خرید کابینت کلاسیک

خرید کابینت کلاسیک

انتخاب و خرید کابینت کلاسیک برخلاف سبک مدرن یا همان کابینت آشپزخانه MDF احتیاج به تحقیق و کسب اطلاعات بیشتری دارد اول به این دلیل که هزینه کابینت آشپزخانه کلاسیک بیشتر از کابینت معمولی است و انتخاب نادرست می تواند باعث هدر رفت منابع مالی و بودجه شما شود. دوم اینکه هر کابینت یا هر سبکی ممکن است مناسب فضای خانه شما نباشد. پس بهتر است در این زمینه از یک طراح دکوراسیون باتجربه استفاده کنید تا در انتخاب طرح کابینت آشپزخانه دچار مشکل نشوید.

قبل از خرید کابینت چوب طبیعی مهم ترین موضوع این است که سبک مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. بطور معمول کابینت آشپزخانه به سه سبک کلی تقسیم بندی می شود :

 1. کابینت مدرن
 2. کابینت آشپزخانه کلاسیک
 3. کابینت نئوکلاسیک (ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک)

خرید کابینت خارجی مدرن

کابینت مدرن پرفروش ترین و متداول ترین نوع کابینت آشپزخانه است که از انواع ورق MDF رنگی و PVC ساخته می شود. اغلب ساده طراحی می شود و قیمت آن بسته به نوع ورق مصرفی و یراق کابینت متغیر است. حداقل قیمت کابینت ام دی اف معمولی که با ورق MDF ایرانی مرغوب طراحی شود متری 3/5 میلیون تومان و حداکثر 5 میلیون تومان است. البته استثناعاتی هم وجود دارد برای مثال می توان از دستگیره و اکسسوری های گران قیمت و یا از ورق های ام دی اف خارجی در ساخت کابینت آشپزخانه مدرن استفاده کرد که باعث بالا رفتن قیمت تمام شده آن می شود و در این مطلب به آنها نخواهیم پرداخت. درواقع سعی می کنیم عرف بازار را در نظر بگیریم.

اصول طراحی کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک

این سبک از کابینت آشپزخانه بیشتر مناسب فضاهای بزرگ تر است. بدلیل استفاده از چوب طبیعی کابینت های سبک کلاسیک اغلب قیمت بالایی دارند. کابینت کلاسیک دارای ستون و سر ستون های منبت کاری شده و درب های ابزار خورده است. برجستگی ها و فرورفتگی های موجود در نمای کابینت چوبی هم می تواند با استفاده از هنر دست انجام شود و هم ماشین آلات CNC . که تفاوت آنها دقیقاً مثل تفاوت فرش دست بافت و ماشینی است. مثلا قیمت کابینت تمام چوب که توسط دستان هنرمند نجاران و منبت کاران ساخته می شود به مراتب بالاتر از کابینتی است که با استفاده از ماشین آلات CNC نقش و نگارهایی روی درب ها و ستون های آن ایجاد شده و از منبت های آماذه ماشین کاری شده برای تزیین نمای آن استفاده شده است.

کابینت نئوکلاسیک اُرسی

خرید کابینت چوبی لوکس سبک نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک ترکیب جالبی از کابینت مدرن و کلاسیک است که در پاسخ به نیاز افرادی طراحی شد که هم طرفدار سبک مدرن بودند و هم کلاسیک. به نوعی این کابینت سعی در ترکیب نقاط قوت هر دو سبک دارد و همچنین سعی در برطرف کردن نقاط ضعف سبک های مدرن و کلاسیک دارد. بعضی از افراد به این سبک کابینت کلاسیک مدرن هم می گویند.

کابینت های نئوکلاسیک اغلب طراحی ساده تری نسبت به سبک کلاسیک دارند اما به سادگی سبک مدرن نیستند. همچنین متریال مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک ترکیب ام دی اف خام و رنگی ، چوب و روکش چوب و رنگ است.

خرید کابینت کلاسیک

قبل از خرید کابینت چوبی بهتر است در مورد چوب های مختلف تحقیق کنید و قیمت هر یک از آنها را بدانید زیرا قیمت چوب تاثیر زیادی بر قیمت کابینت آشپزخانه خواهد گذاشت. مهمترین چوب هایی که شرکت طراحی دکوراسیون اُرسی در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می دهد، چوب های راش و بلوط است که می توان با این دو چوب کابینت تمام چوب راش و بلوط ساخت و یا حتی از ترکیب چوب راش و روکش های گردو، بلوط یا ملچ استفاده کرد که بسیار زیبا هستند چون کابینت تمام چوب گردو یا ملچ گران قیمت تر از کابینت با چوب بلوط و راش هستند معمولاً پیشنهاد اول ما به افرادی که به بافت این چوب ها علاقه دارند استفاده از چوب های ارزان قیمت تر و روکش مورد نظر است.

کابینت روکش چوب یا تمام چوب؟

اگر از نظر هزینه محدودیت ندارید حتما کابینت تمام چوب را انتخاب کنید چون هر طرحی روی کابینت تمام چوب قابل اجراست و هیچ محدودیتی در کارهای چوبی وجود ندارد و این موضوع باعث زیبایی کار خواهد شد. اما گاهی بعضی از مشتریان تمایل به خرید کابینت کلاسیک ساده تر و ارزان قیمت تر دارند که ما به این دسته از عزیزان کابینت روکش چوب را پیشنهاد می کنیم. این سبک از کابینت آشپزخانه تقریباً شبیه به سبک مدرن و کابینت ام دی اف است با این فرق که یک لایه روکش چوب طبیعی و رنگ روی کابینت می نشیند که حس چوبی بودن کار را کاملا القا می نماید و بدلیل مقرون بصرفه تر بودن طرفداران زیادی دارد.

معایب کابینت روکش چوب

مهم ترین عیبی که کابینت های روکشی می توانند داشته باشند استحکام کمتر نسبت به کابینت های تمام چوب و وجود محدودیت هایی در فرم ظاهری خواهد بود. بدلیل استفاده از روکش چوب طبیعی و دلایل فنی نمی توان هر مدل دربی که مشتری می پسندد تولید کرد و در اکثر موارد ناچار به انتخاب درب های ساده تر خواهید شد. البته که این موضوع هم می تواند جزو معایب کابینت روکش چوب باشد و هم مزیت چون خیلی از افراد بدنبال کابینت ساده هستند و این سبک برای خرید کابینت کلاسیک گزینه مطلوبی خواهد بود.

در مورد استحکام کابینت های روکشی هم راهکار وجود دارد می توانید بجای استفاده از روکش های چوبی معمول از روکش های ضخیم تر استفاده کنید که طول عمر کابینت را افزایش خواهد.

نکات طلایی خرید کابینت کلاسیک

اگر یک کابینت ساز هم تجربه و هم تجهیزات و وسایل لازم برای ساخت کابینت آشپزخانه را داشته باشد، اما از علم طراحی دکوراسیون و دیزاین اطلاعات زیادی نداشته باشد یا سلیقه طراح و سازنده کابینت با سبک های جدید و بروز فاصله داشته باشد، بازهم کار، کار ایده آلی نخواهد شد. توصیه می کنیم حتما قبل از عقد قرارداد و خرید کابینت کلاسیک ، حداقل چند نمونه کار کابینت کلاسیک لوکس اجرا شده توسط شرکتی که قرار است دیزاین آشپزخانه و منزل شما را انجام دهد را بررسی کنید تا با سبک کاری این شرکت ها بیشتر آشنا شوید.

 • در هنگام سفارش و خرید کابینت چوبی بجای استفاده از چوب های گران قیمت می توانید از چوب های ارزانتر استفاده کنید.
 • استفاده از رنگ های ایرانی باعث پایین تر آمدن قیمت کابینت خواهد شد اما کیفیت کار هم طبعاً پایین خواهد آمد.
 • هزینه حمل و نصب بصورت جدا محاسبه می شود و بستگی به حجم و درجه سختی کار متغیر است.
 • نوع روکش و ضخامت آن در قیمت نهایی کابینت رومی تاثیر زیادی دارد.
 • ریل کابینت می تواند ساچمه ای ، مخفی یا آرام بند باشد.

مراحل سفارش و خرید کابینت کلاسیک چیست؟

 1. مشاهده نمونه کارها و انتخاب طرح توسط مشتری
 2. تماس با مشاورین ما و دریافت اطلاعات اولیه و حدود قیمت
 3. اعزام کارشناس به محل پروژه و اندازه برداری
 4. دریافت نیازهای مشتری و ارائه طرح پیشنهادی
 5. ارائه طراحی سه بعدی و اخذ تایید نهایی مشتری
 6. ارائه پیش فاکتور و لیست قیمت دقیق
 7. عقد قرارداد و دریافت پیش پرداخت
 8. ساخت،حمل و نصب
 9. تسویه حساب

با متری 5 تا 7 میلیون تومان چه کابینت هایی می توان سفارش داد؟

اول اینکه پاسخ به این سوال کاملا حدودی است و برآورد دقیق بر اساس طرح کابینت و نوع متریال آن انجام می شود. بدلیل پر طرفدار بودن سبک کلاسیک سعی می کنیم بهترین گزینه برای خرید کابینت کلاسیک را که می توانید در این رنج قیمتی (حدود ۳/۰۰۰/۰۰۰ تا ۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان) انتخاب کنید پیشنهاد دهیم.

1)کابینت MDF سبک کلاسیک که با استفاده از CNC روی درب های آن ابزار خورده همراه با رنگ پلی استر یا پلی اورتان

۲) کابینت سبک انزو با درب MDF خام ۲۵ میل و CNC کاری شده با رنگ پلی استر

۳) کابینت MDF با فریم چوب راش طبیعی و رنگ پوششی

در تمامی پیشنهادهای بالا می توان بجای رنگ پلی استر از پلی اورتان استفاده کرد که کیفیت و ماندگاری بالاتری دارد و قیمت آن نیز طبعاً بالاتر خواهد بود. ورق MDF خام مصرفی با مغز واناچای مالزی و روکش چوب طبیعی گرید A ، یراق فانتونی ایتالیا می باشد.

منبع : bestonlinecabinets.com

آخرین بروزرسانی : 1399/12/17