بهترین مدل کابینت کلاسیک

جدیدترین مدل کابینت 1400

اگر بخواهیم بصورت کلی در مورد ویژگی های یک کابینت کلاسیک استاندارد و اصیل صحبت کنیم. بهترین مدل کابینت کلاسیک، کابینتی است که ابعادش طوری طراحی شده باشد که کمترین پرتی فضا را داشته باشد. همچنین منبت ها و ابزار هایی که برای زیباتر شدن نمای کار استفاده می شوند به قدری زیاد نباشند که کار شلوغ تر از حد معمول شود و فضای آشپزخانه را کوچک جلوه دهد. از دیگر ویژگی های یک کار اصیل و بی عیب و نقص رنگ آمیزی مناسب و یکنواخت است و این موضوع وقتی اتفاق می افتد که زیرسازی مناسبی انجام شده باشد.

انتخاب نوع رنگ و البته طیف رنگی مناسب و مطابق با سایر المان های محیط نیز می تواند در انتخاب بهترین و جدیدترین مدل کابینت 1400 به شما کمک کند.

 • بهترین ام دی اف خام برای تولید کابینت ام دی اف واناچای مالزی است.
 • بهترین رنگ برای رنگ آمیزی کابینت کلاسیک رنگ پلی اورتان و پلی استر وارداتی است.
 • بهترین چوب برای ساخت کابینت کلاسیک راش، بلوط و گردو است.

جدیدترین مدل کابینت 1400 از نظر پوشش

اگر محدودیتی از نظر بودجه نداشته باشید انتخاب کابینت های سبک کلاسیک با روکش چوب و یک یا چند لایه رنگ پلی اورتان یا پلی استر بهترین گزینه برای آشپزخانه شما خواهد بود به این دلیل که این رنگ ها جزو رنگ های شفاف هستند و رنگ اصلی چوب را به نمایش می گذارند که اصطلاحاً به آنها خودرنگ گفته می شود. همچنین می توانید از رنگ های پوششی هم استفاده کنید که بیشتر زمانی استفاده می شود که از چوب های ارزان قیمت تر یا ام دی اف خام بدون روکش چوب برای ساخت کابینت استفاده شود که بصورت کامل رنگ سطح کار را می پوشاند و دیگر بافت چوب نمایان نخواهد بود.

بیاد داشته باشید که چه کابینت تمام چوب سفارش دهید و چه کابینت روکش چوب در هر صورت کابینت آشپزخانه شما نیاز به رنگ کاری خواهد داشت.(استفاده از رنگ باعث زیباتر شدن کار و طول عمر بیشتر چوب یا روکش چوب طبیعی می شود).

مزایای کابینت روکش چوب طبیعی

بعد از کابینت تمام چوب بهترین و پرطرفدار ترین کابینت ، کابینت روکش چوب طبیعی است به این دلیل که ظاهر آن با کابینت تمام چوب هیچ فرقی ندارد و در عین حال قیمت آن ارزان تر است. به دلیل استفاده از رنگ های پلی اورتان و پلی استر کابینت کلاسیک روکشی در برابر رطوبت استقامت خوبی دارد و به راحتی تمیز می شود. همچنین کابینت آشپزخانه کلاسیک روکشی به علت استفاده از ورق ام دی اف مرغوب، قابلیت ابزارخوری خوبی دارد و تقریبا می توان هر طرحی را روی آن پیاده سازی کرد به همین دلیل تنوع در این مدل کابینت بالاست و یکی از دلایل پرفروش بودن آن نیز همین موضوع است.

کابینت با روکش طبیعی یا ممبران (PVC)

نوع دیگری از پوشش که در ساخت کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک زیاد استفاده می شود و در مقابل رنگ ارزان تر است اما کیفیت و زیبایی کمتری نسبت به کار رنگ شده دارد روکش ممبران است که به آن وکیوم هم گفته می شود. کابینت با روکش وکیوم ممبران در مقایسه با کابینت های کلاسیک دیگر قیمت تمام شده کمتری دارند اما باید مراقب روکش آن باشید که در تماس با اشیا تیز و حرارت قرار نگیرد چرا که به سرعت کیفیت خود را از دست می دهند و عمر زیادی ندارند.

از معایب مهم کابینت با روکش PVC مصنوعی بودن و محدودیت در اجرای طرح های ظریف است، درصورتیکه در کار با چوب هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر طرحی قابلیت اجرایی دارد.

جدیدترین مدل کابینت 1400 از نظر نوع متریال

کابینت هایی که از چوب طبیعی ساخته و پرداخته می شوند اغلب به دو گروه تمام چوب و روکشی در بازار دسته بندی می شوند درحالی که واقعیت امر چیز دیگری است چون در تولید کابینت آشپزخانه چوبی به تناسب از همه متریال موجود از جمله ورق ام دی اف رنگی، ام دی اف خام، چوب طبیعی و روکش چوب استفاده می شود اما آنچه اهمیت دارد مقدار و کیفیت متریال بکار رفته و نحوه ساخت کابینت آشپزخانه است. به همین جهت نیاز است که در هنگام خرید کابینت کلاسیک به نوع متریال و درصد چوب بکار رفته در کابینت و کیفیت ساخت و ظرافت آن اهمیت زیادی دهید.

تفاوت قیمت کابینت با چوب‌های مختلف چقدر است؟

اینکه از چه نوع چوبی برای تولید کابینت استفاده شود می تواند تفاوت زیادی در قیمت  کابینت چوبی ایجاد کند برای مثال قیمت کابینت با چوب گردو آمریکایی حدود دو برابر قیمت کابینت با چوب راش است. البته این اختلاف قیمت به معنای کیفیت پایین چوب راش نیست چون چوب راش یکی از بادوام ترین و بهترین چوب هایی است که در صنعت کابینت سازی استفاده می شود و کاربرد زیادی در نجاری دارد.

بطور کلی نکات قابل توجه در انتخاب کابینت چوب شامل موارد زیر است:

 • مقدار نوع چوب مصرفی (گردو ، بلوط ، راش و …)
 • نوع یراق آلات و ام دی اف مصرفی (خارجی یا ایرانی)
 • نوع رنگ مصرفی و کیفیت رنگ کاری
 • کیفیت ساخت و زیبایی کار
 • نحوه نصب کابینت و رفع نواقص احتمالی

جدیدترین مدل کابینت 1400 از نظر رنگ

انتخاب رنگ کابینت تا حد زیادی به سلیقه شما بر میگرده اما اکثر افراد برای آشپزخانه منزل خود کابینت رنگ سفید و خودرنگ که شامل رنگ های قهوه ای فندقی و گردویی می شود را انتخاب می کنند. در کنار این رنگ ها رنگ کرم، طوسی و خاکستری هم جزو رنگ های پر متقاضی کابینت سبک کلاسیک است.

در مجموعه اُرسی تولید مدل های مختلف درب تمام چوب اتاقی و ورودی ساختمان هم تولید می شود که می توانید متریال درب و کابینت یا کمد دیواری خود را با یکدیگر ست کنید. برای اطلاع از قیمت درب چوبی لطفاً با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

رنگ سال کابینت در سال 1400طوسی، نقره‌ای و رنگ چوب

انتخاب نوع رنگ مورد استفاده در کابینت روکشی بستگی به سلیقه مشتری دارد. اگر مشتری بخواهد رنگ درب های کابینت، خودرنگ یا رنگ چوب طبیعی باشد و رگه های چوب پیدا باشد کافی است تا از رنگ های پلی استر یا پلی اورتان شفاف استفاده شود. در ساخت کابینت روکشی در اکثر موارد از این رنگ ها استفاده می شود. اما اگر از متریال درجه دو چوب های ارزان قیمت استفاده شود، می توان از رنگ های پوششی نیز برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه استفاده کرد. یعنی سطح کار تماماً با این نوع رنگ پوشش داده می شود.

در کنار رنگ چوب، رنگ‌های دیگری که در سال 1400 خیلی طرفدار پیدا کرده‌اند رنگ طوسی، نقره ای و خاکستری هستند. البته رنگ سفید هم از آن دسته از رنگ‌هایی است که همیشه روی بورسه و از مد نمی‌افته!

رتبه بندی کابینت های چوبی

سخن پایانی : بهترین مدل کابینت در سال 1400 برای هر فرد و محیطی ممکن است متفاوت باشد و هم به سلیقه ی افراد و هم به بودجه و فضا و دیگر المان های موجود در محیط بستگی دارد. اما آنچه در بازار معمول است و بیشتر مورد پسند مشتریان واقع می شود بصورت یک لیست در اختیار شما قرار خواهیم داد با این توضیح که از بالا به پایین میزان مطلوبیت و قیمت کاهش می یابد.

 1. کابینت چوب گردو
 2. کابینت چوب ملچ
 3. کابینت چوب بلوط
 4. کابینت چوب راش
 5. کابینت چوب روس
 6. کابینت روکش چوب طبیعی
 7. کابینت با رنگ پوششی
 8. کابینت ممبران

در این مقاله سعی کردیم بهترین مدل کابینت کلاسیک از نظر طراح و متریال بکار رفته را معرفی نماییم. در صورتی که بدنبال جدیدترین مدل های کابینت چوب طبیعی به سبک کلاسیک هستید پیشنهاد می کنیم حتما از دیگر پیج های وبسایت ما مثل بازدید نمایید. در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد و انتقاد لطفا کامنت بگذارید.

جدیدترین مدل کابینت 1400

آخرین بروزرسانی : 1400/06/14

منبع : hgtv

امتیاز کاربران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *