چوبی است.

کابینت ممبران با روکش pvc

نوع دیگر کابینت ممبران یا کلاسیک، کابینتی است که با روکش پی وی سی تولید می شود. ممبران که به آن وکیوم نیز گفته می‌شود همان‌طور که پیش از این نیز به آن اشاره شد، نوعی روکش پی وی سی است که بر روی مغزی‌هایی از جنس‌های مختلف از جمله ام دی اف، چوب، نئوپان، کشیده می‌شود. در فرایند تولید این محصول بر روی متریال نام برده شده، ابزار زده می‌شود و سپس طرح مورد نظر بر روی آن پیاده سازی می‌شود. پس از آن مغزی، به چسب و رزین آغشته می‌گردد و سپس در انتهای انجام این کار، با استفاده از تکنولوژی مخصوص و با به کار گیری دستگاه وکیوم، روکش مورد نظر بر روی آن، پرس و محکم می‌گردد و یا به عبارت بهتر، وکیوم می‌شود.

از جمله مزایای منحصر به فرد این محصول می‌توان به قیمت بسیار پایین‌تر آن در مقابل کابینت چوبی ممبران اشاره کرد که موجب می‌شود افراد زیادی به استفاده از آن متمایل گردند. استفاده از این کابینت هم‌چنین فضایی جذاب برای آشپرخانه منزل شما به وجود خواهد آورد ضمن اینکه قابلیت تولید کابینت سبک نئوکلاسیک هم با این نوع روکش وجود دارد.

  1. قیمت پایین و مناسب
  2. تولید و اجرای سریع
  3. بهره گیری از سبک کلاسیک
کابینت ممبران چوبی سبک کلاسیک
کابینت سبک کلاسیک

کابینت چوبی با روکش ممبران چه معایبی دارد؟

یکی از معایب اساسی کابینت ممبران چوبی از نوع روکش پی وی سی، در همین عامل روکش آن نهفته است. در حقیقت در هنگام ساخت و طراحی این محصول، باید توجه کافی صرف شود. اگر دقت مناسبی در این زمینه صورت نگیرد ممکن است پس از مدتی، روکش این کابینت به دلائلی از قبیل وجود رطوبت در آشپزخانه دچار تورم شود و به مرور از سطح کابینت جدا گردد. بنابراین در طراحی و ساخت این نوع از کابینت، مهارت کابینت ساز بسیار موثر است. لذا یکی از نکات لازم در هنگام سفارش دادن این محصول در نظر گرفتن میزان مهارت و حرفه‌ای بودن کابینت ساز است.

طراحی کابینت های سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است و باید بر اساس میزان فضای آشپزخانه و اصول طراحی داخلی انجام شود.

قیمت کابینت ممبران چوبی و روکش پی وی سی

به طور کلی نکته اساسی پیرامون تعیین قیمت کابینت این است که قیمت این محصولات را به طور معمول با توجه به میزان متراژ آن در نظر می‌گیرند. از طرف دیگر قیمت این نوع از کابینت‌ها به نوع متریال به کار رفته در تولید آن‌ها نیز بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان به بیان یک قیمت ثابت و دقیق در این زمینه دست یافت.
چراکه نوع متریال مورد استفاده، جزئیات طرح و نقش‌های کابینت مورد نظر، متراژ کابینت و… همه مواردی هستند که در تعیین قیمت آن اثر گذارند. اما به طور کلی می‌توان گفت قیمت کابینت چوبی ممبران از قیمت کابینت ممبران روکش pvc بالاتر است. در حقیقت یکی از عواملی که موجب شده این نوع از کابینت‌ها امروزه موارد استفاده زیادی داشته باشند، همین قیمت پایین‌تر آن‌ها است.

منبع : pinterest

تاریخ بروزرسانی : 1399/11/26

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *