قاب چوبی دور آسانسور

قاب چوبی دور آسانسور » قاب چوبی دور پنجره

لابی آسانسور، یکی از مکان‌هایی است که در طراحی ساختمان اغلب مورد غفلت واقع می‌شود. این در حالی است که این بخش یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که هر فرد برای رسیدن به منزل یا قسمت مورد نظر خود، حتما از آن گذر می‌کند و قطعا تا رسیدن آسانسور زمانی را در آن سپری می‌نماید.
ساختمان‌های مجلل و بزرگ امروزی، که زیبایی منحصر به فردشان چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند قطعا از طراحی و نظرات مهندسان معماری بزرگی نشات گرفته‌اند که خلاق بوده و همه‌چیز را در زمینه زیبایی یک ساختمان می‌دانند. هر ساختمان مجلل از بخش‌های مختلف و متعددی برخوردار است که قطعا برای زیباتر به نظر رسیدن نیازمند آن است که همه‌ی جنبه‌های آن به طور ویژه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد.

لابی‌های دسترسی به آسانسور، گیت‌های ورودی آسانسور و راهروهای دسترسی به این لابی‌ها، همه از مکان‌هایی هستند که بسیار مورد توجه قرار نمی‌گیرند و اگر به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود، قطعا امتیاز زیبایی ساختمان را دو چندان خواهد نمود.

لابی ساختمان های بزرگ

ساختمان‌های بزرگ امروزه، اغلب مکانی را برای دسترسی به آسانسور در نظر گرفته‌اند که به لابی آسانسور معروف است. به طور کلی، نمای ساختمان و طراحی داخلی بخش‌های مختلف هر ساختمان، علی‌الخصوص لابی آسانسور، نمادی از موقعیت و خصوصیات ساکنین هر ساختمان است.
برای طراحی این بخش از هر ساختمان، اصولی وجود دارد که به نورپردازی، سقف، کف، دیوارها، گیت‌های ورودی و دیوارکوب‌های آسانسور می‌پردازد. ما در این مقاله به طور اختصار به گیت‌های درگاهی و درهای راهرو‌ها و آسانسور خواهیم پرداخت.

تا به امروز، شاهد گیت‌های درگاهی و یا درهای آسانسور و قرنیزها و دیوار کوب‌های متفاوتی در لابی آسانسور بوده‌اید، اما امروز ما شما را با دریایی از خلاقیت و نوآوری روبرو می‌کنیم که می‌تواند ابهتی بی نظیر در کنار منحصر به فرد بودنی خلاقانه به لابی آسانسور شما بدهد که تاکنون در هیچ جای دیگری آن را مشاهده نکرده‌اید. چوب، یکی از نوآوری‌هایی است که می‌توانید با آن سبک کلاسیک و اصیل را با خلاقیت‌های مدرن همراه کنید و چشم هر بیننده‌ای را خیره نمایید.

برای ورودی به آسانسور، می‌توانید از قاب‌های چوبی برای دور دربهای آن استفاده نمایید، این قابها هم می‌توانند به سبک کلاسیک برای شما اجرا شوند که نشان‌گر اصالت ساختمان و ابهتی است که کاخ های درباری را به یاد انسان می‌آورد، هم می‌تواند در سبک‌های منبت کاری و کنده‌کاری طراحی و اجرا شود که هنر بی‌بدیل ایرانی را برایتان مجسم نماید. سبک منبت‌کاری شده، نشان‌دهنده‌ی ذوق و هنر دوستی شماست و نشان از آن دارد که تا چه میزان روحی لطیف دارید. اما فراموش نکنید که ابهت طرح‌های کلاسیک هم می‌تواند نشان از روح بلند شما داشته باشد.

از بخش‌های دیگری که می‌توانید با چوب، آن را منحصر به فرد کنید، می‌توان از سازه‌های چوبی U شکلی نام برد که به طرح نعل اسب نیز مشهورند. این سازه‌های چوبی در قسمت ورودی راهروهای لابی آسانسور واقع می‌شوند که با ترکیب با قاب‌های درب آسانسور که پیشتر ذکر کردیم، هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌نماید.

جزئیات را فراموش نکنید

از دیوارکوب‌ها و قرنیزهای چوبی غافل نشوید. این دیوارکوب‌های چوبی و قرنیز‌های بی‌بدیل هستند که ابهت لابی شما را دو چندان می‌کنند و یک امتیاز مثبت را برای حسن سلیقه‌ی شما و طراح داخلی دکوراسیونتان به همراه دارند.
از همه‌ی این‌ها که بگذریم، باید بدانید که عمده‌ی متریال مورد استفاده در این قرنیزها و دیوارکوب‌ها استفاده از چوب‌های مرغوب راش، بلوط و ام دی اف خام است که پس از آماده سازی بنابر سلیقه‌ی شما و هماهنگ با باقی بخش‌های ساختمان، به رنگ‌های گردویی، سفید و فندقی در می آیند.
چوب راش از عمده‌چوب‌هایی است که از جنگل‌های داخلی تهیه می‌شود و دارای شاخ‌و برگ‌های فراوان است. بافت همگن و درجه سختی چوب راش، این چوب را از چوب‌های دیگر متمایز می‌سازد. از ویژ‌گی‌های این چوب‌ها می‌توان به این اشاره کرد که این چوب‌ها نیمه سنگین است و به دلیل بافت مقاومی که دارد در برابر حشرات و قارچ‌ها بسیار مقاوم است. به علت وجود دوایر سالیانه در این درخت، بیشتر به صورت طولی برش داده می‌شود که این خطوط در آن مشخص است. خود این چوب دارای رنگ کرم مایل به قرمز است و همه‌ی این مزایا برتری نسبی این چوب را در برابر چوب‌های دیگر به وجود آورده است.

اما دامنه‌ی رنگی چوب بلوط از قهوه‌ای تیره تا قهوه‌ای روشن کشیده شده است و دارای بافتی درشت، با دوام و محکم و تراکم سنگین‌تر است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا این چوب در برابر سایش بسیار مقاوم‌تر باشد. این چوب مقاوم، از گذشته مورد توجه بوده و حتی در صنعت کشتی‌سازی نیز کاربرد داشته است.
حال تصور کنید که وارد ساختمانی مجلل شده‌اید و اکنون پس از گذر کردن از لابی نگهبانی به لابی آسانسور می‌رسید، با گذر کرد از زیر گیت درگاهی و درب راهروی چوبی، و یک سازه‌ی نعل اسبی که از چوب ساخته شده است، به دنیای از جذابیت مدرن و اصیل وارد می‌شوید. این سازه‌های نعل اسبی نیز می‌توانند مانند باقی چوب‌های به کار رفته، از برجستگی‌ها و فرورفتگی‌هایی تشکیل شوند و البته با منبت کاری و کنده‌کاری‌های روی آن بسیار جذاب‌تر شوند. اگر وارد لابی شده‌اید، حتما اکنون با قرنیز‌ها و دیوارهای چوبی منبت‌کاری‌شده روبرو هستید که شما را به دوران پادشاهان می‌برد. قطعا تصور شما با رسیدن به قاب چوبی دور درب آسانسور، تکمیل می‌شود.

هماهنگی رنگ و نورپردازی

این قاب‌ها در اثر هماهنگی با اصول اولیه طراحی دکوراسیون مانند نورپردازی مناسب، یا همراهی با لوازمی مانند مبل‌هایی که از نظر رنگی می‌تواند با این قاب‌ها و دیوارکوب‌ها هماهنگی داشته باشد، زیبایی این بخش از ساختمان را دو چندان خواهد نمود.
فراموش نکنید که تنوع رنگی این قاب‌های چوبی به سادگی قابلیت هماهنگی هم با بخش‌های چوبی مبلمان نشیمن قرار گرفته در سالن انتظار را دارد، هم می‌تواند به زیبایی با درب ورودی تنظیم شود تا حس موجود در کل بخش لابی ساختمان، چه در بخش نگهبانی یا در بخش نشیمن را دلنشین نماید و به فرد احساس آرامش وصف ناپذیری بدهد.
استفاده از چوب‌های راش یا بلوط این اطمینان خاطر را به شما می‌دهند که لابی شما برای مدت طولانی سالم و یکنواخت خواهند بود و در برابر قارچ ها، حشرات یا سایش زیبایی و سرزندگی ناشی از استفاده از چوب را برای شما به ارمغان می‌اورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *